Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sigorta şirketi kafayı yemiş..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    arkadaşlar yzf r125 kaza yaptim karsi taraf 100kusurlu olarak kabul edildi.Motosikletimin piyasasi 9-12bin arası.0fiyatı 23.000 4700tl hasar kaydi cikardik sadece sol taraf gitti.Servis fiyati ve 400işcilik ile.Sigorta şirketi motora pert vereceğini söyluyor.Velevki pert verdiler. 8bin lira verip yollamasinlar beni? acil yardima ihtiyacim var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dediğin gibi yapabilirler dikkat et. Eğer ki önemli bir hasarı yoksa onarım iste ısrarla.

Motosikleti
    MT 25
    Şöyleki dostum Sigorta şirketlerinin Piyasa Rayiç bedeli adı altında bir kavramı var. Bu fiyat üzerinden kaskolar falan yapılıyor.
    Şimdi gel gelelim asıl soruya. Yapabilirler ama bilinçli bir tüketici olursan yapamazlar. Ara sigorta şirketini Sigortacılık veri merkezinde her aracın mevcut piyasa rayiç bedeli görülüyor. Oradan sor benim motorumun piyasa rayiç bedeli nedir 0 ve 3 yaşından büyük. Artık seninki herneyse o konuşmalar zaten kayıt altına alınıyor. Bu yüzden Sana söyledikleri fiyatın altında bedel vermeyecek veremeyecektir. Bi ara konuş sigortadaki piyasa rayiç bedeli neymiş ona göre tartışalım hâ 7 bin lira falan vericez derlerse Pert durumuna itiraz et eğer motor yapılabilecek gibiyse şashede maşada falan sıkıntı yoksa.

Pert olması ön görülen araç için piyasa rayici çalışması yapılır.. Motorun emsal piyasa rayici ( sahibinden vs mecralardan ) ortalama bir değer esas olarak alınarak bir teklif yapar sigorta şirketi.. Örn. 10.000 TL sen 11.000 TL diye pazarlık yapabilirsin.. Çok istersen o zaman hasarını karşılıyoruz yaptırıyoruz diyebilirler.. Gerçek piyasa rayici ne ise onu isteyebilirsin..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yzf r125 kaza yaptim karsi taraf 100kusurlu olarak kabul edildi.Motosikletimin piyasasi 9-12bin arası.0fiyatı 23.000 4700tl hasar kaydi cikardik sadece sol taraf gitti.Servis fiyati ve 400işcilik ile.Sigorta şirketi motora pert vereceğini söyluyor.Velevki pert verdiler. 8bin lira verip yollamasinlar beni? acil yardima ihtiyacim var
    Sigorta şirketinin öyle bir parayı size verip yollama şansı yok. He size soralarlar 7 verelim en son 8 verebiliriz. Kabul eder mırın kırın ederseniz o parayı alır devam edersiniz dişli olun. Piyasa fiyatı neyse o paranın altını kabul etmeyin. emsal ilanlara bakın aynı km ler aynı yaş motorların en düşük fiyatlarına ve en yüksek fiyatlarına.

Şunu net birşekilde söyleyebilirim. Bu iş tamamen pazarlık ve diş meselesi. Telefonda sesiniz kısık çıksın onun bile etkisi olur

O değilde r125 neden 25bin tl? Ve bu parayı buna kim neden veriyor? Ben 2017 cbr500 ü 32 ye satıyorum salaklıkmı yapıyorum?

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Merhaba daha önce cbr125 im perte ayrılmıştı. Sigortacı benden motorumla eşdeğer olan ilanları istemişti ben de yollamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ne kadar istediğimi sormuşlardı ben 10.800 talep etmiştim onlar 10.500 vermişti kabul ettim. Satmaya kalksam 9 bine zor giderdi o zaman. Aracınızı değersiz göstermeyin yüksek fiyattan ilan koyanlar varsa onları örnek gösterin. İstediğiniz rakamların çok altını teklif ederlerse kabul etmeyin derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)