Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Avis ile "Ruhunu Özgür Bırak" / Avis Motosiklet Kiralama !

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    çok çok pahalı herkesin dediği gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Şuan için çok pahalı. Ama Avisin bu işe girmesi bence güzel. Firma sayısı arttıkça kalite yükselir ve fiyatlar düşer

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar bence çok uçuk değil. 1 hafta forza ile tatil planı yaptığınızı varsayarsak. Tatil 2000km olsun, 4lt/100km de yakıt harcadınız. Güncel yakıt fiyatlarıyla ort 550 lira yakıt 1300 lira da araca verdiniz 1850 lira. Motor kaskolu, lastiği gitti, eridi derdi yok, çalındı korkusu yok. Döndüğümde yağını değiştirmeli miyim derdi yok, kullandınız ve bitti. Kısa ya da uzun dönem kiralama benim düşünce sistemimdeki biri için çok uygun ve ağrısız bir süreç. Ama aracı satmak için alanlar tabii ki bu konfora ve zihin rahatlığına ulaşamayacaklar diye düşünüyorum. Sözün özü ben sevdim bu işi.

2 yıl önce Teknoseyir'in incelediği bu konuya da matematiksel olarak bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=CJqWY9x1aF4
    Firma,otomobillerde 30gunluk ust sinir 4.000km diyor.

Aylik kiralamada ise 3.000km

7 gün motosiklet kiralayim sonra 2.000km yaparim olayi tamamen hayal ürünü.

Hee belki esneklik olursa,7gun kullanima 14 gun ucret alinir.

Sizin hesaba gore 1300 x 2

RBF2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevindirici bir haber. Motosiklet kiralama konusunda kurumsal bir firmanın yokluğu hissediliyordu. Fiyatlar makul tutulur ise çok iyi olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genel kural : Bir şeyin fiyatı üzerinde yazmıyorsa normalden pahalıdır ve alırken kazık yiyeceğiniz kesindir.
    YERUÇAĞI ve yamtareroglu bunu beğendiler.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    şişlide (tam hatırlamıyorum) bir firma full kaskolu ve yurtdışı çıkış vekaletli r1200gs yi 250 liradan veriyordu bize. geçen yazdan bu yaza ne değişti bilmiyorum tabi. 3 arkadaş balkan turu yapacaktık 1 hafta.sonra iş izinleri vs olmadı işte. bunun gibi grup organizasyonları için, 3-7 gün civarı yurtdışına filan çıkıyorsanız kesinlikle çok mantıklı çünkü çoğu motor sürücüsünde kasko yok. onun dışında bakımıdır derdi kazası çalınma riski motorun yıpranması gibi dertler ortadan kalkıyor. tabi eğer maddi durumunuz iyiyse kiralamaya gerek yok orası da ayrı mesele.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Merdivenaltı yerlerden kiralanması yerine böyle bir alternatifin olduğunun bilinmesi güzel.
    Fiyatlarda yavaş yavaş şekillenir uygunlaşır diye düşünüyorum. Çünkü piyasada çok büyük açık var.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulan madem kiralıyosunuz mt9 falan da koyunda gazımızı alalım.
    Sattık aleti kaşınıp duruyoruz anasını satayım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    pahalı diyen dostlar daha önce hiç motosiklet kiraladı mı bilmiyorum. İstanbulda bu işi yapan 3 5 merdiven altı yer var. Nekadar siteleride olsa racing kiralasalar bile kafalar merdiven altı. Günlük 300 400 lira kiraları vardı son 3 yıldır kiralar hep yakın hatırlıyorum 4 sene önce renkli kiralama şirketinde bir nc fiyatı günlük 250 300 liraydı. Üstelik neye göre kiralıyorsun koşullar nedir ne değildir konuları biraz karanlıktı.

Şimdi avisin yapmış olduğu nc kirası günlük 300 lira bence bedava. Şu an en kötü bir clio kirası 180 200 lira. Neye göre nc için 300 lira çok ? Cebinizdeki paraya göre hesap yapıp yorumlarsak tabiki pahalı. Fakat işin piyasası bu şekilde. Bence kurumsal bir firmanın böyle bir uygulamaya geçmesi çok güzel. Sektörde böyle büyük firmalar motosiklete girdikçe bir rekabet olabilir ve fiyatlar biraz düşebilir. Ama günlük 150 liraya motor kiralayım gazlıyım kafasındaysanız zaten hiç kiralamamak en doğrusu.

