Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gelelim artık 4 silindire :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih118 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rapid 50-cbr250-xmotion efi 250-rn 180-Kuba RX9...
    Arkadaşlar 2 3 senedir motorla motor sürmekle baya haşır neşir oldum. Eski konularımdanda görebilirsiniz 50cclik scooter alınca zehri kapmıştım 😁 sonra cbr 250, 250lik maxi scooter, rn 180 falan ucuz hesaplı motorlarla takılıp durdum. Artık 4 silindire geçicem nolur tecrübe, helva, zaptetme vs gibi konuları konuşmayalım. 33 yaşımdayım, 15 senedir trafikteyim trafiği okuma vs sıkıntı değil. ilk vitesliye cbr 250 ile başladım gram zorlanmadım yanlış oturuş pozisyonu hariç 😁

Gelelim mevzuya. Bütçe 25 bin civarı. Atıyorum 5-6 binlik arıza çıkarsa yaptırırım sıkıntı değil üzülmem. Arabalardan ettiğim zararın haddi hesabı yok motorun masrafı koymaz😢 Maksat 4 silindire başlamak.

Bu paralara cbr 600rr, zx636r veya naked olarak z750, xj6 vs bulunabilir mi? Model ve km sıkıntı değil. İzmir Torbalı'dayım varsa buralardan arkadaşlar görüşmek tanışmak isterim motoru alınca😊
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2008 ve sonrasi (enjeksiyonlu)cbf 600 ilaç gibi gelir.

Helva yiyecek adam 150cc motordada yer..bileğine güveniyorsan gerisi hikaye..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor tavsiyesi veremem ancak sahsi fikrim yüksek cc modellerde naked'ın gerçekten rahat ve huzur verici oldugu (kullanmadım artçı olarak bindim )

Arkadaşım 600 cc ile başlamıştı 1 kere kaza yapmadı ben 162cc ile survivor a katılmış gibi oldum yaşadıgım bölge itibari ile kendıne güvenen birey gaz tepkimelerini kontrol edebilecek ise her motoru kullanabilir.
    ramcixx bunu beğendi.

Hiç heyecan arama, temiz bir CBF 600 her türlü mutlu eder.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 ve sonrasi (enjeksiyonlu)cbf 600 ilaç gibi gelir.

Helva yiyecek adam 150cc motordada yer..bileğine güveniyorsan gerisi hikaye..
    Sağolun hocam yorumunuz için. Aynen bende öyle düşünüyorum. 18 yaşımda ilk arabam 106 gti idi onda bile o yaşta kendime hakimdim. Şu an bile tehlikeli araç olarak görülüyor onlar.

Baktım ama cbf 600 görünüş olarak ilgimi çekmedi başka tavsiyen var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tavsiyesi veremem ancak sahsi fikrim yüksek cc modellerde naked'ın gerçekten rahat ve huzur verici oldugu (kullanmadım artçı olarak bindim )

Arkadaşım 600 cc ile başlamıştı 1 kere kaza yapmadı ben 162cc ile survivor a katılmış gibi oldum yaşadıgım bölge itibari ile kendıne güvenen birey gaz tepkimelerini kontrol edebilecek ise her motoru kullanabilir.
    Yorumun güldürdü hocam 🤣

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç heyecan arama, temiz bir CBF 600 her türlü mutlu eder.
    Üstteki arkadaşta cbf 600 önerdi ama fazerlara benziyor hocam ya biraz garip geliyor görünüşü bana. Tam naked gibi görünmüyor.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullanmamış artçı olarak binmişsin. NAKED mı? Adamın boynunu boğazını çarpa çarpa cacık eder. 2 hafta kendine gelemezsin 110 dan sonra tokat manyağı yapar seni. Artçıya kalırsan oooohh ona her yol paris. Super Sport'da bile çok rahattım derler...

