Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacak birine tabsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Aranızda çok yeniyim ve tavsiyelerinize ihtitacim var. Iyi bir bisiklet surucusuyum ve bir bankada calisiyorum. Tayinimin cikmasi sonucu su an calistigim banka subesi ile evim arasi 30 km, arabayla gidip geliyorum ve gunde 60 km yol yapiyorum. Hem maliyeti dusurmek hem de yeni bir hobi edinmek adina motorsiklet almayi dusunuyorum. Butcem 15000 TL civari. Bana onerileriniz neler olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tür olarak bişi dememişsiniz ancak oncelıgınız işe git gel olacagı için xmax 250 uygun bence size.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot / Django
    Merhaba kesinlikle yamaha nmax 155 cc tavsiye ederim. 2.el bu fiyatlara alabilirsiniz.

6 8bin lira civarında bi commuter alın geri kalanıyla da kaliteli ekipman alın. Motor daha iyisi alınır ama kaza anında kaybettiklerinizi geri alamazsınız. Gözünüz korkmasın ben de 5 aylık motosiklet kullanıcısıyım hiç düşmedim fakat illaki düşeceğimin farkındayım. 50 yıllık motorcu bile olsanız düşeceksiniz motordan bu net, düştüğünüzde sapasağlam ayağa kalkıp devam edebilmek önemli. O yüzden ekipmana büyük bi pay ayırın bütçenizden. Nacizane tavsiyelerim bunlardır.

Kendi başlangıç motorum kuba cr1 önerebilirim 2. El söylediğim fiyatlara temiz motorlar bulabilirsiniz. Bikaz yüksek kmli ybr de olabilir. Konfor olarak da performans olarak da başlangıç için tatmin edecektir. Tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Dominar 400
    gözün kapalı honda pcx al nmax 155 felan hikaye, zaten bisikletten geçiceksin ve amacın ekonomik tasarruf, alet 100km/2 litre yakıt sarfiyatına sahip.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Herkes bir noktayı atlamış,bisiklet sürücüsüydünüz ve bankacısınız,yani rutinden bıkmış olmalısınız.Bence sizin için uygun olan enduro tarzı motorsiklet olacaktır,işten sonra kafanızı dağıtmak için ideal

Motosikleti
    Suzuki M800
    Her gün takım elbise + motosiklet ile bankaya gitmektense mümkünse yeni iş yerinize yakın bir yere taşının derim

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tür olarak bişi dememişsiniz ancak oncelıgınız işe git gel olacagı için xmax 250 uygun bence size.
    Evet Yamaha X-Max ve N-Max serisi düşünülebilir. Honda Pcx'de olabilir. Ağırlıkla bakacağınız motosiklet scooter olmalı. Ayağınızı yerden kesecek olması yeterli.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Bence başlamayın, motosiklet sürmek bu ülkede giderek daha tehlikeli oluyor, iş yerinize yakın bir eve taşının, arabanız da varmış zaten zorlamaya gerek yok.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aracınız benzinli ise,lpg taktirin.

Veya

Mevcut aracinizi satın,az yakan,ufak,dizel araç alın mesela citröen C1 dizel 2008 model 100km de 3.5lt.

Sedan ve hb araclarin giremedigi her yere park ediliyor.3.4 mt uzunluk.

Yazı var,
    Kışı var,
    Yağmuru var,
    Çamuru var,

Alıntı matrim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün takım elbise + motosiklet ile bankaya gitmektense mümkünse yeni iş yerinize yakın bir yere taşının derim
    Hocam esimin isi nedeniyle evimi tasiyamiyorum maalesef.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Hafif bir motosiklet almanızi öneririm size vitesli düşünüyorsanız ybr125 esd veya cb125f gibi bir commuter yada honda activa gibi bir scooter

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bence vitesli alma şehir içi trafikte vitesli araç hamallık, scooter al hem bagaj konusunda avantajın olur. Honda ve yamaha markalarını tavsiye ederim çünkü satarken de hızlı gider, hem kalitelidir pek sorun çıkartmazlar.
    Weak are prey

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba; hangi şehirde bulunduğun ve trafiğin akış hızı da seçimde değerlendirmeye alınmalı. ..

Öncelik sadece ulaşımsa, nmax,(155) sym cruisym- honda forza (250), xmax 250 gibi bi scooterla başlayabilirsin. Zincir yağlama vites v.s.ugrasmazsin, kask yağmurluk gibi şeyler için yerin de olur..Yagisli havalarda alttan daha korunakli olur .Fakat işin haftasonu ve hobi kısmına gelirsek vitesli motor daha iyi hissettirecektir ki basladiktan sonra muhtemelen sadece ise gidip gelmekle kalmayacaksın..

