Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik Sigortası Yönetmeliğinde Değişiklik..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bir dakika bir dakika, zaten kaldırılan madde o!? Geçmiş olsun, gayet güzel girdi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar öyle bir düdüklüyor ki kaç kişi neremizden öptüler bizi anlamadık su konuda

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım aynı türden araç için indirimin devam ettiği, farklı tür bir araç alınırsa sıfırdan başlanıyor. (Sürprim varsa devam ediyor üstelik...)

Yani yeni bir motosiklet alırsanız hasarsızlık indiriminiz devam eder, motosikleti satıp araba alırsanız sıfırdan başlarsınız.

Okuduğumdan anladığım bu...

Ben etkilenmedim, çünkü hep şu değiştirildiği şekilde olduğunu zannediyordum; motosiklet kullanmak başka şey araba kullanmak başka kamyon minibüs otobüs bambaşka, risk faktörleri değişiyor, olay sadece trafik kurallarını iyi bilmek uygulamak ve trafiği okuyabilmek değil ki? Aracın da kendine göre değişik riskleri var. Hepsini bir tutmak olmaz... Yapılan değişiklik mantıksız veya hakkaniyetsiz denemez, sadece eskiden var olan bir avantajı iptal ediyor, o açıdan biraz sıkabilir ama zaten hakkaniyetli bir avantaj değildi.
    iyide bugüne kadar hiçbir zaman farklı tip araçların kaskosu veya indirimi birbirine taşınamıyordu ki. Varmı motosikletindeki hasarsızlığı otomobile taşıyan veya otomobildeki hasarsızlığı motosiklete taşıyan ? Zaten bu şekildeydi durum. Her arac sınıfının risk ve kategorisi farklıydı ve birbirileri arasında taşıma yapılamıyordu.

Benim asıl merak ettiğim bu konu gerçekten bireysel şahıslarımı ilgilendiyor yoksa firmalar tarafından işletilen araçları mı . Aramızda bir sigortacı varsa durumu açıklasın

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide bugüne kadar hiçbir zaman farklı tip araçların kaskosu veya indirimi birbirine taşınamıyordu ki. Varmı motosikletindeki hasarsızlığı otomobile taşıyan veya otomobildeki hasarsızlığı motosiklete taşıyan ? Zaten bu şekildeydi durum. Her arac sınıfının risk ve kategorisi farklıydı ve birbirileri arasında taşıma yapılamıyordu.

Benim asıl merak ettiğim bu konu gerçekten bireysel şahıslarımı ilgilendiyor yoksa firmalar tarafından işletilen araçları mı . Aramızda bir sigortacı varsa durumu açıklasın
    Ben yanlış anlamışım zaten o kanunun eski haliymiş. (Sonradan düzelttim hatamı...)

Bu madde kaldırılınca yeni araç alındığında aynı tür olsa dahi hasarsızlık indiriminin taşınması bitmiş oldu. Hepimizi ilgilendiriyor; kanundaki "İşleten" terimi aracın ruhsat sahibini ifade ediyor. Aracın özel (tüzel veya gerçek kişiye) veya kamuya ait veya leasing / kiralık olmasıyla bir alakası yok...

Benim son yorumum bu şekilde. İlk isyan eden arkadaşlar doğru isyan etmişler... (Haber metni öyle değildi gerçi ancak kanunun yeni hali / üzerinde yapılan düzeltme yayınlanınca iş netleşti.)

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sigortacı değilim fakat kanun okumayı bilirim. Konu bizi ilgilendiriyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)