Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TNT600 ve muadilleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık yok
    Herkese merhabalar öncelikle...
    CRF ile yaklaşık 50bin, XJ6 ile 35bin tecrübem var.
    Finansal durumlardan dolayı satılmışlardı. Uzun bir aradan sonra kan gene kaynadı. Bütçe azami 25bin tl. Tnt600 lar bu fiyatlarda temizleri var ve yorumları da fena değil. Acaba bu fiyatlarda başka motorlar bulabilir miyim? Tavsiyeler neler olabilir? Ss, cruiser istemiyorum.
    İyi günler, şimdiden teşekkürler tavsiyeler için.
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hocam CF Moto modellerine bakabilirsin. Bajaj'in Dominar 400 modeli olabilir. Yani 4 japona da bak derim ama hep 4 silindir çıkacak karşına.

Kawasaki de ER-6 F ve N kasalar olabilir. Honda dan Hornet olur. Yamahayı zaten kullanmışsın. Suzukide birşey bulamazsın, Gladius modeli var belki düşünürsen.
    Gouranga bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar öncelikle...
    CRF ile yaklaşık 50bin, XJ6 ile 35bin tecrübem var.
    Finansal durumlardan dolayı satılmışlardı. Uzun bir aradan sonra kan gene kaynadı. Bütçe azami 25bin tl. Tnt600 lar bu fiyatlarda temizleri var ve yorumları da fena değil. Acaba bu fiyatlarda başka motorlar bulabilir miyim? Tavsiyeler neler olabilir? Ss, cruiser istemiyorum.
    İyi günler, şimdiden teşekkürler tavsiyeler için.

CRF'den sonra 2011 model CBF600 iyi gider. Hem 4 silindir hem abs hem de Touring. Temizleri 25-30 arasında bulunabilir.
    Gouranga ve sailor33 bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Yerinizde olsam abs li bir mt-07 veya xj6 alırım. tnt 600 için forumda bi arkadaş konu açmıştı başına gelmeyen kalmamıştı bence alınmaz.

Motosikleti
    Artık yok
    Mt07 gibi dengesiz bir motor istemiyorum.kullandım bana göre bir motor değil.
    Cevaplar için teşekkürler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    TNT'nin alt devirleri çok ölü diye biliyorum.
    pazarı da çok az, ben olsam bakım masraflarını göze alabiliyosanız monster 696 düşünürdüm o fiyatlara.
    Gouranga bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Çok dengesiz olduğunu düşünmüyorum. Geçen hafta aldım ilk defa yüksek cc kullanıyorum keşke mt09 alsaydım diyorum valla ilk 2 gün gaz tepkisi fazla geldi ama hemen adapte oldum.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok dengesiz olduğunu düşünmüyorum. Geçen hafta aldım ilk defa yüksek cc kullanıyorum keşke mt09 alsaydım diyorum valla ilk 2 gün gaz tepkisi fazla geldi ama hemen adapte oldum.
    Büyük cc, 4 silindir ve oturaklı motor kullandıktan sonra MT07'ye dengeli demek mümkün değil. Buna MT09'da dahil. MT serisinin amacı çok farklı, arkadaşın aradığı bambaşka.

Temizini bulabilirseniz Suzuki Bandit sizi mutlu edebilir fiyat olarakta sağlam pazarlık yapabilirsiniz, sahibinden fiyatlarına bakmayın. Bandit'in karbüratörlü 600,650'lerini ve enjeksiyonlu 650 serisini keza 1250 serisini baya baya kullanmış biri olarak tavsiye edebilirim.
    Gouranga bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık yok
    Yazılanlardan sonra braz daha bakınınca bandit ve cbf e doğru yönlendim. Tnt600 diğer seçeneklere göre bakması sevmesi zor gibi...
    Teşekkürler tavsiyeler için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    tnt600 önermem yedek parça servis piyasa dan dolayı , cbf600 de önermem karbüratörden dolayı, bandit hakkında fikrim yok.
    Xj6 dan sonra mt07 size daha keyifli gelir garantisini veririm.
    25 bine bulunur mu bilmem ama, 4 silindir bakacak olsaam ilk fz8 bakardım.Bulamazsam fazer 6 s2.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07nin sorunu yumuşak amortisörleri. yurt dışı forumlarını takip ederseniz bir çok mt07 sahibinin oem amortisörleri aftermarket ön amortisör yayı ve arka amortisörle değiştirdiğini görürsünüz. keşke adam gibi amortisör koysalardı da bir çok kişi(buna ben de dahilim), kafasında soru işareti kalmadan alsaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

