Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rev'it rezilliği....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Five Gloves almaya gitmiştim Motosikletaksesuarları.com mağazasına, Revit alıp çıktım. Bana son derece çakma ve dayanıksız ürünler gibi göründüler. Revit Striker 2'yi göreceğiz bakalım. Her gün motosiklet kullanıyorum, önceki Revit Air'ler 2 yıl (yazlıkları ort. yılda 8 ay kullanıyorum) dayandılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scoyco eldiven kullanıyorum yazlık 1 senedir.

biraz büyük bana, kışın içine ince bir eldiven giyip kullanıyorum başka eldivenim yok.

aktif kullanıma ve kaza yapmama rağmen hiçbirşey olmadı. siz o pahalı eldivenleri nasıl bu hale getirdiniz anlamadım

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scoyco eldiven kullanıyorum yazlık 1 senedir.

biraz büyük bana, kışın içine ince bir eldiven giyip kullanıyorum başka eldivenim yok.

aktif kullanıma ve kaza yapmama rağmen hiçbirşey olmadı. siz o pahalı eldivenleri nasıl bu hale getirdiniz anlamadım
    Kazaniz nasıldı ne kadar sürüklendiniz? Basit kaza var kaza var, hiç kimse çok para verecek kadar enayi değil, bu markaları dünya biliyor, hepsinin korumaları CE onaylı, malzemeler kanserojen mi değil mi kontrol ediliyor, cilde başka alerjik zararları var mı onaylandıktan sonra üretiliyor, sürtünme darbe testleri yapılıyor.

Şimdi sizin bahsettiğiniz kaza ve markanın güvenilirliği sadece sizin deneyiminiz ise durum vahim ama diğer testler herşey tamansa biz pahalı eldivenlere boşa para veriyoruz, gerçi ben eldivene 270tl vermiştim öyle pahalı mı tartışılır, dünyanın bildiği bir marka five Glove.

Geçenlerde intercom alırken şöyle bir durum oldu pahalı intercomlara neden para verilir diye, çünkü mesela sena ya da cardo scala ya enayilik mi o kadar para vermek, mesela knmaster kn4000 625 TL iken ya da daha ucuz varken neden pahalı alıyoruz, sebebi sağlık, sena ve cardo SAR testlerini geçen markalar, kulağımızın dibinde güçlü radyo frekansı yayan bu cihazlar sürekli bu tip sağlık testlerine tabi oluyor, geçemezse ya da sıkıntı çıkarsa başları belaya giriyor.

Ama bahsettiğimiz ucuz markaların hiçbir testi yok, hiçbir standart zorunlulukları yok, çünkü yasaların dışında üretiliyor ve marka değiller, sağlık için mecburen o rakamları veriyorum yoksa enayi değilim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bilek korumalı Dainese eldivenim var, pahalıydı aldığımda. 3 küsür sene sonra hâlâ yeni gibi. Aşırı korumalı olmasına rağmen super rahat.

Fiyat ve dayanıklılık doğru orantılı olmalı.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Anladigim kadariyla marka degil de modele gore degisiklik gosteriyor bu dayaniklilik. Eşimin Dainese rossi eldivenleri perişan halde :D parmak ucu filan yirtildi, kaza olmadi rutin kullanim kaynakli.
    Bende ayni zamanda cok daha ucuza five gloves sport city woman almistim benimkiler de yiprandi tabi ama yirtik sökük vs yok sapasaglam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet model mühim, ben de Dainese bir kışlık almıştım orta alt segment bir şey fiyatı €95 idi. İkinci kışında su geçirmeye başladı. Şimdi Dainese'nin yarı fiyatından ucuza Tucano kullanıyorum, her açıdan Dainese'den en az iki kat iyi. Demek ki markasından veya ne kadar para ödediğinizden çok malzeme ve teknik tasarımı mühim eldivenin...

