Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plakasız gezen motorsikletler için şikayette bulunalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Her gün hırsızlık olayları artıyor siz önlem alsanız da hırsızlık cezası! olmadığı için mağdur hep siz biz oluyoruz.

Plakasız gezen yüzlerce motorsiklet var bunun için şikayette bulunalım ve yapılması gerekenler neyse bilinç oluşturup beraber yapalım..

Benim ilk aklıma gelen e-devlet üzerinden şikayette bulunmak..

Bulunduğun polis amirliğine bizzat gidip şikayetçi olmak
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Adamın arkasında da plaka yok ki neye göre şikayet edeceğiz. Polis de görüyor zaten bu tipleri sırf uğraşmamak için çevirmiyorlar. Bizim burada kagit toplayanlarin alayı motorlu. Plakasiz ya da plaka varsa da muayene sigorta vs olduğunu sanmıyorum. Bir de cgci suri tayfası var. Onlar da plakasiz takılıyor.

Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Denetimler sıkılaştırılsın..

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın arkasında da plaka yok ki neye göre şikayet edeceğiz. Polis de görüyor zaten bu tipleri sırf uğraşmamak için çevirmiyorlar. Bizim burada kagit toplayanlarin alayı motorlu. Plakasiz ya da plaka varsa da muayene sigorta vs olduğunu sanmıyorum. Bir de cgci suri tayfası var. Onlar da plakasiz takılıyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ben şikayet ettim kaç defa ama boşuna polis plakasız motor kovalamıyoruz diyor.

Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    ) daha söze gerek yok ..

Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman biz plakayı sadece kaza oldugunda basımıza birşey gelmesin diye kullanıyoruz.

nasıl bir sacmalıktır bu, görevlerini yapsalar calıntı bircok motor sahibine kavuşur.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sene sanırım 2015 idi hatta buradan ifşa bile edebilirim, Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü'nü aramıştım " Sarı plakasız bir motosiklet var ve 1 haftadır aynı yerde " ekip yönlendirebilir misiniz ?

Aramız da araba ile 5 dk falan, anlatıyorum işte şu sağlık ocağının buradayım, polis diyor ki " bana tam cadde, mahalle , numara ver çat ! kapıyor yüzüme "

Neyse diyorum, ertesi gün oluyor arıyorum " dün de aradım, böyle böyle bi durum var, yer şurası mh. cad. no. şurası ", " biz bakarız diyor çat ! " kapatıyor.

Ertesi gün oluyor, " yahu diyorum 3. arayışım hala bu motosiklet burada ve plakası yok ", hattın ucunda " ekiplere iletiyorum çat ! kapatıyor "

Ertesi gün oluyor " yahu diyorum bu belki çalıntı, belki biri bu motosikleti arıyor, şase numarasını bulup vereyim, yapalım bir şeyler " , " ekipler bakacak çat ! kapatıyor "

Böyle yaklaşık 2 - 3 hafta geçti, kış geldi, sonra ilkbahar oldu motosiklet hala orada idi .. Yer yer sırf değişen bir şey olacka mı ? diyerekten aradım .. hiç bir şey olmadı.
    ------------------------------------------------

Kıssadan hisse ; Ben sabit duran bir plakasız motosiklete bir şey yaptıramadım, bilmiyorum siz hareketli olana yapabilir misiniz
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene sanırım 2015 idi hatta buradan ifşa bile edebilirim, Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü'nü aramıştım " Sarı plakasız bir motosiklet var ve 1 haftadır aynı yerde " ekip yönlendirebilir misiniz ?

Aramız da araba ile 5 dk falan, anlatıyorum işte şu sağlık ocağının buradayım, polis diyor ki " bana tam cadde, mahalle , numara ver çat ! kapıyor yüzüme "

Neyse diyorum, ertesi gün oluyor arıyorum " dün de aradım, böyle böyle bi durum var, yer şurası mh. cad. no. şurası ", " biz bakarız diyor çat ! " kapatıyor.

Ertesi gün oluyor, " yahu diyorum 3. arayışım hala bu motosiklet burada ve plakası yok ", hattın ucunda " ekiplere iletiyorum çat ! kapatıyor "

Ertesi gün oluyor " yahu diyorum bu belki çalıntı, belki biri bu motosikleti arıyor, şase numarasını bulup vereyim, yapalım bir şeyler " , " ekipler bakacak çat ! kapatıyor "

Böyle yaklaşık 2 - 3 hafta geçti, kış geldi, sonra ilkbahar oldu motosiklet hala orada idi .. Yer yer sırf değişen bir şey olacka mı ? diyerekten aradım .. hiç bir şey olmadı.

