Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz susturucu zararlı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Salcano Wolf 125
    Abilerim, ablalarım, kardeşlerim cümleten selamun aleyküm.

Yeni Mt07 aldım üzerinde Tiger egzoz var. Çok ses çıkartıyor şehir polis takılır vs. susturucu takılı. Uzun yolda çıkarırsın şişme vs. yapmasın diye tembihlendim.

Şimdi sadece şehir içi kullanım için egzozta susturucu ile gezmek bize zararı olur mu motor aksamlarında sıkıntı çıkartır mı? Bu işin artısı eksisi nelerdir. Fikir fikirden üstünden hem diğer arkadaşlara da sorularına cevap olur teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    valla arabalarda bile kumandalı warex egzozlarda egzoz kapalıyken gazlamayın diyorlar.Eğer susturucu takılıyken çıkış çapı orjinal mt7 egzozunun çapından dar ise gazı verimli bir şekilde atamayabilir. Yani 2000 cc arabaya , 1400 cc araba egzozu takak gibi bi durum söz konusu olabilir mantığımca.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Aynı durum bende de mevcut. Yaptırdığım yer susturuculu kullanırsan egzoz ömrünü yarı yarıya azaltırsın dedi. Ama gerçekten aşırı bir sesi var özellikle 1-2-3 viteslerde hızlanırken. Ben gaza gelip çıkartıyorum susturucuyu akşamına geri takıyorum

Orjinal egzoz takdırın sizde ötekini sökün böylelikle dertli de olmaz size benim orjinal egsoz var hayır sıkıntı ayrıca bağırmıyor da motor bende aşırı gazlamıyorum vitese göre

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ilk defa duyuyorum susturucunun zarar verdiğini.
    eğer orijinal bir egzoz sistemi aldıysanız zaten susturucu takılı vaziyette geliyor.
    sıkıntılı bir durum olacak olsa o susturucuları hiç takmazlar diye düşünüyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    daha önce böyle birşeyi hiç duymamıştım kara düzen imal edilen egzozlarda olabilir

Motosikleti
    Salcano Wolf 125
    Bu dediğim aparat şeklinde ekzozun çıkış noktasına takılıyor sistemde susturucu var fakat susturucu olmasına rağmen böyle çözm üretmişler. Ucuna susturucu takıyor lar vida var söküyorsun takıyorsun

Ben kekonyalıkla işim yok fakat egzozdan orjinalinden bir tık fazla çıksın isterim. Ama bu Tiger hele mt07 de yer yerinden oynatıyor. Gelen cevaplara göre orijinali takıp takmayacağım konusuna karar vereceğim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Susturucu tartışmasız çok ama çok faydalıdır. Akraba sayınız sürekli artmaz, ana avrat küfredilmezsiniz, arkanızdan beddua okuyan çok çıkmaz, gürültüye uyuz olup trafikte inadına size odaklanıp taciz eden türle karşılaşmazsınız, vs. Ha bunlar susturucunun sahibine sağladığı faydalar, motosiklete veya egzosa n'apar çok emin değilim. Ama sonuçta siz de motosikletten önemsiz değilsiniz.
    espresso bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı golge9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğim aparat şeklinde ekzozun çıkış noktasına takılıyor sistemde susturucu var fakat susturucu olmasına rağmen böyle çözm üretmişler. Ucuna susturucu takıyor lar vida var söküyorsun takıyorsun

Ben kekonyalıkla işim yok fakat egzozdan orjinalinden bir tık fazla çıksın isterim. Ama bu Tiger hele mt07 de yer yerinden oynatıyor. Gelen cevaplara göre orijinali takıp takmayacağım konusuna karar vereceğim
    normalden bir tık daha fazla ses çıkması için susturucuya delik açıyorsunuz veya var olanı biraz büyütüyorsunuz. böylece sizin istediğiniz ses seviyesine geliyor çıkan ses düzeyi. hemde çıkış biraz rahatlıyor ve size dedikleri şişme zorlanma gibi şeylerde olmuyor...

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Aynı dertten muzdaribim kafamda deli sorular? Benim de egzoz tiger sıkıntı oldu mu bugüne kadar egzozda taktıysanız?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    tiger için üretici sadece muaynede takin normalde kullanmayın demisti.

egzoz gaz çıkış çapını daraltan hersey motor için zararlidir

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bana da öyle dendi internette de ilk defa duyuyorum bi şey olmaz diyor kimileri...

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da öyle dendi internette de ilk defa duyuyorum bi şey olmaz diyor kimileri...
    Orijinal egzozu kullanın olsun bitsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)