Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ani gazda stop sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosikletim rölantide çalışırken gazı normal hızda verince sıkıntı yok ama çok ani gaz verince bir iki öksürüyor, rolanti dengesi bozuluyor. Bi daha ani gaz verince pat deyip stop ediyor normal mi? Bir sorun göstergesi mi ?
    Motosiklet karbüratörlü lifan 200 cross

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Karbüratör ayarı bozulmuş ondan oluyo ..

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör ayarı bozulmuş ondan oluyo ..
    Ayarı yapmak zor mudur acaba?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Düz tornavida ile karbüratörde hava ayari var onu ac yada sık rölantini ayarla cok basit

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Bir anda pat diye açıyorsan yapması gayet normaldir
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Durdugun yerde bir anda gaz acarsan yapar.
    Gayet normal. Sakın biryerlerini kurcalama.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durdugun yerde bir anda gaz acarsan yapar.
    Gayet normal. Sakın biryerlerini kurcalama.
    Teşekkür ederim Cem abi. Evet rolantide çalışırken normal hızda açınca hiç sorun yok. Çok ani birden dip gazı fazlaca açınca tekleyip stop ediyordu.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Karbüratör ayarının doğruluğu için önemli olan giderken ani gaza verdiği tepki sanırsam. Yani boğuluyor mu yığılıyor mu gibisinden.

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör ayarının doğruluğu için önemli olan giderken ani gaza verdiği tepki sanırsam. Yani boğuluyor mu yığılıyor mu gibisinden.
    Giderken sorun yok. Sadece egzozdan kara duman geliyordu çok az. Onu ölçmek için ani gaz verince tekleyip stop ettiğini öğrendim. Hava filtresini yıkayıp temizledim şimdi kara duman kalmadı. Daha iyi oldu motosiklet.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giderken sorun yok. Sadece egzozdan kara duman geliyordu çok az. Onu ölçmek için ani gaz verince tekleyip stop ettiğini öğrendim. Hava filtresini yıkayıp temizledim şimdi kara duman kalmadı. Daha iyi oldu motosiklet.
    Siyah duman zengin karışım(fazla benzin) belirtisi diye biliyorum. Hava filtrenizi temizleyince içeri giren hava miktarı arttığı için sorununuz düzelmiş sanırım. Filtreniz sünger mi?

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah duman zengin karışım(fazla benzin) belirtisi diye biliyorum. Hava filtrenizi temizleyince içeri giren hava miktarı arttığı için sorununuz düzelmiş sanırım. Filtreniz sünger mi?
    Evet filtre süngerdi yıkayıverdim. Hafifçe yağlanmıştı artık içerden mi yağ attı bilemiyorum. Ben yağlamadım süngeri sıvı sabun ve ılık su ile 5-6 kez yıladım köpürttüm kurulayıp taktım. İlk çalışma esnasında kara duman gözle görülmüyor ama egzozun önüne elimi koyup gaz verince elim simsiyah oluyordu. Filtreyi temizledikten sonra artık olmuyor. Gaz yemesi biraz değişti motorun iyi oldu. Sanki daha rahat nefes alıyor

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet filtre süngerdi yıkayıverdim. Hafifçe yağlanmıştı artık içerden mi yağ attı bilemiyorum. Ben yağlamadım süngeri sıvı sabun ve ılık su ile 5-6 kez yıladım köpürttüm kurulayıp taktım. İlk çalışma esnasında kara duman gözle görülmüyor ama egzozun önüne elimi koyup gaz verince elim simsiyah oluyordu. Filtreyi temizledikten sonra artık olmuyor. Gaz yemesi biraz değişti motorun iyi oldu. Sanki daha rahat nefes alıyor
    Filtreyi temiz motor yağı ile çok hafifçe yağlamanızda yarar var. Toz tutabilmesi için gerekli bir işlemdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)