Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dev Motosiklet ! : Benelli TRK 502 (2019) / İtalyan mı Çinli mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok motosikletten bahsediyorum reiz
    Benimki yurt dışında geldi direk. Burada montajlananlar bu yaz satışı başlananlar. Daha iyi burada satılanlar aslında. Göstergeleri gündüz okunuyor. Arka fren merkezi işlenmiş alüminyum bir parça bende orada siyah bir sac var Başka bir fark yok bildiğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıkta ki İtalyan mı Çinli mi ? şüphesi yeter italyan olsa duramazsın bence çin olsa bağırır ben çinim diye o yüzden made in bursa
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Başlıkta ki İtalyan mı Çinli mi ? şüphesi yeter italyan olsa duramazsın bence çin olsa bağırır ben çinim diye o yüzden made in bursa
    Bu kadar takmamak lazım aslında Seneye Harley Davidson a bile motosiklet üretecek Benelli. İtalya' da çok hızlı geri döndü satışları sürekli artıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

https://www.moto.it/news/harley-davi...ilindrata.html
    https://www.rushlane.com/harley-davi...-12314551.html
    https://www.motorcyclenews.com/news/...w-models-2020/

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=58qXG1n_a8Q&t=142s

bu ablayı izledikten sonra Leoncino'ya karşı bütün düşüncelerim değişti :D dayanabilirsen sonuna kadar izle
    30 sn dayanabildim ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bu videyou yapanı tanımıyorum ama ..
    Bu genç arkadaş yalamadan , salt japon iyidir gerisi kötüdür mantıgı olmadan ..

Barkının eski videolarını anımsatıyor , zevk ile izledim ..

Yapması gereken minicik iyileştirmeler yok mu var elbette ,
    Eğer tek başına sunum yapıyor isen oturarak anlatmazsın bir sandelyede ..Dikkat edersen bugün haber sunucuları bile eskisi gibi TR haber sunucuları gibi değil(yaşı tutmaz gerçi o günleri ) ayakta anlatıyor ,
    Bİr kaç kişi olur ise de ayakta olmaz oturarak anlatmak lazım ...

Dediğim gibi anlatıgı veriler OBJEKTİF yalama törlük yok önemli olan zaten bu , minak minak iyileştirmeler yapması lazım sunum teknigi ile ilgili yoksa anlatıgı laflar işin özü dogru , ÇİN li oldugunu kıvırmadan söylemiş ama güzel yanlarını da anlatmış ..

Beklediğimiz anlatım bu rahmetliden sonra umarım yolu açık olur arkadaşın...

Eline sağlık yine güzel iş çıkarmış diger videolarını da seyretmiştim..
    berk_cglr, oialdemir ve MetinRR bunu beğendiler.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 sn dayanabildim ,[COLOR="Silver"]
    30 saniye dayandıysan bordo berelisin kardeşim hll
    berk_cglr ve oialdemir bunu beğendiler.

30 saniye dayandıysan bordo berelisin kardeşim hll
    ihyarladık bazı şeyler geç intibak ediyor ondandır..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    NC750X
    üstad "te -re -ka" diye bir okunma şekli yok dilimizde... "te - re - ke" şeklinde okursan, sana ve türkçemize daha çok yakışacağını düşünüyorum.
    Güzel Şale bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok motosikletten bahsediyorum reiz
    2017'de gelenler Çin montajlıydı. 2017 ağustos gibi gelen 80 civarı motordan 1 kişi sorun yaşadı bildiğim. 2018 de şasi üretimi ve montaj buraya geldi. Abudik gubidik aptalca sorunlar baş gösterdi. Yavaş yavaş düzeliyor ancak bu ülke de ön yargı yıkmak çok zor.

Aslında ilk leoncino sahibi Onur değildi. Ankara holiday in otelinin orada daha Onur almadan önce görmüştüm bir kaç sefer. Sanırım kendileri getirdi bir şekilde.

Benelli'ye gelince Volvo'yu satın alan Qjian Jiang firması Benelli'ye de el attıktan sonra, TNT300, TNT600 gibi çok güzel gerçekten üst seviye kaliteye sahip modeller çıkardılar. Birde tamamen maliyet düşünülerek yapılmış TNT25 gibi bir modelde üretti. TRK502'nin ne TNT600 ve TNT300 kadar kalite hissiyatı var. Nede TNT25 gibi düşük bir hissiyata sahip. Tam orta karar desek sanırım olur.

Kullanılan motorların tasarımları ise eskiye dayanıyor. En basiti bu sene çıkan 752s'in motoru aslında Due 756. Tasarımsal, mühendislik sorunları yok kısacası. Genel problemler yerli kaynaklı.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017'de gelenler Çin montajlıydı. 2017 ağustos gibi gelen 80 civarı motordan 1 kişi sorun yaşadı bildiğim. 2018 de şasi üretimi ve montaj buraya geldi. Abudik gubidik aptalca sorunlar baş gösterdi. Yavaş yavaş düzeliyor ancak bu ülke de ön yargı yıkmak çok zor.

