Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rev'it rezilliği....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    107 euro ya almış olduğum eldivenlerin 4 aylık kullanım sonucu hali ektedir. Motoin.de den aldım ve aldığımda Polonya'daydım. Çok küçük ihtimal olan gümrük sahteciliğine falan maruz kaldığımıda düşünmüyorum o yüzden. eldiven elime tam hatta bi tık bol tam olması gerektiği gibi.

Model Revit Chicane. motoine mail attım takmadılar. revite yazdım özür dilediler ama motoinle görüşmem gerektiğini söylediler.

Göremeyenler için: Malum eldiven şablonun kanguru derisi olarak gözüken bölüme kendi kendi yırtıldı kullandıkça açıldı. Asla kaza yaşamadım düşmedim. Gaz kolu olan eldivende meydana geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Revit Striker II modelinde yaşamıştım benzer durumu. Eldivene gayet iyi bakmama rağmen daha 1 yıl bile olmadan hiç kaza yapmadan, 2 parmağın uç kısımları açıldı.

Garantiden bir kere değişti daha önce hiç karşılaşmadıklarını söylediler. İkinci gelen eldivende de kazasız aynı yerden farklı bir parmak yırtıldı.

Revitin eldivenleri evet güzel ve rahat ama pek dayanıklı değil en azından bu modeli. Durduk yere yırtılıyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Eldivenin size kücük gelmiş olma ihtimali de olabilir. İlaveten dikiş yerinden ayrılmış, kolayca tamir ettirilebilir, kendinizi üzdüğünüze değmez.
    pea bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alpinestar smx aircarbon ile basima geldi. Dikis yerinden degil materyal kendi parcalandi. orijinal urun.

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    İki kere revit eldiven aldım ikiside kısa sürede deforme oldu eldivende revit kesinlikle almam.Daha önce zen marka deri eldiven almıştım revitten kat kat iyiydi,mont ve pantolon süper lafım yok ama eldiven asla almam

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit Striker II modelinde yaşamıştım benzer durumu. Eldivene gayet iyi bakmama rağmen daha 1 yıl bile olmadan hiç kaza yapmadan, 2 parmağın uç kısımları açıldı.

Garantiden bir kere değişti daha önce hiç karşılaşmadıklarını söylediler. İkinci gelen eldivende de kazasız aynı yerden farklı bir parmak yırtıldı.

Revitin eldivenleri evet güzel ve rahat ama pek dayanıklı değil en azından bu modeli. Durduk yere yırtılıyor.
    Bak şimdi bu olmadı. Dün tam bunlardan aldım. Öncesinde Revit Air vardı 2 sene sonunda sol işaret parmağı ucunda açılma oldu bir de yumruk koruması solda nasır yaptı diye değiştirdim.

Garanti işi nasıl oluyor? Gittiğiniz mağazadan değişim mi yapıyorsunuz?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Deri ürün kullanımı ve bakımını bilmeden ürünü eminimki deri daha dayanıklıdır mantığı ile aldınız. Yorumlardada görüldüğü gibi deri olan tüm marka model eldivenlerde bu tip yırtılma, sökülme başınıza gelebilir. Eğer o kısım zorlanmasa durduğu yerde ayrılma ihtimali varmı sizce ? Eldiven sadece dar olduğu zaman değil geniş olduğu durumlardada bazı bölgeler bol kalarak zorlanabilir . Eğer bedeni büyük veya küçükse başınıza gelmiştir. Moto ini bırakın ülkemizde bile sahte revit bulmanız okadar kolay değilken sahte bir ürün aldığınızı düşünmüyorum.

Tavsiyem sağda solda eldiven kendi kendine yırtıldı demeyin. Bunu birkaç arkadaşımdanda zaman zaman duyuyorum. Kendi kendine schubert kaskın kırıldığını söyleyen arkadaşım oldu ama siz yapmayın öyle az kullandım yırtıldı mantıklı ama durduğu yerde masanın üstüne koydum eldiven yırtıldı vs üretici ve satıcıyı size karşı farklı bir bakış açısına itebilir.

