Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Scooterda Fiyat Sorunu, Racing'de Bagaj Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşalar merhaba,

Ben sezon kapanınca eylül ekim gibi bir motorsiklet almayı düşünüyorum inşallah.
    Çok az tecrübem var scooter ile ama vitesli motor tecrübem yok.

Her gün İstanbul içi Üsküdar-Küçükçekmece git gel yaklaşık olarak 100km yol yapacağım, E-5 ya da TEM'e çıkacağım motorla.

Aklımda Yamaha Nmax125 var ama bu makineyle alakalı iki sorun var; birincisi 125 ile E-5'te ezilir miyim o kadar yol git gel sorun olur mu emin olamıyorum, ikincisi de şuan 2016 modeller 12.000 civarı gidiyor o kadar bütçem yok. Belki sezon kapanışı düşer mi fiyatlar bilmiyorum, o zamana kadar da biraz bütçe artırabilirim.

Diğer aklımda olan ise Daelim Roadwin 250. Bu motorla ilgili de kafamdaki sorular şunlar; işe git gel yanımdaki eşyaları nasıl taşıyacağım, yağmurda çamurda beni üzer mi ve çok bilindik bir makine olmadığından acaba temizini bulabilir miyim... Çünkü redlinelarda kullanınca krank kıran bir motormuş kendileri... Bütçe olarak benim bütçeme daha yakın, 7000-8000 civarında gidiyor. Ancak vitesli tecrübem yok.

Şimdi bu kafamdaki sorularla ben ne yapacağım konusunda kararsızım.
    Bana vereceğiniz tavsiyeler var mıdır, diğer motor önerilerine de açık olabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Önce tecrübe kazanıp sonra o kadar yol yapmanızı tavsiye ederim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tecrubeniz yoksa direkt cikmayin, ne E-5 ne de TEM. Nmax 125 yerine Nmax 155 bakin derim. Butce de belirtmemissiniz, sadece 12.000TL'den asagida oldugunu anliyoruz. Ekipman durumu ne?

Uskudar'un neresinden oldugunu belirtmemissiniz ama Kucukcekmece'ye sahilden de gidebilirsiniz bu arada niye E-5 ya da TEM ??

Üsküdar Altunizade'den çıkış yapacağım. 1. köprünün dibindeyim.
    Küçükçekmecenin iç tarafında kalıyor iş yeri sahilden uzak E-5'ten daha yakın o yüzden E-5 ya da TEM dedim.
    Ama tecrübesiz E-5 sorun olur derseniz Harem'e inip feribotla sahil yolundan Mahmutbey O-7 bağlantı yolunu kullanarak da çıkabilirim çok da önemli değil aslında.

Bütçem şuan 8000 civarında. Dediğim gibi aslında vitesli tecrübem olmadığı için nmax almak bana daha mantıklı geliyor. Sezon kapanışı fiyat düşerse veya ben bütçeyi artırabilirsem düşündüğüm nmax.

Ekipmanların hepsi hazır kask, mont, dizlik, eldiven. Sadece kış/yağmur için bir de pantolon ve bot koruyucu almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı racingboy53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üsküdar Altunizade'den çıkış yapacağım. 1. köprünün dibindeyim.
    Küçükçekmecenin iç tarafında kalıyor iş yeri sahilden uzak E-5'ten daha yakın o yüzden E-5 ya da TEM dedim.
    Ama tecrübesiz E-5 sorun olur derseniz Harem'e inip feribotla sahil yolundan Mahmutbey O-7 bağlantı yolunu kullanarak da çıkabilirim çok da önemli değil aslında.

Bütçem şuan 8000 civarında. Dediğim gibi aslında vitesli tecrübem olmadığı için nmax almak bana daha mantıklı geliyor. Sezon kapanışı fiyat düşerse veya ben bütçeyi artırabilirsem düşündüğüm nmax.

Ekipmanların hepsi hazır kask, mont, dizlik, eldiven. Sadece kış/yağmur için bir de pantolon ve bot koruyucu almayı düşünüyorum.
    Sizin yerinizde olsam, O-7 Mahmutbey baglantisini kullanmam tecrube kazanana kadar, oldukca hizli arac kullaniyorlar o yolda. Sahil yolundan Kucukcekmece, oradan da Halkali Tren Istasyonu'nun yanindan iceri girerim. Zaman kaybiniz 10dk olur.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yerinizde olsam, O-7 Mahmutbey baglantisini kullanmam tecrube kazanana kadar, oldukca hizli arac kullaniyorlar o yolda. Sahil yolundan Kucukcekmece, oradan da Halkali Tren Istasyonu'nun yanindan iceri girerim. Zaman kaybiniz 10dk olur.

