Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial Markası İyi Midir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Türkiye'de en çok kullanılan markalardan biri. Bu 2 ay içinde Rabbim nasip ederse ilk motorumu alacağım. Şuan çok yüksek bir şey değil de Türkiye'de alıcı çok olan modeller arıyorum. Çünkü o zamanları görmek nasip olursa öbür yaz alacağım motoru satıp üstüne para koyup honda, yamaha gibi markalara geçeceğim. Mondial markasından memnun musunuz? Kullanmıyorsanız bile duyumlarınız nasıl ? Özellikle linkini vereceğim modeli hakkındaki görüşlerinizi de merak ediyorum.

https://www.mondialmotor.com.tr/mode...klet/150-z-one

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...m-basligi.html
    mondial için drift 150 ve zone 150 öneriyorlar. okuduğum kadarıyla bu iki model diğer çin mallarına göre bir tık daha kaliteli

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyidir. Türkiye'de daha iyisi yoktur .

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Olumlu bişeyini duymadım okumadım,tavsiye etmiyorum

Birçok modelini kullandım vitesli modelleri iyidir, parçası bol bulunur, bir honda kadar olmasada diğer çinli markalara göre 2.El piyasası canlıdır. 1 kere de karbüratörlü sukuterini almıştım o çok benzin yakıyordu.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Çin malı motosiklet işi biraz şans biraz da sana kalmış diyebilirim. Şöyle ki aynı model motosikletin(sıfır) biri hiç sorunsuzken ötekinde sorun çıkabilir.
    Geçmişte 20.000km mondial drift kullanmış biri olarak ben gayet memnundum. Bakımlarını hiç aksatmaz, bir japon motosikletine davrandığından daha nazik davranırsan sıkıntı yaşamazsın. Öte taraftan yanında her zaman alyan ve anahtar bulundur çünkü orası burası gevşeyecek.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Zamanında Zone 150 sahibi olmuş birisi olatak konuşayım. Hiç bir sorun çıkarmadan binlerce km yapmıstım. Sehirler arası uzun yolada çok gittim. Periyodik bakım harici hiçbir sorun yaşamadım. Ne lastiği patladı ne farı sinyali bozuldu, benmi şansliydim bilmiyorum ama,zone 150 bir japon olmasada gayet iyi bir motosiklet. Dedigim gibi periyodik ve bakım ve yakıt giderleri haricinde kuruş masraf etmeden bindigim nadir motosikletlerdendi kendisi. Satılık ilani verince 1 hafta surede degerinde satilmisti. Çinliler içinde bu modeli kesinlikle tavsiye ederim.
    Alırken uygun, satarken zarar etmiyor, arıca yapmiyor. Az yakiyor. Yedek parca ve aksesuari bol ve ucuz, servisi heryerde var. Çinli bir motosikletten daha ne istenir ki

Motosikleti
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında Zone 150 sahibi olmuş birisi olatak konuşayım. Hiç bir sorun çıkarmadan binlerce km yapmıstım. Sehirler arası uzun yolada çok gittim. Periyodik bakım harici hiçbir sorun yaşamadım. Ne lastiği patladı ne farı sinyali bozuldu, benmi şansliydim bilmiyorum ama,zone 150 bir japon olmasada gayet iyi bir motosiklet. Dedigim gibi periyodik ve bakım ve yakıt giderleri haricinde kuruş masraf etmeden bindigim nadir motosikletlerdendi kendisi. Satılık ilani verince 1 hafta surede degerinde satilmisti. Çinliler içinde bu modeli kesinlikle tavsiye ederim.
    Alırken uygun, satarken zarar etmiyor, arıca yapmiyor. Az yakiyor. Yedek parca ve aksesuari bol ve ucuz, servisi heryerde var. Çinli bir motosikletten daha ne istenir ki
    Valla hocam siz böyle yazınca şuan gidip sıfır zone alasım geldi