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazaniz nasıldı ne kadar sürüklendiniz? Basit kaza var kaza var, hiç kimse çok para verecek kadar enayi değil, bu markaları dünya biliyor, hepsinin korumaları CE onaylı, malzemeler kanserojen mi değil mi kontrol ediliyor, cilde başka alerjik zararları var mı onaylandıktan sonra üretiliyor, sürtünme darbe testleri yapılıyor.

Şimdi sizin bahsettiğiniz kaza ve markanın güvenilirliği sadece sizin deneyiminiz ise durum vahim ama diğer testler herşey tamansa biz pahalı eldivenlere boşa para veriyoruz, gerçi ben eldivene 270tl vermiştim öyle pahalı mı tartışılır, dünyanın bildiği bir marka five Glove.

Geçenlerde intercom alırken şöyle bir durum oldu pahalı intercomlara neden para verilir diye, çünkü mesela sena ya da cardo scala ya enayilik mi o kadar para vermek, mesela knmaster kn4000 625 TL iken ya da daha ucuz varken neden pahalı alıyoruz, sebebi sağlık, sena ve cardo SAR testlerini geçen markalar, kulağımızın dibinde güçlü radyo frekansı yayan bu cihazlar sürekli bu tip sağlık testlerine tabi oluyor, geçemezse ya da sıkıntı çıkarsa başları belaya giriyor.

Ama bahsettiğimiz ucuz markaların hiçbir testi yok, hiçbir standart zorunlulukları yok, çünkü yasaların dışında üretiliyor ve marka değiller, sağlık için mecburen o rakamları veriyorum yoksa enayi değilim.
    60 km hızla yaptım 2 metre falan sürüklenmişimdir direk.

Ancak belirtmek isterim ben alınan ürünlere neden bu kadar para verdiğinizi sorgulamıyorum ya da enayilik olarak görmüyorum, attıgım mesaj zaten sizin kaliteli eldivenleriniz nasıl oluyor da tabiri caiz ise aşağıladıgınız eldivenimden daha cabuk eskiyori buna şaşırdım.

Dünyanın bildiği glove markasını giyin siz, biz fakirler ucuz marka yasa dışı üretim olanları giyeriz. en azından foruma konu acıp "o kadar para verdim böyle oldu" diye ağlamıyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet model mühim, ben de Dainese bir kışlık almıştım orta alt segment bir şey fiyatı €95 idi. İkinci kışında su geçirmeye başladı. Şimdi Dainese'nin yarı fiyatından ucuza Tucano kullanıyorum, her açıdan Dainese'den en az iki kat iyi. Demek ki markasından veya ne kadar para ödediğinizden çok malzeme ve teknik tasarımı mühim eldivenin...
    95 Euro da az degil ki...

Demek en buyuk markalar dahi pislik urun suruyor piyasaya. Alpinestar, Dainese, Revit... Geriye ne kaldi ki?

Modelin incelemelerini okumadan almamak lazim demek ki...

Revit kotumdan da, Olympus pantolonumdan da, Dainese eldivenimden de cok memnunum. Ama hepsinin de fiyati kok gibiydi. Bir de eski Icon eldivenimden cok memnun kalmistim. Yerine sattiklari yeni model cok kelek cikti... Kaza yapmasam hala kullaniyor olurdum.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    geçmiş olsun

Sizin ki bir şey mi, 11.07.2018 yani bir sene önce motosikletaksesuarlari'ndan five glove rs3 yazlık eldiven aldım, toplasanız 2 hadi 3 ay 2018 de kullandım, sonra mayıs ortası gibi başlayıp temmuz'a kadar kullandım, o da toplasan 2 ay eder yani toplamda maksimum 5 ay kullanmışımdır eldiveni, yaklaşık 1.5 aydır eldivenin durumu aşağıdaki fotolardaki gibi, inanılmaz yıprandı,dış kısmı sağlamken avuç içleri resmen soyuluyor, sağ eldekinin avuç içinde delikler oldu elimin derisi görünmeye başladı, motosikletaksesuarlari beni resmi distribütörü olan motoplus'a yönlendirdi.

