Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

benelli bn 251 alayım mı lan arkadaşlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bn251 ile CBF den daha az yakar daha çok kaçarsin. CBF 150 80-90 kmh üstüne çıkınca 3 litrenin altına düşmüyordur tahminim karbüratörlü çağ dışı bir motora göre normal en önemlisi enjeksiyona geçiş yapacaksın ama benelli alınır mı alınmaz mı tartışılır başka alternatiflerede bakabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumlarınız çok iyi arkadaşlar. iyi ki varsınız.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ödemede sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsan al.Alınmış alınmıştır.Seneye alabileceğinin garantisi yok bu memlekette.
    Bende RS200 den 500cc lik Enduro(Adventure) geçiş yapayımmı diye düşünüyordum.Hala düşünüyor olsaydım şu anki şartlarla alamazdım.
    Aynı şey araba içinde geçerli.Arabayı değiştirecem deyince hanım ne gerek var diyordu onu dinleseydim bu gün kullandığım arabayıda alamazdım.
    Bu gün arabanın değişme zamanı geldi ama değiştirecek imkan yok.Yani geri gitmişiz.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla bu motor hakkında bildiğim tek şey sorun sorun sorun. Arkadaşım aldı 2 sene önce yanılmıyorsam yakacaktı motoru. Facebook sayfasına girin gerçi orada da yorumları siliyorlar fakat en azından göz geçirdiğiniz de ne demek istediğimi anlarsınız.

Alma hocam. İlla alacaksan da ankarada kendi motorumu mahkemeye verdim henüz 13 günlük 200kmde ve tescili bile yapılmadı. 3 gün bile binemedim. Aldığımın ertesi günü yolda bıraktı. İlla alıcam diyosan 15bine veririm ankaradan. Bu motorla bırak şehirdışına gitmeyi şehiriçinde bile güvenip gezemedim.

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma hocam. İlla alacaksan da ankarada kendi motorumu mahkemeye verdim henüz 13 günlük 200kmde ve tescili bile yapılmadı. 3 gün bile binemedim. Aldığımın ertesi günü yolda bıraktı. İlla alıcam diyosan 15bine veririm ankaradan. Bu motorla bırak şehirdışına gitmeyi şehiriçinde bile güvenip gezemedim.
    😨😱😨😱😨😱😨😱😨😱😨

sorun neydi? neler yaşadınız? biraz anlatır mısınız?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4

Benelli bn251 cbr250 nin yanında kalıpsız durmuyor. Forum üyemiz 'Rakaful' un motoru. Henüz 1500 km lerde. Rakipleri olarak gördüğüm cfmoto 250nk ve duke200 ile test ettiğimde kaliteden ödün vermiyor. Top speed olarak hemen hemen aynılar. Abs başarılı. Üstelik fabrika çıkışı metzeler lastikle geliyor. Cfmoto cst lastikle piyasaya sürmüş. Bn251 i test etme imkânınız varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
    Rakaful bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BN251'i halen TNT25 ile karıştıranlar var. Evet dışarıdan her şeyi aynı, motoru, şasisi, frenleri vs vs. Ama elektrik yenilenmiş zaten stator yanması vs yok. Gerçi tnt25'in de ilk iki partisinde vardı.

@yasin ve @serhat: yukarıdaki @impetum nickli yazarın yazısı beni çok etkiledi. gerçek mi yoksa dalga ki geçiyor anlamadım vallahi..

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    @YasinC & @hokahey: Benelli satıcısının dediğine göre tnt25te olan kronik sorunların hepsi giderilmiş. Bu yeni serilerin üstünde fazla çalışmışlar. Satışa sunulduğundan beri orasından burasından sorun çıkarıp şikâyetçi olan görmedim.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yasin ve @serhat: yukarıdaki @impetum nickli yazarın yazısı beni çok etkiledi. gerçek mi yoksa dalga ki geçiyor anlamadım vallahi..
    Yüzde doksan arka fren sorunu yaşamıştır. BN251'ler Türkiye de montajlanıyor. Bir süre boyunca montajda hata devam etti. Oktay motorun dediği gibi bu biraz da servisin sorunu. Kontrol etmeleri gerekliydi. Benzer sorunlar TRK502 de de oldu. 2017 de trk alanlarda tek bir sorun yaşanmadı ama 2018 itibari ile Türkiye de montajlananlar satılmaya başlanınca bazı komik ama sinir bozucu sorunlar ortaya çıktı. Yavaş yavaş düzeldi halende düzelmesi gereken yerleri vardır. Ama ciddi sorunlar değil.

TNT25/BN251 için;

Özellikle blokta sorun yaşayan daha ben duymadım. TNT25 zamanında stator problemi ve sigorta problemi vardı onunda ilk 1-2 partisindeydi. Bu sorunlar da bn251 de yok. TNT25'e yazılım atıp 30 beygir civarlarına kadar çıkarttığımız oldu. 2 senedir de öyle kullanıyor. Kısacası motor sağlam. O fiyata bedava hatta.

Bu arada hiç TNT25 sahibi olmadım. TNT250 sahibiydim.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde doksan arka fren sorunu yaşamıştır. BN251'ler Türkiye de montajlanıyor. Bir süre boyunca montajda hata devam etti. Oktay motorun dediği gibi bu biraz da servisin sorunu. Kontrol etmeleri gerekliydi. Benzer sorunlar TRK502 de de oldu. 2017 de trk alanlarda tek bir sorun yaşanmadı ama 2018 itibari ile Türkiye de montajlananlar satılmaya başlanınca bazı komik ama sinir bozucu sorunlar ortaya çıktı. Yavaş yavaş düzeldi halende düzelmesi gereken yerleri vardır. Ama ciddi sorunlar değil.