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Kesinlikle Belli bir seviyenin üstüne Kuba, rks, lifan vs den daha iyi bir üretim kalitesi söz konusu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Yemin ederim 8 bin lirayı şu motora veren motorun M'sinden anlamıyordur benim gözümde..
    kız gibi ybr,cbf alınır o paraya.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemin ederim 8 bin lirayı şu motora veren motorun M'sinden anlamıyordur benim gözümde..
    kız gibi ybr,cbf alınır o paraya.
    Hocam güzel diyorsunuz fakat sıfırları bulunmuyor o fiyata.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olaya marka olarak değil, model bazında bakmak lazım. Mondial bu işi geç de olsa öğreniyor. Kaliteleri yükselmeye başladı. 150 Z-One iyi motordu, 180'lik olanı ise onun kadar iyi değil. Bir kez sürdüm, bir daha binmem. Yalnız 8000 TL gerçekten çok para ama bence kazıkçı çakalların 20 bin km'deki CBF veya YBR'lerine de o paralar verilmez. Motorlarını bulunmaz Hint kumaşı zannediyorlar. Şimdi baktım Tire bayisi 2017 sıfır km YBR 125 ESD'ye 17500 TL demiş. Sadece gülüyorum artık.

Neyse fazla takılma, al gitsin ama rodajını kitapçığına uygun yap servisin söyleyeceği saçmalıklarına göre yapma.
    kovboy03 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    anladığım ve kullandığım kadarıyla bu motorlar ilgi istiyen motorlar. bunlara karşı bakımını yağını gazını eksik etmeden kullanman gerekiyor.
    aksi taktirde vites kolunu elimize veriyorlar

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motosiklet işi biraz şans biraz da sana kalmış diyebilirim. Şöyle ki aynı model motosikletin(sıfır) biri hiç sorunsuzken ötekinde sorun çıkabilir.
    Geçmişte 20.000km mondial drift kullanmış biri olarak ben gayet memnundum. Bakımlarını hiç aksatmaz, bir japon motosikletine davrandığından daha nazik davranırsan sıkıntı yaşamazsın. Öte taraftan yanında her zaman alyan ve anahtar bulundur çünkü orası burası gevşeyecek.
    Yanında sürekli anahtar bulundurmaktansa gevşemesi muhtemel vidalara locktite sürerek sıkarsa en azından vidalarda aklı kalmaz diye düşünüyorum.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    MondiALMA..

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu tür ekonomik motorlarda aldığınızda yapacağınız ilk iş tüm vidaları söküp loctite243 veya muadili bir vida sabitleyici sürüp gerekli torkunda tekrar sıkmanızdır.
    Torkunda sıkmak için gerekli tork bilgisini bulamayabilir ya da tork anahtarınız olmayabilir. Ama vida sabitleyici uygulayarak sıkmak olmazsa olmazdır.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tvs mi alsın Hocam böyle bir şey foruma yazıyorsanız sebeplerini de yazın insanlar öğrensinler.. Almasın tamam orayı anladık ama neden? Nasıl bir tecrübeye dayanarak bunu yazıyorsunuz? Benim bugüne kadar iki kere mondial marka motosikletim oldu. Oradan yola çıkıyorum çin menşeili motorlar içinde kendini belli bir yere getirmiş bir marka. 3 günde dökülmüyor 5 günde dağılmıyor. Markanın arkasında duran birileri var. Ekmek / Köfte hesabı yaparsan o da mantıklı. Diğer muadil olabilecek çin menşeili markalardan "bence" daha başarılı.
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs mi alsın Hocam böyle bir şey foruma yazıyorsanız sebeplerini de yazın insanlar öğrensinler.. Almasın tamam orayı anladık ama neden? Nasıl bir tecrübeye dayanarak bunu yazıyorsunuz? Benim bugüne kadar iki kere mondial marka motosikletim oldu. Oradan yola çıkıyorum çin menşeili motorlar içinde kendini belli bir yere getirmiş bir marka. 3 günde dökülmüyor 5 günde dağılmıyor. Markanın arkasında duran birileri var. Ekmek / Köfte hesabı yaparsan o da mantıklı. Diğer muadil olabilecek çin menşeili markalardan "bence" daha başarılı.
    Alsin tabi TVS hocam ya neyi varmış mis gibi kullaniyoruz maşallah
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vulture kullancısıyım, gayet memnunum.

ancak 8 bin tl sıfır zone a vereceğime 2. el ns200 - temiz cbf alırım.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hayatımda 1 kere sıfır taşıt aldım, 2013 yılında astra j. Hala duruyo, satmayıda düşünmüyorum. Takıntılı bi insan değilsen, yıllarcada binmeyeceksen, ki binmeyeceğini belirtmişsin kesinlikle sıfır alıp zarar etmem. O parayı gerçekten hak ettiğini düşündüğüm daha kaliteli bir 2. el alırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)