Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik magandaları iş adamı çıktı ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Birisine dikleneceksek veya kavga çıkacak gibi bir durum olduğunda,yanında kız arkadaşı veya hanımı varsa alttan alan,geri çekilen nesildik,insanlarımız nezaman bu haale geldi,yazıklar olsun ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna kıran, saldırıda bulunan kişiyi kimse desteklememiş. Adam motosiklet sürücüsü olsaydı değil desteklemek tebrik edenler bile olacaktı. İlginç bir durum...
    olur mu ! baksanıza çoktan olaya tarafsız kalarak araçtan inen adamların haklı olabileceğini düşünen arkadaşlar oldu bile.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Tam tersine. Aslında hepimiz kuşkucu yaklaşmalıyız olaylara. Bu doğru bir metoddur. Çünkü herşey göründüğü gibi olmayabilir.
    Bu olayda 2 kişiden biri çok net saldırgan konumda görülürken diğeri. Ne yapacağına karar veremeyen. Kısmen destekleyen kısmen de çekimser davranışlar sergiliyor. Zaten diğerinin yüzüne bakmak biraz fikir veriyor. Araç içindekileri suçlayacak hiç bir veri yok. Saldırgan konumda olanlar hakkında hiç kimsenin üzerinde durmadığı başka bir konu var. Marka hırsızlığı iddiası. İddiadan öte konu mahkemelik durumda. Hatta bu taklit o kadar başarılı ki komuoyunda bu olayın tepkileri taklit edilen markaya karşı yönelmiş. Tamam hemen yargıya varmayalım. Fakat veriler hep olumsuz.
    Diğer konular için birşey diyemem araştırmadım. saldırgan tutum için hiç bir sözüm yok o kısımda tabikide haksız konumda net bir şekilde. zaten bir kişinin diğer bir kişinin malına zarar verme gibi bir lüksüde yok olamazda.
    haklıda olsa haksızda olsa bir başka kişiye kasten veya istemeden olsa zarar vermeye kalkışma çabasıda olamaz

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açarken zaten yaşadıklarımı anlatarak benimle benzer durumu yaşamış insanların sesi olmaya çalıştım. Ne olabilir olayın aslı astarı trafikte biri giderken size küfür etse bu karısının yanında arabasının kapısını açmaya çalışma gücünü size verirmi ? Arabanın içindesin sonuçta. Ne olabilir yani arkası. Birbirini hiç tanımayan insanlar bunlar. Şöyle bir tabloda tarafsız kalmaya çalışmanız gerçekten akıl alır gibi değil. Umarım aynı durum anneniz eşiniz kızkardeşiniz bir aracın içindeyken onların başına gelmez. Bence yaşamadan hep izlediğiniz için böyle düşünüyorsunuz.
    ben demek istediğimi anlatamadım sanırım tam olarak. Yurt dışında benzer örneklerini ( akrabalarımdan bildiğim için ) duyduğumuz ve yakınlarımızın bir kaç kez başına gelmiş olduğundan ve Türkiye'de de benzer mevzular olmaya başlamasından dolayı söyledim.

Velevki trafiktesin sende. Adam sana sövdü sövdü sövdü ve halen sövmeye devam etti geldi sürekli taciz etti sıkıştırdı vs vs.
    Sen böyle bir durumda ne kadar sakin kalabilirsin ? İstediğin kadar sakin bir insan ol. Velevki ters günündesin iyi değilsin ve çığrından çıkartıldın adam veya kadın sadece işine geldiği noktadan sonrasını video çekip mahkemeye başvurdu senin için.

