Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBX 750

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    Merhabalar uzun süredir baktığım bir motorsiklet cbx 750 bu motorsikleti alıp cafe racing yapma düşüncesindeyim hem motorsikletle uğraşmayı sevdiğimden hemde elimi bu işlerde geliştirmek istememden dolayı. motorsiklet güç olarak çok iyi diye düşünüyorum. pekala gelelim soruma bu motorsikleti aldıktan sonra yaşayabileceğim sıkıntılar neler. cbx750 sahiplerini aradığımda motorsikletten ses geliyor bende yatırdım daha büyük sıkıntılara mahal vermemek için deniliyor. bazıları zaten 3 4 yıldır yatıyor bu tur motorsikleti almak doğrumudur ne gibi sorunları olur. motorsiklet ustası ile konuştuğumda motorsikletin krankı ve karbiratörü sorunlu ise çok pahalıya patlar deniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dukars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar uzun süredir baktığım bir motorsiklet cbx 750 bu motorsikleti alıp cafe racing yapma düşüncesindeyim hem motorsikletle uğraşmayı sevdiğimden hemde elimi bu işlerde geliştirmek istememden dolayı. motorsiklet güç olarak çok iyi diye düşünüyorum. pekala gelelim soruma bu motorsikleti aldıktan sonra yaşayabileceğim sıkıntılar neler. cbx750 sahiplerini aradığımda motorsikletten ses geliyor bende yatırdım daha büyük sıkıntılara mahal vermemek için deniliyor. bazıları zaten 3 4 yıldır yatıyor bu tur motorsikleti almak doğrumudur ne gibi sorunları olur. motorsiklet ustası ile konuştuğumda motorsikletin krankı ve karbiratörü sorunlu ise çok pahalıya patlar deniyor.
    Türkiye'de bu tarz işlere girmek böyle büyük motosikletler için çok risklidir hocam paranız ve zamanınız çoksa ve ekstra bir motorunuz daha varsa yapabilirsiniz. Onun haricinde bence hiç bulaşmayın

Motosikleti
    ZX6-R
    param fazla yok ama ne bileyim çokmu uğraştırır ustaya götürsek fantazi yapıyor fiye fazla fiyatmı söyler

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bahsettiğiniz O ilanı gördüm galiba 5 yıldır yatıyor yazmış fiyatıda 5000 lira civarına alınır. Üstüne harcayacak bir 10-15 daha varsa alabilirsiniz ama kendiniz yapmanız lazım. Motoru açıp dağıtacak Bilginiz ve tecrübeniz yoksa hiç bulaşmayın üzer. Daha bunun tesisatı, boyası birsuru şeyi var uzun ve maddi açıdan yorucu bir süreç olur. Paranız varsa hiç düşünmeyin alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Açıkçası 5800 TL'lik ilan çok dikkatimi çekti. Kenarda duran harcasam canıma dokunmayacak bir 15 binim olsa en ufak parçasına kadar değiştirip ömürlük binerdim

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Yurtdışında bu işleri yapanları görüp aldanmamak lazım, biz de 3 ay parça beklersin yurtdışından. Verdiğin para ve vergiyle tek parçanın fiyatı normalinin 7-8 katına denk gelir.

Maalesef ülkemizde alt motor çeşitliliği olmadığından aradığınız parçayı kolay kolay ve ucuza bulamıyorsunuz. Usta bile bilmiyor motorun ne olup olmadığını.

Ayağa kaldırıp yürütsen bile benzin ve işletim masrafları cebini yakar.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Forumda en son bu şekilde ZX9 alan biri vardı sanırım. Motorun içi boş çıkmıştı
    Çok para harcarsın minimum 10.000TL diye tahmin ediyorum. Onla da kalmaz ilerledikçe daha fazla sorun çıkartır.

Diğer ilanlara bakıyorum 15.000TL civarında fiyatlar yazılmış hala eksiklikleri var diyor. Bunlar size ufak gelir fakat topladığında yine 3-4.000TL.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    ZX6-R
    peki söyle yapsam mekaniğinde sorun olmayan bir motorsiklet bulsam sadece boya dizaynı eksık olsa orasını burası kesmek bana kalsa mekaniği ile uğraşmasan çok uğratırırmı ? boya ve kesim işini kendım yapabilirim ön amörtisörü ters amörtisör alsam mesela hyosung un gt250 ön amörtisörunu taksam farını cafe racing yapsam arka amörtisörleri kessem orta amörtisör kalsa 1 de boya atsam. almaz mı ya şöyle 5 ila 8 bin tl motorsiklet ile beraber ömürlük binerim süpper olur hem güzel görünür hem güçlü olur lastiklerine en az 180lik yaparsam geniş lastik geriye sadece deri çeket almak kalır

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    O yaştaki bir motosikletin mekaniğinde eksik olmama diye bir durumu olmaz. Her amortisor her motora olmaz, hele hele gt250 amortisoru hiç olmaz.

