Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Heybetli Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15.000, sağlamlık, Japon ve artçı. Bunları bir araya getirince ortaya çıkanlar: İnazuma, Kle500, Transalp,Xt600 E (biraz zorlama ile 660).
    Yalnız İnazuma hariç (o bile) sürekli binmek için pek uygun değiller(yakıt açısından). Ha haftada bir çıkarım, izinlerimde gezerim dersen bu paraya aradığın kriterlerde başka yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sn @arnidol

Artçılı ve yüklü gezmek istediğiniz için bence sizin ihtiyacınız olan öncelikli kriterler konfor, tork, tüketim.
    Sunulan seçenekler arasında Inazuma gerçekten iddalı, Suzuki'nin kalite ve konforu tartışılmaz; yalnız şöyle bir durum var. 250 cc motor 26 beygir, 190 kilo, iki silindir. İki silindir olması konfor anlamında sizi memnun edecek olsa dahi, yüklü halde seyahat edeceğinizden varsayımla motorunuz yokuşlarda ve sollamalarda çekişi yetersiz olacak ve mecburen düşük viteste gitmek ve yüksek devir çevirmek zorunda kalacaksınız. Bu hem sürüş konforunuzu olumsuz anlamda etkileyecek hem de yakıt tüketiminizi arttıracak hem de motorunuz daha çabuk yıpranacaktır. Ayrıca şehirlerarası yollarda güç/tork azlığından dolayı zor durumlarda kalmanıza yol açabilecektir ( artçılı, çadırlı çantalı kamp sandalyeli vs düşünelim) Bu durumda siz hızlı gitmeyecek dahi olsanız daha yüksek hacimli dolayısıyla tork ve güç değerlerine sahip bir motor size konfor ve güvenlik hatta belki de tüketim anlamında daha uygun olabilir. Bajaj markası kalite ve güvenilirlik anlamında suzukiden hala geride olmasına karşın daha hafif olmasıyla, aynı devirlerde yaklaşık 10 beygir ve 10 Newton fazla değerleriyle ayrıca yaygın servis ağı ve uygun yedek parçalarıyla size daha iyi bir seçenek gibi durmakta. Çin motorlarına bence girmeyin. Artçı ile yolda kalmak iyi olmayabilir. Bir de almayı düşündüğünüz motorlara bakmaya artçınız ile gidin o da otursun artçı selesine, tecrübe etsin. Ne kullanırsanız kullanın, güvende kalın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hepinize teşekkür ederim.

Konu actıgım dogrultudan saptı ne yazık ki; su an için son durum asagıdaki gibi.
    Her ne kadar güçlü ve güzel bir motor istiyor olsam da eşim de motor almak istediği için bütçemi bölmek zorunda kaldım; yani hayallerim 1 sene ertelendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanım ile son kararımız 2 motosiklet olması yönünde.
    Kendisi scooter istiyor; nasip olursa aralık gibi ehliyeti alacak.
    Tabi ben hala motoru değiştirme fikrinden vazgecmedim ancak bütçeyi bölmem gerekeceği için kendi motorumu 250 cc ile değiştirme yolu arıyorum.

Vulture'den biraz daha büyük bir motor arıyorum; yerden yüksek. Bütçem 7-8 K dolaylarında su an. CBF250 ve SL200 bakıyorum. Ancak SL200'un 125cc gibi olan performansı nedeniyle cbf 250'ye gönlüm daha yatkın.

Deneyimli arkadaşlar 200 cc ve üstü sağlam motosiklet önerebilir mi bu bütçeye? Japon olunca tabi 2006 2007 koymaz ama çin de böyle olmuyor. Bu bütçeye de sanırım pek seçenek yok.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekle: eşinize motor alacak dahi olsanız iki kişi ve yükle büyük ihtimal tek motorla kampa gideceksiniz.

fikir vermesi açısından:

http://www.semihserbest.com/kocadan-...ocasi-olur-mu/
    ufoz bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekle: eşinize motor alacak dahi olsanız iki kişi ve yükle büyük ihtimal tek motorla kampa gideceksiniz.

fikir vermesi açısından:

http://www.semihserbest.com/kocadan-...ocasi-olur-mu/
    @4strings (sanırım Semih demeliyim),
    Linkteki blogunuzu keyifle, ara sıra kahkaha atarak okudum. Bir ara gülmekten gözümden yaş geldi

İlginç, keyifli, bir o kadarda bilgilendirici bir yazı olmuş.

