Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KTM EXC 450 HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bileğini iyice geliştirir yanlayarak dönme olayını kavrayabilirsen ustasın zaten. Sen acemi olduğundan sana öyle gelmiş olabilir mi acaba?
    Haaah yaz +1

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sm felan boş iş, cafe önünde forsu yok, düz yolda basıp instaya video atamıyosun, karı kız desen bakmaz, manitayı desen taşımaz.
    Adam gelmiş "Virajda Reyzink matkabı" diyo.
    Baba yanlış ülke de yanlış muhabbet :D
    Ahlfahlfgsfldj
    Yaaa sırf bundan bahsettiğimiz bi bölüm var vidyoda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Hocam senin 4 silindir dediğin motorlar 80.0 nm ile 300 kilo, 2t dediğin motor 70.0Nm ile 100 kilo.

Bırak arka kaymasını, düz yolda salto atması bile normal.
    Motorda bi tuhaflık yok, sen alışkın değilsin
    Bi de exup açsa o 2t dünyası şaşar adamın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de reyzik alıyorum bundan sonra tamam ne len bu 6 gün bakıp 1 gün sürücem peeeh. ARKADAŞLAR SATILIK MT10 var r1 alıyorum 600lük

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Kadıköyün göbeğinde arabaya giricem korkusuyla iki ayağı yerde gezen tipler bunlar, biri de H2 almış starbucksta oturuyodu geçen de.
    Sorsan hepsi "Muturcu" :D
    Sokağın köşeyi 3 günde besmeleyle dönüyo ama olsun :D
    Biri de laflarımı kaldıramayıp "Düz yolda saplarım" demişti gururla :D, dedikten 1 saat sonra tramvay yoluna ön tekeri girince belinden altı uyuştu orası ayrı :D
    Islak zemin görünce Anıt gibi dimdik 20de geçer, ama "Doz yoldo soplorom".
    He he, saplamaya devam :D
    Ahahahahha yaa bak bilen adam biliyor.

Ayrıca
    Motosiklet konusunda yeni olan, hakimiyet konusunda eksik olana korkunç ve güvensiz geliyor. Yanlış anlama da kardeşim, ybr gibi sürecek olsak ybr ye bineriz. Ayrıca rayzik makinayla da 2 vites aşağı çekip yanlaya yanlaya giriyorum viraja. Bunda bişey yok. Haa yanlarken motorun önünü nasıl viraja sokacağını bilmiyorsan. “Virajda ön frene basılmaz” diyen sözde eğitmenlerden ne farkın var.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahahahha yaa bak bilen adam biliyor.

Ayrıca
    Motosiklet konusunda yeni olan, hakimiyet konusunda eksik olana korkunç ve güvensiz geliyor. Yanlış anlama da kardeşim, ybr gibi sürecek olsak ybr ye bineriz. Ayrıca rayzik makinayla da 2 vites aşağı çekip yanlaya yanlaya giriyorum viraja. Bunda bişey yok. Haa yanlarken motorun önünü nasıl viraja sokacağını bilmiyorsan. “Virajda ön frene basılmaz” diyen sözde eğitmenlerden ne farkın var.
    Haydeee viraja ön frene basılmaz diyen eğitmenler hala yaşıyo mu ya

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydeee viraja ön frene basılmaz diyen eğitmenler hala yaşıyo mu ya
    Sen ne diyon. Park halinde Direksiyon(ekmek çarpsın gidon değil direksiyon dedi) sağa dönük bırakılır diyen bile var
    Yiğit Can

Sen ne diyon. Park halinde Direksiyon(ekmek çarpsın gidon değil direksiyon dedi) sağa dönük bırakılır diyen bile var
    çağırın gelsin nerde o

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    çağırın gelsin nerde o
    Burunlarından kıl aldırmaz onlar
    Yiğit Can

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    youtubede bir tane fidyo vardı 1000r delen 250cc sm di ama marka model hatırlamıyorum
    Oluyor oyle Aynisinin Goldwing'lisi de var. Tabii bu orneklerde fark motosiklet degil, surucu. Yoksa pistte ne yaptigini bilen suruculerin elinde ne Goldwing, ne de 250cc SM'in litre sinifi bir SS'e dokunabilmesi makul degil.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım husqvarna 2t ve dişli oranı oynanmış bir motordu gaz koluna ne kadar kibar davranirsan davran düzde de virajda da kalkarkande hızlanirken de arkası sabit durmuyordu onu belirtmekte fayda var
    Suspansiyon dahil motosikleti surucuye uygun duzenleyip tecrube kazaninca o tip sorunlar kalmiyordur muhtemelen. Malesef birinci elden tecrubem yok ancak pistte cok iyi zaman yakalayabiliyormus SM'ler.