Durumu şu şekilde de düşünebiliriz. İstanbula geldiniz iş için. 4 gün istanbulda ordan oraya gezmeniz gerekiyor. En ucuz otomobili kiralasanız heralde i10 clio tarzı birşey 180 200 lira minimum tutar e bunun benzini otoparkı trafiği ... Şimdi bide bu geldiğiniz 4 günlük sürede altınızda bir pcx olduğunu düşünün 155 lira bedava yahu Hani illaki istanbulda hala 150 160 liraya araç kiralayan rent car vardır fakat böyle bile düşündüğünüzde motosikletle arabayla halledemeyeceğiniz ve gezemeyeceğiniz bir çok yer gezme şansınız olacak. Bence çok güzel bir alternatif.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Aviste hiç bir zaman ucuza birşey beklemeyin çünkü adamların felsefesi üst sınıf insanlara hizmet vermek
    Bakınız aynı bünyede aynı araçlar budget firmasında da var ( otomobil için ) donanımı aynı olan araçlar budget da daha ucuz

Avis daha pahalı ve günlük kiralamalara 300km sınır koyarken budget ta günlük kiralamalarda sınır yok.

Aynı zamanda karavan kiralama işinede girdiler günlük 750tl olması lazım ve en az 3 gün kiralanabiliyor

Birde istanbula gelen kimse havalimanından bir araç ile ataşehire ulaşıp oradan motosiklet kiralamak istemez havalimanından aracı kiralar devam eder oraya kadar neden sefalet çeksin taksiye binse en yakın yerden budgetta bir günlük clio kirası kadar para vericek ( kurumsal anlaşması olduğunu varsayarsak )

Tatil için nc kiralamak istesen misal yan çantaları yok ( motosikletleri yerinde gördüm bu arada )

Sanırım hafta sonu fiyatları biraz daha farklı birde veya olabilir

Muhtemelen pilot uygulama olduğundan ilerlemeyecektir motosiklet kiralama sektörü çok pistir yapan bir arkadaşımdan biliyorum çok şeyi. Adam akıllı kurumsallaşamama sebebi de budur ayrıca.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aviste hiç bir zaman ucuza birşey beklemeyin çünkü adamların felsefesi üst sınıf insanlara hizmet vermek
    Bakınız aynı bünyede aynı araçlar budget firmasında da var ( otomobil için ) donanımı aynı olan araçlar budget da daha ucuz

Avis daha pahalı ve günlük kiralamalara 300km sınır koyarken budget ta günlük kiralamalarda sınır yok.

Aynı zamanda karavan kiralama işinede girdiler günlük 750tl olması lazım ve en az 3 gün kiralanabiliyor

Birde istanbula gelen kimse havalimanından bir araç ile ataşehire ulaşıp oradan motosiklet kiralamak istemez havalimanından aracı kiralar devam eder oraya kadar neden sefalet çeksin taksiye binse en yakın yerden budgetta bir günlük clio kirası kadar para vericek ( kurumsal anlaşması olduğunu varsayarsak )

Tatil için nc kiralamak istesen misal yan çantaları yok ( motosikletleri yerinde gördüm bu arada )

Sanırım hafta sonu fiyatları biraz daha farklı birde veya olabilir

Muhtemelen pilot uygulama olduğundan ilerlemeyecektir motosiklet kiralama sektörü çok pistir yapan bir arkadaşımdan biliyorum çok şeyi. Adam akıllı kurumsallaşamama sebebi de budur ayrıca.
    Yorumunuza katılıyorum.. Bazı işler vardır kurumsallaşamaz.. Otomobil kiralama sistemi bile memlekette kurumsal değil.. kopyalanması kolay ve basit olan her iş kurmsallaşma maliyetini taşıyamaz.. Birde Koç grubundan böyle hızlı reflex gösterebilecek ve büyüyecek bir iş çıkmaz...İş yapma biçimleri böyle..İş çalışır tek tük ancak büyük bir potansiyele ulaşamadığı ve karlı görülmediği için uzun vadede devam edeceklerine ihtimal vermiyorum.. Motosiklet Türkiye de farklı bişey..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    nc için bence günlük kira fiyatı anormal değil, ben sadece pcx e takıldım, 100 tl olsa normal gelirdi, marmariste honda today kiralamıştım bu bahar, 3 güne 120 tl vermiştim, tamam motor eskiydi ama gayet güzel gidiyordu, küçük cc'lerde yüksek fiyat bana göre.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    valla ben ciddi ciddi hızlı trenle Ankara dan İstanbul'a gelip 1-2 gün forza kiralayıp gezmeyi düşünüyorum

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Galiba buradaki fiyat yüksek mesajlarını dikkate almışlar indirime gidilmiş. Bana gelen cevapta yeni fiyatlar aşağıdaki gibi olmuş.