Rota öneriniz için çok teşekkür ederim, söylediğiniz rotayı kullanacağım kesinlikle, bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Bahsettiğiniz rotada tecrübe kazanmak sorun olmaz sanırım anladığım kadarıyla?

Peki böyle bir durum için yaz/kış kullanabileceğim motor öneriniz nedir acaba?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sahilyolunda sagdan gittiginiz surece problem yasayacaginizi dusunmuyorum. Varsin yolunuz uzun olsun daha guvenli olacaksa.

Kendim kullandim, satiyorum diye soylemiyorum (zaten 2 scooterim oldu, cok tecrubeli degilim ben de) ama onerim buyuk jantlarindan, gucunden ve parca kalitesinden dolayi Scarabeo olurdu Butcenizin dahilinde oldugu icin bir arti, kalan parayla da kaliteli eleman alirsiniz.

Ucuz olsun cinli olsun yerine, kaliteli olsun Italyan olsun saglam olsun derim.

Sahilyolunda sagdan gittiginiz surece problem yasayacaginizi dusunmuyorum. Varsin yolunuz uzun olsun daha guvenli olacaksa.

Kendim kullandim, satiyorum diye soylemiyorum (zaten 2 scooterim oldu, cok tecrubeli degilim ben de) ama onerim buyuk jantlarindan, gucunden ve parca kalitesinden dolayi Scarabeo olurdu Butcenizin dahilinde oldugu icin bir arti, kalan parayla da kaliteli eleman alirsiniz.

Ucuz olsun cinli olsun yerine, kaliteli olsun Italyan olsun saglam olsun derim.
    Sanırım tecrübe olmadığından dolayı vitesli bir tavsiyeniz yok öyle anladım yazdıklarınızdan

Benim için önemli olan kışın da rahatlıkla kullanabileceğim, bana sorun çıkarmayacak ve yol tutuşu iyi bir motor olması.
    Daelim Roadwin'e bakmamın nedenlerinden biri de buydu, yol tutuşu konusunda iyi bir motor olduğu söyleniliyor. Tabi daha iyisi vardır ama bütçem dahilinde iyi olanlardan. :D

2014-2015 xmax için bütçe oluşturun bence.

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014-2015 xmax için bütçe oluşturun bence.
    gönül isterki xmax olsun ancak 2014-2015'leri 14.000 civarında geziyor, neredeyse bütçemin iki katı, yani çok zor.

İlk motor olarak Daelim Roadwin ya da Nmax alsam sorun yaşar mıyım ki? Her ikisi için de forumda çok olumlu yorumlar mevcut.
    Ancak yukardaki mesajlardaki gibi sorunum İstanbul içi uzun yol yapacak olmam kışın dahil olmak üzere.

Benim gibi bu tarz tecrübesiz başlayan biri için öneri nedir, sizlerin içinde İstanbulda tecrübesiz başlayan var mı? Varsa ne yapmak gerekir?

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    2016'dan beri İstanbul'da motosikletle işe git gel yol yapıyorum. Günlük yolum en az 40 km en fazla 90 km oluyor ve sürekli TEM kullanıyorum. Biri küçük naked biri 235 KG full çantalı touring olmak üzere iki vitesli motosikletten sonra xmax 300 aldım. Açıkça söylüyorum ki İstanbul içi ulaşım amaçlı kullanımda scooter dışında hiç bir tercihin mantığı izahı yok. Scooter kullanınca motora binmek, inmek, bagaj, yakıt, yağmur, çamur, zincir tamamen dert olmaktan çıkıyor ve başka bir ulaşım şekli düşünemez oluyorsunuz. Bu arada tüm bunlarda xmax 300'ün mükemmel bir scooter olması da etkilidir.

ncx750 ve topcase

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016'dan beri İstanbul'da motosikletle işe git gel yol yapıyorum. Günlük yolum en az 40 km en fazla 90 km oluyor ve sürekli TEM kullanıyorum. Biri küçük naked biri 235 KG full çantalı touring olmak üzere iki vitesli motosikletten sonra xmax 300 aldım. Açıkça söylüyorum ki İstanbul içi ulaşım amaçlı kullanımda scooter dışında hiç bir tercihin mantığı izahı yok. Scooter kullanınca motora binmek, inmek, bagaj, yakıt, yağmur, çamur, zincir tamamen dert olmaktan çıkıyor ve başka bir ulaşım şekli düşünemez oluyorsunuz. Bu arada tüm bunlarda xmax 300'ün mükemmel bir scooter olması da etkilidir.
    xmax 300'ün çok iyi bir motor olduğunu çok duydum ve çok okudum ancak gelin görün ki o kadar bütçeye çıkmamın imkanı yok.
    Bir de İstanbul trafiğinde tecrübesiz olarak xmax 250'yi bile ne kadar evirip çevirebileceğimden şüpheliyim. :D
    Ancak scooter önerinizi dikkate alıyorum. 125'lik çok kafamı kurcalıyor ama 250'liğin daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi bütçeyi oralara çıkarabilirsem.

Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ncx750 ve topcase
    Malesef mümkün değil. :D 30.000-40.000TL civarında makineler. :D

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Joymax iyidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yine 5 para etmeyen ne motor varsa onermisler , adam yrni basloyor illaki satmasi gerekecek scokter nmax vrya xmax disinda hicbiri ise yaramaz yok paraya gider musterisi cikmaz

Ariza yapar parca bulamazsin

Hele aprrila siktraboto demis birisi sen o motoru alacan omur boyu sahibi olacan.... Adamin basini yakma

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı racingboy53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım tecrübe olmadığından dolayı vitesli bir tavsiyeniz yok öyle anladım yazdıklarınızdan

Benim için önemli olan kışın da rahatlıkla kullanabileceğim, bana sorun çıkarmayacak ve yol tutuşu iyi bir motor olması.
    Daelim Roadwin'e bakmamın nedenlerinden biri de buydu, yol tutuşu konusunda iyi bir motor olduğu söyleniliyor. Tabi daha iyisi vardır ama bütçem dahilinde iyi olanlardan. :D
    Honda Surus Egitimi ve ehliyet sinavi disinda vitesli motosiklet kullanmadim. 1,5 yildir scooter kullaniyorum, yaklasik 13000km oldu. Scooter onerilerini vermemin amaci ilk mesajinizda Yamaha Nmax'ten bahsetmis olmaniz.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    n max isini gorur.digerlerine bulasma n max la sehirlerarasi cok surdum hic bir zaman da ezilmedim hız bakimindan yeter ki arkani kolla ve dogru konumlan

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    12.000 TRY Daelim S3 250 Advance alabilirsin, ne ezilirsin ne bagaj derdin olur, ayrıca Roadwin'den de hızlı gidersin ..

Ben de normalde " Japon malı al " geleneğinden geliyorum ama S3, F/P olarak senin için en iyi seçim.

Maalesef Abs'siz alabilirsin ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Joymax iyidir.
    Joymax de zaten xmax bandında geziyor fiyatları ama sanırım tercih edecek olsam yamaha'yı seçerim

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine 5 para etmeyen ne motor varsa onermisler , adam yrni basloyor illaki satmasi gerekecek scokter nmax vrya xmax disinda hicbiri ise yaramaz yok paraya gider musterisi cikmaz

Ariza yapar parca bulamazsin

Hele aprrila siktraboto demis birisi sen o motoru alacan omur boyu sahibi olacan.... Adamin basini yakma

Yani siz ya nmax ya da xmax den şaşmayın mi diyorsunuz?
    Sanırım Daelim için de bakış açınız Apirlla gibi

Honda Surus Egitimi ve ehliyet sinavi disinda vitesli motosiklet kullanmadim. 1,5 yildir scooter kullaniyorum, yaklasik 13000km oldu. Scooter onerilerini vermemin amaci ilk mesajinizda Yamaha Nmax'ten bahsetmis olmaniz.

Anladım teşekkür ederim

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n max isini gorur.digerlerine bulasma n max la sehirlerarasi cok surdum hic bir zaman da ezilmedim hız bakimindan yeter ki arkani kolla ve dogru konumlan
    Nmax ile şehirlerarası yolculuk yapan bir çok insan var evet, ancak tecrübe fazla olmadığı için doğru konumlanma kısmını ne kadar gerçekleştirebilirim bilmiyorum

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.000 TRY Daelim S3 250 Advance alabilirsin, ne ezilirsin ne bagaj derdin olur, ayrıca Roadwin'den de hızlı gidersin ..

Ben de normalde " Japon malı al " geleneğinden geliyorum ama S3, F/P olarak senin için en iyi seçim.

Maalesef Abs'siz alabilirsin ..
    Amacım aslında hızlı gitmek değil, süratli kullanma gibi bir isteğim de yok, sadece ihtiyacım olduğunda gaz açabileceğim ve hızlı tepki verecek bir makine olsun diye düşünüyorum ki ezilmeyeyim
    Sanırım nmaxlerde de alabileceğim modellerde ABS yok zaten, Daelim s3 advancelere bakacağım, tabi bütçeyi 12.000 e çıkarabilirsem

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    13-14Bine 2014 üzeri Joymax bulunabilir diye biliyorum son dönemde ne kadar değişti bilemem tabi.

örneğin,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03213678/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)