30 km mesafeden gunluk 60 km yol demişşin, 125lik başlangıç motoru olarak bilinen herhangi bir motosikletle başladığında eziyete dönüşebilir ve yorabilir, trafigin hızlı aktığı güzergahta da sıkıntı yaratabilir.Yoksa bu tip motosikletle de gidebilirsin elbette yani alismak icin kucuk bir motosikletle baslayip aklına yatmazsa uçyuz beş lira kayıpla elden çıkarıp buyutebilirsin. cb250r, Duke 250, Duke 200, Kawasaki z250sl, Yamaha Mt25 gibi dik oturuşlu naked motorlarda daha kolay alışır ve rahat edersin ve yolun için yeterli olur, bu motorların kendine göre artı eksileri mevcuttur araştırın bence. Fiti fiti giderim derseniz daha düşük cc ve bütçe için ybr 125, cbf 150, apache 150-180, rks 150, kuba cr1 gibi commuterlerden kullanıcıları memnundur.

Full ekipman kullanacaksan( tavsiye ederim), scooter veya motosiklet için bagajı dert etme çünkü üstünü değiştirmen gerekiyor zaten.. Vitesli motosiklette ufak bir sirt cantasi, yagmurluk, microfiber bez ve ufak tefek bakim aleti icin yeterli oluyor.İsyerinde bir dolabı şimdiden ayırın, iki gömlek, iki ayakkabı,takım elbiseler ve ekipman için zorunlu olacak..
    Yapmaman gereken şey, zaman kazanmak için altta kumaş pantolon- kundurayla ve sadece kaskla yola çıkmak.
    Kısmen batıdaki illerdeyseniz kışı dert etmeyin sadece karda buzda on onbes gün toplu taşıma ve taksi kullanırsın.

Sabah eskisinden neşeli ise başlayacaksin ve eve döndüğünde kafanda işten eser kalmayacak Ben vitesliyi tercih ettim..

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; hangi şehirde bulunduğun ve trafiğin akış hızı da seçimde değerlendirmeye alınmalı. ..

Öncelik sadece ulaşımsa, nmax,(155) sym cruisym- honda forza (250), xmax 250 gibi bi scooterla başlayabilirsin. Zincir yağlama vites v.s.ugrasmazsin, kask yağmurluk gibi şeyler için yerin de olur..Yagisli havalarda alttan daha korunakli olur .Fakat işin haftasonu ve hobi kısmına gelirsek vitesli motor daha iyi hissettirecektir ki basladiktan sonra muhtemelen sadece ise gidip gelmekle kalmayacaksın..

30 km mesafeden gunluk 60 km yol demişşin, 125lik başlangıç motoru olarak bilinen herhangi bir motosikletle başladığında eziyete dönüşebilir ve yorabilir, trafigin hızlı aktığı güzergahta da sıkıntı yaratabilir.Yoksa bu tip motosikletle de gidebilirsin elbette yani alismak icin kucuk bir motosikletle baslayip aklına yatmazsa uçyuz beş lira kayıpla elden çıkarıp buyutebilirsin. cb250r, Duke 250, Duke 200, Kawasaki z250sl, Yamaha Mt25 gibi dik oturuşlu naked motorlarda daha kolay alışır ve rahat edersin ve yolun için yeterli olur, bu motorların kendine göre artı eksileri mevcuttur araştırın bence. Fiti fiti giderim derseniz daha düşük cc ve bütçe için ybr 125, cbf 150, apache 150-180, rks 150, kuba cr1 gibi commuterlerden kullanıcıları memnundur.

Full ekipman kullanacaksan( tavsiye ederim), scooter veya motosiklet için bagajı dert etme çünkü üstünü değiştirmen gerekiyor zaten.. Vitesli motosiklette ufak bir sirt cantasi, yagmurluk, microfiber bez ve ufak tefek bakim aleti icin yeterli oluyor.İsyerinde bir dolabı şimdiden ayırın, iki gömlek, iki ayakkabı,takım elbiseler ve ekipman için zorunlu olacak..
    Yapmaman gereken şey, zaman kazanmak için altta kumaş pantolon- kundurayla ve sadece kaskla yola çıkmak.
    Kısmen batıdaki illerdeyseniz kışı dert etmeyin sadece karda buzda on onbes gün toplu taşıma ve taksi kullanırsın.

Sabah eskisinden neşeli ise başlayacaksin ve eve döndüğünde kafanda işten eser kalmayacak Ben vitesliyi tercih ettim..
    Uzun cevap icin cok tesekkurler. Tekirdag dayim kis agir olmuyor ama yagisli ve kis kosullarinda arabayla giderim diye dusunuyorum. 2-3 yerde trafik isigi olan, yaklasik 10 km lik bolumu gidis gelis yon olan ve bu bolumde en az 90 km hiza cikabilecegim, maks hizi 110 km/h i gecmeyen bir motor isimi gorecek. Bu dogrultuda vitesli sececegim sanirim motoru. Sehir ici kullanim cok olmayacak suruslerimde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)