Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Heybetli Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki GW250 Inazuma
    En iyi seçenek bu gibi duruyor. Hem çift silindir hem de 250cc ve yeterince işini görür. Vulture sayesinde motosiklete hakim de olmuşsundur. Ufak tefek problemleri kendi başına halledebileceğine inanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    arndiol benim kafada...

Kullandığı motor hafif olmalı. Boş ağırlığı 150 kg geçmemeli.

Sele alçak olmalı. Ayak tabanı yere tam basmalı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arndiol benim kafada...

Kullandığı motor hafif olmalı. Boş ağırlığı 150 kg geçmemeli.

Sele alçak olmalı. Ayak tabanı yere tam basmalı.
    valla o civarlarda hocam dogru.

arkadaşlar sureklı elestırmeme ya da olumsuz olmama laf yapıyor ancak kriterlerim belli ekonomim belli. tekrar değiştirme sansım yok dogal olarak herşeyi ince eleyip sık dokuyorum

gün gelir inş hepimizin capon 600+cc motoru olur
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    CBF250 aradığın motor ama 14-15 yaşında motorlar ve temizini bulmak mümkünatı yok gibi.

Birde kronik sorunları ve parça problemi derdi var.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF250 aradığın motor ama 14-15 yaşında motorlar ve temizini bulmak mümkünatı yok gibi.

Birde kronik sorunları ve parça problemi derdi var.
    ancak tanıdıktan falan olması lazım mantıken.

Ancak yaz bitince fiyatlar düşecek derken aradıgım kriterdeki tum motorlar %10-20 arası zamlanmıs. saka gibi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Eskisi gibi değil artık. Eskiden sezon bitimine yakın fiyatlar düşmeye başlar, sezonda iyice inerdi. Şimdi fiyatlar paramizin durumundan dolayı iyice artıyor ve yakın zamana kadar da geri gelecek gibi durmuyor. İnşallah istediğin gibi bir motor bulabilirsin

Bakıyoruz artık cıkar cıkmaz.

Ciddi anlamda sıkıldım, sınırlı bütçe ile karar vermek çok zor.

Biraz da yedek parça kısmına bakıyorum da arkadaş japon motorun far muhafazası 500 liradan baslıyor, ulan benım emektarınki 15 lira

250 cc ekonomik ama sağlam japon olmayan motorlara mı baksam diye düşünmeye basladım yedek parca korkusundan.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Suzuki freewind. sahip oldupum ilk street legal motosikletimdi.

RX3i Evo'a bindim, sürmedim ama baya heybetli bir motor.

Uzun yola gider gibi.

Ancak çin, internetteki yorumlara göre 7-8 bin devirden sonra öyle bir titriyormuş ki bazı parçalarını yoldan topluyormuşuz.

Kaderim beni tipsiz inazumaya götürüyor.

Dominar aldı başını gitti.

2 ay daha bu konu üzerinden beyninizi yiyeceğim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3i Evo'a bindim, sürmedim ama baya heybetli bir motor.

Uzun yola gider gibi.

Ancak çin, internetteki yorumlara göre 7-8 bin devirden sonra öyle bir titriyormuş ki bazı parçalarını yoldan topluyormuşuz.

Kaderim beni tipsiz inazumaya götürüyor.

Dominar aldı başını gitti.

2 ay daha bu konu üzerinden beyninizi yiyeceğim.
    Konuyu ilk açtığında da tavsiyede bulunmuşum, son duruma göre bütçe ne kadar şu an ?
    Viraja usturuplu girerim, dikkatli kullanırım, ani fren durumlarına pek girmem diyorsan ilk yazdığım seçeneklere ER-5'de ekleyebilirsin.
    8-10 bin liraya düşüyor bazen ilanlara.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu ilk açtığında da tavsiyede bulunmuşum, son duruma göre bütçe ne kadar şu an ?
    Viraja usturuplu girerim, dikkatli kullanırım, ani fren durumlarına pek girmem diyorsan ilk yazdığım seçeneklere ER-5'de ekleyebilirsin.

Hocam su an ciddi olarak karışık benim mevzu.

Normalde bütçem 15 civarı idi, ancak çift motor olsun evde tantanasından dolayı 4 bin'e hanıma scooter alacağım gibi gözüküyor.

10-11 Max bütçem kaldı , arttıramıyorum cünkü full ekipman alma telaşına girdik anca karşılayabileceğim.

Aslında talebimin sacma oldugunun farkındayım, 10-11 max bütçe ile 250 cc japonlarda ancak 2005-2006 model bulunabiliyor, çinlilere ön yargım yok idi benım vulture muhtemel cogu japonu tokatlayacak bir saglamlıkta ancak forumun soktugu psikoloji nedeniyle 2 -3 sene değiştirmeyeceğim için de riske girmek istemiyorum.