ne oluyor olan sadece sana olacak. karşı taraf maddi manevi tazminat davası açıcak sana ( doktoru biraz yağlayıp psikolojim bozuldu raporu almak çok zor değil inanın bana iş mahkemelerinde bile bunu yapanlar var keyfe keder fazladan para koparmak için ) ve olay tümüyle sana patlayacak. Hepsini geçtim suç geçmişin yok ise artık kayıt altındasın yarın öbürgün istemeden bir şey başına gelmiş olsa hafifletici bir sebep iyi niyet göstergesi aramayacak mahkeme.
    kask kameran vardır yanında grup halinde arkadaşların vardır ( tanık ) iş farklı olabilir ama tek isen tüm olay sana yıkılmış olacak bu sayede.

starbucks vs gibi yerlerde o kadar komik sebeplerden markaya dava açan insanlar varki ! Pazarlama tarafında bir arkadaşımız var müşteri ilişkilerinde. Kadın kapı girişindeki paspasa topuklu ayakkabısını takmış dava açıyor telefonun üzerine kendisi içecek dökmüş içeride çalışan kişi toplarken bir damla su geldi diye yeni telefon istiyor ( tabii alınan telefon muadili ve kendisindeki telefonda elinden alınıyor çoğu eski mal elimde kalacak kar edicem sanıyor. ve birde önceden kendisi birşey yapmışsa zaten kamera kayıtları hep önden incelenip sonra işlem yapılıyor duruma göre ). Adamın teki kızımın yüzüne küçük kedi tırmık attı diye estetik ameliyat parası istiyor bu arada istediği para ile kızının tüm estetik işlemlerini yaptırabilecek düzeyde. Bu arada o adam parayı alamadı çünkü sadece çizik oluşan yer için oluşacak masrafa fatura istiyorlar. Adam ameliyat bile ettirmeden veya kredi borcunu kapatmak için önce düşük sonra yüksek meblağ istediinden ve fatura ibrazı yapamayacağından dolayı konu kapandı sanırım.

demem o ki ben bu ve benzeri olayları gördükçe hemen reaksiyon veremiyorum ve sebepleri yukarıda.

Bir süre bakıyorum sadece olay nedir ne değildir nereye gidiyor ona göre tepki vermem gerekirse emin olun veriyorumda. Ama boş gaz ile değil ( sosyal medya ve haberlerde abartılan o kadar çok şey varki çoğu zaman )
    Misal eskiden ayna kıran motosiklet kullanıcılarına hak verirdik ( sadece kendim veya siz için değil genel kullanıcı kitlesi olarak ) ama artık hak vermiyoruz neden işin ucu dönüyor dolaşıyor bize dokunuyor tüm kullanıcılar serseri it kopuk vs vs diye toplum bize bu şekilde bakıyor 2 3 iş bilmezin yaptıkları internete yükledikleri videolar kalan en az %90'ın hayatını etkiliyor.

umarım bu sefer tam olarak anlatabilmiş ifade edebilmişimdir kendimi. zaten ilk başta da dediğim gibi anlamayan linç girişimine başlayacak bir kez daha yazıyım dedim

halen daha anlamayan adam akıllı okumadan linçte bulunacak var ise buyursun zaten bu saatten sonra..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hiçbir zaman ayna kıran insansılara hak vermedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Saldırı öncesi n'olduğunu bilmiyoruz. Saldırganın suçu zaten sabit. Lakin herif öküzdü ve normal bir hadiseye öküzce mi tepki verdi, yoksa yarı öküzdü ve arabadakilerin tahriki sonucu tam öküz olarak mı zuhur etti bilmiyoruz.

Kimsenin tipine falan bakarak ta n'olduğunu anlayamayız. Bu tip söylemler de ayrı bir ilkellik türü.

Ayrıca arabadakilerin direk kadın ve hamile kartını öne sürmesini de hoş bulmuyorum. Madem yanında hamile karın var ona buna bulaşma keçi. Hiç bir şey yapmamışsa durduk yere niye böyle saldırsın öküz bunlara... Yılan bile soksa, "yolda mı buldun, oynuyor muydun, nasıl soktu" falan diye sorulur yani...