Aslında ilk leoncino sahibi Onur değildi. Ankara holiday in otelinin orada daha Onur almadan önce görmüştüm bir kaç sefer. Sanırım kendileri getirdi bir şekilde.

Benelli'ye gelince Volvo'yu satın alan Qjian Jiang firması Benelli'ye de el attıktan sonra, TNT300, TNT600 gibi çok güzel gerçekten üst seviye kaliteye sahip modeller çıkardılar. Birde tamamen maliyet düşünülerek yapılmış TNT25 gibi bir modelde üretti. TRK502'nin ne TNT600 ve TNT300 kadar kalite hissiyatı var. Nede TNT25 gibi düşük bir hissiyata sahip. Tam orta karar desek sanırım olur.

Kullanılan motorların tasarımları ise eskiye dayanıyor. En basiti bu sene çıkan 752s'in motoru aslında Due 756. Tasarımsal, mühendislik sorunları yok kısacası. Genel problemler yerli kaynaklı.
    Sen gidip sürmüştün hatta o Leoncino' yu

Eğer 2007 de benelli' de işler kötü gitmeseydi. https://www.motorcyclenews.com/news/...7benellivideo/

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 sn dayanabildim ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bu videyou yapanı tanımıyorum ama ..
    Bu genç arkadaş yalamadan , salt japon iyidir gerisi kötüdür mantıgı olmadan ..

Barkının eski videolarını anımsatıyor , zevk ile izledim ..

Yapması gereken minicik iyileştirmeler yok mu var elbette ,
    Eğer tek başına sunum yapıyor isen oturarak anlatmazsın bir sandelyede ..Dikkat edersen bugün haber sunucuları bile eskisi gibi TR haber sunucuları gibi değil(yaşı tutmaz gerçi o günleri ) ayakta anlatıyor ,
    Bİr kaç kişi olur ise de ayakta olmaz oturarak anlatmak lazım ...

Dediğim gibi anlatıgı veriler OBJEKTİF yalama törlük yok önemli olan zaten bu , minak minak iyileştirmeler yapması lazım sunum teknigi ile ilgili yoksa anlatıgı laflar işin özü dogru , ÇİN li oldugunu kıvırmadan söylemiş ama güzel yanlarını da anlatmış ..

Beklediğimiz anlatım bu rahmetliden sonra umarım yolu açık olur arkadaşın...

Eline sağlık yine güzel iş çıkarmış diger videolarını da seyretmiştim..
    Güzel dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnceleme güzel, yayına girdiği akşam izlemiştim. Objektif değerlendirmişsin, bu yüzden firmalar pek test motoru vermezler ilerleyen zamanlarda sana Maalesef ülke gerçekleri böyle.
    Aslında tasarımsal olarak güzel aletler üretiyor Benelli, fiyat olarak da muadillerine göre çok değil ama, bizler fakiriz.
    Ellerine sağlık.
    MetinRR bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Firmalar vermezse firmalardan satın alanlar verir problem çok olacağını zannetmem ;)
    MetinRR bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Şundan 1 sene öncesine kadar SS'den başka motosikleti gözü görmeyen ben önce ufaktan Nakedlara hayranlık duymaya başladım. Sonrasında bayram tatilinde konforlu bi gezi yapabilmek için, Ninja'mı satıp Xmax aldım. Olay bi anda gelişti, Cuma akşamı saat 23:30 sularında Ninja'ya talip çıktı Cumartesi sabah nöbetçi noterde satış verip hemen aynı gün Xmax'i aldım. Xmax harika bi motosiklet ama onunla yola çıktığımdan beri aynı bagaj hacmini yakalayabilen bi motosikletin nasıl keyifli olabileceğini düşünüyorum. Tabi ki gidip multistradalara bakmak hayal ama belki eski kasa bi versys ya da böyle bi TRK 502 ya da bi NC alıp deli gibi gezmek istiyorum. Sanırım değerlisi seleye temas eden herkes bu makinaları bir gün düşleyecek

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceleme güzel, yayına girdiği akşam izlemiştim. Objektif değerlendirmişsin, bu yüzden firmalar pek test motoru vermezler ilerleyen zamanlarda sana Maalesef ülke gerçekleri böyle.
    Aslında tasarımsal olarak güzel aletler üretiyor Benelli, fiyat olarak da muadillerine göre çok değil ama, bizler fakiriz.
    Ellerine sağlık.
    Teşekkür ederim,iki tarafı da kırmadan anlatmaya çalışıyorum :D

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Firmalar vermezse firmalardan satın alanlar verir problem çok olacağını zannetmem ;)
    Zaten o satın alan arkadaşlarımız olmasa Kawasaki gibi motosikletlere binemeyeceğiz :D
    atalayalper bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Firmalar senin gibi bir arkadaşımıza vermeyecekler de kime verecekler test motorlarını. Youtube'da inceleme videosu çekenlerin hali ortada.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)