Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi 50 CC

Katılımcı sayısı
5. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • RKS X Power 50

2 40.00%
  • Yuki Fifty

3 60.00%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 gün sonra 50 cc motor alıyorum. Sizce hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar, motor alacağım bu siteden çok yararlandım. Ancak kafamda netleşmeyen durumlar var bunun için sizlerden destek almak istiyorum.

50cc motor alacağım. Öncelikle arabam var onu belirteyim. Çünkü daha önceki konularda da şahit oldum genelde 50cc alınmaz ehliyet al daha yüksek bir şey al falan diyenler olmuş. Bir bakıma haklılar ancak herkesin ihtiyacı farklı. Dediğim gibi aracım var ve motoru yedek olarak alacağım. Küçük işlerimde kullanacağım. İşe gidip gelmeyi deneyeceğim. Yeterli olursa kullanırım olmazsa işyerinin servisi zaten var. Ancak motorlar hakkında çok bilgim yok. Ne kadar araç kullanıyor olsamda motorda sürdüm ancak hiç kendime ait olmadı. Yani zehir alma olayı çok yok açıkçası sadece arada küçük bir rüzgar alayım istanbul trafiğinde beklemeden ilerleyeyim diye düşünüyorum.

Durum yukarıda anlattığım şekilde. Motor benim için amaç değil araç olacak. O yüzden ehliyetle falan uğraşmak istemiyorum. Sıkılıp hiç binmeme durumumda var çünkü. Bu yüzden 50 cc'ye karar verdim. Ama bir şey alırken fiyatına göre en iyi olanı almak isterim araştırmayı severim. Sizlerdende yanlış tercih yapmamak adına tavsiye bekliyorum. 2 RKS x Power ve Yuki Fifty model arasında kararsız kaldım. Cumartesi günü satın alacağım. Ama henüz hangisini alayım bilemedim.

Bayiye gittim ve canlıda gördüm. Yuki Fifty gerçekten süper. Hiç 50cc gibi durmuyor. Gayet heybetli ve malzeme kalitesi bir Çin motoruna göre gayet yeterli seviyede. Ancak maalesef kasa ağır ve bu da beni düşündürüyor. Bir de Yuki Fifty kullanan nedense yok. Kağıt üzerinde çok daha üstün bir model gibi görünüyor. Ama neden satılmıyor anlamadım. Motor gerçekten güzel. Ama 50 cc o kasaya çok ağır gelir gibi geliyor. RKS kadar performanslı olacağını düşünmüyorum. 50cc'de tabiki üstün performans aranmaz ama trafikte de korna yiyip durmayalım. Yuki Fifty'i çok beğensemde düşündürüyor. Çünkü bu 110 cc yapılıyor mu onuda bilmiyorum. Motorla ilgili hiç bilgi yok çünkü. Enjeksiyonlu olduğu yazıyor sitesinde. Kullanan biri facebook yorumunda karbüratörlü ben kullandım demiş anlayamadım.

Diğer seçeneğim ise RKS X Power 50. Bu motor ile dragonu düşündüm. Ancak kuba dragonun tipi hoşuma gitmedi. O yüzden eledim. Aslında piyasası olan güzel bir motor. Ancak onu alana kadar shinari alırım tasarıma biraz önem veriyorum. O yüzden RKS'ye yöneldim. Biraz küçük gibi geldi ama benim için yeterli 1.72 boy - 75 kiloyum. Ancak bu motorunda göstergelerini sevmediğim için istemedim. Ancak sonuçta bana en çok uyan bu gibi. Bir de 110 cc yapılabiliyor. Yetersiz gelirse yaparım diye düşünüyorum.

Benim bu motor hakkında düşüncelerim bu şekilde sizde yardımcı olursanız tavsiye verirseniz sevinirim. Bunun dışında alacağım motorla ilgili sorularım var. Sizden cevaplarınızı bekliyorum.

1- Bu motorlarda sigorta yaptırmasak oluyor. Ama malum istanbul trafiği kazadır olabilir. Yaptık diyelim bu sigorta karşı aracın masrafını karşılayacak mı?

2- 50 cc'ler için bazı yerde muayene yok yazıyor. Bu konuda tam emin olamadım. Muayene var mı? Varsa 110 cc'ler muayeneden geçebiliyor mu?

3- Cumartesi bir aksilik olmazsa 2 motordan birini alacağım. Sanırım nöbetçi noter muhabbeti varmış. Noter ve plaka masrafları tahminen ne kadar tutar?

