Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Intercom yuvası olmayan kaska ses sistemi takmak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Merhabalar, kaskımda intercom yuvası olmadığı için arayışa girdim.

İnternette dolaşırken Bluetooth Dizayn adlı sayfaya denk geldim. Daha önce buraya gidip kaskına bu sistemden yaptıran var mı? Yorumlarını merak ediyorum, sormak istediğim bir kaç bir şey var.

Eğer buda olmazsa kask içinde iphone kulaklığı ile kullanmaya devam edeceğim, başka çare yok.
    intercotamir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Aynı sorun bendede var iphone kulaklığı iyi güzelde acıtıyor kulağımı

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede var iphone kulaklığı iyi güzelde acıtıyor kulağımı
    Aynen benimde öyle hocam iyi fakat acıtıyor bir süre sonra.

Delme falan yapıyor mu acaba merak ettim, yarın arayacağım.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Hocam illede intercom koyucaksan yanlardaki köpükleri lehim makinasıyla yakan veya bişeylerle traşlayıp içine yerleştiren görmüştüm el becerisine kalmış ama sağlıklı değil bence

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    İntercom hassas ve önemli bir konu. Günümüzde lüksten çıkıp ihtiyaç haline gelmiş olan bu cihazların hiç bir tanıtım videolarında anlatılmayan sar sinyal değerleri sağlık için gerçekten çok önemli. Türkiyede alınabilecek 4 5 marka harici bir cihaz yok. Cardo, Sena, Midland, Cellular line ( interphone ), SCS başka bir cihaz almayın. Bu cihazlar çok ciddi anlamda testlere giriyorlar. Çinden gelen her ürünün üzerine FCC CE logosu basılıyor peki gerçekten Bu testlerden geçiyorlar mı ? Hayır !

Aşağıda cardo markasının bir modelinin geçtiği ve üzerinde uygulanan testlerin bir örneğini paylaşıyorum. Saydığım markaların cihazlarını sayfa üzerinde doğrulama yaparak aratabilirsiniz. Unutmayın dandik kask kaza yapıldığında size zarar verecektir. Fakat dandik bir bluetooth cihazı beyninizin üzerinde çalışmaya başladığı andan itibaren size zarar verecektir.

https://fccid.io/Q95ER19/Test-Report...port-3-2528047
    Metela, intercotamir ve ryangt bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İntercom hassas ve önemli bir konu. Günümüzde lüksten çıkıp ihtiyaç haline gelmiş olan bu cihazların hiç bir tanıtım videolarında anlatılmayan sar sinyal değerleri sağlık için gerçekten çok önemli. Türkiyede alınabilecek 4 5 marka harici bir cihaz yok. Cardo, Sena, Midland, Cellular line ( interphone ), SCS başka bir cihaz almayın. Bu cihazlar çok ciddi anlamda testlere giriyorlar. Çinden gelen her ürünün üzerine FCC CE logosu basılıyor peki gerçekten Bu testlerden geçiyorlar mı ? Hayır !

Aşağıda cardo markasının bir modelinin geçtiği ve üzerinde uygulanan testlerin bir örneğini paylaşıyorum. Saydığım markaların cihazlarını sayfa üzerinde doğrulama yaparak aratabilirsiniz. Unutmayın dandik kask kaza yapıldığında size zarar verecektir. Fakat dandik bir bluetooth cihazı beyninizin üzerinde çalışmaya başladığı andan itibaren size zarar verecektir.

https://fccid.io/Q95ER19/Test-Report...port-3-2528047
    Her yerde ben de bunu anlatmaya çaalışıyorum, evet marka intercom'lar pahalı ama keyiften de bu parayı vermeyen benim gibi bir çok maddi durumu belli olan insan var. Ben olsam ne kadar gerekiyor o kadar müddet paramı biriktirir, kulaklıkla idare eder iyi bir intercom alırım çünkü kulağımızın dibinde yüksek frekans yayan bu cihazların güvenli olması gerekiyor, yarın bir gün beyin tümörleri artarsa bu tip standardı olmayan cihazlar yüzünden olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

bir de kask tek parça bir koruyucudur, bunun üstüne delmek kesmek kaskın bütünlüğünü bozar ve koruyuculuğu düşer, bana göre her yönü ile bu tip uygulamalar zararlı.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerde ben de bunu anlatmaya çaalışıyorum, evet marka intercom'lar pahalı ama keyiften de bu parayı vermeyen benim gibi bir çok maddi durumu belli olan insan var. Ben olsam ne kadar gerekiyor o kadar müddet paramı biriktirir, kulaklıkla idare eder iyi bir intercom alırım çünkü kulağımızın dibinde yüksek frekans yayan bu cihazların güvenli olması gerekiyor, yarın bir gün beyin tümörleri artarsa bu tip standardı olmayan cihazlar yüzünden olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

bir de kask tek parça bir koruyucudur, bunun üstüne delmek kesmek kaskın bütünlüğünü bozar ve koruyuculuğu düşer, bana göre her yönü ile bu tip uygulamalar zararlı.
    Doğru 2 3 yıldır bakıyorum piyasaya çok fazla ucuz ve sağlıksız malzeme girdi açıkcası alanında satanında işine geliyor. Kimse sağlıkmış canmış umrunda değil. Millet müzik sesi gelsin yeter mantığında. Fakat sayfa sayfa yapılan bu testlerin değerlerin sağlık açısından çok önemli geri dönüşleri var. Çinden getirilip üzerine isim basılan modellerden bahsetmiyorum bile.. Gerçekten çok ciddi bir boyut bu tip şeyler yerine hiçbirşey kullanılmaması veya varsa telefonun kendi orjinal kulaklıklarının kullanılması mutlaka tavsiyemdir. Zaten hayattan bir beklentisi hedefleri ve geleceği olanların 2 dakika zaman ayırıp bu tip şeyleri araştıracağını düşünüyorum. Düşünmeyen kendi bilir, çok farklı ve kişiden kişiye çok değişken sonuçlar doğurabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    pek tavsiye etmem, bir süre sonra kulaklara çok baskı yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)