Revit ve motoin bu eldiveni böyle bırakmaz daha önce benimde deri bir revit ürünümde başına geldi gönderdim tadilat yapıp geri gönderdiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Sadece eldiven yapan markalar genelde daha iyiler. Five Gloves city black 4 yıldır. Five Gloves GT2 3 yıldır bende. Hala kullanıyorum. Bir de ülkeye gelen yeni bir marka olan O.J. nin Feat diye bir modeli var. Pist için aldık ama giremedik hiç

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hayvanın derisi ayrılırken kendisinde yara vs vardır ya da işlenirken incelme olmuş olabilir onu pek anlama şansınız yok o yüzden yırtılma yapmış olabilir bilginiz olsun bu da genelde ince derilerde çok olan bir şey bu alpinestar dainese ya da rev-it olması farketmeksizin olabilir

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    revit desert kullanıyorum. bu kadar kaliteli durup da bu kadar dandik olan bir eldiven görmedim. işin en ilginç yanı darbe ve sürtünmeye karşı iyi fakat durduk yere sağı solu açılıyor resmen hard kullanın bişey olmaz demişler. öyle kibar titiz bakınca bozuluyor bunlar

revit dirt 2 eldiven kullanıyorum 2 3 yıl oldı alalı bir defa ufaktsn düştüm de hala oldukça iyi durumda. Markadan ziyade modelle ilgili bir sıkıntı olabilir.

Bu arada revit'in motoinle iletişim geçin demesini anlamadım ürün revit, garanti revit motoin sadece satıcı ne alaka yani.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden bilmiyorum ama Revit markasına ısınamıyorum. Ürünlerini incelerken sağında solunda "ulan kesin bu buradan patlar ileride" diye bi önyargılı düşünce oluşuyor. Belki gereksiz ama nedenini bilmiyorum Ben de Dainese Mug Hero almıştım ilk eldiven olarak. Çok memnundum sonra birgün yağmura yakalandım. Deri bakımını bilmemenin cahilliğiyle kuruduktan sonra koku giderici sprey sıktım. 1-2 gün sonra parmak kısımları sertleşti ve 4-5 kullanımdan sonra deri ortadan(dikiş yerinden değil) yırtıldı. Bu tarz bir kimyasal kullanmış olabilir misiniz? Motoin ile ilgili ayıplı mal satışı veya gümrükte bi usulsüzlük olma ihtimali çok düşük. Motoin ve fcmoto benim gördüğüm en büyük & en kaliteli mağaza.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayvanın derisi ayrılırken kendisinde yara vs vardır ya da işlenirken incelme olmuş olabilir onu pek anlama şansınız yok o yüzden yırtılma yapmış olabilir bilginiz olsun bu da genelde ince derilerde çok olan bir şey bu alpinestar dainese ya da rev-it olması farketmeksizin olabilir
    Kesinlikle bahane değil. Adamakıllı kalite kontrolle bu tür problemler minimize edilir, yıllardır da ediliyor. Bahsi geçen problemler istisna değil, sık rastlanan sorunlar. Markaya geri bildirimde bulunmak, alınacak cevaba göre tercih etmeyerek cezalandırmak en akıllıca çözüm. Bi ton para veriyoruz. Adamakıllı ürün yapsın keçiler. Diğer markalar adamakıllı deri ve dikiş kullanıyorlar, yıllarca dayanıyor eldivenleri. Onlar mal mı 1-2 sene içinde yenileme isteyecek şekilde üretmiyorlar?

Elektrikli Oral B fırçalara bir ton para vermişimdir. Kaç tane değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Sonra sağlam para sayıp Phillips Sonicare aldım. 10 sene dayandı! Bir kaç ay önce yeniledim. Oral B birkaç sene yoldu beni ama zırnık alamadı sonra. Ama Philips'in ölene kadar müşterisi oldum. Doğru düzgün mal yapsınlar, verelim parasını alalım. Ama dolandırmasınlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bilmiyorum ama Revit markasına ısınamıyorum.
    Allah için Revit kotumdan sonuna kadar memnunum. Dikişi de, kumaşı da, korumaları da mükemmel. Ciddi güzel dizayn edip, özenip üretmişler.

Eldiveni kötü olabilir, hiç denemedim...

