Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOSİKLET HIRSIZLARINI DEDEKTİF GİBİ BULAN VATANDAŞ

Motovento
    REKLAM ALANI
    afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Az önce okudum çok garibime gitti, ne yazık ki polisimiz motosiklet hırsızlığı konusunda çok pasif direk olarak ''unutun'' diyorlar. Vatandaş polisten umudu kesince kendisi bulmuş çalanları umarım motosikletinide tek parça bulabilir.

https://eksisozluk.com/istanbulda-mo...5684?a=popular

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce okudum çok garibime gitti, ne yazık ki polisimiz motosiklet hırsızlığı konusunda çok pasif direk olarak ''unutun'' diyorlar. Vatandaş polisten umudu kesince kendisi bulmuş çalanları umarım motosikletinide tek parça bulabilir.

https://eksisozluk.com/istanbulda-mo...5684?a=popular
    helal olsun ancak kendıne fayfası olmamıs adamın; öteki motor sahibi ucuz yırtmış.

o değilde işinde gücünde aile babası adamsın; hırsızlık niye yaparsın.

daha dogrusu hırsızlık neden yaparsın ne oldugun fark etmez
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Okurken sinir krizi gecirmemek elde deyil burdan türk yasasına bu hırsızlık icin yapilan kolayligi hangi vatan evlatlarınin onayladi okuttugu ogretmeni hepsine kucak dolusu anladiniz siz onu.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben kendi motorumu bulup hırsızı teslim etmeme rağmen polis bu siyah renk seninki maviymiş(yanmaz mat siyah boya ile boyanmış alel acele) senin hırsız olmadığını nerden biliyim diye beni suçlu ilan etmişti ki ruhsattaki yazan şasi ve motor noyu gösterip söylememde fayda etmemişti

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Maalesef Bu tarz dünya kadar örnek var,oyüzden eşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın arkadaşlar. 3 tane sağlam kilitle motorumu kilitlememe rağmen,gece rahat uyuyamıyorum:(

Motosikleti
    MT 25
    bir kampanya başlatıp protesto etmek lazım
    Geçenlerde okuduğum tuzukte motosikletlerin araba gibi kapalı olmamasından mahremiyeti etkilemedigi için hirsizlik sayilmadigi yonunde Resmen Yasal Hırsızlık başlıklı bir kanun vardı ilgili arkadaşlar varsa aydınlatsınlar bizi.

Umarım bu arkadaşlar yaptıkları yüzünden ceza almazlar.
    HRider bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bizde mi bu işe girsek cezası yok gibi oturduğumuz yerden para oh mis

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde okuduğum tuzukte motosikletlerin araba gibi kapalı olmamasından mahremiyeti etkilemedigi için hirsizlik sayilmadigi yonunde Resmen Yasal Hırsızlık başlıklı bir kanun vardı ilgili arkadaşlar varsa aydınlatsınlar bizi.

500 lira trafik sigortası öde, ötv öde, mtv öde, köprü ve otoyol parası öde ama çalındığı zaman hırsızlık sayılmasın. Ne güzel iş yaa.
    bursalıali bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Vay arkadaş çıldırmamak elde değil

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Bulabildiğim kadar birşeyler okudum, anladığım nitelikli hırsızlık olmadığı için cezası 2 yıl altı oluyor, bu durumda tutuksuz yargılanma ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi falan mümkün, yani caydırıcı değil. Ancak sabit bir yere kilitlendi ise veya kapalı bir yerde muhafaza edilirken kapı cam kırma şeklinde çalınırsa nitelikli hırsızlık oluyor-muş.

Yanlış anlamış olabilirim, bir hatam varsa bilenler düzeltır...

Bir daha diyorum bir oluşum olsun biz aidatımızı verelim onlar bu hırsızları paketleyip cezalarını versin.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar,bütçenizin bir kısmını kilide,zincire vs ayırın lütfen. Benimkini de çalmaya yeltendiler,sağ olsun komşum görmüş de bağırınca kaçmışlar. Şuan motorumu kapalı bir yere koyduğum halde,zincirliyorum ve iki tekerine de disk kilidi takıyorum.

Dükkanı belli, gidicen karısını, küçük kızini kaldirican, o korku onlara ömür boyu yeter, travma yaşatacaksin. Bu ülkede Adaleti kendimiz saglamamiz gerekiyor.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulabildiğim kadar birşeyler okudum, anladığım nitelikli hırsızlık olmadığı için cezası 2 yıl altı oluyor, bu durumda tutuksuz yargılanma ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi falan mümkün, yani caydırıcı değil. Ancak sabit bir yere kilitlendi ise veya kapalı bir yerde muhafaza edilirken kapı cam kırma şeklinde çalınırsa nitelikli hırsızlık oluyor-muş.

Yanlış anlamış olabilirim, bir hatam varsa bilenler düzeltır...
    Öyle ki nitelikli hırsızlık olsa bile bulabilene aşk olsun

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Klasik laftır ama söyleyecem Tek çare var ŞERİAT. Kes bakalım hırsızın bir elini bir daha yapabiliyorlarmı bir daha yada diğerleri böyle bir ceza karşısında.

Hırsız ile aynı anda karakola girsek hırsız bizden önce çıkar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sacmalıga bak

kredi cekip motor alacagına çal diyorlar insanlara resmen
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)