Özge hanıma selamlar.

Bu arada merak ettim
    Sizde hala 1190 var.
    - Özge hanım hangi modele terfi ettiler ?
    - İlk KTM'sine ne isim koydu ?
    (Keçi olmadığı kesin. O minik Ponny idi
    )
    4strings bunu beğendi.

Gecen 1 aylık sürede olanları anlatayım.

Eşimin motor işi ertelendi, kış geldi ve birkaç şahsi sebepten dolayı.

Neyse; acaba ekonomiyi toplar mıyım olarak düşünüp inazuma alayım ya da en azından birkaç farklı model görmüş olurum mantıgı ile sağa sola sormaya başladım.

12.5 TL'ye bir inazuma ile görüştüm, manisada calıstıgım için satıcı arkadaş da 5 dakikalık mesafede oldugundan getirebileceğini söyledi sagolsun. Ancak garaj cıkısına park eden salak bir araba nedeniyle bana gelirken apartman altındaki garajdan cıkarırken devirmiş ve dediğine göre motor 2 metre kadar sürüklenip hasar almıs ciddi derecede. Baska da ekonomik inazuma bulamadım.

AVM bahcesinde takılırken SL200 gördüm, dokunmadan biraz incelemek istedim. O sırada sahibi geldi, doğal olarak sürüş yapmama izin vermedi ancak oturmama izin verdi. Yan cantalı vs. güzel şekil bir motor, oturusu da cok rahat. motoru calıstırıp biraz dinledim ancak görsel olarak yetse de motosiklet "o motor değilim abi ben" gibi konustu, sl200 zaten almaya pek niyetli değildim komple hafızamdan sildim.

Fabrikada bir arkadaşın xmax'ine oturdum, o motoru kullanamam ben, scooter bana göre değil vazgeçtim.

mt25 e binemesem bile yakından biraz inceledim, güzel motor ama fiyat yüksekliği ve yorumlarınızdan dolayı listeme almadım.

İnazuma da fiyatlar cidden yükselmiş, 14 bin TL dolaylarında dolanıyor 40bin km olanlar.

Açıkçası hala ne yapcağımı çözemedim.

Stogumu tuketmeden ikinci motoru alacagım için 10 bin dolaylarında bişi mi alsam diyorum ancak 250 cc motor yok o fiyata da.
    arkhe10 bunu beğendi.

Bir de f650gs dene dostum sen fazlası ile her şeyi mevcut + 2005 bak 2006 olur 2007 olur üzeri yok kasa değişti

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de f650gs dene dostum sen fazlası ile her şeyi mevcut + 2005 bak 2006 olur 2007 olur üzeri yok kasa değişti

650 cc'yi yönetemem hocam cok acemiyim henüz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Selamlar

Hocam dediğin kriterlerde gv 250 önerebilrim karbüratörlü modeli 2 kişi gayet tatminkar fiyat olarak aradığın kulvarda bir makine
    Bizi Öldürmeyen Şey Güçlendirir !

Alıntı scarfac3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Hocam dediğin kriterlerde gv 250 önerebilrim karbüratörlü modeli 2 kişi gayet tatminkar fiyat olarak aradığın kulvarda bir makine
    2007 modeller bütçeme uygun ama 2010 dan sonrası pahalı geldi. o fiyata honda almayı tercih ederim acıkcası.

güzel motor cruiser isteyen birisi için orası baska.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stogumu tuketmeden ikinci motoru alacagım için 10 bin dolaylarında bişi mi alsam diyorum ancak 250 cc motor yok o fiyata da.
    O paralara heybetli motosiklet olarak Hyosung GV 250,Daelim Daystar 250,Suzuki Inazuma var.
    Inazumaların fiyatlar gereksiz arttı.Bence ederinin çok üstünde fiyatlar isteniyor şu anda.Uygun fiyat isteyen temiz Inazuma bulursanız kaçırmayın derim.Gerekirse biraz bütçenizi zorlayın.

