Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hadımköy gişeleri yakınında çok kötü bir kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Allah acil şifalar ihsan etsin, ailesine sabır versin. Motorcu arkadaşımız emniyet şeridinde duran araca çarpmış, ambulans gelmiş ve yaşaması mucize demişler. İnşallah kurtulur. Kaskı bile parçalanmış, fotonun birinde sağda görünenler, kemik parçalarıymış sanırım. Lütfen dikkat edelim arkadaşlar her zaman söylüyoruz ama lütfen yola çıkmadan sevdiklerimizi düşünelim en azından.

biseduda bunu beğendi.
    Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım iyileşir.

diyecek cok şey var ama neyse.

Scooter motor. 250 lik CBR kullanıyorum bu arkadaşlar resmen tokatlıyor beni.

Hız güzel adrenalin iyi ama herşeyin adabı var ya.
    biseduda bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Büyük geçmiş olsun. Motosikletin durumuna bakılırsa sürat de varmış. Ama çok sağlam çarpmış. Umarım sağlığına mümkün mertebe kavuşur.

Çarpışma ile bu hale gelen bir scooter gördüğümü hiç hatırlamıyorum.. Çok süratli çarpmış olmalı.. Yavaş gidelim arkadaşlar..
    biseduda bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    O kemiklerin kaza yapan kişiye ait olacağını sanmıyorum.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Allah şifa versin. Tmax ise suratlidir gerçi xmax 400 de olabilir. Dikkatsizlik diyelim muhtemelen akşam vakti ya yoldan çıktı yada dikkati dağıldı.
    biseduda bunu beğendi.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Allah yardım etsin çok üzücü inşallah şifa bulur

Motosikleti
    R25
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kemiklerin kaza yapan kişiye ait olacağını sanmıyorum.
    Neden, birileri bilinçlimi getirdi attı yani

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilahi sen.. Medyanın işidir. Ahh bu doğan grubu yok mu bu doğan grubu...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Motosiklet sanırım X - Max .. 5 senedir yaz - kış Tem kullanırım, git gel 100 km " X - Max & R 25 " ci arkadaşlar gerçekten herkesi geçme hevesi ile delice sürüyorlar, bu motosikletler çok satıldı acaba herkes mi böyle kullanıyor da bu model kullanıcılar benim gözüme batıyor diye düşünüyorum .. desem de .. sanmıyorum .. umarım son olur ve vefat etmez.
    ramcixx ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sanırım X - Max .. 5 senedir yaz - kış Tem kullanırım, git gel 100 km " X - Max & R 25 " ci arkadaşlar gerçekten herkesi geçme hevesi ile delice sürüyorlar, bu motosikletler çok satıldı acaba herkes mi böyle kullanıyor da bu model kullanıcılar benim gözüme batıyor diye düşünüyorum .. desem de .. sanmıyorum .. umarım son olur ve vefat etmez.
    Tehlikeli olan motosiklet değil, sürücüsüdür dostum. Motosiklet'den olan beklentin sürüş karakterini şekillendirir.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Kesinlikle katılıyorum, aynı durumdayım bende 110 km yapıyorum hergun.

Ve tüm xmax kullananlar resmen azraile kafa tutarcasına kullanıyorlar. Hiç sabırları yok, hep en önde ve en hızlı onlar olacaklar. Çok yazık, ve kimse de uyarmıyor. Bir ara xmax fan club sayfasında yazacaktım ama sonra dedim " boşver, anlayacak kapasiteleri olsa böyle kullanmazlar zaten, kendini yorma."
    dyavol-77 ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Motorcu arkadaş suçlu kabul edelim ama emniyet şeridinde duran kazmanın hiçmi suçu yok, hadi durdun bir işaret koy bişe yap, belki durdu telefon la oynuyordu vs..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet şeridinde durulur, gidilmez. Orası emniyetli gitmen için değil emniyetli durman için yapılmıştır. Adamı neden kazma yapıyorsun? Belki yeni durdu işaret koymadı, defansif sürülmediği sürece bu tarz kazalar olacaktır.

Umarım ölmemiştir arkadaş..
    maktama, espresso, pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    son 2 3 yıldır motosiklet satın alabilen herkes yeni motorcu zaten bilinçli kullanmıyorlarki otomobil gibi düşünelerek ver yansın gaza basılıyor. Sanki durabilecekler. Arada tehlikeli durumlar çıkıyor ondanda kaçamayıp kaza yapıyorlar. Motosiklet kullanan herkesin şunun bilincinde olması gerek her motosikleti geçen bir motosiklet var ve bu bir ego oyuncağı değil. Şimdi xmax 250 ile süper tenereyi geçsen ne olur today 50 yi geçsen ne olur. Yarım kalmış bir evrimleşmenin sonuçları. Özellikle xmax motosikleti olmayan herkesin bildiği bir motosiklet haline geldi. Dolayısıyla orta düzey şirkette orta veya üst düzey abimiz motosiklete başlayacağı zaman ilk tercihi bu motosiklet oluyor. Üstelik bu motosikleti alma sebebi konforu ıvırı zıvırı değil daha hızlı eve daha hızlı işe gitmek hal böyle olunca bu gibi sıkıntılar kaçınılmaz oluyor.

