Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax den Nc'ye Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Merhaba ben xmax 250 den nc 750 x dct ye geçmeyi planlıyorum.

1 - rahatlık konfor açısından xmax ile kıyaslarsak
    2- kış kullanımı açısından xmax ile kıyaslarsak
    3 - performansı açısından E5 kullanımında yeterli hızlanmayı yorumlarsak
    4 - uzun yol kullanımını yorumlarsak
    5 - şehir içi istanbul trafiği yoğunluğunda kıvraklığını ve pratikliğini xmax ile kıyaslarsak
    6- selesini xmax ile kıyaslarsak
    7- Genel avantajları
    8 - Genel dezavantajları
    9 - şuan xmax 2016 kullanıyorum 19 bin km de ( 16-18 bin tl ) muhtemelen ikinci el 2017 NC alacağım ( 42-45 bin tl ) arası vermeye değecek midir genel olarak ?
    10 - Bu maddelere cevap vermek için zaman ayırırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler saygılarımla

Not : Forumda yeterli inceleme yaptım ama güncel yorumları daha fazla merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben xmax 250 den nc 750 x dct ye geçmeyi planlıyorum.

1 - rahatlık konfor açısından xmax ile kıyaslarsak
    2- kış kullanımı açısından xmax ile kıyaslarsak
    3 - performansı açısından E5 kullanımında yeterli hızlanmayı yorumlarsak
    4 - uzun yol kullanımını yorumlarsak
    5 - şehir içi istanbul trafiği yoğunluğunda kıvraklığını ve pratikliğini xmax ile kıyaslarsak
    6- selesini xmax ile kıyaslarsak
    7- Genel avantajları
    8 - Genel dezavantajları
    9 - şuan xmax 2016 kullanıyorum 19 bin km de ( 16-18 bin tl ) muhtemelen ikinci el 2017 NC alacağım ( 42-45 bin tl ) arası vermeye değecek midir genel olarak ?
    10 - Bu maddelere cevap vermek için zaman ayırırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler saygılarımla

Not : Forumda yeterli inceleme yaptım ama güncel yorumları daha fazla merak ediyorum.
    kullanıcı değilim ama gözlemlediklerim ve xmax'ine göre yorumlarım aşağıdaki şekilde olacaktır. bu arada bende burgmanı satıp ( pek istemesemde ) nc alacağım. benim satma sebebim tümüyle extreme boyumdan kaynaklı burgmanın benim için konfor verememesi.

1- selenin aşırı konforlu olmadığını söyleyenler var sele üstü file veya jel sele ile çözenler var konfor olayını. xmax'e gelecek olursak çok konforlu olduğunu söylemem zaten çok sert süspansiyonları var en başında nc'de daha rahat olacaksındır
    2- kışın motosiklet kullanmak tümüyle kullanıcının elinde olan birşey. kullandığın lastiğe görede sürüşte sorun yaşayabilirsin veya yaşamazsın
    3- ben geçen yaz burgman ile kaş'a indiğimde yolda pek çok nc gördüm gayet rahat bir şekilde gidiyorlardı. çok bayılmaz ama düşük devirde çok sık vites atabilirsin. gerçi dct bakıyor olacaksın manuel modda düğme ile vites değiştirebiliyorsun. dct oto modda gazı kapattığında makinanın yığılmasını pek bekleme ama genel kullanıcı yorumu bu şekildeydi kimde gördüysem
    4- yukarıda yazıyor
    5- gidon turu olarak xmax kadar olmayabilir ama uygun kontra ile yapamayacağın bir manevrada yoktur.
    6- kendi selesi pek rahat değil. file takarsan yazın güzel kışın soğuk yapıyor
    7- uygun kullanımda yakıt olarak çok iyi / xmax'e göre büyük lastiklerin var yol tutuşun ve konforu daha iyi / yine bana göre büyük lastik her zaman daha iyi kontrol sağlıyor / trafiğe bir tık daha yukarıdan bakıyorsun / 3'lü çantan var ise özellikle alüminyum set olanlardan uzun yolda yan çantaların üstünede yük koyabiliyorsun
    8- xmax'e göre arka çantan yoksa bagaj olarak biraz üzebilir çantan var ise hiç sorun olmayacaktır / yan çantalı bir model alırsan veya takarsan trafikte kıvraklığın biraz gidiyor bu çantaları sökmen gerekir
    9- nc ile bir şirkette kuryelik yapan bir arkadaşım var. makina 2 yılda 96bin km oldu ve genel bakım dışında birşey henüz yapılmıyor. makina olarak sağlamdır. 30 40k aralığına da bakılabilir aşırı km yapmıyorsan ve bir yıl kullanır satarım düşüncen var ise bütçe olarak biraz daha rahatlatır seni.
    10-
    Ogretmen bunu beğendi.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Abi NC değil de verelim sana bi Tracer 700 kendine gel :d
    Ogretmen bunu beğendi.

