Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter ustaları sorun var, sorum var!?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Herkese merhaba, eşim trafiğe alışsın diye dökük bir mondial satın aldım. Aldıktan sonra parçası ucuz diye ufak ufak toplarım diye düşünüyordum ki motorda değişik bir sıkıntı çıktı. Daha önce nasıl bir işlem görmüşse motor yağ akıtıyor. Galiba çelik macun tarzı bir malzeme ile işlem yapılmış.

Sorum ise bu varyatörün arkasındaki parça ismi nedir temin edilebilir mi. Ya da komple motoru indirip buradaki yamayı söküp benzer bir malzeme ile toplama ihtimalim var mı. Servise ya da ustaya falan götürsem ayakta öpmeye çalışacaklar zaten. O yüzden kendim halletmek istiyorum. Bagaları değiştirdim. Motorun orijinal kayışı ise şu an küçük geliyor. İçinde 4-5 cm uzun farklı bir kayış var. En kötü ihtimalle haftada bir 100gr yağ takviyesi yapa yapa gittiği yere kadar kullanacağız. Fikirlerinizi bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Güncel .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    MOTORU HURDA DİYE SAT....

ya bu küçük hesaplar sana daha çok zarar ettirir çöp mala para vermişşin buna verdiğin paranın iki katını verip spacy alsaydın aynı paraya satardın ve çıkma parça dolu olurdu hadi şimdi bu mootru atsan atılmaz satsan satamazsın şimdi bunu.....

Motosikleti
    D400
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORU HURDA DİYE SAT....

ya bu küçük hesaplar sana daha çok zarar ettirir çöp mala para vermişşin buna verdiğin paranın iki katını verip spacy alsaydın aynı paraya satardın ve çıkma parça dolu olurdu hadi şimdi bu mootru atsan atılmaz satsan satamazsın şimdi bunu.....
    Sorum bu değildi. 4liraya alacağın spacyde sorun çıkıp çıkmayacağı da belli değil. 10liraya nmax 18e xmax alsam da sorun çıkıp cikmayacagi belli değil. Motoru zaten sıkıntı ihtimalini bilerek aldım. Hurdaya ayirsam ya da ehliyetsiz eşim polise bağlatsa bile bana dokunmayacak bir para, küçük hesap değil yani
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O parçayı komple değiştirsen ? 200-300 liraya alırsın gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Çok abartmışım asya'nın 150 cc scooter sol bloğu 72 TL'ymiş hadi mondial de 150 TL olsun.

Motosikleti
    D400
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parçayı komple değiştirsen ? 200-300 liraya alırsın gibi.
    Konuyu actigimda parçayı internette bulamamistim. Mondiali aradım kendi sitelerinde 220lira. Buna bir de motor no bastırmak gerekecek galiba. Takmak için de komple motoru indirmek gerekiyor. Yedek parça satışını da şahısa yapmiyor gözünü sevdiklerim. Yine servise işim düşüyor.
    instagram.com/gerivites

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu actigimda parçayı internette bulamamistim. Mondiali aradım kendi sitelerinde 220lira. Buna bir de motor no bastırmak gerekecek galiba. Takmak için de komple motoru indirmek gerekiyor. Yedek parça satışını da şahısa yapmiyor gözünü sevdiklerim. Yine servise işim düşüyor.
    O zaman mahalle arası motorcuları dolaş bence, ellerinde genelde böyle parçaları ilerde satmak için sağa sola atılmış vaziyette bekletiyorlar. Ucuza bağlarsın işi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bolgenizdeki mahalle arası motorculara arkadaşın dediği gibi bir sorun. Onlarda olabilir. Özellikle yaşlı dayilarin dükkanlarında. Bulamazsanız eğer benim kayinpedere sorayım. Kendisi mobilet ve Çinlileri tamir ediyor. Belki elinde vardır. Bana özelden yazarsiniz bulamazsanız.

Motosikleti
    D400
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bolgenizdeki mahalle arası motorculara arkadaşın dediği gibi bir sorun. Onlarda olabilir. Özellikle yaşlı dayilarin dükkanlarında. Bulamazsanız eğer benim kayinpedere sorayım. Kendisi mobilet ve Çinlileri tamir ediyor. Belki elinde vardır. Bana özelden yazarsiniz bulamazsanız.
    Yenisi ya da çıkması takılırsa motor no değiştirmek gerekiyormuş. Yenisi takılırsa muayenede motor noyu bulamayıp hafif kusurlu geçirirler mi bilemedim. Çıkma takılırsa da motor no ruhsattakinden farklı olacak. Şimdilik bu şekilde bıraktım. İkinci bir motor alınca bunu arka bahçeye çekip parçalarım.
    instagram.com/gerivites

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)