Ama evet, arabadakiler tamamen masum, gözü dönmüş öküz saldıracak yer arıyor da olabilir. Sonuçta olay öncesi hakkında kimse bir şey bilmiyor. Lakin ortada sabit suç var, cezasını çekmeli saldıran vatandaş.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldırı öncesi n'olduğunu bilmiyoruz. Saldırganın suçu zaten sabit. Lakin herif öküzdü ve normal bir hadiseye öküzce mi tepki verdi, yoksa yarı öküzdü ve arabadakilerin tahriki sonucu tam öküz olarak mı zuhur etti bilmiyoruz.

Kimsenin tipine falan bakarak ta n'olduğunu anlayamayız. Bu tip söylemler de ayrı bir ilkellik türü.

Ayrıca arabadakilerin direk kadın ve hamile kartını öne sürmesini de hoş bulmuyorum. Madem yanında hamile karın var ona buna bulaşma keçi. Hiç bir şey yapmamışsa durduk yere niye böyle saldırsın öküz bunlara... Yılan bile soksa, "yolda mı buldun, oynuyor muydun, nasıl soktu" falan diye sorulur yani...

Ama evet, arabadakiler tamamen masum, gözü dönmüş öküz saldıracak yer arıyor da olabilir. Sonuçta olay öncesi hakkında kimse bir şey bilmiyor. Lakin ortada sabit suç var, cezasını çekmeli saldıran vatandaş.
    Yazmış olduğum "Adamın yüzüne bakmak biraz fikir veriyor" ifadesi "ilkel" olduğum yargısına varmanıza sebep
    olmuş. İfade ettiğim kesin bir yargı değil. Bir karine. Halk deyimleri bilimsel bilgi olmamakla beraber yüzlerce hatta binlerce yıllık deneyimin sonucu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle deyimlere önem veririz. "adamın yüzünde nur yok" deyimi de bunlardan biridir. İfade ettiğim kişinin olumsuz çağrışımlar yaratan görüntüsüdür. Kesinleşmiş bir yargı değildir. Ama siz bir cümleden yola çıkıp kesin bir yargıya varmışsınız. Ayrıca bir insanı aşağılamak için bir hayvanın adını kullanmanızı da çok bilimsel bulmadım. İnsanların en sık tekrarladığı hata budur. Eleştiri konusu yaptığımız şeyleri yapmak. Hemde tam eleştirirken. Olabilir. Hepimiz insanız...
    İç tutarlılığı olan yazılarınızı ilgiyle okumaya devam edeceğim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ayrıca arabadakilerin direk kadın ve hamile kartını öne sürmesini de hoş bulmuyorum.
    Bu olayda bayanın 7 ( yedi ) aylık hamile ve en fazla zarar görme ihtimalinin olması çocuğu düşürmesi, erken doğum yapması gibi sizce her şeyden ( aynanın kırılması, arabanın çizilmesi hatta kocasının dayak yemesi vb. ) önemli değil mi? Ha ne olacak canım tekrar yaparlar diyorsanız eyvallah!

Madem yanında hamile karın var ona buna bulaşma keçi.
    Ona buna bulaştığını nasıl anladın BİR.

Sana adama keçi diye hakaret etme hakkını kim veriyor İKİ.

Hiç bir şey yapmamışsa durduk yere niye böyle saldırsın öküz bunlara...
    Tabi ya hayvanlar sakin, sakin otluyor bunlarda gidip karı koca can sıkıntısında öküzlere taş atıp eğleniyorlar. Hem ne işleri var sokakta otursanıza evinizde rahat mı battı. Hem kime sorup çıktınız sokağa.

Yılan bile soksa, "yolda mı buldun, oynuyor muydun, nasıl soktu" falan diye sorulur yani...
    Nasrettin hocanın dediği bir laf aklıma geldi hani hırsız evini soyduktan sonra komşularına dediği: Hırsızın hiç mi suçu yok? Konuyla ne alakası varsa işte öylece durduk yere aklıma geldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yazmış olduğum "Adamın yüzüne bakmak biraz fikir veriyor" ifadesi "ilkel" olduğum yargısına varmanıza sebep olmuş.
    Haklısınız, hayvan ismi zikretmeden yazmaya çalışacağım bundan sonra.

