Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta sirketi,servis kavgasinda magdurum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    arkadaslar kaza yaptim. 4.7hasar kaydi cikti.tamirciye vekalet verdim.Adam dosyayi acti.Sigorta tamir olmadan para vermem,Servis ise para olmadan tamir etmem diyor.Adam cebinden verceksen ver diyor.O zama neden ben bu dukkana vekalet verdim?Diger servislerde dosyayi bu sekilde devralmak istemiyor.Vekaleti vermek 118 iptal etmek 135lira.Ogrenciyim.Cidden cildirmak uzereyim.Ben simdi kimden sikayetci olcam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Geçmiş olsun tam bilmiyorum fakat geçenlerde arkadaşım kaza yaptı 2 haftadır serviste araba adamlar tamire başlamıştı para olmadan sigorta arabanın tamirinin bitmesine yakın verdi parayı. Fakat daha önce bu olay başına gelen bir arkadaşım daha vardı ilk önce parayı servise verdi daha sonra sigorta şirketi parayı yatırmıştı.

Ben burda suçu sigorta şirketinde buluyorum. Durum şöyle oluyor aracı servise çekiyorsun bir fiyat çıkartıyor. Daha sonra sigorta şirketinden bir exper geliyor onaylıyor ona göre işlemler başlıyor.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Benim arkadaşım kısa süre önce kaza yaptı karşı tarafın sigortası kendi tamircileri olduğunu orada yapılacağını söyledi bizim arkadaşta kabul etmedi yetkili serviste yapılmasını istedi üstüne gitti serviste yapıldı motor. Servis motoru yaptı sonra sigorta şirketi parayı arkadaşa yatırdı o da servise verdi motoru o şekilde aldı. Ekstra motosiklet değer kaybına uğradığı için sigorta şirketinden para alacak.

Hatalı olan servis.. Sigorta şirketi onarım yapılmadan para vermez.. Ancak onarım bitimine yakın para öder.. Bence motoru o servisten al anlaşmalı bir servise götür..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sigorta eksper dosyayı kapatmadan para ödemez. Eksper de onarım bitmeden dosyayı kapatmaz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Vekalet verildiği halde ücret isteyemez. Vekaleti iptal ettirin, motosikletinizi oradan çekin ve güvenilir bir özel servis veya yetkili servise (ki öneririm) teslim edin.

Diğer detayları arkadaşlar yukarıda anlatmışlar. Yetkili servisin sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığını öğrenir ve anlaşmalı servise teslim ederseniz de siz para konusuna hiç karışmadan doğrudan gider motosikletinizi teslim alırsınız. Aksi halde sigorta size, siz servise ödeme yapmadan alamazsınız.

Baymoto kaza yaptıktan sonra bajaj motorumun yapımına başlamak için bütün parayı peşin almıştı. Sana para yatacak zaten, oradan alirsin paranı demişlerdi. Eğer bu sistem yanlissa haberiniz olsun onlara yaptırmayın motorunuzu

Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baymoto kaza yaptıktan sonra bajaj motorumun yapımına başlamak için bütün parayı peşin almıştı. Sana para yatacak zaten, oradan alirsin paranı demişlerdi. Eğer bu sistem yanlissa haberiniz olsun onlara yaptırmayın motorunuzu
    Burdaki süreç "Anlaşmalı servis" olması ile ilgili. Eğer sigorta şirketi ile anlaşmalı olan serviste iseniz ödeme direkt servise iletilir.. Sizin ödemeyle işiniz olmaz.. Anahtar teslim motoru / arabayı alıp çıkarsınız.. ancak anlaşmalı servis değilse sigorta şirketi parayı size öder, Siz parayı servise verirsiniz.. Konu bundan ibaret..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben kaza yaptığımda motoru yamaha yetkili servise çektirdim. Sigorta şirketim onlarla anlaşması olmadığını, zaten hiç bir motosiklet servisiyle anlaşması olmadığını söylemişti. Motor serviste tamir edildi, servis faturayı sigorta şirketine gönderdi, sigorta şirketi parayı benim hesaba yatırdı, ben servise havale yaptım, servisten motoru ondan sonra teslim aldım. ilk kez kaza yapmış olduğum için normal işleyiş böyle zannediyordum. Demek ki şansım varmış.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kaza yaptığımda motoru yamaha yetkili servise çektirdim. Sigorta şirketim onlarla anlaşması olmadığını, zaten hiç bir motosiklet servisiyle anlaşması olmadığını söylemişti. Motor serviste tamir edildi, servis faturayı sigorta şirketine gönderdi, sigorta şirketi parayı benim hesaba yatırdı, ben servise havale yaptım, servisten motoru ondan sonra teslim aldım. ilk kez kaza yapmış olduğum için normal işleyiş böyle zannediyordum. Demek ki şansım varmış.
    genelde sigorta şirketleri motosikletlere kasko yapmadığı yada az yaptığı için anlaşmalı servis olayına pek girmez.. Tek tük vardır ama vardır.. Unico nun var diye biliyorum mesela..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde sigorta şirketleri motosikletlere kasko yapmadığı yada az yaptığı için anlaşmalı servis olayına pek girmez.. Tek tük vardır ama vardır.. Unico nun var diye biliyorum mesela..
    Benim sigorta şirketi unico sigortaydı. Servis de yamaha yetkili servisi.
    Servise vekalet niy everiliyor onu anlamadım, ben vekalet vermemiştim kimseye. Motoru servise çektirince bir kaç gün içinde exper geldi, servisin çıkardığı listeyi onayladı, bir iki parçanın değişimini iptal etti (sağ aynadaki çizikler gibi ufak şeyler) o haliyle anlaştık, ben bütün işlemleri evde telefonla halletmiş oldum, zaten kazadan sonra dışarı çıkıp koşturacak halim yoktu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sigorta şirketi unico sigortaydı. Servis de yamaha yetkili servisi.
    Servise vekalet niy everiliyor onu anlamadım, ben vekalet vermemiştim kimseye. Motoru servise çektirince bir kaç gün içinde exper geldi, servisin çıkardığı listeyi onayladı, bir iki parçanın değişimini iptal etti (sağ aynadaki çizikler gibi ufak şeyler) o haliyle anlaştık, ben bütün işlemleri evde telefonla halletmiş oldum, zaten kazadan sonra dışarı çıkıp koşturacak halim yoktu.
    Vekalet, anlaşmalı olmayan servislerde veya tamirhanelerde "önce sen öde, sonra sana ödesinler" muhabbeti yerine "sen bana vekalet ver, senin yerine bana ödesinler" muhabbeti için yapılabiliyor.

Eğer vekalete rağmen para istiyorsa işin içinde açıkça sahtekarlık girişimi var. O nedenle vekaleti iptal edip motosikleti geri çekin önerisinde bulunmuştum.
    ...

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Motosiklet servislerinin çoğunda anlaşma yok, durum normal.
    Fakat vekaleti neden çıkardın? Kim dedi?

Ayrıca şimdi farkettim 2 3 günde bir yeni konuş açıyosun. KOnu açmadan önce alttaki yorumları okusan oradan devam etsen bu kadar tantana yapmana gerek kalmayacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)