Bu işlerde para kıstası olmaz. Paran varsa ne gerekiyorsa yaptırırsın, yoksa ilanlardaki gibi yarım yamalak bir ucube iş çıkar.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Jawa 350 al istediğin gibi oyna. O yaşta sorunsuz motor bulmak zor. Bulsanda iyi anlaman lazım. Parça bulmak yerine uydurabilecek beceri lazım. Arkadaşımda kawasaki z400f var mesela. Bi çok parçayı kendi yaptı. Pistonu cgnin kullandı. Üst kapakla oynadı vs. Orjinal parça ile uğraşsa işin içinden çıkamazdı. Depo ölmüş jawa 350 deposu taktı. Koltuğu kendi yaptı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yaştaki bir motosikletin mekaniğinde eksik olmama diye bir durumu olmaz. Her amortisor her motora olmaz, hele hele gt250 amortisoru hiç olmaz.

Bu işlerde para kıstası olmaz. Paran varsa ne gerekiyorsa yaptırırsın, yoksa ilanlardaki gibi yarım yamalak bir ucube iş çıkar.
    Amörtisör en basit iş. Sağlam bi tornacı ile her türlü halledilir. Ama blok işi sıkıntı.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet benim para kıstasım var öyle kenarda durunca sorun teşkil etmiyecek bir mebla ile bu işi yapmak istiyorum en fazla 8bin tl bütün işçilik mekaniği ile yapmak istiyorum bu yüzden biraz riskli iş ama siz bilen arkadaşlara soruyorum elektronik komple çekilde mesela ne kadar isterler üst kapak yaptırsam ne kadar isterler gerçekten o kadar çok fazla rakamlar isterler mi yoksa at öyle 3 5 birşey mi derler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jawa 350 al istediğin gibi oyna. O yaşta sorunsuz motor bulmak zor. Bulsanda iyi anlaman lazım. Parça bulmak yerine uydurabilecek beceri lazım. Arkadaşımda kawasaki z400f var mesela. Bi çok parçayı kendi yaptı. Pistonu cgnin kullandı. Üst kapakla oynadı vs. Orjinal parça ile uğraşsa işin içinden çıkamazdı. Depo ölmüş jawa 350 deposu taktı. Koltuğu kendi yaptı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Amörtisör en basit iş. Sağlam bi tornacı ile her türlü halledilir. Ama blok işi sıkıntı.
    bende onu yapmak istiyorum kaynak yapabilen arkadaşlarım torna freze yaptırabileceğim tanıdıklarım var elimden kesme biçme uydurma işleride gelir boyasınıda ben atarım zımparasınıda ben yaparım. 4 silindirli bir motorsiklet yapmak istiyorum önerilere bu konuda açığım jawa 2 silindir diye biliyorum. motorunda karbiratöründe sorun olmasın geresini her türlü kendim haledeceğime inanıyorum daha önce böyle bir deneyimim yok ama müh. olarak bir fabrikada çalışıyorum az çok anlarım. belki bu vesile ile ileride cafe racing yapmak isteyen arkadaşlarada öncü olurum kim bilir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 Silindir cafe racer yapabileceğin çok seçenek yok, olabilecek seçenekler de çok mantıklı değil. 4 Silindir sevdanızdan vazgeçebilirseniz, Honda Cbf 250 veya Cbx 250, 250 cc kesmez diyorsan Kawasaki Er-5 tarzı bir motor alarak işe başlamak daha mantıklı gibi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Youtube de bmco diye bir cafe racer kanalı var. Onun videolarını izleyerek ne nasıl yapılır bayağı fikir sahibi olursunuz. Bir de racer tv var onda da bir tanesinden bahsetmişti sanırım. Bu kanalda ne nasıl yapılır yok ama neyin parçası neye uydurulmuş bir ton olay var. Bence bir bakın. Bol bol youtube ve ingilizce forum sizi bekliyor.

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Silindir cafe racer yapabileceğin çok seçenek yok, olabilecek seçenekler de çok mantıklı değil. 4 Silindir sevdanızdan vazgeçebilirseniz, Honda Cbf 250 veya Cbx 250, 250 cc kesmez diyorsan Kawasaki Er-5 tarzı bir motor alarak işe başlamak daha mantıklı gibi.
    yok abi ya 4 silindir olmassa olmazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube de bmco diye bir cafe racer kanalı var. Onun videolarını izleyerek ne nasıl yapılır bayağı fikir sahibi olursunuz. Bir de racer tv var onda da bir tanesinden bahsetmişti sanırım. Bu kanalda ne nasıl yapılır yok ama neyin parçası neye uydurulmuş bir ton olay var. Bence bir bakın. Bol bol youtube ve ingilizce forum sizi bekliyor.
    2 kanalada üye oldum zaman buldukca bakacağım ilk izlenimim güzel bilgi alabileceğim türden gibi teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)