Günlük Fiyatlarımız;

Honda PCX125 CC = 135 TL
    Honda Forza 250 CC = 170 TL
    Honda NC750 CC = 260 TL

4 gün ve üzeri fiyatlarımız (günlük)

Honda PCX125 CC = 121,5 TL
    Honda Forza 250 CC = 153 TL
    Honda NC750 CC = 234 TL

Yaş Kriterlerimiz:

Honda PCX125 CC = Minimum 21 Yaş ve üzeri
    Honda Forza 250 CC = Minimum 23 Yaş ve üzeri
    Honda NC750 CC = Minimum 25 Yaş ve üzeri

Rezervasyon yaptırmak istediğiniz tarih aralığını belirtirseniz en kısa zaman içinde rezervasyonunuzu oluşturabiliriz.

İletişim bilginizi bize iletebilirseniz güncel fiyatlarımız için arkadaşlarımız gün içerisinde sizlere ulaşacaklardır.

Mesai saatleri içerisinde bize ulaşabileceğiniz telefon numarası: 0850 755 2847
    pea ve kulspruta bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kurumsal bir firmanın bu açığı kapatmaya çalışması sevindirici, inşallah başarılı olurlar.

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Öncelikle selamlar, forumun ve sitenin uzun süredir pasif takipçisi olarak bilgi eksikliğini kapatmak amacıyla düşüncelerimi ve Avis'in motosiklet kiralaması ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Rezervasyonumu telefon aracılığı ile gün ve saat belirterek yaptım. (lokasyon zaten bir tek Watergarden avm Ataşehir Avis olduğundan)

Vardığımda rezervasyon saatimden yaklaşık 2 saat önce gelmeme rağmen şansıma bir önceki kiralayan kişi erken getirdiğinden, o kişi bırakır bırakmaz henüz yıkanmadan teslim aldım. Tabiki usulen sordular ama işim zaten acele ve İstanbul'dan çıkıp bir an önce ailemin yanına gitmek istediğimden dert etmedim kirli olmasını. Kir dedikleride ön camdaki sinek ölülerinden başka bir şey değildi.

Yukarıda bir arkadaşımızında bahsettiği üzere Avis yaş sınırlarını 1 yaş olarak her 3 motosiklet içinde geriye çekti (ayrıca telefonda mümkün olmadığı söylensede nc750 için günlük 100 tl fark ile genç sürücü klozu eklenerek verilebildiği bana ataşehir Avis şubesinde iletildi). Bu durumu farketmem ile hemen bayram için bir rezervasyon yaptırdım Honda Forza 250 için 10 Ağustos-14 Ağustos arası, 4 günlük indirimli fiyatlardan faydalanarak, 10 Ağustosta Avis şubesinde 612 tl ödedim ve motoru teslim aldım. İşin ilginç yanı görevli arkadaş taksit yapabileceğini iletti ve kabul etmem neticesinde 6 taksit yaptı. Avis'ten daha önce araç kiralamıştım ama hiç taksit yapıldığına denk gelmemiştim, belki motosiklet için teşvik olması açısından yapılıyordur, bunuda belirtmekte fayda var. 750 tl Forza 250 için (her motor için farklı) depozitomuzuda çektirdikten sonra evrakları imzaladım ve avm nin alt katına P3 e inerek motorun yanına gittim. Arkadaşlar ilgili ve hızla yardımcı olup 1 kask ve 1 çift dizlik verdiler, artçı kaskı isteyip istemediğimi sordular, ben istemedim ücrete tabi mi bilmiyorum ama 1 kask ve dizlikler için ayrıca bir ücret talep etmediler. Sonrasında motorun etrafını gezip arkadaş işaretlemelerini yaptı ve bende incelemem sonucu motorun sağa devrilip biraz sürüklendiğini ifade ettim ve imzalayacağım forma yazılmasını talep ettim görevli arkadaş ek incelemede bulundu ve teklifi makul buldu, motosikletin sağa devrildiği notunu kağıdımıza iliştirdik.

Şunuda belirteyim kask için M ve L vardı sadece, yani ısrarla sormama rağmen bana net cevap verilmedi 2 kask gösterildi 2 sinide denedim, aslında XS ya da S kullandığım için tabiki ikiside büyük geldi ama M ile idare ettim bir süre. Sonra vardığım yerde kendi kaskımı aldım zaten. Kaskları güzelce temziliyorlar sprey felan kullanıyorlar iç dış, ama yinede saçlarımızın sıhhati açısından ücretli bile olsa buff hizmeti verilmeli. Bana buff verilmedi ve öylece taktım, bir miktar koku vardı ve biraz rahatsız etsede mecburen idare ettik bir süre. Buff veriyor musunuz diyede sormadım belki vardır ama sanmıyorum. Fakat bu hizmeti veriyorsan toptan alırsan muhtemelen 1 lira tutmayacak basit düz bez parçasını sağlık açısından vermelisin Avis. Tek olumsuz yorumum bu olabilir tüm kiralama sürecimde.

