Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mh drift stop etme//Yolda kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Uzun bir zaman sonra tekrar merhaba. Bir süredir uzaktım buralardan. Yaklaşık bir iki saat önce yolda kalınca bilgisi olan var mıdır diye sormak istedim. Motor başlıkta da yazdığım gibi mh drift. Daha öncede başlık açmıştım, ufak bi hava ayarı sıkıntısı vardı büyük ihtimalle ancak fırsat olmadı bi türlü bakamadım.
    Bu akşam yola çıktıktan sonra bi gariplik olduğunu fark ettim. Motor silkeliyordu, gazı sabit tutmama rağmen ani gaz kesilip tekrar devam ediyordu. Zaten 5 dakika falan gittikten sonra trafikte durunca yine ufaktan rölanti düşmeye başladı. Gazı açınca ufaktan toparlar gibi oldu, sonra bi iki öksürüp stop etti. Kenara çekip çalıştırmayı denedim(akü bitik sayılır ayak marşı ile çalıştırıyorum) Bir saniye civarı çalışıp stop etti. Bi kaç kere denedim aynı şekilde çok kısa çalışıp stop etti. Gazı biraz açıp çalıştırınca gazı ver-bırak yaparak 4-5 saniye daha öksüre öksüre çalıştığını fark ettim. Sonrasında yine rölanti düşüyor ve stop ediyor. Tabiri caizse motor gaz kolunu dinlemiyor, gaz yemiyor, kafasına göre takılıp en son stop ediyor.
    Şu an motoru bi yere park edip döndüm ancak yarın neresine bakmalıyım, nasıl çözebiliriz anlayan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkürler, iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir sorunla ben de karşılaştım bir kaç hafta önce.
    Sıkıntı pis benzin gibi duruyor. Karbüratörün altındaki tahliye vidasını biraz açıp yarım bardak kadar benzin akıtın. Hortumun ucuyla plastik şeffaf bir bardağa doldurursanız akan benzini, pislik varsa görebilirsiniz.
    Eğer bu şekilde düzelmezse, bujinin ateşlemesine bir bakmak lazım, düzenli ateşliyor mu ? Buji sökülüp, pipoya takılıp, bujinin ucunu silindire değdirerek marşa basıp ateşlemesine bakın.
    Ancak muhtemelen sıkıntı pis benzinin karbüratörde birikmesi, bilginize.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Drifti kullanırken aynı sorunu yaşamıştım. Titreşimden jikle cıvatası gevşiyordu, ben ilerleyip gaz verdiğimde jikle kapalı konuma geçiyormuş. Bi kontrol edin isterseniz. Tornavidayla sıktığımda sorun ortadan kalkmıştı.

Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drifti kullanırken aynı sorunu yaşamıştım. Titreşimden jikle cıvatası gevşiyordu, ben ilerleyip gaz verdiğimde jikle kapalı konuma geçiyormuş. Bi kontrol edin isterseniz. Tornavidayla sıktığımda sorun ortadan kalkmıştı.
    Jikleyi her pozisyonda denedim sorun ondan değil hocam büyük ihtimal. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir sorunla ben de karşılaştım bir kaç hafta önce.
    Sıkıntı pis benzin gibi duruyor. Karbüratörün altındaki tahliye vidasını biraz açıp yarım bardak kadar benzin akıtın. Hortumun ucuyla plastik şeffaf bir bardağa doldurursanız akan benzini, pislik varsa görebilirsiniz.
    Eğer bu şekilde düzelmezse, bujinin ateşlemesine bir bakmak lazım, düzenli ateşliyor mu ? Buji sökülüp, pipoya takılıp, bujinin ucunu silindire değdirerek marşa basıp ateşlemesine bakın.
    Ancak muhtemelen sıkıntı pis benzinin karbüratörde birikmesi, bilginize.

Eyvallah hocam sağolun. Buji aklıma geldi ama buji ateşlemese hiç çalışmazdı herhalde. Ya da çalışır mıydı? Tam emin değilim.
    Ama pis benzinden olabilir gerçekten de dediğiniz gibi. Eğer sorun buysa bu şekilde kesin çözülür mü acaba. Motoru biraz uzakta bıraktım eve. Gidip halledemezsem bir daha geri dön-git falan uzun sürecek.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Bujiyi sökebiliyorsanız sökmeyi deneyin, kıvılcımına bakın bi. Bobin arızası da olabilir. Sulu benzinde başıma gelmişti aynısı.

Arkadaşlar, cevap verenlere çok teşekkür ediyorum. Karbüratör vidasını gevşetip bi miktar benzin akmasını sağladım ama bi değişiklik olmadı. Çıkan benzin de temizdi zaten. Halledemeyince yükleyip ustaya götürdüm. Bujiyi değiştirdi. Çalışır gibi oldu kısa bir süre. Ancak yine stop etti. Sonrasında karbüratörü söküp hava sıkarak temizledi. Şu an bi sıkıntısı yok, çalışıyor.

Aynı sorunu yaşayanlar için yazmış olayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)