Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Dünkü yaptığım kazanın kamera kayıtlarına ulaştım arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off o nasıl bir kol İsmailim öyle. Ağrısına nasıl dayanıyorsun. Ağrı kesiciler yeterli oluyor mu ?
    Ağrı hafifledi arada sızlamalar oluyor, alttaki alçı yamuluyor artık, pansumana gittim geçen gün stajyer sardı, doğru düzgün bakan yok. Alıştık artık devletede adaletede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Forumdan aracı gördüğünü söyleyen bir arkadaşımızın verdiği plakayı polise gittim söyledim umursamadı, yarın savcılığa dilekçe yazıp götüreceğim bugün halledemedim. Avukat bekleyeceksin dedi beklemeye geçtik. Dosya açılmış bir gelişme olursa yazarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Allah acil şifalar versin...
    Allah bu olaya sebep olan magandanın da müstahak olduğu cezayı aldığını size göstersin diyorum
    Böyle trafik magandalarını trafikten men cezası da verilmeli bence

Bir keresinde eşimle ve 4.5 yaşında oğlumla beraber 3 kişi motosikletle hastaneye gidiyorduk sabah saatleriydi beyaz bir doblo solumdaki şeritte aynı hizzada giderken üstüme sürmeye başladı o anki refleks ile küfür ettim hızlandı makas atıp 2 şerit değişti
    bunun gibi çok başıma geldi kimisi yan şeritte giderken üstüne sürerek sen çekil ben geliyorum o şeride der gibi magandalık yapar kimisi ters yönde gider kimisi yasak yerden u dönüşü yapar kimi de bariyerlere metreler kala dönüş yapmaya karar verip yol ayrımında önüne kırarak yan yola gider vs. bu liste uzaaar gider

Allah bu gibi şeref yoksunlarından korusun herkesi

sadi81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart
    Büyük geçmiş olsun kardeşim

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Şikayetçi olduysan mobesellerden bulurlar. bu yolda mobese kameraları var. çok geçmiş olsun hocam.

offff çok kötü ya şimdi sıkıntı yine sana yine sana

bu arada eleman kaçıyor mu?

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Konuyu açıldığından beri takip ediyorum artik ahber show tvde vurup kaçan surucu yakalandi diye haber gelmesini bekliyorum

Motosikleti
    R25
    Avukata tüm belgeleri ve vekaleti verdim arkadaşlar. Avukat biz devreye giriyoruz kaçan çip bulunacak dedi, onun dışında şirketede dava açıyorum ekipman vermediği için.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    Çok geçmiş olsun belki yazan olmuştur. Vuran aracın bir jeep olduğunu sanmıyor fiat punto ya benziyor. Belki faydası olur

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Böyle itlerin şansı yaver gider plakası görünseydi de bir yerde atlayiverseydik

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Şirketin ekipman vermek zorunda değildir diye tahmin ediyorum. Ekipman kişisel eşyadır. Sana 5bin tl lik ödeneğin ekipman verdi sen işten çıktın ne olacak. Bence kask bile personele ait olmalı başkasınının kullandığı ekipman a ne kadar güven olur ki düşürdüğü bilemeyiz.

Motosikleti
    R25
    Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirketin ekipman vermek zorunda değildir diye tahmin ediyorum. Ekipman kişisel eşyadır. Sana 5bin tl lik ödeneğin ekipman verdi sen işten çıktın ne olacak. Bence kask bile personele ait olmalı başkasınının kullandığı ekipman a ne kadar güven olur ki düşürdüğü bilemeyiz.
    O zaman hiç bir firma çalışanına ekipman vermesin, iş ayakkabısı, eldiven, kulaklık, kask vs hatta inşaat işçileri baretlerini bile kendisi alsın. Hatta iş sağlığı ve güvenliği diye bir kurumda olmasın ne işe yarıyorlar ki.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman hiç bir firma çalışanına ekipman vermesin, iş ayakkabısı, eldiven, kulaklık, kask vs hatta inşaat işçileri baretlerini bile kendisi alsın. Hatta iş sağlığı ve güvenliği diye bir kurumda olmasın ne işe yarıyorlar ki.
    Sana bunu enbaşta da söylemiştim. Şirketin gram umrunda değilsin. Sen sadece o an o firmanın işini yapıp ona para kazandıran onun gözünde bir sineksin sadece. Kuryeler her zaman kendi güvenliğini kendi alması lazım. Şirketler sana ekipman verse bile 4. 5. kalite mal verir. Bi LS2 ile bi shoei veya AGV aynı koruma oranına sahip değil. Sense tutturmuşsun bi sıcak oluyo, daralıyorum bilmem ne. Ne oldu şimdi doktor sana kolun eskisi gibi olmayacak dedi. Moral olarak düştün. 200 Lira veripte full body armor alsaydın da terleseydin, kolun eskisi gibi olsaydı keşke. Ama sen yine dua et. O kask kafandan fırladı ve çok büyük şansa motor üzerinde kaydın gittin. Asfalta bide kafa atsaydın halini düşünmek bile istemiyorum. Umarım ki bu kaza da sana ders olur ve kask ipini artık bağlarsın.