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Deri ürünlere arada bakım yapmak şart. Aksi halde güneş, yağmur,rüzgar, ter vs yapısını zayıflatıyor.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ula Scoyco aldım 60 Tl ye fuardan . Daşş gibi..2014 de almıştım. Lakin deri değil

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri ürünlere arada bakım yapmak şart. Aksi halde güneş, yağmur,rüzgar, ter vs yapısını zayıflatıyor.
    Güzel deri çok nazik bir materyal değil. Evet kimyasallarla bozabilirsiniz. Ama kaliteli bir deri ayakkabı on yıllarca giyilir. İcabında tabanı değişir, aynı yüz kullanılmaya devam eder. Yerini tutan sentetik malzeme halen yapılmış değil.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenin size kücük gelmiş olma ihtimali de olabilir. İlaveten dikiş yerinden ayrılmış, kolayca tamir ettirilebilir, kendinizi üzdüğünüze değmez.
    MODERATOR CALISIYOR +REP
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    YZFR25
    sanmıyorum göz kararı iyi olan bi insanım small giydiğimde tam olmuştu ama baş parmağım biraz zorlanıyordu adam dedi ki zamanla senin için gaz kolunda bu işkenceye dönüşür medium giydim dedim tamam bu gerekli bi bolluğu vardı ne küçük ne büyüktü. Ayrıca bundan sonra söylediklerim genel size değil. Arkadaşın dediği gibi deri bir ayakkabı yere yalın kullanılıp hertürlü şeyi görüyor yıpranmıyor deri nazik bi malzeme olsa bu işler için kullanılmazdı işlemesi zor olmazdı. motoinde aldığım deri waxını daha önce eldiveni temizleyip kullandım bakımını yaptım yani Kimyasal kullanmadım.

Hepsi bi yana zaten bu kanguru derisi diye belirttikleri avuç içi yani yırtılan malzeme esnek ve inceydi sanki elimle zorlasam yırtabileveğimi hissediyordum. Ama mühendislik okuduğum için bir malzemenin böyleykende sağlam olabileceğini biliyorum. Fakat ötle değilmiş sadece gaz koluna sürtünmekten aşınan bir malzeme düştüğümde 1 saniyede parçalanır

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel deri çok nazik bir materyal değil. Evet kimyasallarla bozabilirsiniz. Ama kaliteli bir deri ayakkabı on yıllarca giyilir. İcabında tabanı değişir, aynı yüz kullanılmaya devam eder. Yerini tutan sentetik malzeme halen yapılmış değil.
    Ayakkalar daki deriler daha kalın. Ayrıca boya cila ömrünü uzatan şeyler. Eldiven konfor için hem daha ince hemde farklı yönlere sürekli esneme gerilme yapıyor.
    Yazlık olduğu için kullanılan deri oldukça ince. Kışlık deri eldivenim deki deri oldukça kalın bakım konusunda hassas olmasam da çok daha dayanıklı.
    Tabi eldiven de üretim hatası yoktur diyemem kullanmadım. Yeni alınan bir ürünün arkasında durmalı firma

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçmiş olsun

Sizin ki bir şey mi, 11.07.2018 yani bir sene önce motosikletaksesuarlari'ndan five glove rs3 yazlık eldiven aldım, toplasanız 2 hadi 3 ay 2018 de kullandım, sonra mayıs ortası gibi başlayıp temmuz'a kadar kullandım, o da toplasan 2 ay eder yani toplamda maksimum 5 ay kullanmışımdır eldiveni, yaklaşık 1.5 aydır eldivenin durumu aşağıdaki fotolardaki gibi, inanılmaz yıprandı,dış kısmı sağlamken avuç içleri resmen soyuluyor, sağ eldekinin avuç içinde delikler oldu elimin derisi görünmeye başladı, motosikletaksesuarlari beni resmi distribütörü olan motoplus'a yönlendirdi.

Oraya gittiğimde sorun olmadan aldılar, bir yıl garantisi varmışmış, yani eskiden iki yılken şimdi bir yıl, bir hafta sadece geçtim bir yılı ama zaten bir eldiven o duruma bir haftada geçemez en az bir aydan fazladır bu durumda olduğunun farkındadırlar, bunu da geçtim oradaki bir eleman bana "bu eldivenler sezonluk yani en fazla bir senelik" demez mi, şaştım kaldım, toplasan 5 ay bile sürmeden eldivenin geldiği hali görüyorsunuz, yani yazın 3 ay kullanıp çöpe atıyormuşuz, rezillik bence, richa eldivenim var 4 sene kullandım sapasağlamdı artık bilekteki cırtı yırtıldı ve sert korumaların esnekliği eskisi gibi değildir diyerek değiştirdim bu nasıl bir kalite anlayışıır five glove ve motoplus'ın, inşallah haklılığımı anlarlar da değişim yaparlar, ben hatta dedim ki five glove'un derisinden memnunum ama kumaşları çok kötü üstüne para verir üst modele geçebilirim dedim, bakalım ne olacak? Daha önce mallarının arkasındayılar slider'daki yırtıktan değiştirmişlerdi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)