Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tech 90 level 2 sırt koruma yırtılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Dostlar selamlar.Yazlık ve kışlık montun içinde kullandığım 3-4 aylık olan bu korumanın geçtiğimiz günlerde yırtıldığını farkettim.Sizce bu durum normalmi?, özellikle tech90'ın bu level2 korumasını kullanan dostların fikirlerini bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    level 2 korumanın bu şekilde yırtılması çok ilginç. Level 1 olsa çok sıkı katladığınız için yırtılma yapabilir fakat level 2 nin böyle yırtılması bana normal gelmedi. Üretim hatası olabilir. Zaten üretici firma türkiye arayıp danışın yönlendirme yapacaklardır.
    sandıkçı bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    6 yaşında sırt koruması var, daha hiçbir deformasyon yok. Bir anormallik var. Acaba montunuzu makineye atıp sıcak suda yıkatıp makineye sıktırdınızveya kurutturdunuz mu?

Eğer böyle bir durum yoksa ürün değişimi konusunda ısrarcı olun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    çok fazla sıcak soğuk değişimi olduysa, çok fazla eğilip büküldüyse yırtılma olabilir.
    aksi durumda bi sıkıntı var demektir.
    sandıkçı bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim Tech90 pantolonun da diz korumaları yırtılmıştı. Sonra zaten köpüğe güvenmediğim için dizliklere geçtim.
    Ya Tech90'a ulaşın yenisini isteyin ya da sert koruma alın derim.

Benimde dizliğim anlamadığım bir şekilde yırtıldı t90

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Markalasma bunun icin var... guven olusturmak, veya yikmak icin...
    sandıkçı ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla sıcak soğuk değişimi olduysa, çok fazla eğilip büküldüyse yırtılma olabilir.
    aksi durumda bi sıkıntı var demektir.
    Benimde aklıma gelen seçenek bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Tech90 pantolonun da diz korumaları yırtılmıştı. Sonra zaten köpüğe güvenmediğim için dizliklere geçtim.
    Ya Tech90'a ulaşın yenisini isteyin ya da sert koruma alın derim.
    Bunu paylaştığınız iyi oldu.Dizlik almayı düşünüyordum tech90 tercih etmeyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı sativus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde dizliğim anlamadığım bir şekilde yırtıldı t90
    Sizinde yukarıdaki arkadaş gibi dizlikler yırtılmış.Geçen gün satın alıyordum 200 küsür fiyatı vardı sonra vazgeçtim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    level 2 korumanın bu şekilde yırtılması çok ilginç. Level 1 olsa çok sıkı katladığınız için yırtılma yapabilir fakat level 2 nin böyle yırtılması bana normal gelmedi. Üretim hatası olabilir. Zaten üretici firma türkiye arayıp danışın yönlendirme yapacaklardır.
    Resimlerle birlikte konuyu anlatan mail attım,dönüş olmadı.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Muhakkak bir açıklama gelmesi gerektiğini ve bunu gerçekten de mantıklı olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi durumda bir daha hiçbir şekilde bu korumayla işim olmaz. Durum hiç normal görünmüyor.
    sandıkçı bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    yorumlardan anladığım kadarıyla herkesin tech 90 impactec ile problemi var. Türk malı ve türkiyede yapılıyor diye biliyorum. Hatta birçok yabancı firmayada koruma yapıyorlar youtubeda videoları vardı. Daha önce sürekli sele altına ve arka çantaya koyduğum için dainese montumun direk koruması zorlanıp kırılıp benzer şekilde ayrılmıştı. Fakat ben inanılmaz şekilde montu çantaya falan sıkıştırıyordum. O koruma level 1 di. Türk malı ve uygun fiyatlı olmasından ötürü tercih ediliyor sanırım. Bu tür problemler bukadar yaşanıyorsa kullanıcıların firmayla iletişime geçerek bunu bildirmeleri birşey yapılmıyorsa sosyal platformalarda söylemelerini tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    Forza 250
    Bu koruma mekanik etkiye maruz kalmış gibi gözüküyor, yani katlanmaya çalışılmış gibi bir yere montu sokuşturmaya çalıştıysanız olabilir. Bu korumalar polüretandan kalıba dökülerek yapılıyor. Yani o şekilde kendiliğinden kırılması çok olası değil. Tabi kullanım amacı da ani darbelerde yastıklama görevi yapmak, eğilmeye ve bükülmeye mukavemetli olarak yapılmıyor.Ben de de var bu korumadan ama bendeki sizinki gibi iç yüzeyi baklava desenli değil dolu versiyonu.
    Diğer aklıma gelen de arkadaşlar da yazmış, çamaşır makinesine sırt korumayla atmışsanız makinada zarar görmüş olabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hep Tech90 pantalon alıyorum, içindeki Impactec dizliklerden zamanla yırtılmayan olmadı. (Tamamen kopma değil de kenardan yırtılıyor kıvrıldığı yerlerden...) D3O diz koruna aldım konu kapandı, benim için Impactec'ler çöp...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Pantalonlar iyi ama (o yüzden pantalon markası olan Tech90 ile korumaların markası olan Impactec'i titizlikle ayırdım...), sadece diz korumaları ayrıca alın.