Oraya gittiğimde sorun olmadan aldılar, bir yıl garantisi varmışmış, yani eskiden iki yılken şimdi bir yıl, bir hafta sadece geçtim bir yılı ama zaten bir eldiven o duruma bir haftada geçemez en az bir aydan fazladır bu durumda olduğunun farkındadırlar, bunu da geçtim oradaki bir eleman bana "bu eldivenler sezonluk yani en fazla bir senelik" demez mi, şaştım kaldım, toplasan 5 ay bile sürmeden eldivenin geldiği hali görüyorsunuz, yani yazın 3 ay kullanıp çöpe atıyormuşuz, rezillik bence, richa eldivenim var 4 sene kullandım sapasağlamdı artık bilekteki cırtı yırtıldı ve sert korumaların esnekliği eskisi gibi değildir diyerek değiştirdim bu nasıl bir kalite anlayışıır five glove ve motoplus'ın, inşallah haklılığımı anlarlar da değişim yaparlar, ben hatta dedim ki five glove'un derisinden memnunum ama kumaşları çok kötü üstüne para verir üst modele geçebilirim dedim, bakalım ne olacak? Daha önce mallarının arkasındayılar slider'daki yırtıktan değiştirmişlerdi.

https://i.hizliresim.com/6Dr6E9.jpg

https://i.hizliresim.com/mX48WP.jpg

https://i.hizliresim.com/Xb9Yrj.jpg

https://i.hizliresim.com/JVqEjE.jpg

https://i.hizliresim.com/WXgrdE.jpg
    Hacı bu ne 1 kilometre elinin üstünde mi sürtündün?Eldivende Held'den şaşmam.2-3 senedir 200 TL'lik eldiveni hala taş gibi derisinde pürüz bile yok.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    geçmiş olsun

Sizin ki bir şey mi, 11.07.2018 yani bir sene önce motosikletaksesuarlari'ndan five glove rs3 yazlık eldiven aldım, toplasanız 2 hadi 3 ay 2018 de kullandım, sonra mayıs ortası gibi başlayıp temmuz'a kadar kullandım, o da toplasan 2 ay eder yani toplamda maksimum 5 ay kullanmışımdır eldiveni, yaklaşık 1.5 aydır eldivenin durumu aşağıdaki fotolardaki gibi, inanılmaz yıprandı,dış kısmı sağlamken avuç içleri resmen soyuluyor, sağ eldekinin avuç içinde delikler oldu elimin derisi görünmeye başladı, motosikletaksesuarlari beni resmi distribütörü olan motoplus'a yönlendirdi.

Oraya gittiğimde sorun olmadan aldılar, bir yıl garantisi varmışmış, yani eskiden iki yılken şimdi bir yıl, bir hafta sadece geçtim bir yılı ama zaten bir eldiven o duruma bir haftada geçemez en az bir aydan fazladır bu durumda olduğunun farkındadırlar, bunu da geçtim oradaki bir eleman bana "bu eldivenler sezonluk yani en fazla bir senelik" demez mi, şaştım kaldım, toplasan 5 ay bile sürmeden eldivenin geldiği hali görüyorsunuz, yani yazın 3 ay kullanıp çöpe atıyormuşuz, rezillik bence, richa eldivenim var 4 sene kullandım sapasağlamdı artık bilekteki cırtı yırtıldı ve sert korumaların esnekliği eskisi gibi değildir diyerek değiştirdim bu nasıl bir kalite anlayışıır five glove ve motoplus'ın, inşallah haklılığımı anlarlar da değişim yaparlar, ben hatta dedim ki five glove'un derisinden memnunum ama kumaşları çok kötü üstüne para verir üst modele geçebilirim dedim, bakalım ne olacak? Daha önce mallarının arkasındayılar slider'daki yırtıktan değiştirmişlerdi.

