Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

JT marka zincir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Forumda Jt marka zincir kullanan deneyen var mi. Fiyati ve xring olmasi dikkatimi cekti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Online araştırmalarıma göre kaliteli bir ürün olması lazım; benim CB500F için bakacak olduydum ancak uygun zincir dişli seti getirilmediği için radardan çıkarmak zorunda kaldım. Kış başı bir D.I.D. setle yoluma devam edeceğim artık.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Online araştırmalarıma göre kaliteli bir ürün olması lazım; benim CB500F için bakacak olduydum ancak uygun zincir dişli seti getirilmediği için radardan çıkarmak zorunda kaldım. Kış başı bir D.I.D. setle yoluma devam edeceğim artık.
    kendi dişlisiyle mi kullanmak gerekir ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi dişlisiyle mi kullanmak gerekir ?
    Gerekmez de tek siparişte halletmek yerine iki farklı siteden iki farklı sipariş vermek istemedim... İki kargo parası + setler tek tek almaktan biraz daha ucuz oluyor. Ben ezelden beridir D.I.D.'ci olduğum için pek macera da aramadım açıkçası.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Valla kış başını bekleyemedim, orijinal Honda dişli seti ile JT X1R2 zincir aldım. Yarın taktırıyorum, 2-3 gün şehir içi kullanıp sonra yola vuracağım; biraz km yaptıktan sonra (en az 1-1.500 falan) buradan izlenimlerimi yazarım.

Mal güzel ve sağlam bir mala benziyor. Internetteki yorumlar da son derece karışık; kimisi çöp diyor kimisi DID ve RK'dan daha uzun dayandığını söylüyor. Bende ne olacak göreceğiz...

DID'den %25 ucuza geldi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    aynı zincirden bende aldım. içinden hem perçinli hem kilitli master link çıkıyor. jt markasına mesaj attım ürününün Türkiye'deki distribütörü kim diye.
    Şirinevlerdeki Aydın Motor çıktı. Aradım Aydın motoru "Yamaha marka dışında montaj yapamıyoruz" dediler. Getirdikleri ürünün montajını yapmıyorlar ne acayip.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhabalar... Temmuzdan bu yana cevap yazılmamış, JT Xring alıp kullanan arkadaşların düşüncelerini merak ettim. Hangi motora kaç km kullanıldı yazabilir misiniz deneyimleriniz ile beraber?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    6000km oldu kullanıyorum. henüz zincirde bollaşma olmadı. klipsli bakla ile zinciri montajını yaptım ama istersen perçinli bakla parçası da mevcut.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000km oldu kullanıyorum. henüz zincirde bollaşma olmadı. klipsli bakla ile zinciri montajını yaptım ama istersen perçinli bakla parçası da mevcut.
    Klipsi çıkarıp perçinle montaj yapmanı tavsiye ederim..

Jt marka ön arka dişli iki üç takım kullandım sorun yaşamadım , SunStar ve Jt birçok markanın fabrika montajında kullanılıyor , fren diskleride aynı..

bulabilirseniz Ognibene oringli dişli ve zincir takımıda tavsiye olunur , her modele uygun üretimleri pek yok , farkı ; oringli dişlilerin çok sessiz çalışması..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı alantirikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar... Temmuzdan bu yana cevap yazılmamış, JT Xring alıp kullanan arkadaşların düşüncelerini merak ettim. Hangi motora kaç km kullanıldı yazabilir misiniz deneyimleriniz ile beraber?
    Sıkıntı yok, 5.000km oldu, bir kere ayar yapıldı (o da ilk taktıktan 1.000-1.500km sonra istedi, daha da istemedi...) sorunsuz kaliteli bir mal. 20.000'i görür tahminim...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok, 5.000km oldu, bir kere ayar yapıldı (o da ilk taktıktan 1.000-1.500km sonra istedi, daha da istemedi...) sorunsuz kaliteli bir mal. 20.000'i görür tahminim...
    JT zincir üretmiyor DID den alıyor , satıcı takımı bozmayıp orjinal zinciri sattıysa ve düzenli yağlama ile 20.000 km yi rahat devirir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    jt de benim bildiğim zincir yok dişli yapıyor
    ve süper yapıyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    JT'nin zincirleri: http://www.jtsprockets.com/chain/

JT'de zincir dişli takım yok.

Internet'te resmi hiçbir kanalda JT'nin zincirlerini DID'nin ürettiğiyle ilgili bir bilgi bulamadım. Bununla birlikte öyleyse iyi bir şey

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zindir de did var e.k var kaliteli olarak
    birde rk var bu diğer markaların yanında pek tutulmaz
    ben hem nc ye hemde 660 tenere ye did zincir takmıştım 660 a jt dişli ile birlikte
    fakat yamaha öyle birşey yapmış ki orj dişli ye kontra vida koymuş servis dışında bi yerden dişli alınca dişli emanet gibi duruyordu
    orj dişli alınca dişler ile orta delik arasında bi delik daha var oraya vida çakıyor titreşimden dişli yerinden çıkmasın diye
    o yüzden servis dışardan aldığım zincir dişli setini montaj yapmadı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yorumlara güvenerek KLEopatrama bu zinciri sipariş verdim. Bakalım nasıl gidecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)