Kıssadan hisse ; Ben sabit duran bir plakasız motosiklete bir şey yaptıramadım, bilmiyorum siz hareketli olana yapabilir misiniz
    Yani herkes mesut, mutlu, bahtiyar boş yere kendini yorma diyorsun.

Motosikleti
    Kuba rx9
    İnstagram ve facebook üzerinden bir grup kursak, plasız, sahipsiz motorsikleri fotoğraflayıp saşe ve motor seri numaraları yayınlasak aslında daha iyi olur, en azından sahibinin bakabileceği bir bölüm olur. Aslında bu forumda kullanılsa daha mantıklı olur.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Dün akşam 19:20 civarı dolmabahçe tünelinde herkes 65-70 le fıtı fıtı giderken emniyet şeridinden açık egzozunu böğürterek minimum 100 le kasksız olarak giden kişinin motorunda plakada yoktu. Adam gözümün önünde vodafone park ın oradaki trafik polislerinin gözünün içine baka baka geçti gitti. 2 hafta önce ben 300 mt ileriye arkadaşımı bırakmak için aldığımda arkadamdan sirenler kornalarla trafik polisi durdurup kask olmadığından ceza yazdı. Yani diyeceğim o ki biz ekipman giyiyoruz polislerin gözünde paramız var ve bize ceza yazarlarsa öderiz diyip bi bahane buluyorlar, diğerleri allaha emanet.Plakasız motorlarda aynı 10 motordan 1 ini durduruyolarsa süper bence. Köprü girişinde duran polislerin bakmadığı plakasız motorlar, 1 hafta önce sabah saatinde leventte küçük kızıyla beraber (ikisindede kask yok) scooter kullanan adama yanından geçen yunus polisi kafasındaki kaskı gösterdi el hareketiyle kasklar nerde fln yaptı adam resmen eyvallah ciğerim ben kullanmıyorum kaşıntı yapıyor kıvamında selam verdi polis bastı gitti. Kask kameram çoğu şeyi kaydediyor ama emniyete yollayıncada görüntüden ceza yazamıyoruz yoldaki ekiplerin yazması gerek diyor. Delirmemek elde değil

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    sokağımda 4-5 tane vardı polise haber verdim geldi fotoğrafını falan çekti yol aldı şimdi daha cok plakasız motor var

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İki tip motorcuyu sevmiyorum, biri sokakları gösteri yeri gibi kullanan ve utanmadan da bunu video çekip yayınlayan.

Diğeri de ahlaksız, karaktersiz dediğim bu plakasız, plakasını örten ya da plakayı görünmeyecek şekilde kuyruğun altına yapıştıranlar, bunların ahlakı olsa azıcık diğer motorcuları ya da araçları enayi yerine koyduklarını, tehlike yarattıklarını anlarlar.

Bu şekilde trafikte köprüden ücretsiz geçme gibi masum gibi görünen ama olmayan bir suçu işlediklerinde, hatta en kötüsü olarak birisine çarpıp yaralasalar ya da daha kötüsü öldürseler, o kişinin durumuna bakmadan yaptığının sorumluluğunu almadan varsa imkanı kaçıp gidecekleri de büyük olasılık, hazır plaka kapalıyken bu tip bir şerefsizlik potansiyeli olabileceğini düşünmemek asıl enayilik.

Kask mont o bu takmamak kişinin kendi sorumluluğu, o bile sevdiklerine saygısızlıkken plaka takmamak ya da kapatmak büyük para ve hapis cezası gerektiren şeyler, bahanesi olamaz, bu kişilerin suç potansiyeli hazır, bunu yapan adamın dediğim gibi ahlakının olmaması gerekir. Benim vicadnım böyle bir davranışı haklı gösterecek en ufak bir bahane içermiyor. Plakan düşmüşse ya da yoksa trafiğe çıkamazsın bu kadar net!

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu tarz ihbarlarınızı 155 e yaparsanız sonuc alabilirsiniz.. cunkü konusmalar kayıtlı ve sisteme girdikten sonra kontrolu vs var...
    polisle alakalı bir iş oldugunda karakolu degil her zaman 155 i arayın..
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz ihbarlarınızı 155 e yaparsanız sonuc alabilirsiniz.. cunkü konusmalar kayıtlı ve sisteme girdikten sonra kontrolu vs var...
    polisle alakalı bir iş oldugunda karakolu degil her zaman 155 i arayın..
    Bizzat aradım yüzellibeşi istersen ara dene mahallemde plakasız motorlar dolanıyor de. Gelebilmesi için şifre kızlara laf atıyorlar ekip yollayın plakası yok 😎

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)