Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorunuzu Biri İsterse?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bayram anneanneme ziyarete gitmiştim. 70'li yıllarda 1-2 tur motosiklet kullanıp bir daha da gidona elini sürmeyen dayım otoparkta motosikletimi sürmek istedi. Motosikletimi vermek de olmaz dayımın kalbini kırmak da olmaz. "Köpeğin olsun" dedim. Yan ayaklık açıkken bastım marşa, bastım marşa haliyle marş almadı. Dedim "dayı motor patatese bağladı, gel boşver yukarıda çay içelim sonra yine deneriz". Bir sonraki bayrama kadar unutturdum.
    O anda baska bir forumda:

Gecen bayramda bizim yigene dedim "ver bi otoparkta süreyim su motosikleti azcik", dedi "Köpeğin olsun dayi". Indik, marsa basti bir-iki, motordan ses yok. Dedi "dayı motor patatese bağladı, gel boşver yukarıda çay içelim sonra yine deneriz." Sonra kendi gidecegi zaman basti, calisti. Daha da istemem gayri.

tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu zamana kadar kimseye vermedim motosikletimi bundan sonrada vermem.İşi varsa ben bırakır gelirim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gecen bayramda bizim yigene dedim "ver bi otoparkta süreyim su motosikleti azcik", dedi "Köpeğin olsun dayi". Indik, marsa basti bir-iki, motordan ses yok. Dedi "dayı motor patatese bağladı, gel boşver yukarıda çay içelim sonra yine deneriz." Sonra kendi gidecegi zaman basti, calisti. Daha da istemem gayri.

Yok üstat, dayım evden ayrıldıktan sonra motoru çıkardım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aklı başında olan birisi sizin motorunuzu istemez zaten.

isteyen dürrüktür, dombilidir, gevşektir, taş ocağıdır.

asla ve kat'a vermeyin. kalbini kırın, kötü söz söyleyin ama yine de vermeyin.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Gerçek motorcu başkasının motorunu istemez diyorum.Ben motorcu değilim derse de “o zaman hiç veremem”diyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İsteyeceğini bildiği için buji piposunu çikartmiştir zaar...yuvadan biraz kanırtsa veya araya sunger tikasa yeter

Hayırlı yeğenmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Emanetin gidonu yerdedir der ağalarımız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Benden istedikleri zaman,

Sende,şu corbayi içecek ne ağız,ne de bu motoru sürecek makat var..

Var git yoluna...

Oyun parkı az ileride..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İsteyen kişinin değeri ile alakalı bir durum ona göre verip vermemek sana kalır.

Yeni tanıştığım birine hayatta vermem, kim oluyor ki benden motosikletimi istiyor, had denen bir şey var, kendimden bir iki örnek vereyim, 200 lük bir scooter'ım vardır, benim için çok değerli bir arkadaşım ehliyet alacağı için bu scooter acemi biri için ideal olması sebebiyle, daha üstünde çizik bile yokken teklif ettim, gittik 8'ler çizdik ve o an geldi bir yerde dönemedi, devirdi, inanın ona birşey olmaması benim için daha önemliydi, garibim motoru devirmemek için sonuna kadar tuttu kolunu biraz incitti, çok kızdım ona neden tuttun diye, ben bu riski almışım bir kere, sen eğitimine odaklan dedim, yani o kişinin değeri binlerce motordan fazlayken benim için motoruma vereceği zararın hiç önemi yok.

Diğer bir örnek de motorculuğu iyi olan bir arkadaşım almıştı, hiç düşünmem zaten benim samimi arkadaşım veririm, tek derdim üstünde kıyafet var mı ona bir şey olur mu olur.

Bunun dışında kardeşim bile olsa eğer altımdaki motor bir acemiye uygun değilse katiyetle motorumu kullanamaz, onun hayatını tehlikeye sokacak bir durum düşünemem bile.

Bunların dışında tanımadığım adam rossi gibi motorcu bile olsa hiç kusura bakmasın, motora anca gelir bakar, üstüne boyuma uygun mu diye en fazla oturur o kadar, lafını bile edemez, terslerim.
    okanbagiscan, Güzel Şale ve mombohunter bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Kesinlikle vermeyin derim, ben verdim başım yandı. Kaza değil ama düşme kaynaklı sorun çıktı (verdiğim öküz park ettiği yerde düşürdü) şuan ustada, durum netleşsin yazacağım açtığım konunun devamına.

İsterse konuşmasın, darılsın vermeyin.

Kazasız sürüşler.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    motsiklet kullanmasına kefil oldugum arkadaslarıma vermişligim vardır.. ama motosiklet kullanmayı bilmeyen ya da daha önce kullandıgına sahit olmadıgım kimseye vermem.. bunu da mal icin degil senin canın icin derim cıkarım işin icinden... şimdiye kadar ddarılan küsen olmadı... küserse de cokta umrumda olmaz

motorumu satarken kendi sürmek isteyene bile vermem.. artçı olarak bin arkama gidişine durusunu gör derim.. kabul etmezse yine kendi bilir

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Gençlik yıllarımda arabam yokken arabasını aldığım birisi var, gece gündüz ne zaman lazımsa hiç olmaz demedi.

Bu adama araba, motosiklet veririm. Başkasına imkansıza yakın.

İsteyen kişinin değerine göre değişir.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Valla bana sorduklarında acemiyse başlangıç motoru değil bu tehlikeli 1 sn'lik hatanla kolu,bacağıikafayı,g.tü,başı orada bırakırsın der korkuturum.kasksız 30la düşersen ölme riskin var derim iyice korktuktan sonra tamam kanka olmadı daha sonra der uzak durur.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motosikletinizi bir başkası asla sizin gibi dikkatli kullanamaz, sizin gibi park etmez, sizin dikkat ettiğiniz hiç bir şeye kolay kolay dikkat etmez ayrıca başkasına motosikletinizi vermek olası bir kaza durumunda Allah korusun hem motosikletinizi verdiğiniz insanın zarar görmesine neden olabilir hem de sizin vicdan yapmanıza, üzülmenize sebep olabilir..O yüzden nazikçe gelen bu teklifleri reddetmek her iki taraf için de en iyisi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsteyen olmadı ama sürüşünü bildiğim bir arkadaşım ise veririm ama yabanciysa direk red. Vermek istemediğim ama tanıdık biriyse direk kırarsan motor artık senindir diyorum genelde vazgeçiyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    2 3 sene motor kullanmış yakın tanıdığıma veririm. ama gel gör ki geçen gün arkadaşla gezelim dedim bende motor var arkadaş evlilik için motorunu sattı haliyle bir günlük motor ihtiyacımız oldu yine çok yakın arkadaşımızın motorunu istedik kem küm etti biz de vay yav.ak dedik konuyu kapattık. saygı duymak lazım

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Vermiycem vermiycem.

Benim değil mi vermiycem.

Motosikleti
    XRUNNER
    Motor verilmez ve istenmez...Araba da oyledir..

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kimseden motorunu arabasını istemedim, kimseye de vermem, isteyen kişinin cinsiyeti ve yakınlığına göre gezdirip gezdirmeyeceğim değişkenlik gösterir ama kimseye sür dürt tür mem..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)