Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Oring zincir tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Merhaba zincirimi değiştirmek istiyorum rn 180 zinciri kendini saldı pay var hâla 1 cm falan ama duzgun yağlanmasına rağmen artcili gezdiğim için hemen zincir gevşiyor
    şimdi hâl böyle iken hem ses yapmasın diye oring zincir almak istiyorum. kaç bakla bilgim yok on arka dişli sayısını da bilmiyorum. marka olarak oring zincir tavsiyelerinize acigim motorum 100km ustine fazla cikmadigo icin gerek yok ama hem sesinden ötürü degismek istiyorum hem de orinhleri yağı tutmasından ötürü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rks'nin motorlarında kullandığı zincirler çok kalitesiz. Titanic kullanırken 1000 km.de acaip bollaşıyordu ve 15.000 km.ye gelmeden zincirin gerdirilecek payı kalmamıştı. Yan sanayi Cbf 150 zinciri taktırmıştım. 3000 km kullandım neredeyse hiç gerdirme istememişti.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    D.I.D !!!!!

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yalnız sesi kesen oringli zincir degil oringli dişlidir , sanayi sitelerinde metre ile oringli zincir satılıyor , cbf 150 gibi motorlarına kurye arkadaşlar kullanıyorlar..

Motosikleti
    MT 25
    Did marka oringli zincir bakmaya başlayayım ozaman. Dişli konusunu biraz açar misiniz.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Afam al kardeşim DID diyenler DID kullanmışlar mı ? Diyelim kullanmışlar DID başka muadilini kullanmışlar ki DID diyorlar. AFAM AL DID şekilci işi biraz hemen hemen aynı kaliteler afam sadece bir tık daha iyi

Motosikleti
    yamaha mt-25
    karaköyde satılan çek malı cz zinciri baya övüyorlar eski ve köklü bir firmaymış. bir sonraki zincir değişiminde denemeyi düşünüyorum.
    520 x 120 zincir için 280 tl fiyat vermişlerdi. Dinamik Zincir diye bir firmaya soruştum. bi bak istersen

Motosikleti
    MT 25
    zinciri aldım kahramanlar burak21 den did marka 428x118 bakla. bana maliyeti 300 lira oldu. zinciri taktim motor psikolajikmi bilmiyorum dönüşlerde falan cok stabil oldu çok dar bi virajda bile rahatlikla dönebildim zincir xring bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

kutu xringti fakat zincir oringmiş :D çokta sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası. Bunu yağlamak için wurth dry bluemi kullanııyım yoksa motul c4'mü ? Temizlerken fırça kullanmamak lazımmış zannedersem.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Choho-RK-DİD bu markalara bi bakmanızı öneririm

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choho-RK-DİD bu markalara bi bakmanızı öneririm
    Did marka xring zincir aldım. Aldığım yere sordum kutu xring zincir oring çıktı diye. bu fotoğrafı yollayıp xring dediler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bakınca anlaşılır zaten, x'lerde contanın ortasında bir çizgi görürsünüz, o'larda simit kenarı gibidir.

Motosikleti
    MT 25
    Valla o ring mi xringmi tamamen esrarengiz. Şimdi yaklasik 30 km deneyimleye bildim motorumun zincirden dolayi kaybettiği güç paha bicilemez birkere 0-30 yapiyordum 1? viteste ayni devir 0-35 e kadar cikti. ivmelenme stabilite falan çok değişti virajlarda yatarken guven vermiyordu şimdi arka tekerde guzel bir güç aktarimi olduğunu motorun taş gibi olduğunu hissediyorsun. Çok memnun kaldim verdiğim para 300 lira ama ustundeki 35 liralik zincirden iyidir şöyle ki her 500de bir gerdirme istiyordu. ne zaman kopacagi tamamen süpriz yumurta. Herkese tavsiye ederim cinli minli demeyin alın abi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    O ringler artık eski teknoloji mümkünse x ring alın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)