Sonuç olarak motosiklet kendini her konuda eğitmiş ve mücadele etmeyi seven kişilerin binmesi gereken bir alet. Öyle üzerine çıktım gaz basayım yanımda bir araba bana küfür etti aynasını kırıp kaçayım aleti değil. Kullanıcı hem mekanik hem fiziksel donanıma sahip olmalı bunun yanında kişisel egolarını önceden tatmin etmiş olmalı. Hızın sonu yok. Fotoğrafta kemik var mı yokmu ben emin olamadım fakat motosiklet çok kötü gözüküyor. Allah sevenlerine sabır versin. Lütfen motosikleti hız için kullanmayalım.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motorcu arkadaş suçlu kabul edelim ama emniyet şeridinde duran kazmanın hiçmi suçu yok, hadi durdun bir işaret koy bişe yap, belki durdu telefon la oynuyordu vs..
    Emniyet şeridi, gerekli hallerde kullanılmak içindir. Biz motosikletle basıp gidelim diye değil. Acil durumlar ve mecburiyet içindir, gereklilik içindir. Buna cep telefonu ile konuşmak da, arka koltuktaki çocuğun elindekini etrafa saçması da, yanındaki hastanın istifrası da, lastik patlaması da, araç arızası da... hepsi dahildir.

En tehlikeli şeridin Emniyet Şeridi olduğunu hala anlayamadık malesef.
    maktama bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Nedeni şu sıcak et kemikten kolay ayrılmaz. Kemiklerin üzerinde parçalı bile et yok.Dikkat ederseniz kemiklerin yukarıya doğru bakan uçları çok düz kesilmiş.Ayrıca o üç parça kemik, kaval ya da kol kemiği olsa(ki o şekilde tek parçalı kemiğin insan vücudunda başka bir yere ait olması zor) muhakkak bir ucunda el yada ayak uzvunun devamı olurdu. (Bence evdeki köpeği için kasaptan kemik almış olabilir)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 2 3 yıldır motosiklet satın alabilen herkes yeni motorcu zaten bilinçli kullanmıyorlarki otomobil gibi düşünelerek ver yansın gaza basılıyor. Sanki durabilecekler. Arada tehlikeli durumlar çıkıyor ondanda kaçamayıp kaza yapıyorlar. Motosiklet kullanan herkesin şunun bilincinde olması gerek her motosikleti geçen bir motosiklet var ve bu bir ego oyuncağı değil. Şimdi xmax 250 ile süper tenereyi geçsen ne olur today 50 yi geçsen ne olur. Yarım kalmış bir evrimleşmenin sonuçları. Özellikle xmax motosikleti olmayan herkesin bildiği bir motosiklet haline geldi. Dolayısıyla orta düzey şirkette orta veya üst düzey abimiz motosiklete başlayacağı zaman ilk tercihi bu motosiklet oluyor. Üstelik bu motosikleti alma sebebi konforu ıvırı zıvırı değil daha hızlı eve daha hızlı işe gitmek hal böyle olunca bu gibi sıkıntılar kaçınılmaz oluyor.

Sonuç olarak motosiklet kendini her konuda eğitmiş ve mücadele etmeyi seven kişilerin binmesi gereken bir alet. Öyle üzerine çıktım gaz basayım yanımda bir araba bana küfür etti aynasını kırıp kaçayım aleti değil. Kullanıcı hem mekanik hem fiziksel donanıma sahip olmalı bunun yanında kişisel egolarını önceden tatmin etmiş olmalı. Hızın sonu yok. Fotoğrafta kemik var mı yokmu ben emin olamadım fakat motosiklet çok kötü gözüküyor. Allah sevenlerine sabır versin. Lütfen motosikleti hız için kullanmayalım.
    Ben de aynı şeyleri düşünüyorum, bana göre EDS normal trafikte ortalama akan hız ne ise ? mesela 50 km olsun, max 60 ile gidilmesi gereke bir yerdir, böylece biri önüne kırarsa telafi edebilirsin .. Ama Tem de neredeyse durmuş trafikte bile 120 - 140 ile yardıranlar var, bu durumda ne oluyor ? senin o an 500 mt ilerideki adam aynadan seni görüyor ama hızını anlamıyor, " aa bu çok uzakta lan " diyip sağa kırıyor .. adam sağa kırdığında sen çoktan adamın kucağına düşmüş oluyorsun .. kim suçlu burada ?

Neden kırdın ? diyemezsin, vursan ölsen hiç bir şekilde haklı çıkamazsın, adamın başı döndü çekti sağa, üzerine kahve döküldü çekti sağa .. bitti olan sana olur, hatta tutanak tutulsa arkadan çarptığın için hasarı da ödersin ..

Neyse uzun konular bunlar.
    zapalka ve drtayfun bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

duke 250 m var xmax lilerle kapışamıyorum adamlar hep tapagaz yardırıyorlar genelde kasksız artçılarıyla birlikte. Emniyet şeridinde, durmuş trafikte köprü yolunda 50 ile giderken tedirgin oluyorum standart 90-100 basan motorcular yüzünden ve ben de basmak zoruna kalıyorum. Bize sunulan ayrıcalıkları elimizle suistimal ediyoruz, eskiden arabacılarla kavga ederken son dönem farkettiğim diğer motorcularla daha çok tartışıyorum. Motosiklet kullanıcılarının profili mi değişti ben mi değiştim henüz çözemedim ama. Özellikle bana sıfır geçen yüksek süratli motorcular can sıkmaya başladı. Burada bana kızacaklar olacak ama motorun arabanın bir alternatifi gibi görünmesi bu duruma neden oluyor olabilir ki mantıksız artan motor fiyatları yüzünden bu bir nebze azalacak diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)