Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soft customize edilmiş Buccaneer V2 250i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Elinize sağlık bence çok hoş olmuş. Tek gözümü tırmalayan egzoz. Oda belki mat siyah falan olsa çok daha hoş olurdu ama bu hali bile gayet hoş olmuş.
    atalayalper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiliz bayrağı orada tamamen bir konsept amacıyla bulunmakta. Bir ekstra sempati duyma durumu yok ayrıca olsa da zaten kime ne? İsteseydim tamamen motoru britanya bayrağı ile kaplardım neden bu tür anlamsız detaylar sizin gibi üyeleri rahatsız ediyor ki? Nereden ne sonuçlar çıkarıyorsunuz Allah aşkına.
    Şimdi şöyle bir durum var. Burası bir forum sitesi ve değişiklikler yaptığın motosikletini sen paylaştın.

İnsanlar fikirlerini söyleyecek. Her insanın beğenisi ya da eleştirisi kendisini bağlar. Senin bu beğeni ve eleştirilerden kendi yararına olanı alıp fikir edinmen gerekir.

Ben de kendime göre eleştirmiştim. Cevabın yukarıdakinden çok farklı değildi, niyet aynıydı. Yani benden ya da diğer yorum yazanlardan bir şeyler öğrenmeye açık olmalısın.

Sadece beğeni almak için burada paylaştıysan yanlış yerdesin.
    İnstagram'da paylaş. Orada herkes bir şeyleri beğeniyor.

İyi niyetle yazıyorum bunları.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiliz bayrağı olmasaymış karakteri eksik kalacakmış, böyle çok karakterli bi motor olmuş hakkaten.
    İngiliz bayrağı yakışmamış. Bunu gördüğümde benim aklıma gelen sömürgeci bir devletin geçmişte günümüzde insanlığa çektirdiği acılardan başka bir şey değil.
    Ben olsam aşağıdaki logoyu denerdim;

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu hiç olmaz işte kombinesi olan fanatik bir galatasaray taraftarıyım çünkü takılmayın bayraklara, logolara bir kere daha söylüyorum bu bir sempatinin dışa vurumu değil yahu ne sömürgesi ne acısı lütfen arkadaşlar.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hayırlı olsun çok şık olmuş, Kesinlikle orjinal aynalar ile oynanması gerek bu motorda direk ayrı hava katıyor
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Yazdım ya her türkü olumlu / olumsuz yoruma açığım diye. Fakat şekillere görsellere bayraklara takılmayın bu bir konsept beğenenler kadar tabi ki beğenmeyen de olacaktır yapılan yorumları illa ki dikkate alıyorum herkese teşekkür ederim ama işin ucunu İngiliz seviciliğine çıkartan da cevabını alacaktır.

Bu alet çinli üretici tarafından bildiğin triumph bonneville'den ilham alınarak üretilmiş büyük ihtimalle. 59 rakamı da zaten 1959 yılında ilk olarak üretilen Bonneville modelinden geliyor. Bırakın isteyen istediği yere istediğini yapıştırsın gerçekten gerek yok. Bunun eleştiri kabul etmemekle falan bir ilgisi yok. Vizyonunuzu geniş tutun milliyetçilik ise konu milliyetçilik dersi veririm konuları başka yerlere çekmenin hiç gereği yok. Şurada hepimizin buluştuğu ortak bir payda var o da iki teker sevdası.. Bunun dışındaki konularla ilgilenmek hepimiz için zaman kaybı. Tekrar herkesin yorumları için teşekkür ederim herkesin yorumu benim için ayrı ayrı değerli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Turk bayragi koy desek koymasın
    Ya hak 2023 bor fetih marsi mp3
    zekeriyaimam bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yorum icin koyulan bir motora eleştiri her noktadan gelebilir. Bu grenaj da olabilir sticker da egzoz da.

Bu nedenle eleştirileri kabul etmek daha sağlıklı olacaktır. Tabi forum olarak ingiliz zımbırtısı koydun diye ingiliz muhipleri cemiyetindenmişsin muamelesi yapmamamız gerekir o da ayrı bir konu.

ancak yuakrdaki arkadaşa katılıyorum, şanlı kartalımızın beşiktaşımızın logosunu koy

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Çok güzel çok ayarında bir dokunuş olmuş. Eline sağlık.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Teşekkür ediyorum

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sele kaplaması parlak siyah deri olsa daha güzel görünebilir.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Tabiri caizse cıncık gibi olmuş

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    - Arka camurluk biraz kisaltilabilir
    - On amortisorlerdeki korukler iyi gorunmuyor, daha once bir arkadasin onerdigi amortisorler cok basarili idi. (Daryl's Bike)
    - Egsoz degistirilebilir ya da (adinin ne oldugunu bilmedigim) seritlerle sarilabilir.

Benim onerilerim bunlar olurdu.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Motoruna ingilizler gibi aşağılık bir milletin bayrağını yapıştıracak adam milliyetçilik dersi verecek son kişidir. Sen onu kendi fikrince konsept olsun diye koymuş olabilirsin ama bu fikir sadece seni bağlar, onu görenlerin ne düşüneceğine sen karar vermiyorsun. Bunu ben böyle düşünmüşsem benim gibi düşünecek pek çok insan da olacaktır.

Allah aşkına ingiliz bayrağı ile konseptin ne gibi bir bağlantısı var. Bu tamamen celladına aşık olmaktır. Hiç bir ingilizin, bir italyanın, bir fransızın aracına türk bayrağı yapıştırdığını gördün mü? Adamlar okul öncesi dönemden itibaren Türk ve Müslüman düşmanlığı ile yoğuruluyor. Avurstralyadaki cami katliamı sonrası pek çok avrupa ülkesinden ve özellikle de ingiltereden yapılan yorumları görmezden gelmeyin.