Kimsenin yüzüne bakmak fikir vermemeli, yanıltıcı olma ihtimali yüksek çünkü. 7 aylık hamile bir kadın da her suçu işleyebilir, bu saldırgana benzeyen bir adam da melek gibi olabilir. İhtimal düşük olabilir, ancak mümkün, örnekleri de vardır illa ki. O yüzden bu tip durumlarda tipin görünüşün cinsiyetin milliyetin dinin kesinlikle bahsinin bile edilmemesi gerekir diye düşünüyorum. "yüzünde nur yok" türlü art niyete alet edilebilecek problemli bir ifade zaten.

Sert ifadem için de özür dilerim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "yüzünde nur yok" çok temelsiz olmayan bir deyimdir, yıllar geçtikçe kişilerin karakterleri ve davranış alışkanlıkları yüz kaslarını etkiler, sonradan müdahale edilmediyse büyük kesinlikle kişilik analizi yapılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Şimdi düşündüm de, eski zamanın bilimadamları suç ile ırk ve kafatasları arasında ilişki ararlardı, aslında muhtemelen aradıkları buydu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    "yüzünde nur yok", "tipinde meymenet yok" gibi problemli ifadelerin ne hukukta ne de bilimde yeri yok arkadaşlar. Varsa lütfen gösterin.

Şimdiye kadar artniyete kılıf dışında, makul gerekçelerle kullanıldığına hiç şahit olmadım.

Seri katil ve pedofillerin resimlerine bakın. Bir çoğu şaşırtıcı derecede düzgün ve normal gözüken insanlar, ama içleri canavar...

Hiç gerek yok böyle suistimale açık sorunlu ifadelere. Günlük hayatta kullanımını yok etmek gayret göstermemiz lazım.

Haklısınız, hayvan ismi zikretmeden yazmaya çalışacağım bundan sonra.

Kimsenin yüzüne bakmak fikir vermemeli, yanıltıcı olma ihtimali yüksek çünkü. 7 aylık hamile bir kadın da her suçu işleyebilir, bu saldırgana benzeyen bir adam da melek gibi olabilir. İhtimal düşük olabilir, ancak mümkün, örnekleri de vardır illa ki. O yüzden bu tip durumlarda tipin görünüşün cinsiyetin milliyetin dinin kesinlikle bahsinin bile edilmemesi gerekir diye düşünüyorum. "yüzünde nur yok" türlü art niyete alet edilebilecek problemli bir ifade zaten.

Sert ifadem için de özür dilerim.
    Bilimsel bilginin değerini kabul etmekle beraber hayatımızda duygular, sezgiler, algılar da yol gösterebiliyor. Bir keresinde park yeri bulamadığım için arabamı epey uzak bir sokak arasına park etmiştim. Arabadan indikten sonra bana doğru gelen bir genci gördüm. Vücut dili ve suratından olumsuz şeyler algıladım. Benden bozuk para isterken çoktan göğüs çantamı açıp biber gazına elimi atmıştım. Genci net bir ifadeyle kovduktan sonra karşı kaldırımda bekleyen erketesini gördüm. Bir anlık duraksamadan sonra çantaya atttığım elim ve hazır görüntüm geri dönüp tek söz söylemeden gitmesini sağladı.
    Bilimsel bilgiler hayatımızın her alanında hak ettiği yere keşke sahip olabilse. Dünyada insanları kandırarak kendi saadetlerini kuran şarlatanların hiç biri var olmazdı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüz hatları ve şekillerine göre psikolojik analiz cok eski zamandan beri olan bir kavramdır.

