Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eğitim-Yamaha Riding Academy

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam başta da belirttiğim gibi evet sınırları zorlamak, diz sürtmek istemiyorum. Ama motorun temel kısımları ile ilgili sıkıntım olduğunu da düşünmüyorum. Tabi temel olarak neyi kastettiğimiz de önemli burada. Ben boş parkurda motoru rahat rahat yatırabiliyorum zaten. Ama

1)Kilyosta o dar yolda ucunu göremediğim(çünkü yandaki orman virajın yarısını görünmez kılıyor) ve karşıdan gelen adam acaba bizim şeride taşmış mıdır ya da 59RK geliyor mudur karşıdan diye düşündüğüm yollarda viraja yatmaya cesaret edemiyorum
    2) Hem yan hem dik olarak eğimli köprülü kavşakların virajlarında ve tam U olan virajlarda yatmaya cesaret edemiyorum
    3) Bir ustadan fren tekniği öğrenmek istiyorum

Bu ihtiyaçlarımı karşılayacak bir eğitim aradığım için konu açtım. Gittiğimde bana orta sehpaya alma, debriyajın kavraması vb şeyler öğretilirse boşa gitmiş olurum o yüzden de içeriklerini soruyorum. Şu 3 maddeye yönelik eğitime ihtiyacım var. Ama tekrar diyorum, hondanin/yamahanin/bilmem ne akademinin şu eğitiminde öğretilenler bahsettiğin şeyler için merhem olur cevabı bekliyorum :/ Kompleksim yok, diyorsanız git gs1 al o derdine çare olur gidip onu alayım
    Atıyorum Uçmakdere gibi yine full virajlı ama ağaç gibi viraj sonunu görmene engel objelerin olmadığı parkurlarda durumun nasıl? Yine aynı çekinceleri yaşıyor musun? Muhtemelen bu düşüncelerinden ötürü viraja olması gerekenden çok içeride girip viraj bitimini göremiyor da olabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atıyorum Uçmakdere gibi yine full virajlı ama ağaç gibi viraj sonunu görmene engel objelerin olmadığı parkurlarda durumun nasıl? Yine aynı çekinceleri yaşıyor musun? Muhtemelen bu düşüncelerinden ötürü viraja olması gerekenden çok içeride girip viraj bitimini göremiyor da olabilirsin.
    Yani oralara gitmedim direkt şu bölge şu yol diyemem. Ama ucunu görebildiğim, U kadar çok dönmeyen ve sağa/sola/öne yol eğimi olmayan yerlerde bir tereddüt yaşadığımı hatırlamıyorum. Hızlı ya da yavaş bir şekilde girip akıcı dönebiliyorum. Belki de bu virajlar hatayı çok daha fazla kaldırabildiği içindir, bilmiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)