Beğendim dostum, harika olmuş yazsaydım ağzını gere gere teşekkür cümleleri kurardın yukarıdakilere yaptığın gibi.

BEĞENMEDİM! Üzerinde ingiliz bayrağı olan hiçbir şeyi de beğenmiyorum, beğenmeyeceğim, çocuklarımı da bu şekilde yetiştireceğim. Benim değerlerim bunu gerektiriyor, sizin değerleriniz farklı ise de bu sizi bağlar. Kimsenin benim ne düşüdüğümü yargılamaya yorumlamaya hakkı yok.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Dr Aequitas, istediğiniz gibi elbette düşünebilirsiniz, en doğal hakkınız. Bununla birlikte keşke (nedense Türkçe değil de) "Latince" seçmiş olduğunuz ve eşitlik / denklik / adalet anlamına gelen rumûzunuz da düşüncelerinizle (hem dili hem de anlamı itibarıyla) uyumlu olsaymış da Türk (ve Müslüman) olmayan bir İngiliz, İtalyan (bu milletin tarihsel dili Latincedir) veya Fransızın da sizin milletiniz ve dininiz hakkında (yanlış olsa dahi) sizinkine paralel duygular besleyebileceklerinin hakkını verebilseymişsiniz...
    Sizin keyfiniz nasıl Latince bir rumûz kullanmanıza izin veriyorsa başkasının keyfi de motosikletine bir İngiliz bayrağı yapıştırmasına izin verir herhalde?
    atalayalper ve espresso bunu beğendiler.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoruna ingilizler gibi aşağılık bir milletin bayrağını yapıştıracak adam milliyetçilik dersi verecek son kişidir. Sen onu kendi fikrince konsept olsun diye koymuş olabilirsin ama bu fikir sadece seni bağlar, onu görenlerin ne düşüneceğine sen karar vermiyorsun. Bunu ben böyle düşünmüşsem benim gibi düşünecek pek çok insan da olacaktır.

Allah aşkına ingiliz bayrağı ile konseptin ne gibi bir bağlantısı var. Bu tamamen celladına aşık olmaktır. Hiç bir ingilizin, bir italyanın, bir fransızın aracına türk bayrağı yapıştırdığını gördün mü? Adamlar okul öncesi dönemden itibaren Türk ve Müslüman düşmanlığı ile yoğuruluyor. Avurstralyadaki cami katliamı sonrası pek çok avrupa ülkesinden ve özellikle de ingiltereden yapılan yorumları görmezden gelmeyin.

Beğendim dostum, harika olmuş yazsaydım ağzını gere gere teşekkür cümleleri kurardın yukarıdakilere yaptığın gibi.

BEĞENMEDİM! Üzerinde ingiliz bayrağı olan hiçbir şeyi de beğenmiyorum, beğenmeyeceğim, çocuklarımı da bu şekilde yetiştireceğim. Benim değerlerim bunu gerektiriyor, sizin değerleriniz farklı ise de bu sizi bağlar. Kimsenin benim ne düşüdüğümü yargılamaya yorumlamaya hakkı yok.
    gardaşım sen neden köpürdün ya

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gardaşım sen neden köpürdün ya
    Muhtemelen kızgınlığın ingilizlerin çok masumun canını yakmış olmasıyla alakası var.
    Açıkçası ingiliz bayrağı benim de ilk dikkatimi çekenlerden oldu. Olay çıksın istemedim çünkü belli ki motosikletin sahibi için o bayrağın orada olması kötü düşünceler(sömürge, ezilen halklar) getirmiyor akla. Daha doğrusu motosikletin sahibi o bayrağın orada olmasında sıkıntı görmüyor gibi. Bu durumda muhtemelen denilecek şeyler onun için çok anlam ifade etmez diye düşündüm.

Ama yine de malumunuz o aleti bu ülkenin yollarında sürecekseniz bilmenizi isterim ki hoş olmayan tepkiler alabilirsiniz. Malumunuz kendi son bir kaç yüzyılda yaptıkları hoş olmayan şeylerle bilindiklerinden, bayraklarını görenler o hoş olmayan şeyleri hatırlayıp haklı olarak rahatsız oluyorlar. Sonuçlar bayrak ağır anlamlar taşır. Belirli değerleri temsil eder. Rahatsız olanlar rahatsız olmakta haklılar zannımca.
    Mesela ben yolda görsem git bu bayrağı onların ülkesinde taşı(aracında taşı) diye düşünürdüm herhalde. Ama aynı toplumun insanları olarak tartışmayı pek sevmiyorum, o yüzden herhalde bir şey demez sadece içimden geçirirdim.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya hocam motor adamın istediğini koyar oraya bence kasılmaya gerek yok bu kadar

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tavsiyeler için çok teşekkürler. Egzoz'a sarılan şerit halindeki bezlerin ismi amyant bezi. Yanmaz özellikte ve etrafındaki diğer ekipmana ısıyı iletmiyor 14.000 dereceye kadar ısıya dayanıklı fakat solunması inanılmaz derecede tehlikeli solunum yolu ile vücuda girerse Mezotelyoma ve Asbestos hastalıklarına neden oluyor ki ölümcül hastalıklar. Bu uygulamayı egzozlarına yapacak arkadaşları bir daha düşünmeleri konusunda uyarmış olayım.

Ön amortisör körüğü konusunda nokta atışı fikir verebilecek varsa tavsiyelere açığım. Daha az aralıklı bir körük sanki dediğiniz gibi daha iyi durabilir. Denemek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler