Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir hayırlı olsun da ben alırım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar Nc'mi, versys'mi, cbr650f mi, derken derken tracer 'ı aldım sonunda.

Öncelikle şunu söyleyeyim bu aletlerin hepsini çok az az da olsa sürdüm ve kendi ihtiyaçlarıma ve zevklerime hitap eden aletin tracer olduğuna karar verdim. ilk bin km mi kullandım bile ve çok memnunum. Hakkında çok şey okudum dinledim, birkaç kelam da ben etmek isterim.

Bana göre artılar;
    -Sele üzerinde bir kaplama, topcase ve süngeri var ve eşimle beraber çok rahatız, bu grupta en rahat ettiğimiz motor bu oldu.
    -Motorun şehir içindede uzun yoldada kontrolü çok rahat, hafif ve michelin pilot road 4'ler ile viraj tutuşu çok iyi.
    -Hızlanması bizim için gayet yeterli, versys gibi sürekli gaz istemiyor, silkelemesi daha az daha uysal fakat 2bin 3 bin devirden yüksek viteste dahi çok iyi toplayıp uzayabiliyorsun.
    -Cbr gibi uzaması tabi ki yok, seste onun gibi değil, ses yok gibi herkese garip gelebilir ama bizim için iyi bir özellik.
    -Arka fren biraz hissiz geldi bana, abs yerinde devreye giriyor, basıpda duramadığım olmadı çok şükür.

Birkaç da eksi yazalım ayıp olmasın .)
    -En büyük olumsuz yanı bence ısınması, şehir içinde 10 dk da 100 dereceyi görüp fan açıyor, kışın nasıl olur bilemiyorum ama şu sıcak günlerde eğer yarım saatten fazla tracer ile trafikte kalacaksanız birkaç kez daha düşünün.
    -Egzozun altında katalizör falan filan yere fazla yakın, ağırlık merkezinin aşağıda olması çok iyi fakat bir karış kaldırımdan falan çıkamıyorsunuz, orta ayak varsa artçıyla her kasiste sürtüyor, ben bunla araziye girerim diyen oralarda bazı modifikasyonlar yapmak zorunda, biz otoparkın girişinde duruyoruz artçım iniyor sonra otoparka girebiliyoruz tam bir asfalt motoru.
    -Benzini iyi yakıyor, çok değil biraz gazlamalı bir sürüşte 6-7 litrenin altını göremedim

Benim kafamdaki asıl motor cbr 650 idi, sesi ve görüntüsü çok hoşuma gidiyordu, ivmelenmesi çok daha güzel fakat onda düşündüğüm gibi rahat edemedim, kontraya tepkisi daha hissiz geldi bana lastiğinde bunda büyük katkısı vardır belki bilemiyorum ama tracer viraja süzülüyor gibi giriyor, daha hisli bir motor.

Allah cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah, tekeriniz düz bassın.
    HUN, mombohunter, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sanada hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    hayırlı olsun. Kazasız belasız.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hayırlı olsun hocam Allah kaza bela göstermesin.

Tracer vb. Modellere enduro diyen arkadaşlarda "1 santimlik kaldırım.." kısmını iyi okusun
    YAHYaONUR bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    güle güle kazasız belasız, keyifli sürüşler, hoşgeldin tracer 700 dünyasına diyelim.

Isı olayı maalesef ki var ama kışın da iyi hissettiriyor, gerçi yaz gibi fan açmıyor, selesinden kimi memnun değil ama benim şimdilik 4bin kmden fazladır üstündeyim bir sıkıntı yaşatmadı, ay sonu uzun yol planım var bakalım orada daha iyi anlayacağım, 6-7 litre yakması ortalama biraz fazla geldi, şöyle söyleyim ortalama 14 lt yakıt alıyorum ve 270 km'de bir oluyor, ortalama süratim de 110 km civarı bazen dip gaz yapıyorum 195 km ye kadar çıktım, geçen şile yaptım hafif bir uzun yol olunca makina az yakmaya başladı, benzinciye 300 km de girdim, 14,5 lt yakıt aldım. yani 4.8 lt civarı yaktı, ortalama da bende 5 -5.5 lt arası.Tabi artçılı sürekli kullanıyorsan ve gaza da yükleniyorsan normal.

Gaz tepkisi ve gücü beni çok tatmin ediyor, istersen yanlıyor, becerebiliyorsan da tekere geliyor, gs 1200 le bile kapıştım, daha ne isteyeyim, ne fazla ne eksik bana göre, virajlarda amortisörler yumuşak olması sebebiyle çok yatmada bırakır gibi bir his veriyor ancak lastikler iyi olduğu için sorun yaşatmıyor, zaten bu makine viraj motoru değil saçmalamaya gerek yok görseli de çok güzel, dediğin gibi altı çok yakın ve ben orta ayak ekledim, yapan arkadaş biraz fazla aşağıda tutmuş, biraz sıkıntı olabiliyor, arazi işi biraz zor, zaten asfalt motoru yol motoru, sonuçta artıları eksilerini eler, bana göre şu an tek eksiği led farlar, orjinalinde sarı değil de beyaz ledler olsa harika olur, ben de sislerle takviye ediyorum.

tekrar kazasız belasız keyifli sürüşler.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    hayırlı olsun benimde istediğim bi makina Allah kaza bela vermesin
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlısı olsun. Güle güle kullan. Bugün İstanbul'un 3ilçesine yağan yağmura yakalanıp iyice bir sırılsıklam oldu. Orjinal lastiklerin de dandikliğinden arka teker 1mm fazla açınca gazı hemen sarmaya başlıyor. Onun dışında güzel makine. 4500km oldu halen ilk günkü gibi heyecanla biniyorum naked modeline. Pilot Road4'ler ile çok daha zevklidir eminim...
    YAHYaONUR bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler
    YAHYaONUR bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Hayirli olsun kazasiz belasiz surusler
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Allah kaza bela vermesin..
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela göstermesin.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    hayırlı olsun.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Hayırlı olsun güzel günlerde binin
    YAHYaONUR bunu beğendi.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hayırlı olsun
    YAHYaONUR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)