Grenajlı touring motosiklet her zaman tercihim olmuştur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 3 senedir motorla motor sürmekle baya haşır neşir oldum. Eski konularımdanda görebilirsiniz 50cclik scooter alınca zehri kapmıştım �� sonra cbr 250, 250lik maxi scooter, rn 180 falan ucuz hesaplı motorlarla takılıp durdum. Artık 4 silindire geçicem nolur tecrübe, helva, zaptetme vs gibi konuları konuşmayalım. 33 yaşımdayım, 15 senedir trafikteyim trafiği okuma vs sıkıntı değil. ilk vitesliye cbr 250 ile başladım gram zorlanmadım yanlış oturuş pozisyonu hariç ��

Gelelim mevzuya. Bütçe 25 bin civarı. Atıyorum 5-6 binlik arıza çıkarsa yaptırırım sıkıntı değil üzülmem. Arabalardan ettiğim zararın haddi hesabı yok motorun masrafı koymaz�� Maksat 4 silindire başlamak.

Bu paralara cbr 600rr, zx636r veya naked olarak z750, xj6 vs bulunabilir mi? Model ve km sıkıntı değil. İzmir Torbalı'dayım varsa buralardan arkadaşlar görüşmek tanışmak isterim motoru alınca��
    Dostum 4 silindire geçmeden önce kendine şu önemli soruyu sor!

"Benim orta sınıf 4 silindir bir motosiklet'den beklentim ne?"

Sürat mı? (Racing) Daha performanslı keyifli bir sürüş mü? (Sport Touring) Daha güçlü torka sahip bir kaplan mı? (Enduro)

Seçimini buna göre yap, yaşam süreni ona göre belirle

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmamış artçı olarak binmişsin. NAKED mı? Adamın boynunu boğazını çarpa çarpa cacık eder. 2 hafta kendine gelemezsin 110 dan sonra tokat manyağı yapar seni. Artçıya kalırsan oooohh ona her yol paris. Super Sport'da bile çok rahattım derler...

Grenajlı touring motosiklet her zaman tercihim olmuştur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Dostum 4 silindire geçmeden önce kendine şu önemli soruyu sor!

"Benim orta sınıf 4 silindir bir motosiklet'den beklentim ne?"

Sürat mı? (Racing) Daha performanslı keyifli bir sürüş mü? (Sport Touring) Daha güçlü torka sahip bir kaplan mı? (Enduro)

Seçimini buna göre yap, yaşam süreni ona göre belirle
    Valla kardeşim önce tipi önemli diycem ama apaçi sanılmak istemiyorum :D Bugüne kadar gözüme güzel görünmeyen arabayıda motoruda almadım. Ses garanti iyi olacak zaten 4 silindir olacağı için.
    Öncelik 25 bin tlyi geçmeden ilk 4 silindirlimi bulmak. Ss seviyorum çoğunluk gibi ama sürüşü rahatsız tabi. Ondan sonraki favorim naked. Süratle işim olmadığı için rüzgar etkilemez beni o sıkıntı değil yani. En sevdiğim motoru sorarsan yeşil bi zx6r )

