Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta eksper,kaza sonrasi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Olayi anlatiyorum,kaza yaptım.Tutanak tuttuk.4.700Masraf çıkardı usta.Eksper geldi ben bu listeyi böylece tramere yolluyorum dedi,karsi tarafin yuzde yuz kusurlu oldugunun eksper raporunda belirtti. 0 kusur var bende.Ama bana sigorta şirketi ne kadar para yatircak ben bunu nereden ogrenecegim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Sigorta şirketi sana para yollamayacak, taşıtını servise götürüp sigortadan onarımı yaptıracaksın.

Motorun yapılıcak. Faturasını ödeyeceksin. Faturada kaç çıktıysa hepsini sana 1 ay içersinde ismine bankaya yatırcaklar.
    Umit1923 bunu beğendi.

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yapılıcak. Faturasını ödeyeceksin. Faturada kaç çıktıysa hepsini sana 1 ay içersinde ismine bankaya yatırcaklar.
    Hayır böyle değil ya adamda para yoksa?
    Tamam sonra alacak ama bu öyle olmuyor
    Arkadaş tamircisine verir onlarsa hazırlarlar evrakları sigorta onay verirse tamirci tamir eder faturasını keser sigorta şirketine yollar motor bitmiştir sigorta sirketi gelen faturaya bakar tamirciye parayı öder tamirat komple bitti ise de arkadaş motorunu alır işleyiş böyle arkadaş a nakit giriş cıkışı yok
    Tamircise bir şirket sonuçta onlar yazısır karara bağlar

Motosikleti
    Dominar 250
    birşey soracağım, kafama takıldı

Hani kaza durumlarında, sigortayı oderken fazla para cıkarıyor ya, mesela 300 odüyorsak kazadan dolayı 500 cıkıyor
    %0 kusurlu olsak da sigortalarda bu tür bir artış yapıyolar mı? bunu merak ettim

Motosikleti
    MT 25
    motorun perte çıkması gerekmiyor mu sigorta 4700 tl verir üstüne birde itiraz edersin değer kaybı için oradan da para alırsın

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır böyle değil ya adamda para yoksa?
    Tamam sonra alacak ama bu öyle olmuyor
    Arkadaş tamircisine verir onlarsa hazırlarlar evrakları sigorta onay verirse tamirci tamir eder faturasını keser sigorta şirketine yollar motor bitmiştir sigorta sirketi gelen faturaya bakar tamirciye parayı öder tamirat komple bitti ise de arkadaş motorunu alır işleyiş böyle arkadaş a nakit giriş cıkışı yok
    Tamircise bir şirket sonuçta onlar yazısır karara bağlar

İnş cnm yha.

Tamirci diyoki kardeş bura otopark değil. Motorunu yaparım paramı verirsin faturanı keserim sigortadan alırsın. Bitti gitti.
    Umit1923 bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/va5X1p.jpg
    İnş cnm yha.

Tamirci diyoki kardeş bura otopark değil. Motorunu yaparım paramı verirsin faturanı keserim sigortadan alırsın. Bitti gitti.
    Tamircini değiştir hocam. Millet koca arabasını bırakıyor tüm işlemler boyunca tamirciye. İşlemleri sen de takip edebilirsin ama bu işleri tamirci takip eder.
    Hasarlı motoru ordan oraya mı taşıcak adam.

Bu durumda sigortalı açısından iki yol izlenir.. 1) Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu bir servise çekmek.( sigortalının cebinden 1 kuruş çıkmaz. 2) Sigortalı istediği servise / tamirhaneye götürür.. ( Bu durumda sigortalı faturayı kendi cebinden öder, sigorta şirketi sigortalıya ödeme çıkartır )

Sigorta şirketi experin belirlediği ve mutabakata varılan parça ve işçilik tutarı neyse onun üzerinden işlem yapar..

Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamircini değiştir hocam. Millet koca arabasını bırakıyor tüm işlemler boyunca tamirciye. İşlemleri sen de takip edebilirsin ama bu işleri tamirci takip eder.
    Ordan oraya taşımıcak zaten gidicek yetkili servisine vericek unutucak.
    Bu olay honda da böyle bajaj da da böyle kawasaki de de böyle. Adam sen sigortayla muhattap olmak istemiyosan noterden bana vekalet çıkartırsın.
    Araba da exper dosya masrafı parası ödemezsin. Motosiklette ödersin.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaşadığım dönemde aynen arkadaşın dediği gibi yaptı yetkili servis Yamaha kardeşler önce hasar tutarı olan 3500 Tl yi ödettiler motoru yaptılar sonra o 3500 Tl yi sigorta şirketi hesabıma yolladı

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    başka bişey sorcam

kaza sonrası diyelimki servise bırakmadık kendimiz toplucaz motoru

bu şekilde oluyormu yani illa bi servise mi gitmek lazım

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bişey sorcam

kaza sonrası diyelimki servise bırakmadık kendimiz toplucaz motoru

bu şekilde oluyormu yani illa bi servise mi gitmek lazım
    En mantıklısı her zaman yetkili servis seçeneğidir. Motosikletinizi güzelce orjinal parçalarla toplaması için.

Kendim yapıcam diye bi seçenek yok, eksperle mutabık kalarak faturaları karşılığında paranı alabilirsin.

DumanR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt09
    Parayi sen odemek zorunda degilsin. Faturayi yolladiktan bi kac is gunu sonra odeme yapilir kendi hesabina, gider motorunu alirsin. Oyle aylar yillar beklemiyorsun odeme almak icin.ustan boyle bir seyi kabul etmiyorsa yetkili serviste yaptirman daha dogru olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)