Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial Markası İyi Midir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ffffff
    Benim kuzenimde drift vardı 125 lık arızadan sanayiden çıkamıyodu ybr önerdi bana sordumda 2. El ybr aldım onun motoru 2012 benimki 2014 iki sene var arada onun motorundan eser yok benimkisi hala yaşıyor sıfır çinliden 2. El japon her zaman sağlamdır motordan soğumak istiyorsanız çin alın konfor rahatlık arızasız sürüş tercihinizse japon alın tercih sizin ki yakın zamanda bi arkadaşım mondial driftle çanakkaleye giderken yolda bozuldu kaldı geri döndü yarı yolda böyle şeyler istemiyorsanız japon tetercih edin temiz bitane bulun derim ybr hızlanması drifte göre yavaş fakat sağlam parçasıda tuzludur ama arıza zaten fazla çıkarmaz tavsiye ederim konforludur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Çin malı şans işi, Drift ve Z-One Çin'den gelen güzel motorlar. Parçası bol elden çıkarması kolay. Ben olsam ya piyasası aynı bu şekilde olan 2.el bir Japon(YBR125 misal) ya da aynı şekilde piyasası iyi bir Çinli alır, maddiyat bulunca büyütürdüm. Ama asla sıfır almanızı tavsiye etmem ilerde büyüteceğim diyorsanız.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değildir Kardeşim iyi değildir 1500 kere yazıldı iyi değildir

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    HAYIR.....

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Hangi Çin menşeili markanın iyi olduğunu yazın diye bir daha söyleyeyim o zaman Şaka gibi. Bu motosikletlerin üstünde yazan markalara aldanmayın öyle markalar aslında yok zaten bu motorlar Çin’de ana üretici olan 3-5 tane fabrikadan çıkıyor ülkemize üzerlerindeki stickerlarla ya tam montajlı geliyorlar ya da parça parça gelip burada birleştiriliyor. Fason üretim gibi düşünün. O yüzden marka bazında değil model bazında yorum yapın. Bilginiz eksik ama hala altını doldurmadan enteresan enteresan yorumlar yapıyorsunuz.

Ben de kendime has son bir yorum yapayım Çin malı bir motorun nasıl olduğunu anlamak için onu çalıştırmam sürmem bile gerekmez. Bir kaç dakika incelemem yeterli. Ne tür bir motor olduğu anlaşılıyor hemen zaten.

Yok çanakkaleye giderken yolda kalmış.. Diğer marka ve model motorların yolda kalmama garantisi var mı? Ben 2013 model range rover evoque si4 ile tatile çıkarken daha istanbul il sınırından çıkamadan yolda kaldım mesela o nasıl olacak? Radyatör hortumu kaçırıyormuş. 100 liralık bir problem. Range Rover kötüdür almayın gibi bir tümevarım yapamam herhalde?

Mondial iyi midir gibi bir soru da olamaz aslında çünkü dediğim gibi çakma bir markadır mondial bu yüzden marka değerlendirmesi değil model değerlendirmesi yapmak gerekir. Bir Honda’yı konuşuyor olsaydık veya Yamahayı evet genel bir üretim kalitesi söz konusu olabilir ve genelleme yapılabilir ama mondial diye kendi markasına özel modeller üretmeyen Çin’den gidip fabrikadan model seçen ve üstüne de mondial etiketleri vurulan bir marka için bu değerlendirme saçma olur. Uğur motorlu araçlar yetkilileri sorunsuz ve düzgün modeller seçiyorlar ve Türkiye’ye getiriyorlar genelde onu söylemek istemiştim bu konuya verdiğim ilk cevapta.