ben size fz6 s2 yi öneriyorum. normal fz6 ya göre bir çok değişiklik var motorda.
    • Pırlanta şeklinde aluminyum arka maşa
    • Monoblok 4 piston ön fren kaliperleri(fz6 2 piston)
    • Analog devir saatli yeni kadran
    • Yeni koltuk dokusu
    • Siyah ön amortisörler
    Gouranga bunu beğendi.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnt600 önermem yedek parça servis piyasa dan dolayı , cbf600 de önermem karbüratörden dolayı, bandit hakkında fikrim yok.
    Xj6 dan sonra mt07 size daha keyifli gelir garantisini veririm.
    25 bine bulunur mu bilmem ama, 4 silindir bakacak olsaam ilk fz8 bakardım.Bulamazsam fazer 6 s2.
    CBF600'lerin 2011 modelleri enjeksiyonlu.
    2011 modelleri enjeksiyonlu, abs'li 4 silindir yol motoru bir makinayı 25 bin liraya alabiliyorsun. Günümüz saçma fiyatlarında bence mantıklı seçenek.
    Temiz Fazeri bulmak da çok zor artık. Günümüzde nasıl MT07'lerin canına okuyorlarsa 15 sene öncede fazerların canına okudular, helvasını da kavurup dağıttılar.
    Şiddetle CBF600 dememdeki neden ise, daha az devir çevirmesi, daha sakin kullanıcı kitlesi tarafından genellikle uzun yol motoru olarak kullanılmış olması, ABS, daha stabil gaz tepkisi gibi bir çok şeyi sıralayabiliriz.
    Gouranga ve ramcixx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 modelleri enjeksiyonlu, abs'li 4 silindir yol motoru bir makinayı 25 bin liraya alabiliyorsun. Günümüz saçma fiyatlarında bence mantıklı seçenek.
    Temiz Fazeri bulmak da çok zor artık. Günümüzde nasıl MT07'lerin canına okuyorlarsa 15 sene öncede fazerların canına okudular, helvasını da kavurup dağıttılar.
    Şiddetle CBF600 dememdeki neden ise, daha az devir çevirmesi, daha sakin kullanıcı kitlesi tarafından genellikle uzun yol motoru olarak kullanılmış olması, ABS, daha stabil gaz tepkisi gibi bir çok şeyi sıralayabiliriz.
    Cbf600 ler 2008 den sonra ön arka combine abs ve enjeksiyonlu. Cbf600 dediğiniz gibi mantıklı bir motosiklet aynı rakamlara cbf 1000 de düşünülebilir.(2006-2007) Mt07 de rüzgar sorunu var herşeyden önce.Grenajsız motosiklet alırken 2 kere düşünmek gerek. Yola mı çıkacaksınız yoksa şehir içi yüksek performans mı?
    Gouranga bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Artık yok
    Cbf600 alacağım gibi, test ettikten sonra karar vereceğim. Benim kullanım amacım şehirdışı, yurtdışı ağırlıklı olucak. Ancak şehirleri gezmeyi sevdiğim için gittiğim yerlerde de şehiriçi kullanımı çok olacak. Performansta gözüm yok, 110 130 bandında yormadan aksın. Rampa çıkarken öksürmesin yeter bana. Şehir içinde de rahat olması için enduro düşünmüyorum. Bi de çok beğenmiyorum tarzlarını.