https://i.hizliresim.com/6Dr6E9.jpg

https://i.hizliresim.com/mX48WP.jpg

https://i.hizliresim.com/Xb9Yrj.jpg

https://i.hizliresim.com/JVqEjE.jpg

https://i.hizliresim.com/WXgrdE.jpg
    Hocam motoplus ürünlerin garanti süresini keyfine göre belirleyemez. Firmaya siz mevzuatın linkini atın sattıkları kişisel kullanım amaçlı satılan eşyaların 2 yıl garantisi olduğunu hatırlatın. Konuyla ilgili şikayetçi olsanız ciddi oranda ceza öderler. 4. Bölümde yazıyor bilgiler. Bu arada üzerinde süet malzeme bulunan tüm marka model eldivenler bir zaman sonra bu şekilde dökülüyor. http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19782&MevzuatIliski=0&so urceXmlSearch=garanti

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    60 km hızla yaptım 2 metre falan sürüklenmişimdir direk.

Ancak belirtmek isterim ben alınan ürünlere neden bu kadar para verdiğinizi sorgulamıyorum ya da enayilik olarak görmüyorum, attıgım mesaj zaten sizin kaliteli eldivenleriniz nasıl oluyor da tabiri caiz ise aşağıladıgınız eldivenimden daha cabuk eskiyori buna şaşırdım.

Dünyanın bildiği glove markasını giyin siz, biz fakirler ucuz marka yasa dışı üretim olanları giyeriz. en azından foruma konu acıp "o kadar para verdim böyle oldu" diye ağlamıyorum.
    60 km hızla giderken düşüp 2 metre sürüklenmek, cidden fizik kurallarını aşmışsınız tebrik ederim(!)

Bir kere hitap şekliniz bile yaşınızı gösteriyor. okumayı bile bilmiyorsunuz. Ağlamak sizin karakteriniz, benim değil ben hakkımı aramayı tercih ediyorum, ucuz marka fakir edebiyatınız ise beni ilgilendirmiyor, ucuz giyecek kadar da zengin değilim.

Kaliteli ürün almak için olabildiğince beklerim paramı denkleştirir alırım, yıllarca sonuna kadar kullanırım. Şimdiye kadar aldığım kaliteli çok ürünün oranlasam %95'i sorunsuz çıkmıştır. Pahalı diye ürün aramıyoruz, kaliteli ve güvenli mi diye üste başa yatırım yapıyorum. 2005'den beri motor üstünde yaşıyorum neredeyse, size yazdıklarım boş geliyorsa, ilerde olumlu/olumsuz karşılığını alırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motoplus ürünlerin garanti süresini keyfine göre belirleyemez. Firmaya siz mevzuatın linkini atın sattıkları kişisel kullanım amaçlı satılan eşyaların 2 yıl garantisi olduğunu hatırlatın. Konuyla ilgili şikayetçi olsanız ciddi oranda ceza öderler. 4. Bölümde yazıyor bilgiler. Bu arada üzerinde süet malzeme bulunan tüm marka model eldivenler bir zaman sonra bu şekilde dökülüyor. http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19782&MevzuatIliski=0&so urceXmlSearch=garanti
    adamlar bir yıl dedi, yine gidip tüketici derneğine soracağım, şu an garanti dışında diye değişimi geri çevirdiler, ben de o yıpranmanın bir yıldan önce başladığını bildikleri halde bunu yaptıklarını söyledim, artık kendimce gerekeni yapıp tüketici derneği üzerinden mevzuat dediğiniz gibi 2 yılsa başvurumu yapıp dava açacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bu ne 1 kilometre elinin üstünde mi sürtündün?Eldivende Held'den şaşmam.2-3 senedir 200 TL'lik eldiveni hala taş gibi derisinde pürüz bile yok.
    deri değil tekstil maalesef, aslında deriden şaşmamak lazım, bundan sonraki tercihim deri olacak.

hocam dediklerim sizi ilgilendirmiyor ise en baştan cevap vermeyeceksiniz.

konuyu acan siz değilsiniz, sizin yazdıgınızı alıntılayıp cevap vermemişim alıntılayıp yazımı yorumlayan sizsiniz.