Motosikleti
    R25
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs mi alsın Hocam böyle bir şey foruma yazıyorsanız sebeplerini de yazın insanlar öğrensinler.. Almasın tamam orayı anladık ama neden? Nasıl bir tecrübeye dayanarak bunu yazıyorsunuz? Benim bugüne kadar iki kere mondial marka motosikletim oldu. Oradan yola çıkıyorum çin menşeili motorlar içinde kendini belli bir yere getirmiş bir marka. 3 günde dökülmüyor 5 günde dağılmıyor. Markanın arkasında duran birileri var. Ekmek / Köfte hesabı yaparsan o da mantıklı. Diğer muadil olabilecek çin menşeili markalardan "bence" daha başarılı.
    Yazacağım şeyler anlatmakla bitmez o yüzden yazmıyorum. Tvs alsın evet sağlam taş gibi motor eksi yönleri var ama japondan sonra alınacak tek marka bence. Mondial 100 sfs sport almıştım ilk motorum 10 bin km de zor sattım. Motoru aldık sürekli stop ediyordu bir kaç günde bir, servise gidiyorum her gitmemde tamam sıkıntı çözüldü diyorlar ama yine aynı, en son yolda kaldım bir usta buldum olayı çözdü, kibrit kutusu gibi birleri değişti kabloların bağlı olduğu. Bunun dışında bir Grenaj parçasıydı sanırım aldığımda çizilmiş vardı tam hatırlamıyorum, o şekilde aldım garantiden yenisini isteyecez dediler ve beklemeye geçtim 45 gün sonra geldi. Her hafta bir ampul patlıyordu servise gidiyorum yeni ampul takıyolar para bayılıp çıkıyorum, en son mondial fabrikayı aradım şikayet ettim aldığım cevap; yağmurdamı kullanıyorsunuz motoru oldu. Geçen sene arkadaşıma mondial mash aldık 5500 km de almaz olaydık her hafta bir sorun çıkardı belki 1000 liraya yakın masraf yaptı. Bunların dışında forumda yazmıştı bir arkadaş, tvs Apache ve iki mondial drift uzun yol yapıyorlar ve tepegaz gitmeleri sonucu driftlerin motor blokları çatlıyor. Son olarak tvs sahibi değilim r25 motorum var ama iki adet tvs kullanmıştım birisini 12000 km diğerini 23000 km kullandım ve sattım bir defa arıza yaşamadım yolda kalmadım. İstanbul Antalya yaptım yeri geldi bastım yeri geldi sakin kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tek sorun bakım aralıkları kısaydı ve servisleri çok paragöz. Bana göre alınacak en güzel motor çinliye bulaşmaktansa hintli almaktır. Ha ybr cbf e imkan varsa tabi ki japon tercihimdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazacağım şeyler anlatmakla bitmez o yüzden yazmıyorum. Tvs alsın evet sağlam taş gibi motor eksi yönleri var ama japondan sonra alınacak tek marka bence. Mondial 100 sfs sport almıştım ilk motorum 10 bin km de zor sattım. Motoru aldık sürekli stop ediyordu bir kaç günde bir, servise gidiyorum her gitmemde tamam sıkıntı çözüldü diyorlar ama yine aynı, en son yolda kaldım bir usta buldum olayı çözdü, kibrit kutusu gibi birleri değişti kabloların bağlı olduğu. Bunun dışında bir Grenaj parçasıydı sanırım aldığımda çizilmiş vardı tam hatırlamıyorum, o şekilde aldım garantiden yenisini isteyecez dediler ve beklemeye geçtim 45 gün sonra geldi. Her hafta bir ampul patlıyordu servise gidiyorum yeni ampul takıyolar para bayılıp çıkıyorum, en son mondial fabrikayı aradım şikayet ettim aldığım cevap; yağmurdamı kullanıyorsunuz motoru oldu. Geçen sene arkadaşıma mondial mash aldık 5500 km de almaz olaydık her hafta bir sorun çıkardı belki 1000 liraya yakın masraf yaptı. Bunların dışında forumda yazmıştı bir arkadaş, tvs Apache ve iki mondial drift uzun yol yapıyorlar ve tepegaz gitmeleri sonucu driftlerin motor blokları çatlıyor. Son olarak tvs sahibi değilim r25 motorum var ama iki adet tvs kullanmıştım birisini 12000 km diğerini 23000 km kullandım ve sattım bir defa arıza yaşamadım yolda kalmadım. İstanbul Antalya yaptım yeri geldi bastım yeri geldi sakin kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tek sorun bakım aralıkları kısaydı ve servisleri çok paragöz. Bana göre alınacak en güzel motor çinliye bulaşmaktansa hintli almaktır. Ha ybr cbf e imkan varsa tabi ki japon tercihimdir.
    Son olarak arkadaşım neredeyse tüm çinlilerin bayisinde çalışıyor abaylar da. Hepsi dökülüyor diyor özelliklede yuki ye saydırıyor. 200 km de patlamış yuki 50 cc kullanıyor kendisi 😁

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    @Tvs01

Kullandığınız modellerin ikisi de sınırlı kalitede olan ve sorun çıkartan modeller, mondial mash mondialin belkide en erken dökülen kendini bırakan sıkıntılı modellerinden biri. Diğer cup modelinin de sıfırı zaten yanılmıyorsam 5 bin lira civarına satılıyor ve yine üretim kalitesi vasat bir model. Çin malı motor alıyorsanız yukarıda da bahsettiğim gibi bazı konularda ya kumar oynayıp araştırmadan alacaksınız ya da iyice araştırıp hangi modelin sorunsuz ve kronik sorun çıkartmadığını bulup ona yöneleceksiniz ki bu en doğrusu bence.

Mondial gibi bir markayı burada savunacak kadar mantıksız biri değilim neyin ne olduğu az çok belli.. Dikkat çekmek istediğim nokta çin mallarına global markalara yaptığınız acımasız yorumları yapmanız çok mantıklı olmaz zaten bu markalar o global markaların performanslarını verebilselerdi bu paralara satılmazlardı. Mondialin sorunsuz modelleri olduğu gibi sorunlu modelleri de var kubanın, rks'nin, lifan'ın, yukinin de öyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ya etme eyleme yazık parana çöp mal niye para veriyorsun hiçbirşey yapmasan civata kırıyor al bir nmax alırken satarken paran cebinde kalsın tork kelimsini scooterda bile hisset

mondial turkiaz ilk motorumdu devirr kesici yoktu kayış koparttı zor döndüm eve...

diğer mondial de 1 yumrukta kafa komple dağıldı ama parçaları çok ucuzdu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)