Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım (yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar dün akşama doğru 5:30 civarı bir çip.. ben şeridimde iken ani bir refleksle benim şeridime geçip yanyola girmeye çalışıyor. Lütfen yolu iyi okuyan arkadaşlarımız şöyle yapsan böyle yapsan demesin. Kaçacak ne yer var nede zaman, haliyle aracın iki kapısına vurdum ve yere düşerek motor altımda sürüklenmeye başladım. Ben sürüklenirken bu çip araçla yanımda yavaş yavaş geçiyordu. Bekle kaçma geliyorum dedim ve sürüklenme olayı bitti durabildim. Araç opetin önüne gitti bu arada orada durdu. Tam kalkıp bunu yakalamaya koşacakken kolumun parcalandığını gördüm ve elim tutmuyor parmaklarımı hissedemiyorum . O arada bu kaçmış. Çevremde toplandılar turuncu küçük duvara oturdum ambulans bekledik 15-20 dk, tam bilincimi kaybedecekken ambulans geldi serum bağladılar. Arkadaşıma haber verdim, ambulans hemşireleri çapa ya gideceklerini söyledi kendi aralarında anlaştılar, plastik cerrahi orada varmış. Gittik açtılar kolumu sardılar doku kaybı, kaşlar tendomlar hepsi paramparça olmuş. film di röntgendi derken, beni attılar acildeki hastaların olduğu bölüme. 1,5 saat yatar vaziyette bekledim, neyi bekliyorsunuz dediğimde tek doktor var dediler. Arkadaşım geldi ve 1.5 saattir beklettiklerini söyledim. Biraz ortalığı karıştırdı sonra ameliyata aldılar bir odada, beni bayılt diyorum dayanamıyorum, yok diyor doktor narkoz limitimiz doldu gibi bişey söyledi. Kolumu bağladı ameliyata başladı kolum kesik gibiydi artık ne zaman bitecek diyip duruyordum. Doktorun telefonu çalıyor ameliyatı bırakıp telefonla konuşuyor. Stajerinin teli çalıyor oda aynı şekilde. Yanımda konuşuyorlar hepsi kesilmiş kopmuş vs. İnsan moral verir. Doktorun aldı Muhammetti sanırım. Neyse kaynaktı dikimdi en son deriyi dikmeye geldi sıra kimi parça etleri içeri gömüp dikemedi direk makasla kesti. Güç bela dikim işide bitti, şimdi sol tarafımda sıyrıklar bacağımda şişme felan var. Kolum hariç fazla bişey yok. Kolumu sanırım aracın aynası kırılmış ve kolumu parcalamış. Uzattım ama olay bu şekilde.

1. Şimdi ben kuryelik yapıyorum şirket: Fiyuu. Şirketten zaten ne gelen ne arayan oldu hastanede. Bu şirket bana kask, kıyafet vs vermek zorunda değilmi, kendi kaskımı kullanıyordum, daha önce sordum bölge sprumlusu kask hariç zorunlu değil dedi. Şirkete dava açabilirmiyim.

2.Kamera kaydı görüntüleri yok opetin oraya bakan kamerası yok, FORD bayiside dış kameralarımız 1 haftadır bozuk diyor, kamera görüntülerine ulaşsam dahi bu çipe dava açsam kazanırmıyım.

Bmw_YMH bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam çok geçmiş olsun, umarım o kaçan o. evladı tez zamanda cezasını bulur.

Sanırım kendi kaskınız hariç ekipmanınız yoktu değil mi?

Fiyuu bazında bilmiyorum ancak benzer firmalar kurye firması olarak değil de sadece kuryelerin müşteri bulmasına destek vermek amaclı bir uygulama oldugunu belirtiyor. Yani sana "ben seni müşteri ile bulustuyorum sen bana calısmıyorsun" diyor.

Fiyuu da aynı sekilde olabilir mi bilmiyorum ancak böyle bir durumda pek sorumluluk almamış oluyorlar.

Aracı gördüysen model vs hatırlıyorsan mutlaka ilerde kameraya takılmıştır belki.

cok gecmiş olsun

Motosikleti
    R25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok geçmiş olsun, umarım o kaçan o. evladı tez zamanda cezasını bulur.

Sanırım kendi kaskınız hariç ekipmanınız yoktu değil mi?

Fiyuu bazında bilmiyorum ancak benzer firmalar kurye firması olarak değil de sadece kuryelerin müşteri bulmasına destek vermek amaclı bir uygulama oldugunu belirtiyor. Yani sana "ben seni müşteri ile bulustuyorum sen bana calısmıyorsun" diyor.

Fiyuu da aynı sekilde olabilir mi bilmiyorum ancak böyle bir durumda pek sorumluluk almamış oluyorlar.