Kişinin psikolojik durumu; mimik kullanımı gibi etkenler ile yüzlerde belirli kücük değişimler gözlemlenebilmektedir. Ve bunlara göre analiz hala günümüzde mevcut bir alandır.

Ancak;

%100 olan bir süreç değil bu. Şöyle ki nur yüzlü hatunların nasıl psikopata bagladıgını gördüğüm için "iyi yüz ile iyi psikoloji" arasında baglantı kurmuyorum.

Tipinden hayır gelmez dediklerimde ise %99.9 tutturma oranım var, cidden tipinden, kıyafetinden, sacından, yüz seklinden ne oldugu anlasılıyor insanların. %0.01 lik kısımı da anlatmak isterim.

İstanbulda kısa dönem askerlik yaptım, koğuşa girdiğimde Paşa diye bir arkadaş vardı, cocuk 195 boyunda kaslı yapılı 22 yaşında ancak 30 yaşında gözüken, gördüğün zaman askerlik öncesi tinerci - hırsız diyebileceğin birisi. Yani selam verirken korkarsın adama. Ertesi gün cocukla tanıştım, şöyle söyleyim ki köyde büyümüş bıçkın bir delikanlı ve hayatımda gördüğüm en nazik insan. Saygıda kusur etmez, elinden geldiğinde yardımcı olur ve insanların onu kullandıgını söylediğimde "canları sagolsun abi, ben daha gencim öyle hemen yorulmam" diyebilecek birisi.
    Tanıstıktan sonra tip/huy arasındaki bağlantı bir anda kaybolup melek yüzlü bir genc olarak görmeye baslıyorsun.

Ama bu sadece 1 kere oldu, kalan hepsini tutturdum.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

Hasmet bey nekadar süredir türkiyeye gelmiyorsunuz bilmiyorum ama başta bir olay belirttim. Durduk yere niye saldırsın öküz yazmışsınız.Olay istanbulda yaşanıyor ve aracın plakası tokat kırmızı bir clio. Eşim avm ye gireceği sırada otoparkın önünde bir araç duruyor. Eşim önce bekliyor 5 10 saniye araç gitmeyince bir kez kornaya basıyor araç geri vitese takıp az geri kayıyor fakat yanından sadece bisiklet geçebilir. Daha sonra eşim tekrar kornaya basıyor bu sefer araç öne doğru gidiyor ve arkasından bir bisiklet geçebileceği kadar bir mesafe kalıyor. Eşim camı açıyor ve içeri giricem diyor. Diğer araç sürücüsü s.. git başka yerden gir diyor. Eşim çok sinirliyor ve gerizekalı diyip camını kapatıp avm girmekten vazgeçerek yola devam ediyor. 20 Metre ilerde araç sürücüsü el freni çekerek eşimin önünü kesiyor ve araçtan iniyor aracın heryerini yumrukluyor. Ve yüksek sesle sen bana nasıl gerizekalı dersin o... diye bağırıyor. Eşim korkuyla o an polisi arıyor ve sonrası konuyu açtığım da anlattığım şekilde gelişiyor. Adam arabanın kapılarına açmak için asılıyor. Camları kırmak için yumrukluyor.... Soruyorum size o kapı açılsa ve cam kırılsa ne olacaktı ? İstanbulda böyle adam görünümlü kişiliklerle dolu. Ayrıca önüne kırıp karıma saldırdığı sırada aracında bir kadın bir adam var. Tüm görüntüler kamera kayıtlarıyla birlikte dosyaya işlendi. Sonucu havada takipsizlik oldu. Bunları niye anlatıyorum. İstanbulda yaşıyan eşiniz dostunuz kızınız birşeyiniz varsa bu tip bir olayla karşılaşabileceğini bilin.

