Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cezasız motosikletler ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Son 2 haftadır dikkat ediyorum ne kemerburgaz-yeni havalimanı yolundaki eds lere nede dolmabahçe-kağıthane tünellerindeki hız koridorlarını zerre umursamıyor plakalı motosikletler. ben sağ şeritte 70 civarı giderken adam emniyet şeridinden 120-130 ile yardırıyor plakasıda açık herhalde gerçekten ceza gelmiyor. 1 değil 2 değil onlarca örnek gördüm gözlerimle. Hadi eds ön taraftan okuyor bizde plaka yok ama tünel girişlerinde arkaya bakan kameralarda var onlar nasıl yazmıyor ? ben çıkamadım işin içinden. Bilen varsa aydınlatabilir mi ? normalde emniyet şeridindeki eds lerde bize ceza yazmıyor ama taralı alan varsa orda yapıştırıyolar, bi garip işliyo sanırım bu ceza olayları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Eds'leri bilmem ama birkaç kez bende arkamdaki gerzek selektör yaptığı için hız yapmak zorunda kalmıştım sorun olmamıştı. Acaba arkadan bakan kameralar düzen ve asayiş için geçerli olabilir mi yaklaşık 50-100 metrede bir var buradaki tünelde

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eds'leri bilmem ama birkaç kez bende arkamdaki gerzek selektör yaptığı için hız yapmak zorunda kalmıştım sorun olmamıştı. Acaba arkadan bakan kameralar düzen ve asayiş için geçerli olabilir mi yaklaşık 50-100 metrede bir var buradaki tünelde
    Bilmiyorum, pts sistemlerini normalde ben plakalari okuyup aranan yada calinti arac vs varsa kontrol ediyolar saniyordum geçen abime pts kamerasindan ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yazmislar hayir bide goruntu kotu nasil gordulerse. Yani artik hangi kamera hangi amacla kullaniliyo bilmiyorum ama arkayi gordugu icin istense o hiz yapan motorlar cok rahat tespit edilip ceza yazilabilir bence

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen abime pts kamerasindan ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yazmislar
    Vay bee!
    Soy adından oy tespitinden sonra ikinci büyük yenilik. Araba renginden ehliyet sınıfı tespiti.
    Dünyadan üç yüz sene ilerde yaşıyoruz amokaçi!!!

Motosikleti
    NC750X
    plaka okuyan kameralar ile tünelin içindeki yanlarda gördüğünüz kameralar farklıdır.. çözünürlükleri de farklıdır çalışma prensipleri de.. plaka okuyan ve ceza gönderen kameralar tünelin girişinde ve çıkışında bulunur. onlarda sadece fotoğraf çekerler ama detaylı fotoğraf çekerler.. tünele girişinizle çıkışınız arasındaki zaman farkından ortalama hızınızı hesaplayarak belli bir sürenin altında geçerseniz cezayı keserler.. tünelin içinde her 100 metrede bir yanlarda gördüğünüz kameralar ise genel akış kameralarıdır. amaçları plaka okumak ya da hız tespiti yapmak değil, tünel içerisinde bir kaza durumu vs. hasıl olduğunda, olayın gerçekleşme biçimini görüntülemek içindir.

motosikletlerin umursamama sebebi ise hız tespiti yapan kameraların sadece önden fotoğraf çekiyor olması.. eğer plakanızı öne takıp hızlı geçerseniz size de ceza gelir.. bunu bilen motosiklet kullanıcıları bu sebeple umursamazlar..

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka okuyan kameralar ile tünelin içindeki yanlarda gördüğünüz kameralar farklıdır.. çözünürlükleri de farklıdır çalışma prensipleri de.. plaka okuyan ve ceza gönderen kameralar tünelin girişinde ve çıkışında bulunur. onlarda sadece fotoğraf çekerler ama detaylı fotoğraf çekerler.. tünele girişinizle çıkışınız arasındaki zaman farkından ortalama hızınızı hesaplayarak belli bir sürenin altında geçerseniz cezayı keserler.. tünelin içinde her 100 metrede bir yanlarda gördüğünüz kameralar ise genel akış kameralarıdır. amaçları plaka okumak ya da hız tespiti yapmak değil, tünel içerisinde bir kaza durumu vs. hasıl olduğunda, olayın gerçekleşme biçimini görüntülemek içindir.

motosikletlerin umursamama sebebi ise hız tespiti yapan kameraların sadece önden fotoğraf çekiyor olması.. eğer plakanızı öne takıp hızlı geçerseniz size de ceza gelir.. bunu bilen motosiklet kullanıcıları bu sebeple umursamazlar..
    Evet bende onu sormustum o zaman hiz koridorlarinin onden bakan eds lerin motosiklet icin bir riski yok. Ben yine kurallara uyarim ama son gunlerde hizli motorculari gorunce merak etmistim sagolun.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum, pts sistemlerini normalde ben plakalari okuyup aranan yada calinti arac vs varsa kontrol ediyolar saniyordum geçen abime pts kamerasindan ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yazmislar hayir bide goruntu kotu nasil gordulerse. Yani artik hangi kamera hangi amacla kullaniliyo bilmiyorum ama arkayi gordugu icin istense o hiz yapan motorlar cok rahat tespit edilip ceza yazilabilir bence
    PTS kamerasıyla ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yazılacağını hiç sanmıyorum. Bu sistem Çin 'de bile daha yeni yeni uygulamaya geçiyor.
    Bir hata olabilir, ayrıca ehliyetsiz araç kullanmanın cezası en son 2.400TL idi sanırım.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PTS kamerasıyla ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yazılacağını hiç sanmıyorum. Bu sistem Çin 'de bile daha yeni yeni uygulamaya geçiyor.
    Bir hata olabilir, ayrıca ehliyetsiz araç kullanmanın cezası en son 2.400TL idi sanırım.
    Emniyet kemersiz kullanmaktan ceza geldi ozur dilerim bayağı yanlis yazmisim kafam neredeyse :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)