4- Bayiyle RKS için anlaştım. 4600 TL + Eldiven ve Kilit verecek. İstersen kask vereyim dedi. Ama verecekleri kask dandikmiş. Kaliteli bir kask almak istiyorum. Çok bir bütçem yok. Kask alırken neye dikkat etmem gerekiyor? Fiyat performans kaskı tavsiye eder misiniz?

5- Bu motorla otobana çıkılır mı? İş yerimle ev temden 11 km. Sabah trafik falan oluyor zaten sorun yaşar mıyım? Teme girmek yasak mı? Hgs falan almama gerek var mı bu motorla karşıya falan geçebilir miyim? Normalde işim yok karşıda ancak olurda lazım olursa diye öğrenmek istiyorum.

6- Bu motoru kullanıp garantiye işi düşen oldu mu? Çin motorlarında garantinin bir önemi olmadığı söyleniyor. Eğer öyleyse 50cc'yi direk yükseltmeyi düşünüyorum.

7- Yükseltip memnun olan arkadaşlar var mı tahmini ne kadar harcamam gerekir?

Evet arkadaşlar biraz fazla sordum. Bildiğiniz kadarıyla yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Açık konuşayım abicim çok uzun yazmışsın üst kısmı okumadım ama sorulardan bildiğim kadarını cevaplayayım.

1- Trafiğe çıkıyorsun, sigorta yaptır derim. Gider bi audi a8 e arkadan gömersin Allah korusun sonra altından kalkamazsın.
    2- Muayene varmı yokmu bilmiyorum varsa da çok sorun değil 2 senede bir 150 lira verirsin olur biter atla deve değil
    3- Tam emin olmamakla birlikte Noter 225 lira diye biliyorum. Ruhsat zaten tek nüsha oluyor ve noter veriyor. Plaka da şoförler odasından basılıyor. O da 20-25 lira civarı bişey
    4- Kask önemli. F/P kasklarını forumda aratarak bulabilirsin arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    5- Bu konuda fikrim yok
    6- Garanti konusuna öyle çok da güvenme,
    7- Yükseltmekten kastın blok ile oynayıp cc yükseltmek ise, o iş ustanın tecrübesine bakar. Mutlaka tabii ki çekişte fark görürsün tahminimce

Dikkatli sür abicim hepsi olur, hepsi yapılır. Sen dikkatli sür. Kendine aşırı güvenme. Trafikte sanki kimse seni görmüyormuş ve herkes önüne atlayacakmış gibi sür.

Şimdiden hayırlı olsun

Tekerine taş değmesin

Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık konuşayım abicim çok uzun yazmışsın üst kısmı okumadım ama sorulardan bildiğim kadarını cevaplayayım.

1- Trafiğe çıkıyorsun, sigorta yaptır derim. Gider bi audi a8 e arkadan gömersin Allah korusun sonra altından kalkamazsın.
    2- Muayene varmı yokmu bilmiyorum varsa da çok sorun değil 2 senede bir 150 lira verirsin olur biter atla deve değil
    3- Tam emin olmamakla birlikte Noter 225 lira diye biliyorum. Ruhsat zaten tek nüsha oluyor ve noter veriyor. Plaka da şoförler odasından basılıyor. O da 20-25 lira civarı bişey
    4- Kask önemli. F/P kasklarını forumda aratarak bulabilirsin arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    5- Bu konuda fikrim yok
    6- Garanti konusuna öyle çok da güvenme,
    7- Yükseltmekten kastın blok ile oynayıp cc yükseltmek ise, o iş ustanın tecrübesine bakar. Mutlaka tabii ki çekişte fark görürsün tahminimce

Dikkatli sür abicim hepsi olur, hepsi yapılır. Sen dikkatli sür. Kendine aşırı güvenme. Trafikte sanki kimse seni görmüyormuş ve herkes önüne atlayacakmış gibi sür.

Şimdiden hayırlı olsun

Tekerine taş değmesin
    Uzun uzun yazdım. Çünkü önceki konularda hep tartışma çıkmış yok 50 cc alınmaz bilmem ne falan diye

Destek için teşekkürler. 10 senedir İstanbul trafiğinde aktif araba kullanıyorum zaten trafik uzun yol çok tecrübem var. Ama bu işler tecrübeyle olmuyor. Dikkat edeceğiz tabi çoluk çocuk sahibi adamız. Allah kimseye kaza bela vermesin. Heleki motorda hiç vermesin.
    kovboy03 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motolux rossi modele`de bir bakın.

bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Merhaba hocam,
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...0cc-aldim.html

Yuki Gusto 50cc aldım, inan 50lik gibi durmuyor daha önceki 97cc Mondial motosiklet kullandım çalındı kıyaslama olarak bu 50lik daha iyi..

