Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 500r'ı cbf 150 den daha rahat kullanmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadiRR s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba, son zamanlarda kafama takılan bir problemi sizlere danışmak istiyorum belki mantıklı bir açıklama bulurum. Problem şu ki cbr500'ü cbf 150 den daha rahat kullanıyorum dar alanda dönüş, dar aralardan geçiş her anlamda daha rahat kullanıyorum sizce de bir tuhaflık yok mu? motosikletin depo tasarımı ve daha iyi kondisyona sahip olması olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir amca vardı. 66 yaşında S1000RR sürüyordu. Motorun üzerine yatılmış pozisyonda çok daha rahat ettiğini söylüyordu. Kişiden kişiye değişmesi normal sanırım o yüzden.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Kesinlikle kişiye gore değişiyor,mesela ben naked motorla dönemiyorum,viraj alamıyorum,gidonu kocaman geliyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt07deki keyfi bulamadım hiçbir motorda şahsen
    sdirer bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Aynı şey bana da olmuştu. R25, MT den daha rahat gelmişti.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    tekerlerden oluyor bence arka tekerin geniş olması , ön tekerin güven vermesi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İlginçmiş clip-on'larla daha rahat dönme hissi. Halbuki geniş gidonla kontra vermek çok daha kolay...

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçmiş clip-on'larla daha rahat dönme hissi. Halbuki geniş gidonla kontra vermek çok daha kolay...
    bu d0ru. Ama işte alışma meselesi

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Bende de benzeri oldu CBF ve MT07 arasında. Benim nacizane fikrim CBF'in gaz kolu çok hissizdi, çok boşluk vardı. Gazı tam kapattıktan sonra tekrar açmaya başladığımda ne zaman tekrar ivme verecek hiç bir fikrim olmuyordu.

kadiRR s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kontra vermekten ziyade daha fazla güven verdiği için kontrayı emin bir şekilde yapmam da olabilir. genelde olan birşeymiş zaten yorumlara bakılırsa cbf 150 ile başlayan adam benim gözümde çok ciddi saygı kazandı cbf kullandıktan sonra açıkçası. Gaz tepkisi dengesiz gidon hakimiyeti vasat motor çok uzun naçizane fikrim o dengesizlikte bir motosikleti sanayideki ustalar bile yapar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aslında mevzu kaldıraç etkisi; geniş gidonda daha az kuvveti daha uzun bir yay çizerek uyguladığınız için yatırması ve uygulanacak kontranın miktarını ayarlamak daha kolay. Ayrıca elcikler omuz genişliğinde olduğu için daha doğal bir duruş var. İşte ilk clip-on'la başlayan onda rahat ediyor, diğerinde başlayan diğeri ile... Ama objektif bakılırsa naked'lardaki gidon daha rahat.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı kadiRR s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, son zamanlarda kafama takılan bir problemi sizlere danışmak istiyorum belki mantıklı bir açıklama bulurum. Problem şu ki cbr500'ü cbf 150 den daha rahat kullanıyorum dar alanda dönüş, dar aralardan geçiş her anlamda daha rahat kullanıyorum sizce de bir tuhaflık yok mu? motosikletin depo tasarımı ve daha iyi kondisyona sahip olması olabilir mi?
    ağırlık dağılımı ile ilgili olabilir.
    kadiRR s bunu beğendi.

Güçlü motor daha rahat kullanılır bence. Mesela mt 07 gaz vermeden kalkıyordu. Cbr250 ile bazen gaz vermekte zorlandığım durumlarda güçlü bir motor olsa bu sıkımtıyı yaşamam. Tam anlatamadım ama sadece debriyaj ile hareket etmek bir çok kolaylaştırıyor motor sürmeyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)