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    O fiyata en temiz ve yüksel model olarak xj6 bulabilirsin. Güzel motor.
    ramcixx bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Geçen yaz bende fazer mı cbf 600 mü e
    2007 600f gsr600 falan derken xj6 f aldım. Alma nedenim hem modelli hem kronik sorunu olmayan hemde diğerlerine göre az yakması - olarakda cbf 600 hariç diğerlerinden yavaş olması 45binde aldım şuan 58binde 2 sefer yağ değiştirdim sadece başkada 1lira masraf yapmadım günlük kullandığım için şehir içinde yormuyor Maxi scooter den daha kıvrak.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Geçeceken kışın geç bari, bir nevi koltuk ve bacak ısıtma işlevi ile sürersin
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fazla takıyoruz silindir sayısına. Halbuki orta hacimde az silindir büyük avantaj pratiklik açısından. 600cc 4 silindir motor ölü düşük devirlerde.
    Kullanmamış artçı olarak binmişsin. NAKED mı? Adamın boynunu boğazını çarpa çarpa cacık eder. 2 hafta kendine gelemezsin 110 dan sonra tokat manyağı yapar seni.
    Ne CB900F Hornet'te, ne de SDR'da öyle bir durum söz konusu. Demek naked'tan naked'a büyük fark var.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Birebir bende 4 silindir arayışındayım. Tercihim naked olacak. Daha fazla rüzgar olacağı için hız ile işim yok.
    Hornet baktınız mı ? Hornetin motoru için çok uzun ömürlü diyorlar. Fantezi yapayım dersin eski kasa banditlere de bakabilirsin.
    xj6 için 4 silindirin YBR'si diyorlar. O da olabilir. En az yakan. En düşük güce sahip
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sağol düşünüyorum onuda yakışıklı motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birebir bende 4 silindir arayışındayım. Tercihim naked olacak. Daha fazla rüzgar olacağı için hız ile işim yok.
    Hornet baktınız mı ? Hornetin motoru için çok uzun ömürlü diyorlar. Fantezi yapayım dersin eski kasa banditlere de bakabilirsin.
    xj6 için 4 silindirin YBR'si diyorlar. O da olabilir. En az yakan. En düşük güce sahip
    Cbf 600 hornet izmirde bi tane var satılık o da kazalıymış. xj6 aklımda var. Yakıt az yakması iyi ama çok önemli değil zevk için kullanıyorum. Düşük güç olmasıda fark etmez agresif sürücü değilim zaten.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş merhaba nasılsın, cbr 250 satmışsın heralde xj6 geçmişsin. Bir dönem cbr250 grubunda bilgi paylaşımda bulunmuştuk. Şimdi gençlere kaldı meydan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornetin beygiri xj6 ya göre yüksek. Deli makine.Güven Tecrübe Özveri ve Bilek ister. Başlangıç olarak görmüyorum.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Fazer
    2008-2009 Fz6 Fazer S2 bakabilirsiniz o fiyatlara. Cbf 600 önerilerini de dikkate almanızı öneririm. Oldukça sağlam motosikletler.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Kardeş merhaba nasılsın, cbr 250 satmışsın heralde xj6 geçmişsin. Bir dönem cbr250 grubunda bilgi paylaşımda bulunmuştuk. Şimdi gençlere kaldı meydan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Hornetin beygiri xj6 ya göre yüksek. Deli makine.Güven Tecrübe Özveri ve Bilek ister. Başlangıç olarak görmüyorum.
    Zaten arkadaş başlangıç motoru olarak istemiyor ki 4 silindire geçiş motoru istiyor. Yaşı da 33. Sorumluluk sahibi bir birey olduğunu ve yazısında da belirttiği gibi hız merakı olmadığı için Hornetin sınırlarını zorlamayacağını düşünüyorum hocam.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    fz6 fazer s2 en mantıklı öneri. Bu arada xj6 ların motor bloğu fz6 ların 75beygirlik olanlarıyla birebir aynı gibi duruyor, xj6 kadar keyifsiz giden başka bi 600cc kullanmadım şahsen.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    benim 2006 model Suzuki GSF 650 bandit S var.. ABS li.. Urla dan 2015 de satın almıştım... 68 .000 km idi... şuan 106.000 kmde...
    kullandıktan sonra hiç bir motorla kıyaslanmayacagını gördüm... araştırın derim... pişman olmazsınız...
    GT250rAlanya ve fazil bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6

Kardeşim merhabalar benden. Uzun süredir yazmıyordun son birkaç konuda aktif olarak gördüm mutlu oldum. Xj6 aldım bursa çeşme yaptım şehiriçi de 2000 km civarı yol yaptım. Yarın bursaya dönüyorum. Yolun düşerse mutlaka beklerim. Cbr da çok hoş motordu ama ah o krank olayı olmasa...

Motosikleti
    Arkadaşlar güncelleme yapayım 4 silindir yüksek hacimden vazgeçtim gibi. Biraz daha fıtı fıtı takılayım olmazsa diyorum. Tamam hayat tecrübesi trafik tecrübesi var, süratlede işim yokta ne kadarda olsa çekiniyor gibiyim 😁 Aslında en başta 25 bine falan alınacak 4 silindir uğraştırır gibi geliyor gerisi bahane. Şöyle 40 50 verebileceğim zaman geçeyim diyorum.
    Sıfıra yakın r25 abs, gsxr 250 yada cbr 500r vs gibi en fazla çift silindir mutlaka ABSli motor mu alsam diyorum? Var mı bu motorları kullanan suzuki çok seksi hızıda yeterli benim için ama r25 daha çok tutuluyor. 500r da büyük ağır vs gelir mi diyorum. 179cm 95 kiloyum bilgi olarak :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)