Hocam senin 4 silindir dediğin motorlar 80.0 nm ile 300 kilo, 2t dediğin motor 70.0Nm ile 100 kilo.
    Direk bel alti yorum ama 300 kilo SS mi olur Allasen. ADV olmasin?

Forumlara goz gecirdim; hem SS hem de SM tecrubesi olan insanlar cok az, ama var. Bir kac tanesi ciddi ciddi pistte karsilastirmislar. Ogrendiklerim:
    1. SM sasirtici derecede yaklasiyor SS'e pistte, ancak fark her zaman kaliyor.
    2. SM ile iyi zaman tutturmak hem daha kolay, hem daha zevkli.
    3. SS'in SM kadar geri bildirimi yok, iyi pist zamani icin daha cok tecrube istiyor.
    4. Yapi olarak (suspansiyon mesafesi, agirlik dagilimi vs.) SS minimum pist zamani yapmak icin optimal dizayna sahipmis, dogal olarak.

Ilginc bir yorum:
    Olayi bizzat irdeleyen biri, SS'ten sonra SM ile pisti bitirdikten sonra kendi kendine "kesin SS'ten daha kisa surede bitirdim" dediginde bile, zamanin SS'ten uzun kaldigini yazmis. Ancak SM ile daha fazla insan-makina etkilesimi oldugunu, ve daha cok zevk aldigini yazmis, daha kisa surede bitiremese bile. Yazan kisi SM'ci, ancak sonradan 600cc SS edinip 2 sene boyunca kullanmis (pistte de).
    banno1957 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluyor oyle Aynisinin Goldwing'lisi de var. Tabii bu orneklerde fark motosiklet degil, surucu. Yoksa pistte ne yaptigini bilen suruculerin elinde ne Goldwing, ne de 250cc SM'in litre sinifi bir SS'e dokunabilmesi makul degil.

Suspansiyon dahil motosikleti surucuye uygun duzenleyip tecrube kazaninca o tip sorunlar kalmiyordur muhtemelen. Malesef birinci elden tecrubem yok ancak pistte cok iyi zaman yakalayabiliyormus SM'ler.

Forumlara goz gecirdim; hem SS hem de SM tecrubesi olan insanlar cok az, ama var. Bir kac tanesi ciddi ciddi pistte karsilastirmislar. Ogrendiklerim:
    3. SS'in SM kadar geri bildirimi yok, iyi pist zamani icin daha cok tecrube istiyor.
    4. Yapi olarak (suspansiyon mesafesi, agirlik dagilimi vs.) SS minimum pist zamani yapmak icin optimal dizayna sahipmis, dogal olarak.

Ilginc bir yorum:
    Olayi bizzat irdeleyen biri, SS'ten sonra SM ile pisti bitirdikten sonra kendi kendine "kesin SS'ten daha kisa surede bitirdim" dediginde bile, zamanin SS'ten uzun kaldigini yazmis. Ancak SM ile daha fazla insan-makina etkilesimi oldugunu, ve daha cok zevk aldigini yazmis, daha kisa surede bitiremese bile. Yazan kisi SM'ci, ancak sonradan 600cc SS edinip 2 sene boyunca kullanmis (pistte de).
    Hangi pistte yapmışlar bunu? Sm yi ss pistine soktularsa düzlüklerde kalır. Uzun hızlı 200 virajlarda kalır. Sm pistlerine dikkat edin ss makina giremez o pistlere. Cross bump jump wall olmayan pistlere girse bile (uşak gibi) yine kısa sert virajlarda sm daha hızlı kalır. Bence tecrübe edin önce. Başkasının yorumuyla foruma girmek oluyor bu plevende yunanda pistlerde cross da var. İzmire çeşme yolunda bi ara yapılan pistte de vardı. Ama şimdi ülküde ve aliağada yapılan pistlerde yok. Ülkü nün açılmasını dört gözle bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:38 ----------

