Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaliteye boşamı para ödüyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar geçende kuryeci biriyle muhabbet ettim honda innova kullanıyor merek edip sordum hangi yağı kullanıyorsun diye ve SEAHORSE adında bi yağ kullandıgını ve 100.000 km dir aynı yağı kullandıgını söyledi daha motorda yaptırmamış fiyatıda 1 litresi 12-15 tl civarlarında.biraz araştırma yaptım gebze de üretim yapan bir türk firması ve kullanıcılarıda gayet memnun.bendede cub motor var hep castrol kullanırım sizce düşük cc li motorlarda bu tür yağ kullanmanın sakıncası olurmu? Kimbilir piyasada ucuza satılıpda kaliteli olan ne ürünler vardır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    dene kullan belki sende memnun kalırsın.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz arkadaslarla tum motorlarimizda(bmw s1000r,k1300r, mt-07/09/xj6 f) 4-5 aydir Speedol kullanmaya basladik. Onerdigimiz herkes inanilmaz memnun.

Orijinalde Amerikan markasi ama bir suredir Kocak petrol bunyesinde ve kalitesine laf soyletmiyoruz pek. Cok iyi cunku cok.

Fiyati aslinda Turk firmasi olmasina ragmen cok ucuz sayilmaz aslinda ama hakediyor.
    tinerci ve Bisnev99 bunu beğendiler.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Performansi düsük motorlarda yag kalitesi önemli degil..(misal 1200cc hacim olup yanliz 40ps üretebilen eski tip motorlar gibi)
    yüksek devir , yüksek isi ve yüksek sIkIstIrmali motorlarda ne yazikki önemli (misal 250cc hacimle 45ps üretebilen cross gibi)

Bence motosikletinize 20bin lira saydiysaniz ,20 liralik fark icin hic riske girmenin anlami yok...

saygilar
    ozanturk, oggomoggo, gokberk6426 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    @Vmaxxx sana katılıyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    olayla ilgisi yok ama mesela ben kullandığım arabaya pirelli yerine petlas taktım ve çok memnun kaldım.
    mgora, F54 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz arkadaslarla tum motorlarimizda(bmw s1000r,k1300r, mt-07/09/xj6 f) 4-5 aydir Speedol kullanmaya basladik. Onerdigimiz herkes inanilmaz memnun.

Orijinalde Amerikan markasi ama bir suredir Kocak petrol bunyesinde ve kalitesine laf soyletmiyoruz pek. Cok iyi cunku cok.

Fiyati aslinda Turk firmasi olmasina ragmen cok ucuz sayilmaz aslinda ama hakediyor.
    Face grubunda Speedol yağı soracaktım ben de. Mt 07 için hangi Speedol yağı önerirsiniz?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende motul un yarı sentetik yağına 40 tl verenlere hastayım

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Face grubunda Speedol yağı soracaktım ben de. Mt 07 için hangi Speedol yağı önerirsiniz?
    Speedolun 3 yagi var Mt-07 uyumlu. Motul bilenler icin kiyaslayarak anlatayim:

1- Power Street (Motul'un 3100 ve 5100 serisine esdeger full sentetik yag)
    2- Pro Street (Motul'un 7100 ve 300v serisine esdeger full sentetik yag)
    3- Pro GP (Gene full sentetik performans yagi)

Ben ikisini de MT-07imde kullanmistim, 09da da bir arkadas pro street versiyonunu kullaniyor.

Mtlerde malum vitesler biraz traax dronks diye gecer. Speedolden sonra tereyagi gibi oluyor.

Motul de bolca kullanmistim, Yamalube ile arasindaki farki sadece en pahali olan 300V ile biraz hissetmistim ki o da essek yukuyle para. Digerlerinde hic bir numara gormemistim.

Bugun de en son Barodi'nin XJ6 Diversion'inda Pro GP kullandik, sevdi baya!

Bu arada grup olarak indirimli aliyoruz, dusunecek olursaniz haber edin
    tinerci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Speedolun 3 yagi var Mt-07 uyumlu. Motul bilenler icin kiyaslayarak anlatayim:

1- Power Street (Motul'un 3100 ve 5100 serisine esdeger full sentetik yag)
    2- Pro Street (Motul'un 7100 ve 300v serisine esdeger full sentetik yag)
    3- Pro GP (Gene full sentetik performans yagi)

Ben ikisini de MT-07imde kullanmistim, 09da da bir arkadas pro street versiyonunu kullaniyor.