İlgi ve alaka süperdi ama arkadaşların motor ve özellikle direk model hakkında pek bilgileri olmadığından, arka çantayı açamadık (honda forzada orjinal çanta demirinin altındaki düğmeye basılarak keyless sistemi sayesinde açılabiliyor). Görevli arkadaşlar çantayı anahtar ile açtıklarını o düğmeyi kullanmadıklarını iletti. Daha sonrasında ben çantayı sökünce dilin içeri kaçtığını görüp düzelttim ve çanta keyless olarak açılabilmeye başladı.

Ben motoru aldıktan sonra İstanbul içinde bayram ziyaretlerini gerçekleştirip doğruca Eskihisar feribotuna geçtim, oradan hiç ücretli yolları kullanmadan Dikili/İzmire vardım. Vardığım yerde epey dolaştım ve sonra 14 Ağustosta dönüp motoru bıraktım. Avm olması sebebiyle bırakırken açık olur mu olmaz mı tereddütüm vardı fakat ben 9:00 gibi gittim ve 2 arkadaş vardı Avis'ten drop için. km ve benzin kontrolünden ve arkadaşın vuruk çizik var mı diye bakmasından sonra imzayı atıp oradan ayrıldım.

Bu arada motorlarda 6. sınıf hgs var ve hgs kullanımlarınız olursa Avis sonrasında size fatura keserken belirttiğiniz karttan bu tutarları ek olarak çekiyor. Ben hiç hgs kullanmadığımdan herhangi bir çekim olmadı.

Bunların haricinde günlük 50 küsür tl ye (52 ya da 53 demişlerid sanırım) ek sigorta yaptırılabildiğini ilettiler ben istemedim ama İstanbul içi sürülecekse şartları iyice öğrenip yaptırılabilir.

Ek olarak km sınırı hakkında yukarıda yanlış bilgi verilmiş, Avis'in kiralamalarda araba ya da motor farketmeksizin km sınırı 3000 km/ay olduğunu biliyorum. Şahsen ben 1150 km yaptım 4 gün içinde Forza ile.

Sormak istediğiniz sorular varsa memnuniyet ile yardımcı olmaya çalışırım. Fotoğraf eklemeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Bir kaç foto eklemek istedim

Teslim alırken
    https://eksiup.com/p/e780521m3xgu
    Teslim aldıktan sonra gündüz gözüyle kadranı çekmiştim
    https://eksiup.com/p/ci80526z38jp
    Gündüz ledleri ve amerikan parklar
    https://eksiup.com/p/f980523vriat
    Feribotta
    https://eksiup.com/p/ze80529pqg7v
    Teslim ederken
    https://eksiup.com/p/ev80532xn86w

Not: IMG takısı kullanarak yaptığımda fotoğraflar gözükmüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan madem kiralıyosunuz mt9 falan da koyunda gazımızı alalım.
    Sattık aleti kaşınıp duruyoruz anasını satayım.
    Biliyoruz ki sistemin başarısı için amacı seyehat ya da ulaşım değil de "gaz alma" olan kesimin kiralık araçlardan uzak tutulması şart. NC750 iyi tercih olmuş.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyoruz ki sistemin başarısı için amacı seyehat ya da ulaşım değil de "gaz alma" olan kesimin kiralık araçlardan uzak tutulması şart. NC750 iyi tercih olmuş.
    Nc alan düşmüyor haklısınız

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Kilimandjaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ek olarak km sınırı hakkında yukarıda yanlış bilgi verilmiş, Avis'in kiralamalarda araba ya da motor farketmeksizin km sınırı 3000 km/ay olduğunu biliyorum. Şahsen ben 1150 km yaptım 4 gün içinde Forza ile.
    Normalde tüm kiralama firmalarında aylık 3000km fix denilebilir zaten. ama günlük kiralamada sınır da 300km yani aynı yolu 2 günde yapsaydınız 550km'lik bir fark ödemesi alacaklardı sizden ayrıca

4 gün x 300km = 1200km kullanım hakkınız olduğundan sorun olmamış sizde.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

istanb_lue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Swt 600
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde tüm kiralama firmalarında aylık 3000km fix denilebilir zaten. ama günlük kiralamada sınır da 300km yani aynı yolu 2 günde yapsaydınız 550km'lik bir fark ödemesi alacaklardı sizden ayrıca

4 gün x 300km = 1200km kullanım hakkınız olduğundan sorun olmamış sizde.
    Yanlış biliyorsunuz bende arayıp konuşmuştum, 1 günde kiralasanız 1 haftada kiralasanız limitiniz 3000 km dediler. Zaten aylık kiralamalarda farklı ücret ödemesi yapılıyormuş km ona göre değişebilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)