Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir Yağlarken

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Şanzuman yağının jantlara yağ sıçratma durumu nasıldır acaba? Kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin güzelliği burada zaten hiç bir marka takıntısı yok açık yağ dahi alsaniz sıkıntı yok. Sprey yağlardan çok daha iyi ve kıyaslanamayacak kadar ekonomiktir
    Peki 90-140 numara olması arasında ne fark var? Tüm yıl boyunca aynı numara yağ kullanılır mı?

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    140 numara şanzıman yağı kullanıyorum, çok sıçrama yapıyor ve kısa zamanda zincir yağsız kalıyor. En fazla 150 km dayanıyor. En kısa zamanda sıvı gres'e geçmeyi düşünüyorum...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet dişli yağı uygun ancak çok azar azar ve çok sık yağlarsanız. Ayarını kaçırırsanız her yere sıçrar, az sürerseniz zaten zincirde durmayı sevmiyor, yaptığınız km'ye göre günlük ya da iki günde bir tazelemeniz gerekir. İşini iyi yapar ama zahmeti çoktur.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 90-140 numara olması arasında ne fark var? Tüm yıl boyunca aynı numara yağ kullanılır mı?
    İnce lık oranları farklı 140 no daha kalın bir yağ

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 numara şanzıman yağı kullanıyorum, çok sıçrama yapıyor ve kısa zamanda zincir yağsız kalıyor. En fazla 150 km dayanıyor. En kısa zamanda sıvı gres'e geçmeyi düşünüyorum...
    Onu sıçratma dan kullanmanın yolları var tabii ki

https://www.facebook.com/atpzinciryaglama/

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben motoru sehpaya alıyorum, birinci viteste arka tekerlek dönerken, A101/BİM de satılan ocak/fırın yağ çözücüyü(5.95 TL) zincire spray modunda biraz sıkıyorum, basınçlı makineyle zincir parlayıncaya kadar temizliyorum. Ardından bildiğimiz motor yağını (2T/4T o an hangisi varsa) zincir hareket ederken on damla kadar damlatıyorum. Üç dört dakika o şekilde zincirin kendini yağlamasını sağlıyorum. Hem ucuz hem de tertemiz.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    5 e 10 genişliğinde bir kaba sıvı gres koyun ona 1 2 kaşık 90 veya 140 numara yağı karıştırıp fırça ile abartmamak kaydı ile bir güzel yedirin çok fazla sıçratma olmayacak ama ilk kullanımdan sonra bezle jantı silin sonra yolunuza bakın.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru sehpaya alıyorum, birinci viteste arka tekerlek dönerken, A101/BİM de satılan ocak/fırın yağ çözücüyü(5.95 TL) zincire spray modunda biraz sıkıyorum, basınçlı makineyle zincir parlayıncaya kadar temizliyorum. Ardından bildiğimiz motor yağını (2T/4T o an hangisi varsa) zincir hareket ederken on damla kadar damlatıyorum. Üç dört dakika o şekilde zincirin kendini yağlamasını sağlıyorum. Hem ucuz hem de tertemiz.
    Yanlış yapıyorsun dersem bana kızarsın herhalde.

Birincisi o temizleme malzemesini kullanma bezle sil yeterli on damla yağ dişinin dibini doldurmaz. Bolca yaglayin ama akşam yapın bu işi sabaha kadar fazla yağ zincirden ayrılır. Sabahta yine bir bezle hafifçe üzerinden geçin ve devam edin doğru olanı budur

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Würt HHS 2000 sıvı gres kullanıyordum, zincir için şahane, sıçramıyor. Ancak gres olduğu için zamanla ön dişli muhafazasında ve onun altında koyu kıvamlı sakız gibi bir birikinti yapıyor, motoru temizliğe götürdüğümde çok uğraştılar. Ben de bu yüzden çok memnun olmama rağmen sıvı gresten vazgeçtim. (O kadar iyi ki 10.000km'de hiç germe istemedi...)

Şimdi Würt Dry Lube'a geçiş yapacağım, buralarda uzak ve yakın zamanlarda çok övülmüş, göreceğiz...
    Dün kullandım, bugün bir 50km yol yaptım Würth Dry Lube ile:

- Zincir yağlı mı yağsız mı anlaşılmıyor denmiş; yağlı olduğu gayet güzel anlaşılıyor, o ringler pırıl pırıl parlıyor.
    - Yağlama işini de güzel yapıyor gibi; zinciri WD40'le temizleyip mikrofiber bezle iyice sildikten sonra tatbik ettim, kuru yağsız zincirin sesini hemen kesti.
    - Hiç janta karenaja sıçrama akma kokma falan yok. (Akşam yağladım, sabah kullandım...)
    - Şöyle 2-2.500km kullanayım, uzun süreli kullanım sonrası ek yorum yaparım; an itibarıyla çok memnunum, Ağustos'ta İstanbul - Bodrum - İstanbul yapacağım, kendini iyice gösterir o seyahatte...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)