Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Motolux Rossi 50cc(108-139cc)

3 27.27%
  • Kuba Rainbow Cub 98cc

0 0%
  • Bir sene daha bekle japon al.

5 45.45%
  • Sen motor falan alma.

3 27.27%

Motolux Rossi 50cc(108cc) mi 100cc cub mı alınmalı yoksa sabredip Japon mu alınmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhabalar. Sanırım Rossi 108cc alma arefesindeyim. Lâkin aklıma takılan bazı sorular var. Öncelikle bu motosikletlerin 108cc olması başımıza herhangi bir dert açmaz mı? Örneğin polis çevirmesinde farkedilip ceza yemez miyiz? Veya muayenede farkedilmez mi? Bu durumda trafikten çekilmez mi? Bunun dışında bakım masrafları ve yakıt tüketimi nasıldır? Öğrenciyim ve hâliyle bunları da hesaba katmalıyım 5200km'de Kırmızı bir Rossi 108 denk geldi fiyatı da 5350 tl. Sizce bu fiyat iyi mi, biraz fazla değil mi? Km nasıl? Rossi'nin sıfırını 6000 tl'ye satan bayiler var ama sanırım onlar gerçek 50cc. Bu motorun dışında Kuba Rainbow 100 var 4000km'de 2015 model 2800tl'ye bırakacak sahibiyle iletişim hâlindeyiz. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Alacağım motosikletten beklentim bana çok masraf çıkarıp üzmemesi ve az yakması. Yaz boyunca günlük 25-30 km yol yapıcam. Kışın da günlük en fazla 10-15 km. Aslında kenarda 10 bin lira kadar param var ama hepsini motora yatırasım yok. Başlarsam ucuz ve düşük bir modelle başlamak istiyorum. Bu yaz çalışıcam kenara bir miktar daha koyup Bir yıl daha beklersem bütçemi seneye 15bin tl civarını çıkarabilirim. Yamaha Nmax veya başka bir japonu alır geçerim. (Tabii o zamanki ekonomiyi ve piyasa şartlarını tahmin edemeyiz.)Farklı önerilere de açığım. Sorularım yine haddini aşmış olabilir ama cevaplarsanız çok memnun olurum Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Paran var iken gönlünü erteleme al geç kafana yatanı ama 108cc yi ne ruhsat verince polisler yutar nede muayene istasyonu onu unutma

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paran var iken gönlünü erteleme al geç kafana yatanı ama 108cc yi ne ruhsat verince polisler yutar nede muayene istasyonu onu unutma
    Bana da yutmazlar gibi geliyor. O hâlde 108cc olması avantajdan çok dezavantaj yaratıyor diyebiliriz. Sırf bu sebeple Rossi'den vazgeçebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Anketi boş geçmeyelim

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Polis motor bloğunun içine mi girecek nasıl anlayacak acaba 50cc olmadığını? Ruhsatta da 50cc yazıyor, bilmediğimiz bir cihaz mı kullanıyor polisler artık?

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Polis farketmez ama muayeneyi bilmem. Oyumu capona verdim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Muayenede anlaşılırsa yaptırımı ne olur?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Agaguk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayenede anlaşılırsa yaptırımı ne olur?
    Muayene memuru anlıyor da gümrük memuru anlamıyor mu? Ya da tse yada diğer firmalar saf mı 100 cc motosikleti 50 lik diye satmıyor?

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muayenede motor hacmi ölçülmez,motor numarası,sıvı kaçakları vs gibi görsel kontroller yapılır,zaten kusur karşılığı da yok

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene memuru anlıyor da gümrük memuru anlamıyor mu? Ya da tse yada diğer firmalar saf mı 100 cc motosikleti 50 lik diye satmıyor?
    Motor bloğu parça parça gelip Türkiye'de toplanıyor diye biliyorum. Diğer sorularınıza ben de yanıt bulamıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)