Ek olarak antrenman ayrı bişey. Önümüzdeki sene yarışa gir diye çok tavsiye geliyor. Bi arkadaşım ilk yarışına girdikten sonra hayatın çok farklı geldiğinden bahsetmişti. Milli olmal gibi ajfşshflj
    Antrenmanlarda bile farkediyorsunuz ki caddede en baba gazlayan biri için bile “ya ben sürmüyomuşum hbir şey bilmiyor muşum diyorsunuz. Lan biz motor mu sürüyo muşuz?
    Yiğit Can

Ilginc bir yorum:
    Haşmet hocam amerikada denk gelirse ki türkiyede denk gelme olasılığından daha fazla bir kullanın - yönleri elbette var bunları zaten videoda karşılaştırdık. Ama sizin karşılaştırmanız sanki şöyle. bir adet sm bir adet reyzink motoru alıp catalunyaya çıkartalım hangisi daha önce süre yapıcak gibiyse şayet tabikide reyz cihaz daha az süre yapıcak zaten yarışların kategorileri bile ayrıdır bunu sizde biliyorsunuz. Biz yani en azından benim bahsettiğim sokakta kullanırken vs gibi durumlarda yoksa istabul pistte bile biri düzlükte 300 görüyo diğeri max 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Hangi pistte yapmışlar bunu? Sm yi ss pistine soktularsa düzlüklerde kalır. Uzun hızlı 200 virajlarda kalır. Sm pistlerine dikkat edin ss makina giremez o pistlere. Cross bump jump wall olmayan pistlere girse bile (uşak gibi) yine kısa sert virajlarda sm daha hızlı kalır. Bence tecrübe edin önce. Başkasının yorumuyla foruma girmek oluyor bu plevende yunanda pistlerde cross da var. İzmire çeşme yolunda bi ara yapılan pistte de vardı. Ama şimdi ülküde ve aliağada yapılan pistlerde yok. Ülkü nün açılmasını dört gözle bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:38 ----------

Ek olarak antrenman ayrı bişey. Önümüzdeki sene yarışa gir diye çok tavsiye geliyor. Bi arkadaşım ilk yarışına girdikten sonra hayatın çok farklı geldiğinden bahsetmişti. Milli olmal gibi ajfşshflj
    Antrenmanlarda bile farkediyorsunuz ki caddede en baba gazlayan biri için bile “ya ben sürmüyomuşum hbir şey bilmiyor muşum diyorsunuz. Lan biz motor mu sürüyo muşuz?
    telike bey sakin olun
    telike bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Hangi pistti tam hatirlamiyorum simdi. Buyuk pistlerden biridir muhtemelen. Burada "SM pisti" diye bir sey var ama "SS pisti" cok yaygin bir kavram degil. Cunku araba yarislarinin da yapildigi buyuk pistlerde motosiklet yarislari ve pist gunleri de yapiliyor, Laguna Seca, Daytona, Road America, Willow springs, Road Atlanta, gibi. Genelde "pist" deyince akla gelen bunlar oluyor. Acikcasi sadece motosiklete ozel bir pistte de hic kullanmadim simdiye kadar...

SS makina tabii ki giremez SM pistlerine, haklisiniz. Hatta araziye ve suya da giremez

SM'in viraj kabiliyetine tabii ki lafim yok. Dar ve kesin virajlarla dolu bir yolda buyuk SS'leri gececegi kesin.

Aslinda ayni seyi soyluyoruz muhtemelen. Iki motosiklet tipi de farkli amaclar icin optimize edilmis. SS'ler genel olarak yukarida saydigim buyuk pistleri en kisa surede bitirmek icin optimize edilmisler. Ancak bu da sadece duzlerde basarak olmuyor tabii ki.
    Haşmet hocam amerikada denk gelirse ki türkiyede denk gelme olasılığından daha fazla bir kullanın - yönleri elbette var bunları zaten videoda karşılaştırdık. Ama sizin karşılaştırmanız sanki şöyle. bir adet sm bir adet reyzink motoru alıp catalunyaya çıkartalım hangisi daha önce süre yapıcak gibiyse şayet tabikide reyz cihaz daha az süre yapıcak
    Acikcasi uzun suredir bir Husqvarna 701M kesiyordum. Herkes o kadar zevkli oldugunu soyluyor ki, millet dedigine gore vardir bir bildigi diye denemek istiyordum. Ama tekrar bir cruiser edinecegim oncesinde muhtemelen...