TNT25/BN251 için;

Özellikle blokta sorun yaşayan daha ben duymadım. TNT25 zamanında stator problemi ve sigorta problemi vardı onunda ilk 1-2 partisindeydi. Bu sorunlar da bn251 de yok. TNT25'e yazılım atıp 30 beygir civarlarına kadar çıkarttığımız oldu. 2 senedir de öyle kullanıyor. Kısacası motor sağlam. O fiyata bedava hatta.

Bu arada hiç TNT25 sahibi olmadım. TNT250 sahibiydim.
    İlginç bulduğum bir durum var; bn251 in bloğunda 170 küsür cc yazması. 250 cc ise neden blokta 249 cc yazmıyor. Mesela cbrde öyle?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İki veya 3 kişinin yaşadığı bu fren sorununu Vale ve Oktay motora sordum.

Tamamen montaj hatası.
    Birde ABS'yi devre dışı bırakıp sonrada frene abanıp kitliyor diyenler var.

Motor tam f/p motoru. Kaliteside iyi.

Tek sorun beni BN125'ten koparamadı.
    Tip, kullanım, tarz olarak motorumu seviyorum, keyifle biniyorum.

Motorun altı BN125'te olduğu gibi görünen motor tiplerini seviyorum.
    Ebduromsu demek belki daha doğru.

Bir arkadaş var sanırım BN251 başlığına yazmış. O arkadaşı anlamadım.

Yeni başlıyor ve Nisandan itibaren 2 ayda 3 motor değiştiriyor ?
    BN251 le ilgilide tüketici mahkemesine başvuruyor.
    İlginç !!!

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç bulduğum bir durum var; bn251 in bloğunda 170 küsür cc yazması. 250 cc ise neden blokta 249 cc yazmıyor. Mesela cbrde öyle?
    cc değil mm yazıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    15.800 tl fiyatı ile aklımı çeldi bu benoş.

benim cbf'i 8'e saysalar, 8 lira da karttan çektirsem alabilirim.

ne dersiniz, bu benelli emmi dağa, taşa, yola sürmelik bir motor mudur?

cbf 150'den sonra pişman olur muyum?

değerli yorumlarınızı bekliyorum efendim..
    gene anlamsız konular açıyorsun senin harcın değil bu motorlar sen klasik otor al mondial bucanner ne biliyim cbf 150 rks titanik felan

lütfen ama bu internete her ay 80 tl ödüyorum bu paylaşımlarını görmek zorunda değilim

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aha benim motoru gördüm.

2019 modellerinde kronik sorun yok. Montaj hatasından kaynaklanan bazı motosikletlerde sorun olabilir ama alan kişinin de biraz motora bakabilmesi lazım. Mesela ben alır almaz bütün civataları sıktım. 1000 bakımında ustama depoyu bile söktürüp içteki her şeyi kontrol ettirdim.

Kafam rahat bir şekilde biniyorum. Yolda kalır mı diye bir korkum olmadı.

ÖTV indirimi bitmeden acele edin derim.

Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha benim motoru gördüm.

2019 modellerinde kronik sorun yok. Montaj hatasından kaynaklanan bazı motosikletlerde sorun olabilir ama alan kişinin de biraz motora bakabilmesi lazım. Mesela ben alır almaz bütün civataları sıktım. 1000 bakımında ustama depoyu bile söktürüp içteki her şeyi kontrol ettirdim.

Kafam rahat bir şekilde biniyorum. Yolda kalır mı diye bir korkum olmadı.

ÖTV indirimi bitmeden acele edin derim.
    yahu sen "tüm cıvataları sıktım" deyince aklımı yitirecek gibi oldum. bir fenalık geldi üzerime. vücudum attı.

abi demonte bisiklet mi alıyoruz yapma gözünü seveyim. ben cıvata sıkacaksam gider kendim imal ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Enjeksiyonlu çinli almayın, aldırmayın. O paraya ben olsam ikinci el bi mt25, xt660r veya x alır binerim. Son 1 ayda 2 kez tnt250 katıldı gezilerimize ikiside rezil etti bütün geziyi.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonlu çinli almayın, aldırmayın. O paraya ben olsam ikinci el bi mt25, xt660r veya x alır binerim. Son 1 ayda 2 kez tnt250 katıldı gezilerimize ikiside rezil etti bütün geziyi.
    Nasıl rezil etmiş. 2 seneden fazla kullandım 40 hp'e tune edilmiş şekilde. Bir kere tık demedi. Kullananlardan da daha şikayet duymadım. Enjeksiyon sistemi bosch, ecu delphi.. Kıçı kırık plastik yığını yamaha mt25 de ne var mesela?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    yahu sen "tüm cıvataları sıktım" deyince aklımı yitirecek gibi oldum. bir fenalık geldi üzerime. vücudum attı.

abi demonte bisiklet mi alıyoruz yapma gözünü seveyim. ben cıvata sıkacaksam gider kendim imal ederim.
    Ahahah benimde en sevmediğim konu.Yok kardeşim tüm yorumları okudum sende benim gibisin.Git japon al kafan rahat olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)