Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kiralık motosiklet firma tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Merhabalar. Trakya feste gidip gelmek için 1 günlük İstanbuldan motosiklet kiralamak istiyorum. Tavsiye edeceğiniz kiralama firması varsa yardımcı olabilir misiniz? Birde kiralarken nelere dikkat etmeliyim?
    Not:A2 ehliyet sahibiyim
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Benim bildiğim Mecidiyeköy'de iki tane var. Turuncu Rent ve Motorent firmaların ismi. Turuncu Rent'den bir kere kiralama yapmıştım.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    İkisini de duydum. Ama aklımdaki soru motosiklete bişey olursa benim kontrolüm dışında. Ne oluyo

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kiraladığın aracın sorumluluğu sendedir her zaman

Alıntı ynslky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kiraladığın aracın sorumluluğu sendedir her zaman
    Öyle bir şey yok.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Borusan da kiralıyor ama baya tuzlu. Kiralanan aracın kaskosu yoksa kiralama zaten.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de duydum. Ama aklımdaki soru motosiklete bişey olursa benim kontrolüm dışında. Ne oluyo
    Kiralarken sözleşme imzalatıyorlar motor değerinde sorumluluk sende oluyor kasko olmadığı için. Motosiklet kiralama yeni bir sektör araba kiralama gibi kurumsal firmalar henüz yok ne yazık ki. BMW Rent a Ride diye bir uygulama getirecekmiş ama fiyatları herhalde tahmin edersin. Eğer kiralayacak olursan teslim alma aşamasında araç km'sinin resmini ve motor üzerindeki çizik, kırık v.s resimlerini çek ve kiralama kağıdına not ettir.

Borusan günlük vermiyordu geçen yaz
    Biz r1200 istedik ona günlük 1500 istedi antalya için alacaktık vazgeçtik araba kiraladık bizde

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borusan günlük vermiyordu geçen yaz
    Biz r1200 istedik ona günlük 1500 istedi antalya için alacaktık vazgeçtik araba kiraladık bizde
    Yok artık fiyata bak sanki F430 kiralıyorlar. Ortalama kiralık araçların hepsi r1200 den pahalı. Günlükleri ortalama 100-150 arası. Kafayı yemişler.

http://www.borusanotomotiv.com/motorrad/kisa-donem-kiralama/default.aspx#tab2 şartları burada bmw'nin

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Avis'in motosiklet kiralama işine gireceğini duydum kurumsal bir firmanın bu işe girmesi güzel.
    Fiyatlar da uyugun olursa tercih edilir.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Şuan için moto rent ve bikaç tane daha kiralayan yer gördüm ama kasko yok tabiki hiçbirinde. Ama motosiklet kulübünden tanıdık bi abim kiralama işi yapıyo ona sordum cbr 250 ve r25 e 250 dedi. 200 e indirebilirsem ve şartlar uyarsa kiralayacağım.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.borusanotomotiv.com/motorrad/kisa-donem-kiralama/default.aspx#tab2 şartları burada bmw'nin
    Kibarca kiralamayın diyor

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    R25 kiralamaya karar verdim fakat sizce turuncu rent mi motorent mi? Daha önce bu iki yerden kiralama yapmış olan tecrübe ve memnuniyetlerini anlatabilir mi? Motorentte %30 yaz indirimi var sanırım.

Motosikleti
    Hunk
    Daha önce turuncu rent'ten kiralama yaptım. Kiralama aşamasında motor değeri kadar sözleşme imzalatılıyor (Senette diyebiliriz) kira dönüşünde sözleşme sana iade ediliyor. Ben xmax kiralamıştım sözleşmeye yazdıkları bedel motorun piyasa bedelinin üzerindeydi söyledim düzelttiler. Motoru teslim alma aşamasında km'sinin resmini ve motor üzerindeki çizik, kırık v.s resimlerini çek ve kiralama kağıdına not ettir. Neticede turuncu rent ve Motorent aynı mantıkta çalışıyor.

Heralde siz aldığınız riskin farkında değilsiniz.. Adamlar size motorun değeri kadar sözleşme imzalatıyor. Motosikleti devirsen az bir hasar versen bile bunu senden alabilecek gibi bir sözleşme olduğu kesin bence..

Motosiklet kiralama işine bulaşmayın.. Ayrıca hiçbir sigorta şirketi kiralanan motosiklete asla kasko yapmaz.. Arabalara bile zorla yüksek fiyattan yada yüksek muafiyetli yapıyorlar..

Böyle bir sözleşmeyi imzalamak abuk subuk bişey bana göre..

Motosikleti
    Kawasaki kle 650
    Bana soracak olursanız hevesinizi kırmayım ama bende bi ara kiralamayı düşünüyordum ama baktım ki toplamda 5-10 gün kiralama fiyatına çin malı motor alabiliyorum bu şekil yaptım 3000 bin liraya çin malı cros motor aldım ufaktan ufaktan büyüttüm şimdi versys aldım kafam rahat kendi malım istediğim gibi kullanıyorum.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Ben 1 gün kiralıcağım için abuk subuk fiyatlar vermicem. Trakya feste günü birlik gidip gelcem. Senet işi banada riskli geliyo ama benim dışımda olan kazalarda bize bi sorumluluk yüklemiyolarmış. Şuan hala düşünüyorum çevreden motor bulamazsam kiralamaya yönelcem

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 gün kiralıcağım için abuk subuk fiyatlar vermicem. Trakya feste günü birlik gidip gelcem. Senet işi banada riskli geliyo ama benim dışımda olan kazalarda bize bi sorumluluk yüklemiyolarmış. Şuan hala düşünüyorum çevreden motor bulamazsam kiralamaya yönelcem
    Rent motosikletle uzun mesafeli bir sürüşe çıkmanız zaten başlı başına riskli bir durum. Otomobil kiralayıp gidin çok daha mantıklı.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rent motosikletle uzun mesafeli bir sürüşe çıkmanız zaten başlı başına riskli bir durum. Otomobil kiralayıp gidin çok daha mantıklı.
    Araba ehliyeti daha almadım ve motosikletin keyfi daha başka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)