Mtlerde malum vitesler biraz traax dronks diye gecer. Speedolden sonra tereyagi gibi oluyor.

Motul de bolca kullanmistim, Yamalube ile arasindaki farki sadece en pahali olan 300V ile biraz hissetmistim ki o da essek yukuyle para. Digerlerinde hic bir numara gormemistim.

Bugun de en son Barodi'nin XJ6 Diversion'inda Pro GP kullandik, sevdi baya!

Bu arada grup olarak indirimli aliyoruz, dusunecek olursaniz haber edin
    Bu yorumdan sonra dusuncem kesinleşti. Ay içinde ya da Mart ilk haftası iletişime geçeceğim. Aynı zamanda "gitarcı Hakan'ın"da arkadaşıyım oradan da küçük bir indirim olur mu ki

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumdan sonra dusuncem kesinleşti. Ay içinde ya da Mart ilk haftası iletişime geçeceğim. Aynı zamanda "gitarcı Hakan'ın"da arkadaşıyım oradan da küçük bir indirim olur mu ki
    Haha olur olur
    tinerci bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    motul ve ipone iyice havaya girdi litresi 50 tl ye dayandı ben yarın motoru servise götürsem castrol var litresi 25 tl idi ondan koydururum motoruma , castrol candır ,birde önemli olan markadan çok erken yağ değişimidir bana göre mesela benim motora servis 1.000,6.000 ve 12.000 km de bakıma gel diyor ben 1.000 ve 2650 km de yağı değiştirdim bir sonraki bakıma 6.000 km de ondan sonra motor bende olursa 3.000 km de bir gideceğim
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Bu arada benden duymus olmayin ama Motul fiyatlari biraz daha ucacak. Sebebi Motul distributorlugu artik KMA'da degil cunku Motul 2 ay once kendi gelerek devraldi. Devraldi fakat kesinlikle motosiklet sektorune yatirim yapmayi dusunmuyor, otomobile agirlik veriyor su an. Tabi gene bu yuzden motorunuza motul yag almak istediginizde bu konuda bir muhatap yok.

Dolayisiyla piyasada Motul yok, olanlar da stoktakilerini eritenler.

Motosikleti
    Bu arada benden duymus olmayin ama Motul fiyatlari biraz daha ucacak. Sebebi Motul distributorlugu artik KMA'da degil cunku Motul 2 ay once kendi gelerek devraldi. Devraldi fakat kesinlikle motosiklet sektorune yatirim yapmayi dusunmuyor, otomobile agirlik veriyor su an. Tabi gene bu yuzden motorunuza motul yag almak istediginizde bu konuda bir muhatap yok.

Dolayisiyla piyasada Motul yok, olanlar da stoktakilerini eritenler.
    keyifleri bilir ben her ne kadar 4 silindir motorum olsa da litresi 50 tl vermem o yağa ,ayrıca bu Speedol u kim satıyor motosiklet yağı ile ilgili internette fiyat bilgisi bulamadım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyifleri bilir ben her ne kadar 4 silindir motorum olsa da litresi 50 tl vermem o yağa ,ayrıca bu Speedol u kim satıyor motosiklet yağı ile ilgili internette fiyat bilgisi bulamadım
    Speedol distributoru KMA oldu, Motul gidince Speedol geldi

Motosikleti
    Speedol distributoru KMA oldu, Motul gidince Speedol geldi
    KMA nın sitesinde de yok fiyat bilgisi http://www.balatauzmani.com/speedol-...tLwaAk658P8HAQ ve http://urun.n11.com/yag/speedol-powe...Q&gclsrc=aw.ds 35 tl pahalı geldi bana

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    100000 mi o ben mi yanlış okudum,gözlerimi ovuşturuyorum.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur perakende fiyati o sekilde Speedol yaglarin. Litresi 41 lira en pahalisi(Pro GP). Mutlaka deneyin ama bir kez.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    1. Hiç bir motor yağı yüz bin km kullanılmaz

2. Sürücünün motor yağından memnun kalmış olması çok bir şey ifade etmez. Motordan çıkan kullanılmış yağ laboratuara yollanır, yağ işini ne kadar doğru yapmış ortaya çıkar.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Hiç bir motor yağı yüz bin km kullanılmaz

2. Sürücünün motor yağından memnun kalmış olması çok bir şey ifade etmez. Motordan çıkan kullanılmış yağ laboratuara yollanır, yağ işini ne kadar doğru yapmış ortaya çıkar.
    100bin kullanmamış ki 100bine kadar kullanmış

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)