Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Herkese merhaba arkadaşlar. İstanbulda 1 senelik b ehliyet ve araba macerasından sonra yazın okul kaynaklı işe girince(öğrenciyim) yani elim biraz para görünce kendimi attım sürücü kursuna. Yaklaşık 2-3 sene önce a1 alma sevdasını içime atıp a2 almak bu zamanlara nasipmiş. Allah izin verirse önümüzdeki aralık veya ocak zamanlarında ilk motorumu almış bulunacağım. Siz değerli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Zamanında burda çok gezdim ama hayaller suya düşünce saldım forumu. Artık geride dönmüş bulundum bu sebeple.

Uzun lafın kısası arkadaşlar 6 ocak 2020 gibi 6500 civarında nakit paraya sahip olucam. Temennim o zamana motor fiyatlarının bir nebze düşmesi ki umarım öyle olur. Duruma göre kredi çekip maksimum 9000-10000 civarlarına güzel bir model almak istiyorum. Kullanım amaçlarıma gelecek olursak hafta içi 3-4 gün 40+40 okula git gel olacak geriside fuzuli şehir içi gezmem. Bu ilk motorum olacağı için uçsun kaçsın istemiyorum otoyolda 90 95 le gideyim bana yeterde artar. Tabii ki bulabileceğim en temiz modeli almak istiyorum ama bunun yanında şöyle bir isteğim var ben bakımını yağını suyunu cartını curtunu aksatmam asla buna binaen onun da sorun çıkarma ihtimalinin düşük olması benim için çok önemli.

Uzun oldu kusura bakmayın. Kısacası acemilik dönemim için az yakan, orta şeker giden, sorun çıkma ihtimali az bir model arıyorum. Benim aklımda fiyatı düşerse ns160 düşmesse ns150 var.

Tekrardan iyi geceler arkadaşlar düşüncelerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Ns 150 alacağına discover 125 st al her açıdan daha iyi yakıt daha az masraf daha az fiyat daha uygun daha az bozulur daha çabuk alışırsın

Motosikleti
    Aklımda var aslında ama psikolojik olarak 125cc yürümezmiş gibi geliyor insana. Piyasası nasıl bu modelin? otoyolda 90 la falan rahat gidebilir miyim? Glovo scotty falan da yapıcağım için biraz daha uygun olur gibi geliyor.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda var aslında ama psikolojik olarak 125cc yürümezmiş gibi geliyor insana. Piyasası nasıl bu modelin? otoyolda 90 la falan rahat gidebilir miyim? Glovo scotty falan da yapıcağım için biraz daha uygun olur gibi geliyor.
    Bir bakar mısın ben nerelere gitmişim

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ne-gittim.html

90 100 rahat gidersin dağa bayira da gidersin asfalt a da gidersin

Motosikleti
    Teşekkür ederim konunuzu ineceleyeceğim. 150 drift ve 180 zone s hakkında düşünceleriniz neler? İlk motor olacağı için çok para da vermek istemiyorum açıkcası. Varsa bilginiz bi karşılaştırabilir misiniz?

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Hem güçlü hem sorunsuz motor hemde çok az yakmasıyla bilinen apache rtr150. Eminim sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    cbf150, konforludur artçıyı üzmez.

Motosikleti
    Rtr150 rtr180 ve titanic 150s var aklımda. Bakalım hayırlısı. Hangisini temiz bulursam alıcam ama gönlüm ns200 sonra rtr180

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda cb125e

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)