Paran varsa geçersin. Şehiriçi fark göremezsin. Xmax satıp üzerine en az 25bin eklemek ve 2017 ikinci el almak. Bana mantıklı gelmedi. Bu fiyatlara motor almak artık ufak bir kesimin işi. Eskiden olduğu gibi yorumlar yapılamıyor çoğunluk cebindeki parayı koruma peşinde.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    tesekkürler

Motosikleti
    NC750X
    1- xmax kullanmadim ancak nc nin selesi tahta gibidir sele yumusatma yaptirdim su anda kuş tüyü yastik oldu..
    2- kış kullanımıyla neyi kastettiğinizi anlayamadim ancak sudan falan gecerseniz bacaklar falan islanir.
    3- hizlanmada sikinti yasatmaz tehlikelerden rahatlikla kacarsiniz ama kastettiginiz benzer hacimlerdeki motosikletlerle kapismaksa olacak iş değil..
    4- uzun yol sayilir mi bilmem bir defa corluya gittim 160 km kadar ayni gun de döndüm yormadi..

5- xmaxi bilmem ama arabalarin arasindan rahatlikla gecebilirsiniz.. ama pcx le nmaxle ya da pulsarla vs. Kiyaslayacaksaniz onlar daha avantajli..
    6- ilk iş sele yaptirin
    7-yakit + tork
    8- agir makine hafif bir egim bile olsa motorun ustundeyken ayaklarinizla geri geri kendinizi itmek imkansiza yakin.. park ederken ona gore park ediyorsunuz.. yedek parcalari cok pahali..
    9- değip degmemesi size kalmis... Sadece haftasonu binerim cok km Yapmam gazlayinca keyif almak istiyorum diyorsaniz mt07 tracer alin.. yokuş falan dinlemesin katir gibi yukleyim bana misin demesin.. bunlarin hepsini yaparken de yakit tuketimim 4 lt. Yi gecmesin diyorsaniz da nc.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Uzun yolda 150 /160 ıkınmadan sıkınmadan taş gibi gidiyor,

Sehir içinde dct ciddi kolaylık, ben SYM JOYMAX 250'den geçtim, NC her türlü daha kıvrak, dönüş çapı daha dar, hızlanması trafik için yetersiz diyen ya kullanmamıştır ya da beklentisi farklıdır

NC sportif bir motor kesinlikle değildir, sizin seyahat/ulaşımla ilgili taleplerinize en esnek ve en ekonomik şekilde yanıt vermesi için tasarlanmıştır , benim beklentilerime en iyi şekilde yanit verdi (şehir içi/şehir dışı anlamında), ancak sportif bir beklentiniz varsa uzak durun,

Sele yüksekliği 83 mm benim.boy 174, en zor alıştığım şey sele yüksekliği oldu, ama şu an bi sorun yaşamıyorum

Sele için ben süper konfor bekliyorum seleden 300 km gider benzin alır bi çay su vs içmeden devam ederim yola diyorsanız ben air hawk kullaniyorum uzun yol için ,tavsiye ederim, aksi takdirde gayet yeterlidir selesi

2018 öncesi amortisörler problemli diye biliyorum, 2018'lerde showa amortisör var farklı olarak, biraz daha iyi diyorlar

Maxi scooter'a göre daha keyifli buluyorum, arka çantası varsa bagaj durumu scooterden çok farklı olmayacaktır .
    Ogretmen ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ben yamaha delighttan gecmistim nc ye.konfor olarak cok fark eder sele rahatsiz ama oturus pozisyonundan dolayı skuterdeki kadar sirt ve bel agrisi yapmaz. 1 günde 1000 km yapmıştım fazla yorulmadım.

