Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arta Dişlide Oluşan Gevşeklik

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Cbr 125 2014 arkada dişli belli bir kısımda ilk kalkışta tak diye vuruntu yapıyor.Sürüş ensanında böyle bir sorunum yok.Daha incelemedim ama dişli ile jant arasında bir darbe alıcı var gibi vuruntuyu emmek için büyük ihtimalle bu parça yıprandı.Bu şekilde kullanmaya devam etsem sorun olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Boşluğun ne kadar olduğuna bağlı uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratabilir. Galiba kaplin lastiklerinden bahsediyorsunuz pahalı birşey değildir zaten kendiniz bile değiştirebilirsiniz

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Dişli dönme yönünde boşluk yapmışsa kaplin lastikleri, yanal boşluk varsa burçlar veya dişli rulmanında boşluk vardır.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşluğun ne kadar olduğuna bağlı uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratabilir. Galiba kaplin lastiklerinden bahsediyorsunuz pahalı birşey değildir zaten kendiniz bile değiştirebilirsiniz
    rahat 1 cm kadar oynama yapıyor önümüzdeki ay bakacağım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli dönme yönünde boşluk yapmışsa kaplin lastikleri, yanal boşluk varsa burçlar veya dişli rulmanında boşluk vardır.
    Allahtan dönme yönünde kalkışta fark ettim tam kalkarken olunca debriyaj vs zannediyordum bu gün dişliden olduğunu fark ettim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O halde kaplin lastiği değişerek sıkıntınızı çözersiniz. İnternette yan sanayileri 20 lira civarında orijinali 70-80 olabilir. Yan sanayi tercih edebilirsiniz yada isteğinize göre aralarında aşırı bir kalite farkı yoktur

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Eyvallah çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Orjinal almanızı öneririm. Yan sanayi tipleri oldukça sert malzemeden yapılıyor, çabuk deforme oluyor ve hızlıca tekrar boşluk yapıyor. Tekrar değiştirmek için yine zaman, işçilik ve para harcanıyor. Orjinal parçayı yetkili servisten temin edin, kendiniz veya ustanıza veya isterseniz parçayı aldığınız yetkili servise değişimi yaptırabilirsiniz.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Benim apache de de aynısı var. İlk kalkışta tak diye vuruyor. Bende debriyajdan diye düşünüyordum. Dişli ile alakalı olabilecek olması hiç aklıma gelmemişti. Bende değiştireyim parçayı öğrendiğim iyi oldu.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arka teker göbek civatasinda boşluk olabilir mi?anahtar ile torklamak veya saglamlamak lazim,

Ayrica,

Teker rulmanlari ne durumda?

Sorun kaplin ise,

Takozu yenileyene kadar,yumuşak kalkiş yapin.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka teker göbek civatasinda boşluk olabilir mi?anahtar ile torklamak veya saglamlamak lazim,

Ayrica,

Teker rulmanlari ne durumda?

Sorun kaplin ise,

Takozu yenileyene kadar,yumuşak kalkiş yapin.
    Dişlinin tekereden bağımsız 1 cm kadar hareket ettiğini gördüm.Her zincir yağlamada tekeri kontrol ediyorum sağ sola yüklenerek ve lift te alıp viteste tekeri döndürüp dinliyorum acayip bir ses yada rulman arızası öncesi bir ses yok.Zaten motor rodaj da yumuşak kalkışlar yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal almanızı öneririm. Yan sanayi tipleri oldukça sert malzemeden yapılıyor, çabuk deforme oluyor ve hızlıca tekrar boşluk yapıyor. Tekrar değiştirmek için yine zaman, işçilik ve para harcanıyor. Orjinal parçayı yetkili servisten temin edin, kendiniz veya ustanıza veya isterseniz parçayı aldığınız yetkili servise değişimi yaptırabilirsiniz.
    Servisdekiler yakında bana yasaklayacak servisi :D Önümüzdeki ay servise gideceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)