Daha yeni aldım, yedek parça ve arıza bakımından daha tecrübem yok iyi kullanıma baktığımda gayet memnunum titreme konusunda önceki motorlu kıyaslıyorum bu daha iyi ama titreme tabii ki var.

Tek kişi kullanımı için çok güzel, iki kişi kullanımda özellikle dik olan bayırlarda zorluyor. Zaman geçtikçe tecrübelerimi kendi konumada aktarmaya çalışacağım

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motolux rossi modele`de bir bakın.
    scooterda seçenek çok. Bu modeli duydum baya performanslıymış. Ancak vitesli düşünüyorum. Hem daha güzel duruyor. Hemde scooter kullanmıştım vitesli motor öğreneyim diyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yol yakınken vazgeç. 50 cc işe yaramaz . Sorun sadece ehliyet ise git ehliyetini al 125 cc ve üzeri bir motora bin.

Hocam ben dün bayiye gitmeden önce evime çok yakın Yuki Yetkili servisi var. Oraya gittim. Fifty'i önermedi. Gusto al dedi o da. Gerçekte 100 cc o dedi. Çok önerdi. Ancak bu modeller cup diye geçiyor heralde. Bu tipi sevmiyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı paprika93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterda seçenek çok. Bu modeli duydum baya performanslıymış. Ancak vitesli düşünüyorum. Hem daha güzel duruyor. Hemde scooter kullanmıştım vitesli motor öğreneyim diyorum.
    O zaman,

Shinari taipar 50 üstten egzantrikli alt motora sahip,listeye ekleyebilirsiniz

Commuter alt motor dizaynina sahip

5 vitesli oldugu belirtiliyor loncin motor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89968495/detay

Hem 4 vites
    Hemde 5 vites olan modelide varmiş.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alma (10 karakter)

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rx9 neden yok

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bende iş görmelik ufak birşeyler bakıyorum Küba ege var 110cc ye çevrilebiliyor ama bunlar tamamen çin malı yıllar içinde dökülür gibime geldiği için yanaşmıyorum şikayetçisi de çok

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lifan ponny al teker falan yaparsın en pahalı parçası 500tl

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx9 neden yok
    Rx9 aslında güzel duruyor ama çok boğulma şikayeti var. Bir de çok küçük. Selesi falanda rahat değilmiş hiç.
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iş görmelik ufak birşeyler bakıyorum Küba ege var 110cc ye çevrilebiliyor ama bunlar tamamen çin malı yıllar içinde dökülür gibime geldiği için yanaşmıyorum şikayetçisi de çok
    Hocam 2 tane bisiklet fiyatına motor alıyorsun. Çok bir şey beklememek gerek. İllaki dandik olacak. Dandik ama parçada ucuz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    50cc Motorlu Bisiklet olarak geçiyor.
    Karayolları trafik kanununa göre TEM'e, otobana çıkamaz.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc Motorlu Bisiklet olarak geçiyor.
    Karayolları trafik kanununa göre TEM'e, otobana çıkamaz.
    L1 sınıftan dolayı.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    50 cc almayın aldırmayın nedenini söyleyeyim

Çünkü ülkemizde bir çok yasal boşluk olduğu gibi 50cc konusunda boşluk var 50cc zorunlu trafik sigortası yapamıyorsun yaptırsanda bi geçerliliği yok bir yayaya çarptın öldürdün yada sakat bıraktın yada bir araca çarptın ne olacak maddi manevi zararı cebinden karşılayacaksın suçlusun yada suçsuzsun hiç bi önemi yok bu yüzden oldukça tehlikeli.50 cc'lerede zorunlu trafik sigortası şart olmalı
    kovboy03 ve alperheper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    50 cc alınmaması taraftarıyım. 125 cc, 150 cc bir motosiklet alarak arabayı sadece aile ile yapaılacak yolculuklarda ve kötü hava şartlerında kullanırsınız. Yakıt, arabanın kmsinin artmaması gibi bir çokta avantajı olur size. 50 cc ve elektirikli bisikletler kesinlikle zora sokuyor trafiği. Yol açıkken gidiş-gelişli yolda sollama müsait olmadığı için 10-15 araba birekecek en basitinden. B ehliyetiniz olduğu için zaten yazılı sınava girmeyeceksiniz, sadece direksiyon sınavına girerek alacaksınız ehliyeti bende 50 cc yi silin kafanızdan.

https://www.youtube.com/watch?v=Rnw5Q1--8Ug sigorta kısmını detaylıca anlatmışlar.

50cc alıp 110 yapmayı düşünüyorum. 110 olarak kullananlar gayet memnun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)