tek nefeste 160 a kadar çıkıyor sehiricinde her turlu işini hayli hayli görür. motora alışınca dct nin kolaylığıyla bisiklet gibi kolaylikla surebiliyorsun

x max e karsi tek dezavantajı zincir bakimi olur
    Ogretmen bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaş ne xmax’miş ya nc ile xmax’in performansı mukayese ediliyor

3 nolu soruya xmax daha iyi hızlanır gibi bir cevap gelmeyecek herhalde? Biraz anlamsız olmuş kusura bakmayın.

Ayrıca nc’de kocaman full face kask alan bir bagaj var, süspansiyonlar xmax’ten sonra çok daha iyi gelecektir. Ses desen o da güzel Nc güzel güzel homurdanır. Uzun yolda çok rahat 140-150 gibi hızlarla seyahat edebilirsiniz bu da sizi ekstra yormayacak bir uzun yol performansı yaşamanız demek. Yani neresinden baksanız NC tabi ki üstün.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    NC az yakar, bu bir. Yakıt olarak Xmax'dan bile az yakabilir.
    İkincil olarak sele dediğinizi jel ile çözüyorlar. O kadar dert etmeyin sertliğini.
    Uzun yolda seleyi de halledince güzel olacaktır. Oturuş pozisyonu falan başarılı.
    Gücü yeterli. Xmax'dan sonra ciddi bir güç artışı hissedersiniz.
    Şehir içinde çok sık vites istiyor manueller ancak siz dct alacaksınız, problem teşkil etmez.
    Amortisör sistemini bir scooter ile kıyaslamak hakaret sayılabilir.
    Kışın güvenlik açısından scooterden iyidir. Sonuçta scooter her zaman scooterdir. Ama Xmax'daki gibi de olmaz ıslakta konfor olarak, ıslatır sizi, unutmayın. Yani burada ben temel öncelik olarak güvenliği öne aldığım için asla scooter tercih etmezdim kışın.
    Ogretmen bunu beğendi.

nc kendi alanin biraz rakipsiz bir model, depo, yakit tuketimi, otomatik vites vs...
    ama bu zamanda ustune bu kadar para koyup degistirmek pekte mantikli gelmiyor bana,
    elbette ihtiyac olmasi halinde (istemek de bir ihtiyactir ) birsey diyemem...

almadan önce fikrim burdan edindigin bilgiler ile motoru test etmen surmen.
    yeni bir baslik acip mesele nc sahibi olanlardan yardim isteyip, motorlarini bir iki saat kullanmak icin ödun alabilirsin
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekküre ederim yorumlar için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ne xmax’miş ya nc ile xmax’in performansı mukayese ediliyor

3 nolu soruya xmax daha iyi hızlanır gibi bir cevap gelmeyecek herhalde? Biraz anlamsız olmuş kusura bakmayın.

Ayrıca nc’de kocaman full face kask alan bir bagaj var, süspansiyonlar xmax’ten sonra çok daha iyi gelecektir. Ses desen o da güzel Nc güzel güzel homurdanır. Uzun yolda çok rahat 140-150 gibi hızlarla seyahat edebilirsiniz bu da sizi ekstra yormayacak bir uzun yol performansı yaşamanız demek. Yani neresinden baksanız NC tabi ki üstün.
    xmax çöp motorlar arasında altın gibi kıymetlidir

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çöp olan senin beynin,sensin çöp,nc750x piyasanın en çok tutulan motorlarından birisidir

Motosikleti
    Nc de pek sıkıntı yaşanmıyor galiba geçiş yapacağım öyle gözüküyor

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çok ağır ,belinizin sağlığı açısından tracer700 öneriyorum aralarında 40 kg lık ciddi ağırlık farkı var ve ilaveten tracer da motosiklet zevkini dibine kadar yaşarsınız
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ağır ,belinizin sağlığı açısından tracer700 öneriyorum aralarında 40 kg lık ciddi ağırlık farkı var ve ilaveten tracer da motosiklet zevkini dibine kadar yaşarsınız
    Onu da araştırdım ama otomatik versiyonu yok ve bagajıda yok
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)