Aracı gördüysen model vs hatırlıyorsan mutlaka ilerde kameraya takılmıştır belki.

cok gecmiş olsun
    Fiyuu büyük firma, Burger arbys popeyes pizza hut vs firmaların kuryeliğini üstleniyor, ata exprese bağlı. Ekipman yok evet kuryeliğe başladığım ilk zamanlar takıyordum kendi korumalarımı ama bir süre sonra mecburen takılmıyor. Binalara gir çık avm ye gir çık çok sıkıntı oluyordu. Aracıda adamıda yerde sürüklenirken gördüm hatırlıyordum ama bir süre sonra bilincimi kaybedecekken unuttum tam çıkaramıyorum. Kolumu o şekilde görünce hersey bitti.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hocam büyük badire atlatmışsınız, çok geçniş olsun.

Motosikleti
    R25
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam büyük badire atlatmışsınız, çok geçniş olsun.
    Teşekkür ederim, en büyük avantajım motor altımda sürüklenmem oldu, yere hiçbir temasım olmadı, oluşan sıyrıklar şişlikler vs hepsi araçla çarpışma anında oldu.

gecmis olsun!
    kolunuzda fonksiyonelle olarak kalici hasar var mi?
    yoksa sadece iz mi kaldi?

cok gec olmadan kamera kayitlarini toplamak gerekir, uzun surec, polis izni vs.
    ama sakin pesini birakmayin olayin!

anladigim kadariyla da kask harici baska ekipman kullanmamissin?
    bir avukata gidip konusman gerekiyor, baska turlu isin icinden cikamazsin.

Motosikleti
    R25
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun!
    kolunuzda fonksiyonelle olarak kalici hasar var mi?
    yoksa sadece iz mi kaldi?

cok gec olmadan kamera kayitlarini toplamak gerekir, uzun surec, polis izni vs.
    ama sakin pesini birakmayin olayin!

anladigim kadariyla da kask harici baska ekipman kullanmamissin?
    bir avukata gidip konusman gerekiyor, baska turlu isin icinden cikamazsin.
    Teşekkürler şu an için kalıcımı değilmi belli değil, doktor eskisi gibi olmaz ama düzelir dedi

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler şu an için kalıcımı değilmi belli değil, doktor eskisi gibi olmaz ama düzelir dedi
    tekrar gecmis olsun
    ekipmansiz kullanmanin bedeli agir olmus
    ama yine de beterin beteri var, kolun yerinde ve hic degilse tekrar kullanabileceksin.

Motosikleti
    R25

Telefon bu halde

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah. Firma bazında neler olur bilmiyorum ama çarpıp kaçan aracın plakası alındıysa ve kazada çarpan aracın kusur durumu belirlenirse sigortasından yada sürücüden tazminat talep edilebilir

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Geçmiş olsun...

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Dostum çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Umarım bir an önce düzelirsin.
    Kolunun hangi kısımları kesildi, ekipmanın tam olsaydı hasarı engeller miydi?

Motosikleti
    R25
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Umarım bir an önce düzelirsin.
    Kolunun hangi kısımları kesildi, ekipmanın tam olsaydı hasarı engeller miydi?
    Teşekkür ederim, çizikleri kesin engellerdi ekipman tabi ama kolumun üstü parcalandığı için giyilen ekipmanın kumaş kalitesine bağlı engellemesi. Montun kol korumaları altta oluyor o yüzden korumaya denk gelmiyor parçalanan yer. En kötü montta olsa tabi çıplak koldan yine iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...
    Sağolun .. 🙏

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...
    Teşekkür ederim 🙏

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Çok geçmiş olsun ne denir ne yapılır çok zor bi durum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, yol üzerindeki kameralardan isteseler bulunur ama, kimse uğraşmaz sıradan vatandaş için.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Kardeşim geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede iyileşirsin. Kurye mesleğiyle ilgili bir mevzuat var mı bilmiyorum ama mantıken ekipman vermeleri lazım kaza anında neler olabileceği belli mutlaka o firmaya dava açmalisin. Kaçan araba da mutlaka ilerde geride kameralara yakalanmıştır o saatte aynı yoldan bin tane aynı arabadan geçecek değil ya o şeref yoksunu bulunur inşallah.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Geçmiş olsun, Allah şifa versin hocam. O kaçan insan müsveddesi de yakalanır da cezasını alır umarım :@

400 TL lik bir kamera işinizi okadar çok kolaylaştırırdı ki.... Büyük geçmiş olsun.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Böyle ciddi sonuçları olan bir kazada ciddi bir tazminat istenebilir sanırım. Bu yüzden vukatlar ile görüşmek oldukça mantıklı istekli olurlar zannımca.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Büyük geçmiş olsun inşallah bir an evvel iyileşirsin.Allah işini rast getirsin durum zor ama çözülmeyecek bir şey değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)