konunun yaş ile alakası yoki hitap seklimde de bir sıkıntı yok. isterseniz 5 yıl para biriktirin en lüks ekipmanı alın beni ilgilendirmez; ancak size yazılmamış bir cevaba cevap veriyorsanız ezmeye calısmak yerine azıcık mantıklı olun ve yazılanları düzgün okuyun. ağlama kısmını da konuyu acana yazılmıs birşey (ki mesajımda da konuyu acan yazmısım), yine üstünüze alınmıssınız.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    geçmiş olsun
    hocam hiç makina da falan yıkadınız mı eldiveni?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hiç makina da falan yıkadınız mı eldiveni?
    motosiklet ekipmanlarını asla makinada yıkamam, hepsinde elle yıkayın denir, en fzla elle yıkama programı olanlarda yıkanabilir bildiğim, ben elle yıkadım, o da bir defa, ılık suyla ve sabunla, asla da güneşe bırakıp kurutmadım, güneşten uzakta havadar bir yerde kurumasını bekledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

hocam dediklerim sizi ilgilendirmiyor ise en baştan cevap vermeyeceksiniz.

konuyu acan siz değilsiniz, sizin yazdıgınızı alıntılayıp cevap vermemişim alıntılayıp yazımı yorumlayan sizsiniz.

konunun yaş ile alakası yoki hitap seklimde de bir sıkıntı yok. isterseniz 5 yıl para biriktirin en lüks ekipmanı alın beni ilgilendirmez; ancak size yazılmamış bir cevaba cevap veriyorsanız ezmeye calısmak yerine azıcık mantıklı olun ve yazılanları düzgün okuyun. ağlama kısmını da konuyu acana yazılmıs birşey (ki mesajımda da konuyu acan yazmısım), yine üstünüze alınmıssınız.
    Şimdi bir şeyler yanlış anlaşılıyorsa burada, tabi ki düzeltelim, üstüme yanlışlıkla bir şey alındıysam, bir hatam varsa da kusura bakma özür de derim.

ilk mesajında siz demişsin, konuyu açan arkadaş ve ben de altında sıkıntımızı yazdık, siz değil de o arkadaşı alıntı yaparak yazsan bu işler daha anlaşılır olur, benden önce onu yazmış olsan benim de konuya atlamam yanlış olur. Ben konuyu açan arkadaşa da "ağlama" denmesini de hoş bir hitap şekli olarak bulmuyorum(bu benim fikrim sadece)

Velhasıl kelam uzatmaya gerek yok boşa gerilmeye de, burada tüketici olan bizlerin hakkı önemli olan, sonuçta ucuz, pahalı, kaliteli, kalitesiz her ürün eğer ki kusurlu ise onu satanlar ya da distribütörler o kusuru düzeltmekte mükellef olmalı, yoksa her şeye kullanıcı hatası, yok garanti dışı gibi işine gelen şekilde bakıp bizleri mağdur edecekse, garanti sürelerini kafalarına göre belirleyeceklerse bizlerin de bir duruşu olmalı, hakkımızı aramalıyız, demek istediğim asıl konu bu.

Sene 2009 ya da 2010, kızıltoprakta bir mağazadan herhalde Özen motor olabilir, aldığım revit eldiven 2 sene dolmak üzereyken yırtılmıştı, ben de gidip gösterdim, bir kaç gün içinde değiştirmişlerdi, şimdi ise aldığım 1 yıllık eldiveni garanti süresi bir yıldır diye kusurlu olduğu halde değiştirmiyorlar. Mesele bu, tüketiciye karşı haksızlık, bunca yılda garanti süreleri neden düşürülür, dünya standartları diye bir şey var.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Çoğu eldiven markasında benzer sorunlar yaşanıyor. "3 sene kullandım taş gibi" dediğiniz eldiveni başkası 6 ayda cılkını çıkartıyor.

Burada önemli olan kullanım süresi ve elcik yapısı.
    Her gün ev-iş 20km sürüş yapan biri ile hafta sonu sadece cafeye, şileye giden bir olamaz. Aynı zamanda bazıları elcikleri metal olanlarla değiştiriyor, bu önemli bir faktör.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)