Hyosunglar'da distribütörü sayesinde yedek parça sorunu var.Sarf mazlemeleri ve basit parçaları bulunuyor ama çamurluk kırılırsa yada başka bir parça ihtiyacınız olursa uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Daelim'in çok fazla piyasası yok çok fazla satılan bir motosiklet değil.Yedek parça durumunu bilmiyorum.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paralara heybetli motosiklet olarak Hyosung GV 250,Daelim Daystar 250,Suzuki Inazuma var.
    Inazumaların fiyatlar gereksiz arttı.Bence ederinin çok üstünde fiyatlar isteniyor şu anda.Uygun fiyat isteyen temiz Inazuma bulursanız kaçırmayın derim.Gerekirse biraz bütçenizi zorlayın.

Hyosunglar'da distribütörü sayesinde yedek parça sorunu var.Sarf mazlemeleri ve basit parçaları bulunuyor ama çamurluk kırılırsa yada başka bir parça ihtiyacınız olursa uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Daelim'in çok fazla piyasası yok çok fazla satılan bir motosiklet değil.Yedek parça durumunu bilmiyorum.
    heybetli kısmını gectim, ikinci motor olacağı için kücük olmayan bir motor yeterli olacak.

Cruiser sevsem bile alacagım cogu motor beni tatmin etmeyeceği için o işten vazgeçtim.

250 cc japon motor ise 10 bin tl'ye imkansız. 14 civarı gözden cıkarmak gerekiyor en az. O da inazuma. Hız konusunda kendimi biliyorum ss tarzı ile alakam olmadıgı gibi 130 üstüne cıkacak birisi değilim hiçbir şekilde.

Temiz olarak bakar isem 8 bin tl ye temiz cbf 250 2006 model ya da aynı durumda 9 10 bin tl'ye ybr 250 var.

Başka da bir secenek yok gibi.

Eşimin motor istemesi herşeyi karıştırdı yoksa coktan inazuma almıştım. Şimdi karar veremiyorum ve fiyatlar arttı.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    arndiol,

Manisada, 64bin km ler civarında siyah bir inazuma vardı. Sanırım yurt dışı tur da yapmışlardı.
    O motordan mı bahsediyorsun?

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arndiol,

Manisada, 64bin km ler civarında siyah bir inazuma vardı. Sanırım yurt dışı tur da yapmışlardı.
    O motordan mı bahsediyorsun?
    sarı şeritli 47 bin km'de bir motordu.

64 bin almam zaten cocugun yurtdısı tur yapabileceğini sanmıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

heybetli deyince bu geldi aklıma, kısmetse pazartesi binicem sırtına vurucam kırbacı 😀

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/p5aZ3q.jpg

heybetli deyince bu geldi aklıma, kısmetse pazartesi binicem sırtına vurucam kırbacı ��
    laz burunlu motorr
    arkhe10 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kriz ortamı diyorsun,fakirlik diz boyu diyorsun,2 lafın başı eleştiri yapıyorsun ama motoru değiştiriyorsun.Toplu taşıma standarttır ama özel araç motosiklet olsa dahi lükstür.Bu kadar zorluk yaşıyorsan değiştirmeyeceksin
    sürekli birşeyler istiyor fakat bir o kadarda eleştiriyor bence hiç bir motosiklet almasın bu şekilde hiç bir insan tatmin olamaz ne alırsa alsın

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli birşeyler istiyor fakat bir o kadarda eleştiriyor bence hiç bir motosiklet almasın bu şekilde hiç bir insan tatmin olamaz ne alırsa alsın

Valla borc harc motor alacaksam en azından alabildiğimin en iyisini almak istemem normal değil mi , sonucta inazuma haric tüm öneriler için 2 karşıt görüş var bu konuda yapılan, bende önerilere bildiğim olumsuzluklarını ekliyorum

neyse arkadaşın önerisi üzerine motosikleti bıraktım arkadaşlar, paten önerisi yapar mısınız?

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    10-11 bine al bi sym wolf 250 vur kırbacı. Maşallahı var az yakıyor çok kaçıyor. Parça 2.el filan takma kafana.

650 cc'yi yönetemem hocam cok acemiyim henüz.
    Benim ilk motorum onda öğrendim sınav da 700lük öyle sürdüm halbuki bak f650gs de çok güzel bir eğitim motoru ki sen zaten sürme dengesine hakimsin

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)