Kalça korumaları OK, onlar devamlı kıvrılmadıkları için yırtılmıyorlar.

Geçen akşam eve geldiğimde, Tech90 pantolonun diz korumalarının sakız kıvamında yumuşadığını fark ettim. Normal mi acaba?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen akşam eve geldiğimde, Tech90 pantolonun diz korumalarının sakız kıvamında yumuşadığını fark ettim. Normal mi acaba?
    Normal. Yumuşak korumalar sıcakta yumuşayıp, soğukta sertleşiyor. Hatta kışın taş gibi olup diz ağrısı yapabiliyor.
    yokon bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    3 ayri pantolonumun (Olympia, Revit, ?) 3 ayri diz korumasi oldu, denemek icin de D3O almistim. Hepsini yaz kis giydim. Simdiye kadar hic bir korumada yipranma gormedim. Diz korumasi tabii ki egilecek bukulecek gunluk kullanim esnasinda. Dizayn esnasinda bunun hesap edilmis olmasi gerekli.
    sandıkçı bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Standardın Türkçesini aşağıda paylaşıyorum, standartta herhangi bir elastisite modülünden bahsetmiyor, tamamen basınç dayanım testi yapılıyor malzemeye, yani esnekliği test edilmiyor. Esneklik için poliüretan malzemeden yapılan korumalar yerine kauçuk içeriklilerden tercih etmek gerekiyor.

EN 1621 sertifikaları motosiklet koruyucu eipmanlarına verilen bir sertifikadır.

Standart No: EN1621-2: 2003
    Standart Başlığı Motosiklet sürücülerinin mekanik darbelere karşı koruyucu giysileri. Motosikletliler geri koruyucular.
    ISBN 058042566 5
    Basım tarihi 03/09/03
    Yaklaşık Sayfa Sayısı 18
    Açıklama Koruyucu elbiseler, Koruyucu giysiler, Motosiklet sürücüler, Etki testleri, Mekanik testler, Sırt (anatomi), Hasar önleme, Mekanik etkiler (insan vücudu), Özellikler, Trafik akışı, Yol güvenliği, Boyut, Ergonomi, Görünürlük, Etiketler , İçinde
    Çapraz referans EN340, EN1621-1: 1997, ISO 6487, ISO 7000, 89/686 / EEC
    Uluslararası Equiv (Uygulanacaksa) EN1621-2: 2003
    Komite ref PH / 3/9

Bölüm 1 - Darbe Koruyucu için Gerekli Olan ve Deney Yöntemleri
    Bir motosiklet sürerken ekstremite eklemlerinde kullanılan zırhın koruyucu özelliklerini değerlendirmek için kullanılan EN 1621-1 testinin prensibi, numunenin 50 mm yarıçapa sahip sert bir metal yarı küre şeklinde örs üzerine yerleştirilmesini içerir; bu örs, sert ve masif bir tabana yüksek hız kuvvet sensörü. Düz darbe yüzü 80mm x 40mm olan 5kg'lık darbe üreteci 4.47m / s'lik bir darbe hızı üretmek için gereken yüksekliğe numuneye düşürülür - Bu, 50 jul'luk bir darbe enerjisine denktir. Daha sonra darbe esnasında örnek üzerinden örs içine iletilen kuvvet, yüksek hız kuvvet dönüştürücü ile ölçülür. Kuvvet ne kadar düşükse, bir ürünün daha koruyucu olduğu düşünülür. Standardı geçmek için ortalama iletilen maksimum kuvvet 35kN'nin altında olmalı ve tek bir değer 50kN üzerinde olmamalıdır.

Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu koruma mekanik etkiye maruz kalmış gibi gözüküyor, yani katlanmaya çalışılmış gibi bir yere montu sokuşturmaya çalıştıysanız olabilir. Bu korumalar polüretandan kalıba dökülerek yapılıyor. Yani o şekilde kendiliğinden kırılması çok olası değil. Tabi kullanım amacı da ani darbelerde yastıklama görevi yapmak, eğilmeye ve bükülmeye mukavemetli olarak yapılmıyor.Ben de de var bu korumadan ama bendeki sizinki gibi iç yüzeyi baklava desenli değil dolu versiyonu.
    Diğer aklıma gelen de arkadaşlar da yazmış, çamaşır makinesine sırt korumayla atmışsanız makinada zarar görmüş olabilir.
    Herhangi bir darbeye veya etkiye maruz kaldığını zannetmiyorum.Makineye falanda atmadım.Machna montun içine ambiyane tabirle cuk diye oturuyor.Sizin içi dolu versiyonu dediğiniz level 2 mi..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Bu gibi saçma durumlarla yeniden uğraşmamak için kolsuz yelek tipi body armour bakıyordum epey zamandır.3 modelden birini kesin alacaktım ki geçenlerde İcon marka olan modelin sıfır gibi temiz kullanılmış ikinci elini çok iyi fiyata yakaladım.Ürünü 1 haftadır kullanıyorum kalitesi kesinlikle tartışılmaz.Spidi marka olanıda AEA nın kullandığını görmüştüm.

Scoyco- https://www.motoliz.com/urun/scoyco-am-06-cross-body-armor

İcon- https://urun.n11.com/sirtlik/icon-stryker-mil-spec-body-armor-P298904638?Koruma+Beden=L+-+XL&gclid=Cj0KCQjwjMfoBRDDARIsAMUjNZqu9H29eRk68t4T 9JHkC3WfX82xtQt9BdVQD_e9gFgjwLjPJQ40jYwaAp00EALw_w cB&gclsrc=aw.ds

Spidi- https://www.rapi.com.tr/urun/spidi-back-chest-gogus-ve-sirt-koruma-170-180-cm?gclid=Cj0KCQjwjMfoBRDDARIsAMUjNZoYmztUX2SU7LOtk SQbf4z2mBoL3xGeDmnJMLLla8tpkc67s6AyUs4aAn-bEALw_wcB

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir darbeye veya etkiye maruz kaldığını zannetmiyorum.Makineye falanda atmadım.Machna montun içine ambiyane tabirle cuk diye oturuyor.Sizin içi dolu versiyonu dediğiniz level 2 mi..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Bu gibi saçma durumlarla yeniden uğraşmamak için kolsuz yelek tipi body armour bakıyordum epey zamandır.3 modelden birini kesin alacaktım ki geçenlerde İcon marka olan modelin sıfır gibi temiz kullanılmış ikinci elini çok iyi fiyata yakaladım.Ürünü 1 haftadır kullanıyorum kalitesi kesinlikle tartışılmaz.Spidi marka olanıda AEA nın kullandığını görmüştüm.

Scoyco- https://www.motoliz.com/urun/scoyco-am-06-cross-body-armor

İcon- https://urun.n11.com/sirtlik/icon-stryker-mil-spec-body-armor-P298904638?Koruma+Beden=L+-+XL&gclid=Cj0KCQjwjMfoBRDDARIsAMUjNZqu9H29eRk68t4T 9JHkC3WfX82xtQt9BdVQD_e9gFgjwLjPJQ40jYwaAp00EALw_w cB&gclsrc=aw.ds

Spidi- https://www.rapi.com.tr/urun/spidi-back-chest-gogus-ve-sirt-koruma-170-180-cm?gclid=Cj0KCQjwjMfoBRDDARIsAMUjNZoYmztUX2SU7LOtk SQbf4z2mBoL3xGeDmnJMLLla8tpkc67s6AyUs4aAn-bEALw_wcB
    Evet hocam bendeki versiyonu içi tamamen dolu versiyon ve Level-2, bu armorun üzerine cordura bir katman giyiyorsan ok yoksa bu ürün sürtünmeye dayanıklı değil, asfaltla temasda erir gider sürtünmeden bilgine...
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam bendeki versiyonu içi tamamen dolu versiyon ve Level-2, bu armorun üzerine cordura bir katman giyiyorsan ok yoksa bu ürün sürtünmeye dayanıklı değil, asfaltla temasda erir gider sürtünmeden bilgine...
    Ls2 nin yazlık montunun içine giyiyorum.Bunu tek giymek büyük saflık olur.Ürün efsane mil-tec ile beraber üretmişler.Mil-tec askeri malzeme üretiyor bildiğim kadarıyla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)