180 boy 95 kilo olunca da cogu motor altımda kucuk kalıyor.

Alet edavat işinden anlamadıgım için de eski modeller sıkıntılı geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Mevcut motoruma takas geldi.

Hero karizma hakkında fikirlerininz nedir?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    eğer sürekli uzun yol ve fazla eşya alabilmek istiyorsan scooter biraz daha iyi tercih olacaktır. Sele altı bagajının yanına soft heybelerle bayağı bir eşya alabiliyorsun.
    xmax 2. elde daha hızlı giden bir model tip ve performans anlamında
    benim gibi kamp vs için biraz da tabiri caiz ise keyif pezevenkliği yapmak istiyorsan burgman 400'de bakablirsin 2007 ve üstünü tavsiye edebilirim bu konuda. ben geçen sene alır almaz istanbul - kaş - ege sahilleri - bozcaada - trakya üzerinden istanbul dönüşünü yapmıştım. poloya sığdırabildiğim ne kadar eşya var ise alabilmiştim rahat rahat. xmax ile karşılaştırma yapmak gerekir ise 2. eli zayıftır konfor anlamında daha iyisi yok gibi ( 650 burgman uzun boyumdan dolayı bana çok rahat gelmemişti mesela ayaklarımı 400'deki kadar uzatamadığımdan ) birde şehir içinde de 60lt sele altı bagajını düşününce anlık durumlarda çok fazla iş görüyor. yakıt konusu scooterlarda karışıktır ama tümüyle kullanımına göre ve bakım durumuna göre değişkenlik gösteririr. Burgmanla uzun yolda 3lt'de gördüm 5lt'de gördüm mesela. birde xmax'e göre yere çok alçak sürüş konforunu çok iyi yapıyor ama yüklüyken tümseklerde altını sürtebiliyorsun ( ön tekerlek yere inmeden gaz vererek çözebiliyorsun ama )
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

hocam xmax i cok begeniyorum zaten ancak 1 yıllık motorcuyum, vitesli motora daha doyamadım. acıkcası uzun bir süre vitesli kullanıp sonra maxi scooter'a gececeğim.

Araştırmalarımı derinleştiriyorum su an listeme 3 motor ekledim, beklentilerim dahilinde yorumumız nedir.

Yan canta vs. bulma sıkıntısı varmış bazılarının. Kronik sorunlar fln.

Baktım japon bulamıyorum çin haric genişlettim durumu

2016 200NS : 8 -9 bin TL civarına bulabiliyorum . 200 cc olmasına rağmen 250lik beygir tork sergiliyor)

2015 SYM Wolf : 9 Bin tl'ye buluyorum min. ancak piyasası yok gibi ilanlar bile az.

Hero Karizma : Tipi leş ancak 6.5k a bulunabilen bir motor, acıkcası kalitesiz mi yoksa tipinden dolayı mı ucuz çözemedim.

Ucuz olan ilanlar da satıldı.

Hero karizma nasıldır sizce?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz olan ilanlar da satıldı.

Hero karizma nasıldır sizce?
    Motoru Honda tasarımı (lisanslı üretim) diye biliyorum. Güç / tork değerleri yerinde. ABS olmaması bir sıkıntı. Ancak o fiyat için çok uygun ve iyi özellikleri var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru Honda tasarımı (lisanslı üretim) diye biliyorum. Güç / tork değerleri yerinde. ABS olmaması bir sıkıntı. Ancak o fiyat için çok uygun ve iyi özellikleri var.
    Şimdi baktım da bu motora lastik bulmak zor iş yahu Bence girme...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Şimdi baktım da bu motora lastik bulmak zor iş yahu Bence girme...
    kafası bi garip motorun onu da çözemedim

Elden çıkarması zor olur ama ben SYM Wolf diyorum.

Sebep: Wolf kullanıcıları, diğer iki modele göre daha aklı başında insanlar.
    Aynı yıl ve km'ye sahip 3 modeli yan yana koyun, Wolf'ün daha az yıprandığını göreceksiniz.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arni , hiç tereddüt etme . Tercihin Sym Wolf Nİ 250 olsun. Seni hiç bir şekilde üzmeyecek bir makinedir . Ali abine dua edersin. Selamlarla.

sym wolf için model / km sınırı ne olmalı?

gerci piyasada cok fazla yok.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda arkadaşımın er5 i var abi... benim bandit ondan daha az masraflı... ve daha az yakıt yakıyor... bandit in selesi daha alçal ve daha konforlu... fiyatları aynı ama benim motor daha iyi... abs, 4 silindir, yakıt, su soğutma-hararet vs derdi yok... ben SV650 S aldım abi burdan... banditi de satacağım uygun bir fiyata...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)