@ MahmutBiner
    İstanbul'da yaşıyorum deyip bu tür olay yaşamayan azdır. Ben küfürlere dayanamayarak diğer araçta 4 kişi olmasına rağmen araçtan inme gafletinde bulunmuştum. Bu tecrübeler nedeniyle şimdi hiç bir şekilde diyaloğ kurmamayı tavsiye ediyorum. Tabii bazen sigortalar atıyor.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    @ MahmutBiner
    İstanbul'da yaşıyorum deyip bu tür olay yaşamayan azdır. Ben küfürlere dayanamayarak diğer araçta 4 kişi olmasına rağmen araçtan inme gafletinde bulunmuştum. Bu tecrübeler nedeniyle şimdi hiç bir şekilde diyaloğ kurmamayı tavsiye ediyorum. Tabii bazen sigortalar atıyor.
    Valla 2 gün önce dediğiniz gibi kavşağın içindeyken dışardan gelen bir sürücü yanımda eşim olmasına ve görmesine rağmen bağırarak küfür gibi bişey etti. Dediğiniz gibi duymazdam geldim. Bunların hepsi ayrı biryana bir kadın işin içindeyken böyle bir olay olması heleki direkt olarak tek başına bir kadına böyle bir saldırının olmasına mantık gücüm yetmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kötü. Üzüldüm eşiniz ve sizin adınıza. Ne deseniz haklısınız.

Biz de yazın Izmir'e geldikten bir gün sonra ailecek deniz kenarına kahvaltı yapmaya gidelim dedik, öyle bir çok mekan var Güzelbahçe ilerisinde.

Ana yoldayım, sola ara sokağa dönmek için karşı şeritin boşalmasını bekliyorum. Boşaldı, sola dönüyorken burnumuzun dibinden yüksek süratte bir şahin geçti, ters şeritte son sürat gidiyor, içi genç dolu. Yüreğimiz ağzımıza geldi. Az daha erken dönsek içimizden geçecek o hızla muhtemelen. Arabada annem, babam, eşim ve 4 yaşında oğlumuz vardı...

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biz de yazın Izmir'e geldikten bir gün sonra ailecek deniz kenarına kahvaltı yapmaya gidelim dedik, öyle bir çok mekan var Güzelbahçe ilerisinde.

Ana yoldayım, sola ara sokağa dönmek için karşı şeritin boşalmasını bekliyorum. Boşaldı, sola dönüyorken burnumuzun dibinden yüksek süratte bir şahin geçti, ters şeritte son sürat gidiyor, içi genç dolu. Yüreğimiz ağzımıza geldi. Az daha erken dönsek içimizden geçecek o hızla muhtemelen. Arabada annem, babam, eşim ve 4 yaşında oğlumuz vardı...
    İzmirden kork abi yanlış şehire gelmişşin burada herkes butcher

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

İzmir yine iyi, biz bayramlarda izmire gidiyoruz rahatlamaya inanın istanbuldan sonra okadar rahat geliyor ki. Mutlu olup geri dönüyoruz düşünün halimizi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu elemanlar şu an içeride mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

20 sene hapsi istenmiş denyoların..

https://www.haberturk.com/son-dakika...rlandi-2502854

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Elemanlara bir dava da Seyidoğlu firmasınca " marka değerimize zarar verdi " gerekçesi ile açıldı..

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...OH0Jow5ss6jSD0

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araç ile kavşak içindeyiz ve kavşak içindekine sarı ışık yanıp sonuyor diğer taraflara kirmizi yanıp sonuyor haklı olarak yol hakkı bizdeyken olay çıktı adam durdu sen yapıyorsun falan demeye kalmadan yanımdaki askeri personel olan arkadaş dayiya olayı ikaz etti trafik kuralı öğretti tabi bunlar olmadan önce kimlik gösterdi dayı ikna oldu hatalı olduğunu söyledi özür diledi kimlik olmasa hayatta böyle şeyler olmazdi direk tartışma çıkardı
    İstanbula da geldim orası tam bir maganda şehri tali yoldan anayola direk atlayan mi sıfır geçen mi Manisa daha temiz duruyor
    Japonyada ise korna çalan bile yok garip bir ülkeyiz ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)