Motosikleti
    R25
    Ben sıcak oluyor daralıyorum sadece o yüzden takmıyorum vs demedim, herkesin özel hayatını derdini sıkıntısını bilmeden buradan yazmak kolay. Kamera alsaydın onu alsaydın bunu alsaydın, belki ayağımda sakatlanacaktım o zaman bir bot alsaydın böyle olmazdı diyecektin. severek girmedim bu işe, gel buyur bir hafta avm de çalış o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. Kask kemerinin bağlı olup olmadığını bile bilmiyorsunuz. Evde 4 adet kask var hepside orta seviye denecek kasklar hjc ls2 venom vs. Kafanda kask takılı şekilde sürekli çalışma imkanın yok kaldı ki öyle çalışsan bile işyerine döndüğün zaman ekipmanı bırakacak yerin bile yok, çalıyorlar. Konuyu açmamdaki amaç nasihat dinlemekte değil. Ben bilmiyormuyum dediklerinizi yapmayı, kuryelik yapan özellikle avm de çalışan bir arkadaş gelsin bunları bana söylesin hak veririm. Yaptığım iş evrak vs dağıtımda değil, paket servisi. Söylediklerinizde sizede hak veriyorum fakat şu an yeniden işe başlamış olsam yine aynı şekilde bir kask ile devam edeceğim belki mont olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Şirkete dava açmamdaki asıl amaçta ne para nede full ekipman vermeleri. Sadece bir kask bile getirmediler 1 ay oldu geldi gelecek dediler ve kaza yaptığım gün ne arayan nede soran oldu. 4. Gün bölge sorumlusu aradı ve kızdım şimdimi arıyorsunuz diye, dava açacağım dedim, daha sonra üst yöneticiler aradı avukat vs bir ihtiyacın varmı diye. Adam 250 adet kask aldık dedi, git bak dedim bırak ekipmanı 5 kişi çalışıyoruz bir tane arkadaşta kask varmı diye vs..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    para cezası bi yana bir gün bile nezarette kalmaz böyle sistemin .....

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    hocam geçmiş olsun ... kaçan kişi bulunurda mahkemeye çıkarsa avukatı savunmasında büyük ihtimal ^^ motosikletin geldiğini görmedim , kaza olduğunda durdum bana küfür ettiğini duydum ve korktum trafikte ilerleyince panik ve korku halinde gittim ciddi bir yaralanması olduğunu farketmedim ^^ gibi salak ve yalan bir ifade vercek . özelden msj atabilirsiniz biran önce sağlığınıza kavuşmanızı dilerim geçmiş olsun

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Tekrar geçmiş olsun son durum nedir

Motosikleti
    MT 25
    Gören arkadaşın verdiği plaka doğru çıktı mı umarım doğru çıkmıştır

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Konuyu yeni baştan sonra araştırma okuma şansım oldu bana kamera görüntülerinin orjinalini ileteiblir misin ? Photoshoptan renkler ile oynayıp plakayı netlemeye çalışacağım. Birkaç sigortacı arkadaşım var onlara da irtibata geçerim bilgilerin alınabilmesi için. mail adresime dosyaları winrar arşivi ile atarsan inceleyebilirim. Mail adresimi mesaj olarak atıyorum
    yigozya ve Onur Sezgin bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Son durum nedir?
    GT250rAlanya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)