Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Heybetli Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garip bir başlık oldu. Neyse.

Sorun şurada başlıyor; aktif olarak artçı ile kullanıyorum. 100 km yapıyor isem 60'ı artçı ile birlikte ve 162cc bir motor yetmiyor.

Aradığım motorun özelliklerine göre yardımcı olursanız sevinirim, bütçem yok, bulacağım motora göre mevcut olanı satıp üstünü tamamlayacağım. 15 bin'i gecmek istemiyorum 1 tl bile. Ancak 15 bin yerine 10binlik bir öneri daha makbule geçer mesela, malumunuz kriz ortamındayız min. bütçe ile almak istiyorum.

Kullanma özelliklerim olarak:

-200 300 km'lik artçılı yolculuklar yapabilmek
    -En önemlisi biraz büyük bir motor istiyorum, yani yan çanta, topcase , artçı dahilinde çadır yastık vs. ne varsa yükleyebilmeliyim (bildiğiniz kamp eşyaları)
    -Yakıt olarak 2.5 litre beklemiyorum tabi ki ancak biraz insaflı olsun.
    -Çin istemiyorum, çin motorumdan aşırı memnunum ancak forumdaki çin düşmanlıgı nedeniyle uzun yolda sıkıntı yaşayacakmışım gibi hissettiğimden güvenemiyorum; Çin olmadığı için eski modeller de olabilir diye düşünüyorum.

-Dediğim gibi temel istediğim cruiser ama yok sanırım istediğim kriterlerde.

Deneyimli arkadaşlardan yardım rica ederim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ABS dert değilse Inazuma, ABS'siz olmaz dersen biraz düşünmek gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Bir de kumar oynamayı seviyorsan: F650GS
    baltaaa bunu beğendi.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS dert değilse Inazuma, ABS'siz olmaz dersen biraz düşünmek gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Bir de kumar oynamayı seviyorsan: F650GS
    inazuma ın tipini cok sevmesem bile bnm vulture'den uzun olmasına rağmen daha alçak ve ince. acaba yeterli olur mu bilemedim.

bmw eski tarihli fakat heybetli baya
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorun şurada başlıyor; aktif olarak artçı ile kullanıyorum. 100 km yapıyor isem 60'ı artçı ile birlikte ve 162cc bir motor yetmiyor.

Aradığım motorun özelliklerine göre yardımcı olursanız sevinirim, bütçem yok, bulacağım motora göre mevcut olanı satıp üstünü tamamlayacağım. 15 bin'i gecmek istemiyorum 1 tl bile. Ancak 15 bin yerine 10binlik bir öneri daha makbule geçer mesela, malumunuz kriz ortamındayız min. bütçe ile almak istiyorum.

-En önemlisi biraz büyük bir motor istiyorum, yani yan çanta, topcase , artçı dahilinde çadır yastık vs. ne varsa yükleyebilmeliyim (bildiğiniz kamp eşyaları)
    -Çin istemiyorum, çin motorumdan aşırı memnunum ancak forumdaki çin düşmanlıgı nedeniyle uzun yolda sıkıntı yaşayacakmışım gibi hissettiğimden güvenemiyorum; Çin olmadığı için eski modeller de olabilir diye düşünüyorum.

Dertlerimiz aynıymış
    Bakalım ne öneriler gelecek. Gelen önerilere göre, bir ara buluşup sarılarak ağlayalım fakirliğimize müsait bir zamanda.

Dominar 400 kovala (şimdi değil, sezon sonu)
    CRF 250 olabilir (seleye müdahale etmek şartıyla)
    KLE 500 (Yine sele sıkıntı ama, yakıtta pek makul değil)
    CBF 600 (Ah bi 5000 daha gelse havadan keşke)
    ER-5 (KLE'nin daha alçak ve selesi daha standart versiyonu)
    F650GS (Babandan bile alırken iyi bir ekspertiz şart, kıyıda köşede 2-3 bin lirada tutmak lazım her an lazım olabilir)
    CBF 250 (Mantıklı ama heybetli değil)

Sıralamam şu şekilde olurdu;
    1- Sağlam pazarlıkla Dominar 400
    2- Temiz ve kilometresine emin olduğum KLE 500
    3- Üzerinde fabrikasyon stickerları bulunan ellenmemiş CRF 250
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dertlerimiz aynıymış
    Bakalım ne öneriler gelecek. Gelen önerilere göre, bir ara buluşup sarılarak ağlayalım fakirliğimize müsait bir zamanda.

Dominar 400 kovala (şimdi değil, sezon sonu)
    CRF 250 olabilir (seleye müdahale etmek şartıyla)
    KLE 500 (Yine sele sıkıntı ama, yakıtta pek makul değil)
    CBF 600 (Ah bi 5000 daha gelse havadan keşke)
    ER-5 (KLE'nin daha alçak ve selesi daha standart versiyonu)
    F650GS (Babandan bile alırken iyi bir ekspertiz şart, kıyıda köşede 2-3 bin lirada tutmak lazım her an lazım olabilir)
    CBF 250 (Mantıklı ama heybetli değil)

Sıralamam şu şekilde olurdu;
    1- Sağlam pazarlıkla Dominar 400
    2- Temiz ve kilometresine emin olduğum KLE 500
    3- Üzerinde fabrikasyon stickerları bulunan ellenmemiş CRF 250
    Valla hayal kurup araştırıyoruz da tabi motor biz alana kadar tekrardan zamlanacaktır ; fakirlik diz boyu.