Hangi pistti tam hatirlamiyorum simdi. Buyuk pistlerden biridir muhtemelen. Burada "SM pisti" diye bir sey var ama "SS pisti" cok yaygin bir kavram degil. Cunku araba yarislarinin da yapildigi buyuk pistlerde motosiklet yarislari ve pist gunleri de yapiliyor, Laguna Seca, Daytona, Road America, Willow springs, Road Atlanta, gibi. Genelde "pist" deyince akla gelen bunlar oluyor. Acikcasi sadece motosiklete ozel bir pistte de hic kullanmadim simdiye kadar...

SS makina tabii ki giremez SM pistlerine, haklisiniz. Hatta araziye ve suya da giremez

Aslinda ayni seyi soyluyoruz muhtemelen. Iki motosiklet tipi de farkli amaclar icin optimize edilmis. SS'ler genel olarak yukarida saydigim buyuk pistleri en kisa surede bitirmek icin optimize edilmisler. Ancak bu da sadece duzlerde basarak olmuyor tabii ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Acikcasi uzun suredir bir Husqvarna 701M kesiyordum. Millet bu kadar zevkli dedigine gore vardir bir bildigi diye denemek istiyordum. Ama tekrar bir cruiser edinecegim oncesinde muhtemelen...
    701leri ben de seviyorum ama safkan bir şey arıyorsanız 701 yanlış durak

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    701 demeyin fena oluyorum, uğruna karı boşanır çocuk kesilir

reco miladerim sakin ol youtube yi aç querlynomusic yaz çayını al izle
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F

SM'in viraj kabiliyetine tabii ki lafim yok. Dar ve kesin virajlarla dolu bir yolda buyuk SS'leri gececegi kesin.

Acikcasi uzun suredir bir Husqvarna 701M kesiyordum. Herkes o kadar zevkli oldugunu soyluyor ki, millet dedigine gore vardir bir bildigi diye denemek istiyordum. Ama tekrar bir cruiser edinecegim oncesinde muhtemelen...
    Dejavu oldum. Yıllar önce de hatırlamıyorum hangi başlıktı ama yine sizle aynı konuda hemfikirdik ama farklı yollardan gittiğimiz için anca sonunda fikirlerimiz örtüşüyordu ahahahsh

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    701 demeyin fena oluyorum, uğruna karı boşanır çocuk kesilir
    Kanka hadi hadi ör jantları slow wheelie çalışmaya gitcem birazdan ben.
    ahe bunu beğendi.
    Yiğit Can

supermotolarım için
    kardeş kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    701leri ben de seviyorum ama safkan bir şey arıyorsanız 701 yanlış durak
    Safkan olayinin saatle bakim olayi gelmez bana... Motosikletle ugrasmayi seviyorum, elimde yatiyor, ama daha cok kullanmayi seviyorum.

Safkan olayinin saatle bakim olayi gelmez bana... Motosikletle ugrasmayi seviyorum, elimde yatiyor, ama daha cok kullanmayi seviyorum.
    Bence sdr nin yanına safkan birşey çok güzel olur bu arada sdr s1000r deliyo diyolar doru mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence sdr nin yanına safkan birşey çok güzel olur bu arada sdr s1000r deliyo diyolar doru mu
    O seviyede delen motosiklet değil de kullanıcısı oluyor genelde

S1000R da seçeneklerim arasındaydı alıyorken, lakin uzun boylu biri için SDR kadar rahat değil. O yüzden çok irdelemedim. Muadillerinden farklı olarak aktif elektronik süspansiyonu olması da ilgimi çektiydi.

SDR'dan kullanım olarak çok memnunum. Harbiden güzel motosiklet yapmış KTM. Hâlâ yerine istediğim başka bir motosiklet yok piyasada. Dolayısıyla ne edinirsem yanına edineceğim. Mantıklı bir tercih olmasa da hâlâ aklımda olan ilk motosiklet avatarımdaki...
    ahe bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    [/COLOR]
    Kanka hadi hadi ör jantları slow wheelie çalışmaya gitcem birazdan ben.
    Lastikler hazır mı knk

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)