Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Fren hidrolik yağı kaça değişir (işçilik)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba dot4 bosh yağımı aldım 500ml
    Kendim hiç bilmiyorum yapsamda kesin bozuyorum bir yeri tövbeliyim motorcuya sordum 100₺ alırım dedi (motor bmw sanırım fiyat ondan arttı) bir de eski bir aile dostuna gittim bisketci (tamirci) o amca da hiç değişmemiş yağlı fren bilemem amcam dedi ben beceremem yapacaksan gel yap burada anahtarlar burada dedi ama işte risk e almak istemiyorum yarın başka motorcu ön arka sizce kaça değiştirir yağ benden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Cidden şöle bakıyozda işcilik ücretleri cok gibi biz gün boyu calisak 70 tl ye adam alicak iki vida sıkıcak 100 gercekten cok o yüzden en iyisi tamir isini ögrenmek inş yardimci olurlar forum kullanan isi bilenler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biyerleri bozuyorsan bozmadan yapmaya çalışmalısın youtube ve forumda yüzlerce kaynak var zor bir iş değil ufak bir araştırma ile çözersin tek başına değilde yanında bir arkadaşın olsun daha kolay yapılıyor

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    YouTube İngilizce arat, aynısını uygula.
    Anlamıyorsan da öğrenmiş olursun. Cesaret edemiyor, uğraşmak da istemiyorsan, ver 100 lirayı bitsin. Sora sora diğer bulacağım da 80 diyecek veya 75 olsa yaptıracak mısın?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Çoğu usta bu işe neden yanaşmıyor ?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Altın elbiseli adam bak burda anlatmış kendine güveniyorsan yapabilirsin

https://youtu.be/QqS9mXS3oBY

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ustalar fren hidroliği değişmez demelerinden biktigim için kendim değiştirmeyi öğrendim AEAyi rahmetle anıyoruz bize kazandırdığı her şey için
    maktama bunu beğendi.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    siz hiçbir arabanın fren hidrolik yağının değiştiğini duydunuzmu eksildiyse katılır ama komple sistem yağı değişmez. Sistem sorunsuz çalışıyorsa bence hiç girmeyin böyle bir işe.

Motosikleti
    xv250
    basit bir iş ama ustaya yaptırman dah aiyi olur biryerine sıçratırsın eski yağı tehlikeli olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

kim demiş değişmez diye kutusunda bile ömrü olan yağ motorda eskmez mi ? kendiniz yapacaksanız gözlük eldiven takın

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz hiçbir arabanın fren hidrolik yağının değiştiğini duydunuzmu eksildiyse katılır ama komple sistem yağı değişmez. Sistem sorunsuz çalışıyorsa bence hiç girmeyin böyle bir işe.
    Bir sene önce on yaşına giren arabamın motor yağıyla birlikte fren hidroliği, debriyaj hidroliği, şanzıman yağı, diferansiyel yağı ve antifrizi de komple değişti. Siz de dahil bunu okuyan herkes duydu şimdi

ntuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Fren sıvısının 3 yıl gibi bir süre içinde değişmesi gerekiyor. Bunun nedeni havadaki nem ile reaksiyona kolayca girebilmesi. Bu da fren sisteminde korozyona yol açar. Ayrıca frenleme esnasında fren sıvısı ısınır. Ve evsafının bozulmasına sebep olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yuh 100 tl mi mezardaki ölüyümü .... (seviyor) ben bakımın yanında adem ustaya ücretsiz yaptırmıştım

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Sene başı gibiydi(yada geçen sene sonu) ön fren hortumumu değiştirmiştim. O ara sitemdeki sıvı boşaltılmıştı. Yeni hortumun takılması ve hidrolik fren sıvısı eklenmesi 40 tl tutmuştu. Ben sadece hortumu götürdüm. Ayrıca yaptırdığım kişi sanırım özel honda servisiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Ayrıca geçenlerde neredeyse ön frende sıvı kalmamıştı. Hidrolik eklenmesi ve motora biraz su tutulmasına 10 tl verdim. Bunlar hep pazarlıksız.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ntuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren sıvısının 3 yıl gibi bir süre içinde değişmesi gerekiyor. Bunun nedeni havadaki nem ile reaksiyona kolayca girebilmesi. Bu da fren sisteminde korozyona yol açar. Ayrıca frenleme esnasında fren sıvısı ısınır. Ve evsafının bozulmasına sebep olur.
    Doğru, tek farkımız ben 2 yılda bir değiştiriyorum. Çok agresif performanslı kullananlar belki de her sene değiştirmeli...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam balıkesirdeysen yardımcı olalım

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Kitapçıkta 2 yılda bir değiştirilmesi gerektiği yazıyor.
    birbilent bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adam bak burda anlatmış kendine güveniyorsan yapabilirsin

https://youtu.be/QqS9mXS3oBY
    Bende bu videoyu paylasacaktim.

Mekani cennet olsun.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    siz hiçbir arabanın fren hidrolik yağının değiştiğini duydunuz mu eksildiyse katılır ama komple sistem yağı değişmez.
    Zahıbısından.kom da "deyişeni yoh" diye satılan arabalar işte burada tarif edilen arabalar
    birbilent bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdiye kadar sahip olduğum hiçbir motorumda veya otomobilimde fren hidroliği değiştirmedim. Yeni çıktı bu moda.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar sahip olduğum hiçbir motorumda veya otomobilimde fren hidroliği değiştirmedim. Yeni çıktı bu moda.
    Değiştir bence, 2 senede 1 yapılıyor ve büyük bir masraf sayılmaz. Hem güvenlik için hem de (uzun kullanmayı planlıyorsan) motorunun fren sisteminin ömrü için iyi...

Ben 2-3 senede 1 amortisör yağını da değiştiriyorum; millet keçeler patlamadan dokunmuyor. Çıkan yağın durumunu görseniz hiç ihmal etmezsiniz, yol tutuş da mühim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)