Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz ne yapardiniz?

Katılımcı sayısı
37. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Vakit gecmeden %25 indirimli olarak oderdim

25 67.57%
  • Odemezdim, nasil olsa bir gun cezalar affedilecek

3 8.11%
  • Ispati yok, bir sey yok... Itiraz eder, hakkimi arardim

9 24.32%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik cezası geldi. Ne yapardınız? [Fotoğraflı / Anketli]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Gecen hafta sali gunu trafik cezasi yemisim. Kurallara genel cercevede uyan birisi olarak 12 yilda tek ceza yemeyen ben, bu cezayi da neden yedigimi hala bilmiyorum. O gün de şansıma kameram kayıtta değilmiş, büyük ihtimalle şarjı bitmiştir.

Benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Paran varsa öde, vaktin varsa affedilecek diye bekle, hem paran hem vaktin varsa itiraz et. Geçmiş olsun.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

geçmiş olsun

1. yi işaretledim
    3. yü yapabilirsen, saygı duyarım

kolay gelsin
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Bu ceza uygulama yapan ekipler tarafından yazılacak bir ceza türü değil. Bir amir yada ekip seyir halinde iken sollama şeklinizin uygun olmadığını görüp akşam evinde makbuzu yazıp yollamış olabilir. Sizin yerinizde olsam 2 hafta içinde öder en azından %25 lik indirimden faydalanırdım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Her hareketini hafızanda tutacak halin yok. Orada o zamanda olup olmadığını da bilirsin. Eğer oradan o zamanda geçmişsen gönül rahatlığı ile öde geç kendini de devleti de boş yere üzüp meşgul etme. Yok geçmedim kesin eminim derse 3 istersen bir dene o sana kalmış.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    itiraz etmeden once cezayi odemek zorundasin. Cezayi oderdim ve kendimden de eminsem itiraz ederdim. Emin degilsem hic ugrasmazdim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    bu sıralar birşeyler oluyor. bana da köprü girişinde kadın polisin biri ceza yazmış.

cezanın içeriği Kasksız motor kullanmak (ki öyle birşey olmadı) bir de polisin dur ihtarına uymamak :D

ne kasksız motor sürdüm ne de polisin dur ihtarına durmamazlık yaptım.

aksine hergün geçerken iki yakada ki memurların gözlerine bakarım vizörümü açarım çevireceklerse çevirsinler diye.

kaldıki köprünün girişinde polisin dur ihtarına uymamak da ne? köprünün ortasında durdurup indirirler adamı.

mahkemeye gideceğim üzerine de görevi kötüye kulanmakdan dava açacağım ben.

bana gelen ceza kağıdında da hiçbirşey yok plakaya kesilmiş ne görüntü ne imza ne başka birşey. allah belalarını versin.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Benden yakın bir zamanda başımdan geçen enteresan ve bir o kadar trajikomik bir hikaye anlatayım;

Büyükdere caddesinde en sağ şeritte sakin sakin seyir halindeyken önümdeki dolmuş ani fren yaparak bir anda durdu müşteri almak için büyük ihtimal.. Ben çarpmamak için dikiz aynasından sol şeride baktım şeridin boş olduğunu görünce de ani bir hamle ile kendimi oraya atıp kurtardım.. Bunu yaparken takip mesafem de sıkışık trafikte ve düşük hızda ne kadar olması gerekiyorsa o kadar idi.. Sivil trafik polisi aracı varmış geçtiğim şeritte tam arkamda ve beni durdurup neden sinyal vermediğimi sordu ben de dedim ki kendimi nasıl sol şeride attığımı bilmiyorum siz bana sinyal soruyorsunuz dolmuşun neden yolun ortasında aniden durduğunu ve benim de çarpmamak için bunu yaptığımı görmediniz herhalde dedim. Bir süre ceza yazmak için kastı sonra da gidebilirsin ceza şimdilik yazdırmıyorum ama ananos etmiştim ceza adresinize gelebilir dedi. Bu dialoga şahit olan 2-3 duyarlı vatandaş polise ciddi şekilde tepki gösterdiler muhtemelen bu tepkilerden de vazgeçmiş olabilir ceza yazdırmaktan.

Büyükdere caddesi gibi motorcuların resmen motor sürerken savaş verdikleri bir caddede bu tür cezalara bir tarafımla gülüyorum artık.. Sinyal vermeyenler değil verenlerin parmakla gösterildiği bir trafikten bahsediyoruz. Büyükdereye dikkat arkadaşlar özellikle kanyondan sonra 1.Köprü katılımına kadar olan mesafede iyice boka sarıyor trafik.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Söyleyecek şey çok da ceremeye verecek para yok...