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf600 ler 2008 den sonra ön arka combine abs ve enjeksiyonlu. Cbf600 dediğiniz gibi mantıklı bir motosiklet aynı rakamlara cbf 1000 de düşünülebilir.(2006-2007) Mt07 de rüzgar sorunu var herşeyden önce.Grenajsız motosiklet alırken 2 kere düşünmek gerek. Yola mı çıkacaksınız yoksa şehir içi yüksek performans mı?
    Evet yanlış bilgi vermişim 2008 sonrası düşünülebilir.
    CBF1000'e gelecek olursak, yeni kasaları çok hoş, eski kasaları da piyasada pek yok, 600 ile fiyatları hemen hemen aynı, ama kilometreleri daha yüksek genelde.
    Gouranga ve ramcixx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf600 alacağım gibi, test ettikten sonra karar vereceğim. Benim kullanım amacım şehirdışı, yurtdışı ağırlıklı olucak. Ancak şehirleri gezmeyi sevdiğim için gittiğim yerlerde de şehiriçi kullanımı çok olacak. Performansta gözüm yok, 110 130 bandında yormadan aksın. Rampa çıkarken öksürmesin yeter bana. Şehir içinde de rahat olması için enduro düşünmüyorum. Bi de çok beğenmiyorum tarzlarını.
    Hocam o zaman cbf ailesi diyorum. 2 kişi olacaksan 1000 tek kişiysen 600 rahatlıkla seni memnun bırakacaktır. Yamaha'dan diversion f olabilir. Ama honda yı tek geçerim yol konusunda. Cbf 600 ile trafikte rahatlıkla manevra yapabilir, sıkıştığında basabilirsin. Bir fazer gibi hırçın değil sadece 74 bg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Evet yanlış bilgi vermişim 2008 sonrası düşünülebilir.
    CBF1000'e gelecek olursak, yeni kasaları çok hoş, eski kasaları da piyasada pek yok, 600 ile fiyatları hemen hemen aynı, ama kilometreleri daha yüksek genelde.
    54 ile 60 bin km arası olanlar tercih edilebilir. Yeni kasalara bakılırsa bütçeye göre alınıp satılıyor. Yani "Paran varsa Bmw yoksa binmeyive" anlayışı yok hiç olmazsa
    Lucas ve Gouranga bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    @ramcixx
    Eski model motosikletlerin neden hiçbirisi 60 bin üzerinde değil cevap çok basit eski modellerin hiçbirisi orijinal km değil. Geçen bmwlere bakıyordum 2014 model gs de 65 binde 2004 model gs de 65 binde belki 400 binde motosiklet ama millet 60 binde diye alıp satıyor. Eski model motosiklet alırken 60 bini en az 160 bin olarak görmek gerek belki 260 belki 360 bin
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ramcixx
    Eski model motosikletlerin neden hiçbirisi 60 bin üzerinde değil cevap çok basit eski modellerin hiçbirisi orijinal km değil. Geçen bmwlere bakıyordum 2014 model gs de 65 binde 2004 model gs de 65 binde belki 400 binde motosiklet ama millet 60 binde diye alıp satıyor. Eski model motosiklet alırken 60 bini en az 160 bin olarak görmek gerek belki 260 belki 360 bin
    Hocam avrupada km yüksek motosikletler daha değerli. Adamlar motosiklet alırken eksozları yanık açılmış performans değerleri bilir kişiler tarafından ölçülmüş motosikletler alıyor. Bizim ülkemizde km takıntısı malesef her alanda mevcut. Ön yargılı yaklaşmamak gerek. Bizim taşıtlara bakış açımız çok daha farklı.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Hayırlı günler,TnT600 konusunda şöyle söyleyeyim benim motosikletim henüz sıfır almışken bi kaç sorun çıkardı ancak garantiden giderildi sorunlar,akabinde motorumu çok severek ve beğenerek kullandım ve ne ilk satın aldığımda sıfır durumdayken yaşanan sorun ne de başka bi arıza çıkarmadı,sadece kışın yatıdığım için akü değiştirmek zorunda kaldım,sesi güzeldir,dengeli bi motosiklettir,gsxr1000 kullanan bi abimle yola çıkmışlığımız vardır ve tabiki ne 1000 lik bir motor kadar güçlüydü ne de ben gsxr süren abim kadar tecrubeliydim,ayrıca hemen her parçasını aliexpressten bulabilir ve getirtebilirsiniz,şasesinden,piston sekmanına kadar aliexpresste mevcut ve muadili motorlara göre yedek parça ucuz,örneğin krank kargo dahil 2500 lira,ecu 750 lira,arka amortisör 1000 lira,bunlar güncel kargo dahil aliexpress fiyatları,ben açıkçası bi kullanıcı olarak beğendim,örneğin benim sorunlarımdan biri arka amortisör ufaktan yağ salıyordu;fotoğrafını çektim servise gönderdim yaklaşık 18 gün sonra yeni amortisörüm kapıma geldi kendim değiştirip eski amortisörü geri gönderdim,arka amortisör tam olarak ayar yerindeki lastik contanın deformasyonundan kaynaklıydı mesela bana sadece o conta gönderilseydi yeterliydi ancak servis garantili motor komple değişsin dedi,ben yaklaşık 3 ay önce motorumu ilana bile koymadan 26500 liraya sattım,yani ikinci el işi de nasip işi,Ankaradan bi arkadaş arıyormuş Facebook Benelli forumunda gel bak beğenirsen pazarlık etmem ama dedim,açıkçası hiç ümidimde yoktu,arkadaş 2 gün sonra geldi ve 26500 liraya hiç pazarlıksız sattım,3 ay içerisinde farklı marka model motosikletler kullandım,Japon,Hint,Çin,İngiliz ve açıkça söyleyeyim sattığıma pişman oldum,motosikletim henüz 3500 kilometrede falandı ve maalesef sonrasında kullandığım hiç bir marka model böyle düşük kilometreli ve bakımlı değildi,tavsiyem ne marka ne model alırsanız alın sıfıra yakın az kullanılmış yatması kalkması olmayan bi makina alın,TnT 600 eğer 23000 lira bandında temiz a kullanılmış bulursanız kaçırmayın o paraya hayatta pişman olmazsınız o makinadan,neredeyse Mt25'lere o paralar istenirken ki bir önceki motorum mt25; TnT600 için bedava rakamlar.Sağlıcakla Kalın
    Gouranga bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Enjeksiyonlusu o fiyata bulunuyorsa gayet mantıklı tabi, sırf abs için bile tercih edilir. Karbüratörlüsüyle çok uğraşıp sıkılıp satan arkadaşım olmuştu.
    Fazer ler ve s2ler ayrı ayrı değerlendirilmeli bence, s2 ler piyasada çok fazla yok ve benim tanıdığım 3 kullanıcısı var bebek gibi bakıyor adamlar .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)