Kawasaki'yi oldum olası sevmedim de Dominar aslında baya iyi gözüktü gözüme.

tabi bu fakirlik ile cbf 250 e mahkum kalacaz gibi geliyor da tek silindir olması bir de o kadar eşyayı yine taşıyamayacağım olması nedeniyle 162 ccden 250'e gecmek ne kadar kar ettirir bilemedim

Napsam birkaç ay tamircinin yanında cıraklık yapıp mct mi alsam ; 2 günde bir bozulunca tamir ede ede bu sektöre gecerim herhalde

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    illa vitesli olması şartmı şart değilse xmax 250 alınır o paralara güzel temiz düşürülebilir
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa vitesli olması şartmı şart değilse xmax 250 alınır o paralara güzel temiz düşürülebilir

Hocam xmax zaten sevdiğim bir motor, en son o tarz birşey alıp stabil devam edeceğim ancak daha 1 senedir motor kullanıyorum; en az 5 sene vitesli kullanıp sonra maxiscooter olayına gireceğim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Aradığınız motosiklet tam olarak dominar 400 1 sene kullandım 8000km yol yaptım. Bende çok memnundum artçımda. Başka motosiklete bakmayın sakın :D

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Önerim Yamaha Mt 25 olabilir(Biraz fazla yakar ve biraz heybetsiz), Yamaha YBR 250 (temiz bulursan), Pulsar 200 NS, Mondial RX3 Evo

mt25 artçı için zulüm bir motosiklet artçılı sürüş için kesinlikle tavsiye etmem. inazuma artçı konforu güzel o düşünülebilir.

inazuma ın tipini cok sevmesem bile bnm vulture'den uzun olmasına rağmen daha alçak ve ince. acaba yeterli olur mu bilemedim.

bmw eski tarihli fakat heybetli baya
    Vulture'yi canlı hiç görmedim. (gördüysem de dikkat etmemişimdir, görsel hafızamda yok)
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla Inazuma'nın, Vulture'den ince olma ihtimali yok.

Artçı, rahat, heybetli deyince aklıma Dominar gelmedi. Gelmiş olsa da 15 bine, temiz biraz zor gibi.
    Inazuma F biraz yüksek km'li temiz bulunabilir.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    2 sene önce başladım motosiklete her zaman artçıyla sürerim artçı bindiğinde min. 50km yol yaparım onla.

Bu iki sene içerisinde 2-3 ay ktm rc200 kullandım artçim devamlı şikayet etti haliyle :D

Daha sonra 2 ay duke 250 kullandım yine şikayet devam etti :D

Sonra r25 aldım şikayetler biraz azaldı fakat frenlerin kötü olması ve aşırı yakması sebebiyle 3-4 ay binebildim.

Sonra 2 ay cf moto400 nk aldım bu sefer şikayetler küfüre dönüştü :D

En sonunda dominar 400 aldım. Frenleri harika yakıtı 3-4 litre arası artçım çok sevdi hem konforu hem tipini daha önce hiçbir motosikletimle fotoğraf çekilmemişti dominarda devamlı foto çekildi paylaştı :D Fakat değiştirme sebebime gelirsek 1 sene kullandım ve km 8000 e geldi aklımda mt 25 e kaydı.

Mt25 aldım artçımın şikayetleri tekrardan arttı hep dominarı neden sattın ki diye tripler yedim :D dominardan sonra çok güçsüz geldi yokuş çıkarken hız ibresi artçıyla beraber düşüyordu dominarda böyle bir durum olmadı ve canımı sıktı sıfır aldım 2 ay kullandım 2 bin km de sattım.

Yani aralarında en konforlu dominar 400 kesinlikle bence abs yabana atılacak bir özellik değil 15-14 liraya bulursun o fiyata başka böyle gidip duran az yakan abs li bir motor var mı bilmiyorum.

heybetli isteğiniz haricinde tüm oklar inazumayı gösteriyor....
    Justforfun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    TRK502 de heybetli motor çift silindir 500cc.Sizin fiyat aralığının biraz üzerinde ama tüm isteklerinizi karşılar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Suzuki GW250 Inazuma
    Angrypower ve Justforfun bunu beğendiler.
    ...

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRK502 de heybetli motor çift silindir 500cc.Sizin fiyat aralığının biraz üzerinde ama tüm isteklerinizi karşılar.
    Biraz mı? En ucuz TRK, arndiol'un bütçesinin 2 katı:
    https://www.sahibinden.com/motosiklet-benelli-trk-502?sorting=price_asc

Yorumlara gore ınazuma ve dominar arasında kaldım ama dediğim gibi keşke cruiser bulabılsem.

Bu 2 motor da uzun güzel ancak cc nedeniyle dominar o kadar yük ve artçı ile daha kolay olur diye düşünüyorum.

Tipi de güzel.

15 bin bulabilir miyim acaba

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Apprilla Pegaso 650 önerebilirim.

güzel motor ama eski tarihli oldugu için satışı zor olmasın?

Bu arada Dominar ve İnuzuma demiştim ancak malumunuz fiyat artar , kredi yalan olur vs. alternatif olarak bakmak istiyorum.

ybr250 ve cbf250 e bakıyorum tek silindir ve eski modeller. Japon dediğin sağlamdır biliyorum ancak titreşim ve artçılı + kamp esyaları ile rezil edebilir diye düşünüyorum.

Baska önerilere de acıgım

Kriz ortamı diyorsun,fakirlik diz boyu diyorsun,2 lafın başı eleştiri yapıyorsun ama motoru değiştiriyorsun.Toplu taşıma standarttır ama özel araç motosiklet olsa dahi lükstür.Bu kadar zorluk yaşıyorsan değiştirmeyeceksin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)