Motosikleti
    MT-07
    2gece önce İstanbul-Selimpaşa'da trafik polisi yolun ortasına atladı. Ben ve birkaç arabayı çevirdi. Lakin araba önümde duruyor sevgili dallama memurumuz. Ne yapıyorsun falan die çıkıştı. Bırakta sağa geçeyim yolun ortasındasın deyince çekildi. Neyse evrakları aldı baktı taradı. Bu motor kaçlık dedi? 700'lük dedim. Ehliyetin tüm tiplerini tarıyor. Ağır vasıta ehliyetide var orada deyince, tmm gidebilirsin diyor. Bundan 1 hafta öncede mt-07'ye kurye motoru mu bu die sordu. Koruma takozu dışında aksesuar bile yok makinede. Artık çok sallamıyorum polisleri ve yazacakları cezaları. Ceza var ise %25 indirimle ödemek en hayırlısı.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

1 ay kadar bekleyip sonra ödeyin.

Motosikleti
    ffffff
    Ben tanıdığa ceza kesmişler orjinl egzozu çok bağrıyo diye egzozu söküp götürmüş aynı ses çıkınca egzozu taktir gel çekelim demiş gitmiş yine taktırmış çekmiş sebebini sorabilirsiniz karakola gidip detaylı bilgi alıp eminseniz itiraz edip cezayı geri çektirebilirsiniz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    henüz yemedim ceza ancak araba kullanan arkadaşlar vizeye kadar nasılsa silinir diyip ödemediklerini söylüyorlar.

motorda da böyle bişi olabilir ya da sallıyorlar

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Vizeye kadar ceza silinir nasıl olsa kısmını biraz açabilir misiniz? Cidden bilmediğim ve merak ettiğim için soruyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizeye kadar ceza silinir nasıl olsa kısmını biraz açabilir misiniz? Cidden bilmediğim ve merak ettiğim için soruyorum.
    bende bilmiyorum hocam.

buradaki abiler öyle diyor, gecen kırmızıdan ceza yemiş, vizeye 1.5 sene var nasılsa siliyorlar ödemeye gerek yok dedi mesela.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza affından bahsediyorlar hocam. Ancak şu anda gündemde böyle bir düşünce yok. Zira seçim yok. Paraya da ihtiyaç var. Silmeleri zor gibi. Çok para lazim olursa belki faizi silerler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraz etmeden once cezayi odemek zorundasin. Cezayi oderdim ve kendimden de eminsem itiraz ederdim. Emin degilsem hic ugrasmazdim.
    Yahu itiraz etmek için ödemek zorunda değil. Bari kesin cümleler kurmayiniz. İtiraz ederse indirim hakkını yitirebilir süreye göre.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Makbuzu ilkokul öğrencisi doldurmuş sanki.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza affından bahsediyorlar hocam. Ancak şu anda gündemde böyle bir düşünce yok. Zira seçim yok. Paraya da ihtiyaç var. Silmeleri zor gibi. Çok para lazim olursa belki faizi silerler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Yahu itiraz etmek için ödemek zorunda değil. Bari kesin cümleler kurmayiniz. İtiraz ederse indirim hakkını yitirebilir süreye göre.
    odemeden itiraz ederse ve mahkemede kazanirsa cezayi odemekten kurtarir dogru. odemezse faiziyle oder.
    cezayi oder ve sonra itiraz ederse indirimli odemis olur mahkeme sonucunda hakli bulunursa mahsuplasilir, haksiz bulunursa indirimli odemis olur. kesin cumle yanlis olmus dogru, kastetmek istedigim bu aslinda.daha da dogrusu ben olsam boyle yapardim ;) (basima benzeri bir durum geldi ve mahkemede haksiz bulundum.)

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    odemeden itiraz ederse ve mahkemede kazanirsa cezayi odemekten kurtarir dogru. odemezse faiziyle oder.
    cezayi oder ve sonra itiraz ederse indirimli odemis olur mahkeme sonucunda hakli bulunursa mahsuplasilir, haksiz bulunursa indirimli odemis olur. kesin cumle yanlis olmus dogru, kastetmek istedigim bu aslinda.daha da dogrusu ben olsam boyle yapardim ;) (basima benzeri bir durum geldi ve mahkemede haksiz bulundum.)
    Aslında kumar bu, biliyor musunuz? Adalet kalmadı ülkede, hiçbir şeye kesin bu olur denilemiyor. Ödediği zaman da geri almak istediğinde kırk takla atarlar ödememek için. İki ucu pis değnek yani bu iş. Her iki ihtimali değerlendirmek arkadaşa kalmış artık

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    fahri trafik müşaviri kesmiş olabilir mi.. uyuzdur olur keser mesela..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)